Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הלא פוליטקלי קורקט: מה אתם מעדיפים עובדים ערבים צעירים או רוסים מבוגרים?

bobi

פוסטים מומלצים

יש לנו ויכוח תיאורטי בלבד מחוץ לשעות העבודה שלא משפיע על העבודה.

עם איזה עובדים מעדיפים לעבוד בעבודת מעבדה רפואית שדורשת תואר ראשון ולרוב גם מומלץ מעבר לכך (תואר שני ודוקטורט).

העבודה דורשת כישורים של הבנה וביצוע של פרוטוקולים מדויקים עם תהליך הכשרה לא פשוט וארוך שדורש השתפשפות ונסיון מעשי. וגם ראש גדול וטיפול בדברים לא מתוכננים שצצים וחורגים מהעבודה הרגילה. ודורשת גם נכונות לעזור לעובדים אחרים שעושים דברים אחרים, במידת הצורך.

מה עדיף משתי קבוצות העובדים שלרוב מגיעות לתחום, עובדים ערבים צעירים או רוסים מבוגרים?

הדעה שלי, עובדים ערבים צעירים עדיפים.

מעולם לא נתקלתי במעבדה שבה העובד הערבי לא היה העובד המסור ביותר וגם הכי קול שתמיד היה מוכן לפתור דברים ולתת יד לכל עזרה שעובד אחר היה צריך.

לעומת זאת העובדים יוצאי ברית המועצות המבוגרים, הם אסון. נכון הם יודעים את העבודה בצורה מושלמת, אבל הם קשים.

הם לא פתוחים לגמישות בשיטות, בנהלים ובמכשירים וסוגי בדיקות חדשות. והכי גרוע מבחינתי, מבחינה בין אישית, הם כל היום רק מתעסקים באם נותנים או לא נותנים מספיק כבוד לנסיון המקצועי שלהם ולהם בכלל.

לא ניתן להסתכל לכיוון שלהם בלי שיש לזה מיד פרשנות אם נותנים או לא נותנים להם מספיק כבוד וכל דבר קטן שמבקשים מהם ישר עובר חשבונות אם הם צריכים לעשות אותו בתחום האחריות שלהם או שלא. מה שגם תמיד מלווה בהטפות מוסר והרצאות על איך כולם לא עובדים נכון וסינוני קללות ברוסית על כולם.

העניין שגם לא ניתן לדעת מתי הם יתהפכו על מי שמעז לבקש מהם משהו או פונה אליהם בנושא כלשהו. פעם אחת הם בסדר, פעם אחרת באותו הנושא בדיוק, העובד האומלל חוטף הרצאה על איך זה לא התפקיד שלהם ולמה בכלל מבלבלים להם את המוח ואיך כולם לא יודעים לעבוד חוץ מהם. גם יש להם נטייה לתפוס עובד שנראה להם שניתן לטפס עליו ושלא יענה להם או יתווכח בנחרצות או יתלונן למעלה, לקחת טעות שלו ולנפח אותה בצורה שנועדה להרים להם על חשבונו ולהראות שהוא לא יודע לעבוד וככה להרים לעצמם.

וזה מנסיון בעבודה מעשית וקשר מקצועי עם הרבה מקומות עבודה בכל הארץ.

מה דעתכם.

עריכה אחרונה על ידי bobi
  • רעיון גרוע 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ככה בכל פער דורות גדול, בלי קשר לערבים/רוסים, רק שבמקרה הזה המורשת של ברה"מ מקשה עוד יותר כמו שהיטבת לתאר.

ביננו? הדור ההוא הולך ופוחת ונע לקראת הפנסיה, אז את אלה שעדיין לא מבוגרים מדי מכילים איך שהוא...

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי היא שאתה מאוד מכליל, ומבסס תיאוריות שלמות, שגם סטריאוטיפיות על סמך הנסיון האישי שלך.

יכולת לקצר את כול המלל ל- "עובדים מבוגרים פחות פתוחים וגמישים לשינויים" 

אין לזה שום קשר לרוסים, ערבים, צ'רקסים או סינים. 

נתקלתי כבר במגוון שלם של אנשים מכול העידות ומכול קצוות האופי. לא ראיתי באמת קורלציה בין עידה לאופי מסויים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא כן נתקלתי בקורלציה עדתית.

בצורה מוזרה אלו גם האוכלוסיות העיקריות שפוגשים בתחום ושמגיעות לראיונות עבודה, למרות שעל פניו הן שונות בתכלית. ערבים צעירים או רוסים מבוגרים.

יתכן בגלל שמדובר במשכורות לא גבוהות במערכת הבריאות הציבורית, אבל עם דרישה לתארים מתקדמים. מדובר בשני המקרים באוכלוסיות משכילות, אבל שמתקשות להשתלב במשרות עם המשכורות הגבוהות בשוק הפרטי.

פה באמת כנראה שגם נכנסים התסביכים וסיפור החיים הלא פשוט של העליה מברית המועצות שהגיעו בה אנשים משכילים שנאלצו לעבור אחרי טראומה לאומית לא פשוטה למדינה אחרת שונה לגמרי מבחינה מנטלית וגם שפה, ושהרגישו שהם לא מקבלים את ההכרה שמגיעה להם ושהם צריכים להילחם על הכבוד המקצועי שלהם וזה הפך אותם לקשים.

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר להתחמק מהנושא העדתי.

מהניסיון שלי (הייטק) עובדים ממגזרי מיעוטים שמצליחים למצוא עבודה "איכותית" מרגישים בני מזל ומשקיעים את מיטב מרצם ויכולותיהם כדי להצליח וכדי להשביע את רצון המנהלים. 

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שבני מיעוטים ואוכלוסיות מוחלשות שמתקבלים לזה, הם באמת הטופ שבטופ, כי רק ככה הם הצליחו לעבור את המסננת החברתית ולהגיע לאיפה שכל השאר נכשלו.

.

עריכה אחרונה על ידי bobi
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד תמהיל.

לכל קבוצה (ואני פחות מחלק לפי מוצא אתני אלא יותר לפי וותק ודוקטרינות) יש את היתרונות והחסרונות שלה ותמהיל מאפשר לי להנות מהיתרנות של כל גישה ולנטרל את החסרונות בהתאם לעמדה הספציפית בה אני מצוות את האדם.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אמנם הפורום הוא לא פוליטיקלי קורקט וכך זה ישאר, אבל הוא גם לא במה לדיונים שטוב שיעלמו מהעולם.

• אהבתי 6

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...