Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדיחי כליםי זולים, סביב 1000 ש"ח. האם שווים משהו? על מה מתשפרים?

Buki

פוסטים מומלצים

לפני 13 דקות, innvision כתב:

מעניין, אני רק לא מצליח להבין למה לסגור את הברז כשהמדיח כבוי

אני מניח שבמצב של מדיח כבוי כל המערכת לא מתפקדת ואם תהיה נזילה בצינור כשהמדיח כבוי אין מה שיסגור אותה. 

אז מראש סוגרים את הברז מה שמנטרל את הצינור לגמרי. 

או שנגיד המערכת מתפקדת כשהמדיח כבוי אבל לא במצב של הפסקת חשמל או כשהשקע מחוץ לתקע. אז זה עוד מנגנון שלא לוי באספקת מתח.

לפני 11 דקות, yuvk כתב:

אני לא יודע למה הפטנט הזה מיושם במדיחים ולא במכונות כביסה

צינור כניסת מים שהגיע עם המדיח הזו זהה 1:1 לצינור של מכונות הכביסה, כמובן ששאלתי את עצמי את השאלה הזו כשהתקנתי אותו.

כמובן שמהדק רק בכוח היד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

נתת לי רעיון לפרוייקט.

בדומה למדיח, להגן על הצינור הגמיש של מכונת הכביסה. לחבר ברז חשמלי כזה לברז בקיר:

image.png.e8b16dd77c1a7227a22208c00ab25575.png

ולחבר חשמלית במקביל לברז הפנימי במכונה. שקט נפשי ב $18.

או לגנוב צינור+ברז ממדיח ישן שיש לי במחסן לחלקים ולחבר כנ"ל.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yuvk, כנראה שהרבה שנים לא קנינו מכונת כביסה חדשה.

חיפש באינטרנט מגלה שיש מכונות כביסה, לפחות של יצרנים מובילים כמו בוש, עם התקן Aqua stop.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנקל שלי בנושא, יש לנו מדיח צר של מידאה - בקצרה חרא של מדיח.

בהרחבה, יש תקלה חוזרת במדיח שלא הצליחו לפתור חמישה טכנאים + מעבדה, רעש חריג של ברז חשמלי תקוע (החשיבה הייתה שזה מהדיספנסר בזמן פיזור נוזל הברקה, אבל זה קורה בצורה רנדומלית בזמן הפעלת המדיח ולא בהכרח בזמן פיזור הנוזל...). 

מבחינת היבואן ונותן השירות המדיח תקין וזה רעש תקין (תשובה רשמית, הטכנאים עצמם אומרים שהרעש לא תקין אבל אין להם מה לעשות עם זה).

בשורה התחתונה אני עם מדיח מרעיש (בן שנה וחצי), ואני אשאר איתו ככה כי אין פתרון וזו דירה שכורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדיח זה מסוג המכשירים שבכיף אפשר לקנות יד2 ולחסוך הרבה.

אנחנו תמיד קונים מדיח יד2 כעקרון, סתם כדוגמה לדירה החדשה קנינו בוש סדרה4 ב700 שח בן שנה מהמרקטפלייס עדיין עם אחריות והניילון הצהוב על הדלת, כאשר חדש עולה 3 אלף.

יש מלא מודעות כאלה ביד2 ובפייס, באמת שלא מבין מה מניע אנשים למכור מדיח אחרי פחות משנתיים של שימוש.

עריכה אחרונה על ידי TheOne23

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

:-):arrow::idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון ובאמת יש דברים טובים שאפשר לקנות ביד 2, לרוב מה שגורם לאנשים למכור שיפוץ מטבח, מעבר דירה למשל לדירה עם מטבח שיש בה מדיח אינטגרלי והרגיל לא מתאים או דירה שכורה שכבר כוללת מדיח וכו'.

במקרה הספציפי הזה מדיח יד 2 לא התאים אבל בכללי זו אופציה טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קונה כמעט הכל ביד2

חוץ מ: מכונת כביסה (היה לי 2 ניסיונות רעים - מקצרת/נוזלת)

אבל... 

לדעתי, אם קונים ביד 2, שזה יהיה מה שנקרא מאיזור טוב

מה זה איזור טוב?

מקום שבו אתה רואה שבחנייה חונים רכבים יקרים, שיש בריכת שחייה בחצר

שהבית הוא וילה רחבת ידיים.

בכל הפעמים האלה, כל מוצר שקניתי - תמיד היה במצב מצויין ובמחיר זול.

לדעתי - אנשים שיש להם המון כסף, מחפשים מישהו שפשוט יעשה להם הובלה ופינוי של המוצר "הישן" בן השנה וחצי שלהם.

או שמתוך אידיאולוגיה לקיימות או סוג של לתת לסביבה הפחות עשירה סוג של נדבה של עשירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יושרה של בן אדם לא תלויה באיזור בו הוא גר ובכמה כסף יש לו.

גם אנשים עם הכנסה ממוצעת לפעמים עוברים דירה, משפצים, וכו' ונוצר מצב שמוכרים מוצרים תקינים במצב טוב שלא מתאימים לדירה החדשה או שאין יותר צורך בהם.

ככה שממש לא מסכים עם התיאוריה הנ"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@boli19 נדמה לי שאתה טועה. אף אחד לא מחפש מי שיפנה לו את הציוד הישן, יש חוק שמחייב את הספק לפנות אותו (בתנאי שהדבר נעשה במעמד הבאת הציוד החדש). חוץ מזה, תושבי אותם ״אזורים טובים״ בדרך כלל בעלי מודעות כלכלית ולא משליכים ציוד בלי סיבה. לי נראה שהתיאוריה של @Buki הרבה יותר נכונה.

חוץ מזה - אנחנו פותחים כאן את תיבת הפנדורה של מהו ״איזור טוב״, וזה הרבה יותר עניין של חינוך ותרבות מאשר של וילות עם בריכות שחיה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, sperial כתב:

תיבת הפנדורה של מהו ״איזור טוב״, וזה הרבה יותר עניין של חינוך ותרבות מאשר של וילות עם בריכות שחיה.

לא כדאי להתחיל בזה, אין בדיון כזה כל תועלת, וזה אכן תיבת פנדורה עם נפיצות גבוהה.

בשנות ה 60-70 היו כאלה שבכו על השתלטות ״אצולת הטיח והירק״ על שכונות ״טובות״ זה לא עשה טוב לאף אחד ואין צורך לעורר את הנושא כאן. 

ובזאת אסיים. 

אגב רכישות יד 2 -
חברים טובים שידם בהחלט משגת לרכוש מוצרים ככל שירצו, נהגו במשך שנים לרכוש מוצרי יד 2 מדפלומטים שמכרו תכולת דירה.

כך רכשו במחיר זול טלויזיות גדולות מאד שעלו חדשות הרבה אלפי שקלים, במחיר של כ 1000 שקל בלבד ממותגים ״נחשבים״ . סטים סלוניים אירופאים של מיטב המעצבים של אותו הזמן.

אגב, אצלם פגשתי לראשונה את המוצרים של נטוצי , כשהיבוא היה מאוד מצומצם אז. מדיחים ומכונות כביסה, פינות אוכל ומזנונים.
היה בזמנו מעין מתווך שהתמחה במוצרים מדיפלומטים וגם במכוניות. במיוחד דגמים שלא היו ביבוא סדיר או נפוצים בארץ. דגמי bmw היותר מיוחדים, וכמובן דגמי מרצדס ואמריקאיות ״מפוארות״ , גם היום אני לא פוסל מוצרים מיד 2. אבל כיום יותר בכיוון של כלי עבודה. אנשים קונים סטים של כלים ממותגים (בוש/מקיטה) ומוכרים לאחר שימוש מועט או ללא שימוש כלל. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כתבתי את מה שכתבתי רק על סמך ניסיון אישי שלי שנים ארוכות כקונה מוצרי יד שנייה.

איזור טוב - לא התכוונתי לאיזור שיש בו אנשים טובים, אלא לאיזור שיש בו הרבה כסף

טוב -כלכלית, לא משום בחינה אחרת. בטח לא מבחינת החינוך. אין קשר למוצרי יד שנייה.

כמישהו שמגדיר את עצמו (וכנראה גם המדינה) כ-עני, בהחלט לא באתי להגיד על עצמי שאני לא טוב

או שאנשים בסביבה שלי לא טובים. ובטח לא היתה לי כוונה להתנשא על מישהו.

פשוט אנשים שיש להם כסף משקיעים יותר במוצרי יוקרה (ובצדק) MADE IN GERMANY וכו'

ולרוב גם מחליפים בתדירות גבוהה מהאדם הממוצע, עניין של כסף, מותגים, עניין חברתי וכו'.

לא כל דבר הוא פוגעני

לגבי פינוי פסולת - תרשו לי לחלוק. אני קניתי מקרר חדש מחנות, הגיע המוביל, ביקשתי שיקח את הישן

ביקשתי יפה, בצורה הכי נעימה, אמרתי שתיאמתי עם החנות מראש - בהחלט תיאמתי ואפילו הראיתי לו שמצויין בחשבונית בהערות

אבל המוביל אמר - או 100 שקל או שאני לא נוגע. אמרתי לו תודה.

אז חוק וכו' זה מאוד יפה, כשזה כתוב על הנייר. המציאות קצת שונה בחלק מהמקרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לא היית מספיק אסרטיבי.

שאני קניתי מכונת כביסה המוביל ניסה לעשות לי את אוטו הקטע.

3 קומות במדרגות. אמרתי לו שאם הוא לא לוקח את הישנה שיקח את החדשה ומישהו אחר יביא לי אותה מחר.

ואם לא אני מבינתי לא קיבלתי מכונת כביסה 

היה קצת עקשן. אבל בסוף לא היתה לו ברירה.

ואתה צודק. בעיקרון איזורים עשירים יותר בדרך כלל מחליפים בתדירות גבוה יותר

חבר הצטרף לקבוצה של מוסרים דברים באחד מהישובים המבוססים. אמר שמוסרים שם דברים שבשאר הארץ נמכרים במאות שח. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, om2 כתב:

חבר הצטרף לקבוצה של מוסרים דברים באחד מהישובים המבוססים. אמר שמוסרים שם דברים שבשאר הארץ נמכרים במאות שח

זה לא רק באיזורים מבוססים. 

יש מצבים שאנשים נתקעים עם ציוד. ניסה למכור, לא הצליח. למחרת צריך לפנות את הבית, לפי החוזה חייב להשאיר הכל ריק.

אז הכל למסירה "לבוא לקחת היום". 

או שלא רוצים להתעסק עם מכירה, במיוחד דברים גדולים שצריך להזמין מוביל. 

זה מניסיון, קשה מאוד למכור דברים שבשביל לקחת אותם צריך להזמין סבלים ומשאית. בסוף הכל למסירה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...