Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ארגון ידידים - סקירה מבפנים

Buki

פוסטים מומלצים

לפני 19 דקות, amosbmw כתב:

איך אתה עושה כשאתה יוצא לקריאה? קודם מעמיס כלים או ישר יוצא?

יש לי ברלינגו והכל יושב קבוע ברכב, זה לא ממש מזיז לה ונשאר עוד המון מקום לדברים אחרים.

לפני 19 דקות, amosbmw כתב:

ושאלה נוספת, אתה קשור לאיזור מגוריך, אז אם אתה נמצא באיזור אחר בארץ לא תקבל קריאה משם?

באפליקציה אתה יכול להגדיר כתובת מגורים ורדיוס התראה ולחסום גישה לשרותי מיקום.

אז תקבל התראות ברדיוס הנ"ל סביב מקום מגוריך.

או לחלופין אתה יכול לתת גישה לשרותי מיקום ואז תקבל התראות ברדיוס שהגדרת סביב המקום שתאה נמצא בו באותו רגע.

אני בנתיים חסמתי שרותי מיקום אז מקבל התראות רק בעיר שאני גר בה ובערים סמוכות. 

אפשר גם להכנס ידנית לרשימת קריאות לפי ערים ולמשוך משם קריאה בלי קשר להתראות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.2.2024 בשעה 15:45, Buki כתב:

איך מתקנים תקר

מתקנים תקר במסגרת הארגון?

אם אתה רואה מישהו בדרך שצריך החלפת גלגל או התנעה עם בוסטר, אפשר לבקש ממנו להתקשר למוקד ידידים ולציין שיש כונן במקום. 

מה זה יתן לך? - ביטוח של הארגון בזמן שאתה עוזר לו.

האם הביטוח מכסה גם אחריות מקצועית? (ובאופן כללי, מה הכיסויים שלו?)  כלומר במידה וגרמת נזק לרכב במסגרת התפקיד.

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, innvision כתב:

מתקנים תקר במסגרת הארגון?

כן ניתן לבצע תיקון תקר באמצעות תולעת, זה בעדיפות נמוכה.עושים את זה כשאין ברירה למשל רכב שאין  לו גלגל ספייר וערכת תיקון שיש ברככ לא עוזרת. 

לפני 45 דקות, innvision כתב:

האם הביטוח מכסה גם אחריות מקצועית? (ובאופן כללי, מה הכיסויים שלו?)  כלומר במידה וגרמת נזק לרכב במסגרת התפקיד.

שם לך פה את הקטע הרלוונטי:

ציטוט

• במסגרת חוק העמותות, סעיף מתנדבים, מעניקה מדינת ישראל ביטוח למתנדבי הארגון *בזמן הקריאה, ולנזקי גוף בלבד*.
• פרטי הפוליסה המלאים זמינים באתר ביטוח לאומי בקישור https://www.btl.gov.il/benefits/Volunteer_Rights/Pages/default.aspx
• שימו לב! הביטוח *אינו כולל* נזקי רכוש, ובכללם רכב, כתוצאה ישירה או עקיפה מחילוץ או כל קריאה שגרתית.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, om2 כתב:

ברוב המקרים לפאנצ'ר אין צורך ביותר מג'ק עגלה רגיל + ידית טלסקופית. 

וכן. הציוד מטייל איתי באוטו קבוע.

האפליקציה מאתרת לך קריאות לפי המיקום שלך 

אחרי שהתרגלת לג'ק עגלה של מוסכים נורא קשה לעבוד עם ה"רגיל". מרגיש כמו צעצוע גרוע.

וגם ל"רגיל" אני לא יכול להקצות מקום קבוע ברכב. הרכב שלי גדול אבל אני מחזיק שם דברים אחרים.

הג'ק בקבוק יכול להיות פתרון?

• אהבתי 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Buki כתב:

כן ניתן לבצע תיקון תקר באמצעות תולעת, זה בעדיפות נמוכה.עושים את זה כשאין ברירה למשל רכב שאין  לו גלגל ספייר וערכת תיקון שיש ברככ לא עוזרת. 

שם לך פה את הקטע הרלוונטי:

תודה על התשובה. לגבי תיקון תולעת, מעניין, לא ידעתי שאתם עושים את זה.

לגבי עניין הביטוח, קודם כל אני באמת חושב שמה שאתם עושים חשוב וכל הכבוד על ההתנדבות.

עם זאת, לא נעים לי קצת להעלות את הנושא אבל בכל זאת, אין לך חשש מחוסר הכיסוי הביטוחי?

גם לי יוצא לא מעט פעמים לעזור לחברים או מכרים, ואני לא לוקח כסף כמובן, ואחת מהסיבות (לא היחידה) היא שאני לא רוצה לקחת אחריות לנזק שעלול להיגרם (אני משתדל להזהיר מראש). גם במקרה כזה, אני לא בטוח שאני פטור מאחריות חוקית לנזק.

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, innvision כתב:

תודה על התשובה. לגבי תיקון תולעת, מעניין, לא ידעתי שאתם עושים את זה.

"אתם עושים" זה קצת גדול. 

אתה בתור מתנדב לא חייב להחזיק את התעלות האלו ולעשות את התקין הזה, אתה בכלל לא חייב לגשת לקריאת למכוניות שאתה יודע שאין גלגל ספייר. 

רק אם אתה רוצה לקנות את הערכה ולעשות את התיקון הזה, אתה יכול. 

לפני 5 דקות, innvision כתב:

עם זאת, לא נעים לי קצת להעלות את הנושא

זה נושא חושב, שאלנו את זה בהדרכה והתשבה הייתה מה שצריפתי מקום, שיש ביטוח רק לנזקי גוף.

לא יודע האמת איך זה מתנהל במקרה שרכב של מבקש הסיוע ניזוק והוא מחליט לדרוש פיצוי. יכול להיות שהוא מראש מוזהר שאין כזה ועצם פתיחת הקריאה מהווה ויתור, לא יודע.

אולי אחד המתנדבים היותר וותיקים שהגיבו פה יכול לתת תשובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אספקת דלק, שמן ונוזל קירור

מה אתה עושה עם נהג שמבקש שמן או נוזל קירור?

אתה לא יכול להחזיק אצלך את כל הסוגים הנדרשים. אתה עוזר לו להגיע לחנות/תחנת דלק?

ונהג שיבקש למלא את סוג הנוזל שלא מתאים לרכב שלו, תסביר לו ובכל זאת תסכים?

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחזיק אצלי ברכב 5w30 10w40

אם הוא הגיע למצב שאין לו שמן. כנראה לא משנה איזה שמן תשים לו זה עדיף מכלום.

דרך אגב.

על קריאות שמן/דלק ידידים מחייבים לקחת בנוהל כסף על המוצר.

כדי למנוע ניצול ציני של הארגון.

(כי כבר היו אנשים שפעם בשבוע היו נתקעים בלי דלק, מה אכפת לי. ידידים מביאים בחינם. אז זהו שלא. כבר שנתיים בערך חייב לקחת כסף. זה הנוהל)

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי תולעים

רשמית זה חוקי רק לטרקטורונים, אבל בפועל שמים למי שנתקע ונוסע מיד לפנצ'ריה

אגב כבר מזמן יש ברגי סיליקון, לטעמי יותר נוח מתולעת לתיקון מהיר ופרוביזורי

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלוף בוקי! 

הלוואי ועוד חברי פורום שתחום הרכב אהוב עליהם יכנסו להיות כוננים. 

אין כמו תחושת הסיפוק אחרי אירוע שהסתיים בהצלחה. 

לא קראתי את התגובות, אולי מישהו כבר הוסיף. קיימת קבוצת ווצאפ שלישית - חירום. שם יוצאות קריאות על ילד נעול ברכב ולכודים במעלית. קריאות אלו לא מגיעות לאפליקציה. נכנסים לקבוצה רק בעלי ציוד מתאים.

עריכה אחרונה על ידי topop
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, amosbmw כתב:

מה אתה עושה עם נהג שמבקש שמן או נוזל קירור?

אתה לא יכול להחזיק אצלך את כל הסוגים הנדרשים. אתה עוזר לו להגיע לחנות/תחנת דלק?

ונהג שיבקש למלא את סוג הנוזל שלא מתאים לרכב שלו, תסביר לו ובכל זאת תסכים?

לדעתי רוב הקריאת שמסווגות שמן/מים/דלק זה דלק שנגמר לפני שהגיעו לתחנת דלק, עם דלק אין שאלה.

שמן או נוזל קירור - בעיקרון לא פותחים קריאות כאלו למכוניות שנמצאות בחניה ליד הבית או בכלל באיזור עירוני. זאת אומרת הבן אדם לא יכול לצאת לאוטו, לבדוק שמן, לראות שחסר ולפנות לידידים.

פותחים קריאה רק אם הרכב בכביש בין עירוני וזה תמיד יהיה מצב תקלה שהמטרה לאפשר לו להגיע למוסך, אפשר למלא מים.

קריאה של שמן/מים/דלק באיזור עירוני רק באישור חריג של מנהל באיזור.

שמן שחסר ככה סתם באמצע הדרך זה מצב נדיר מאוד, 5W30 בתקן גבוה מכסה את רוב סוגו המכוניות. וגם שם המטרה רק שיסע למוסך. לא יצא לי עוד לטפל בקריאות של שמן.

כמו שנכתב, צריך לקבל כסף על הדלק או הנוזלים האחרים ממזמין הסיוע, הסיוע עצמו ניתן בהתנדבות אבל לא חומרים כמו דלק שקונים בכסף. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכם, נרשמתי.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, om2 כתב:

אוסיף עוד כמה  נקודות על דבריו של בוקי

כמה שידוע לי אין נושאי משרה בשכר בארגון, כולם כולם מתנדבים (בני נוער מעל גיל 16 גם רשאים להתנדב)

עוד 3 דברים שבוקי לא ציין זה קריאות החירום של הארגון ויחידת הגיפים ואיתור נעדרים שעליהם ארחיב קצת

קריאות החירום - חילוץ ילד נעול מרכב  וחילוץ ממעליות

כמו שבוקי כתב, כל מתנדב עובר בהכשרה הבסיסית הכשרה של פתיחת רכב נעול ללא שבירת זכוכית.

הדבר שימושי לפתיחת רכב שהמפתח ננעל בפנים (תתפלאו, אבל זה קורה להמון אנשים מסתבר)

ועוד יותר, לחילוץ ילד שננעל ברכב, תמיד אפשר לשבור זכוכית, האופציה קיימת על השולחן, אבל ניתן גם לפתוח רכבים גם בלי יצירת נזק

בדרך כלל קריאת חירום כזאת נסגרת תוך דקות ספורות, כך שגם נזק רפואי לא נגרם

הארגון מעביר גם הכשרה לחילוץ ממעליות, שמתבצעת בנפרד מהקורס הבסיסי, עם תרגול מעשי של חילוץ לכודים ממעלית (בדרך כלל מפילים את החשמל למעלית ספציפית שהיא נמצאת בין קומות ומתרגלים חילוץ ממנה)

הדבר מתחיל בקריאת חירום שמגיע למוקדן, הוא פותח את הקריאה בקבוצת ווצאפ יעודית לחירום, אצל חלק ניכר מהכוננים הקבוצה מוגדרת עם צליל יחודי כך.

כוננים אשר קרובים למקום, רושמים את זמני ההגעה, בניגוד לקריאות רגילות, כאן יכולים לצאת כמה כוננים במטרה להגיש עזרה כמה שיותר מהר.

בגלל פיזור הכוננים, רוב הפעמים הכוננים מצליחים להגיע לפני כוחות ההצלה, (לדוג'  יצא לי לא פעם להגיע ולהוציא אנשים ממעלית תקועה עוד לפני שכוחות החילוץ הגיעו. חלקם היו בחדרה/היפר-ונטלציה)

יחידת הגיפים

כל בעל רכב שטח רשאי להתנדב ביחידה. 

ובניגוד לידידים הרגיל כאן התפעול לא מתבצע מהאפילקציה אלא בוואטצאפ.

הארץ מחולקת למספר גזרות לפי הצורך המבצעי, וכל מתנדב נרשם ביחידות בהם הוא נמצא (בית/עבודה וכו')

נערכת הדרכה לחילוץ נכון, איך ואיפה ניתן לחבר נקודות גרירה/ מהו ציוד תקני/ בטיחות של הכונן ושל מבקש העזרה וכו'

אורך ההדרכה כ3-4 שעות והיא כוללת גם תרגול מעשי בחילוץ. ( למעוניינים יש גם הדרכה מתקדמת בשימוש נכון בגלגלת אשר מתבצעת לעיתים רחוקות יותר, כפעם פעמיים בשנה לפי הצורך)

פתיחת קריאה מתבצעת בצורה דומה לקריאה רגילה, רק שבמקרה של חילוץ שטח יש צורך גם בשליחת מספר תמונות כדי שהכונן שמגיע ידע מה אופי החילוץ ויוכל להחליט בתבונה אם הוא יכול לעזור או שזה גדול עליו

בהגעה לרכב תקוע, מסבירים למחולץ את מהות החילוץ מתחימים אותו על טופס יעודי להסרת אחריות ומצלמים אותו בוידאו מחבר את כבל הגרירה לרכב שלו (נועד לצורכי ביטוח רכוש)

כל חילוץ זה עולם ומלאו. יש חילוצים שנגמרים ברבע שעה ויש חילוצים מורכבים שלוקחים כמה שעות ומשתתפים בהם מספר כוננים ורכביהם

דוגמה לחילוץ מורכב

איתור נעדרים

בישראל יש מאות נעדרים בשנה, רובם זה נעדרים בגלל מחלה גופנית (דמנציה וכו') או נפשית 

יש חשיבות לאיתור הנעדר בזמן המהיר ביותר.

יש בידידים גם יחידה יעודית העוזרת למשטרת ישראל באיתור נעדרים

היא מורכבת בעיקר מרכבי שטח אך לא רק

גם כאן,  יש הדרכה בכניסה ליחידה

במקרה אמת, נפתח חפ"ק יעודי בשיתוף המשטרה וגורמי החירום (כב"א, מד"א, איחוד הצלה וכו')

המתנדבים מתרכזים לקבלת תדריך, האיזור שהנעדר כנראה שוהה בו מחולק לתתי גזרות וכל צוות של כמה מתנדבים אחראי על תת גזרה כזאת

התקשורת בין המתנדבים מתבצעת בעזרת קבוצת וואצאפ יעודית לכל מקרה או במקום ללא קליטה עם מכשיר קשר בעל תדר פרטי של ידידים.

ובאופן אישי, גם לי כמתנדב יצא לי להעזר בידידים לבעיות שלי 

בין עם התחפרות עם הרכב (וכל המשפחה) בחול

צמיג שנקרע לי והרזרבי היה ללא אוויר (עוד לפני שהיה לי קומפרסור)

או סתם מצבר שפרק והבוסטר לא הצליח להניע

אני יודע איך זה מרגיש בצד השני

ולכן ככונן אני משתדל לתת את ההרגשה הטובה ביותר למחולץ

מוסיף קצת לגבי יחידת הג'יפים, איזה סיפור אישי קטן משלי.

לפני 5 שנים יצאתי לקריאה ליד הבית, למקום כבר הגיע מתנדב אחר ויחד שחררנו את הגברת. שמרתי את הטלפון שלו והמשכתי בחיי.

אחרי כמה חודשים אני ואשתי חיפשנו מקום לגור בו, היחידה הראשונה שראינו ובסוף גם גרנו בה היא של אורן דוכן היקר, שכבר מזמן הפך למשפחה. רק אחרי כמה רגעים הבנתי שהוא אותו מתנדב שפגשתי באותה קריאה. לפעמים הגורל מחבר אותך. 

לימים כשנפתחה יחידת הג'יפים אורן תכנן את החפ"ק בהתנדבות מלאה ובמקצועיות משגעת. 

היום הוא מעביר את ההדרכות ויוצא לחילוצים רבים, מורכבים ופשוטים. אדם שהוא השראה.

אפשר לשמוע אותו קצת בפודקאסט של יואב ואייל, והוא בטח קצת יתבאס שדיברתי בשבחו, בחור צנוע בסך הכל.

ואני, לצערי כבר 6 שנים בארגון ולאט לאט פחות מוצא זמן לעזור כמו בעבר. כל הסדר יום בכאוס מוחלט והייתי רוצה תמיד להתנדב יותר.

אני שמח שגדלנו לסדר גודל כל כך גדול, ואין היום מישהו שלא יודע מה זה ידידים.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...