Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איביזה חדשה FR מנוע 1.0 מול 1.5, יתרונות מול חסרונות?

Skylink

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, הייתי בפגישת עבודה עם סוכנות גדולה בארץ והוא זרק שזה זמן טוב לרכישת רכב אם אין צורך במימון אז אני שוקל את האופציות שלי.

רוצה רכב סופר מיני צעיר, נסיעות בית עבודה בעיקר.

נראה שיאריס 130 כס לא תגיע לארץ אז הסתכלתי על פאביה , איביזה וi20.

נראה שאיביזה 1 ליטר fr היא עסקה יחסית טובה, 1.5 כבר יקרה יותר היום מהפאביה 1.5 סטייל אז אני תוהה אם ההבדל במנוע כזה משמעותי, חלש יותר, 3 צילינדרים מצד אחד כחיסרון, יש יתרונות מהצד השני?

אלטרנטיבות עדיפות?

כמו כן, נראה שדווקא צ'מפיון פחות בקטע של מבצעים כרגע, זה באמת ככה או שבסוכנות אפשר יהיה לקבל משהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, menir1 כתב:

מנוע ה-1.0 ליטר של VAG מצויין, ולדעתי הצנועה, יש לו אופי עדיף ממנוע ה-1.5 החזק יותר.  

אני לא מחפש רכב ספורט בתכלס אבל התנהגות טובה זה כן נחמד לשמוע.

בתכלס אני עובר ממנוע 1.4 של שברולט עם 90 כס, ברור שיהיה הבדל, אבל בזמנו לא יכלתי לנהוג נגיד על ה3 צילינדרים של הספייס סטאר, היה רועש מאוד גם, מנוע של הסיאט יותר טוב אני מניח, מה לגבי צריכת דלק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת הדלק של שני המנועים מאוד דומה, אין שום בעיה בקטן יותר בכל הנוגע לכח ונמרצות, המגרעת היחידה רעידות, אבל גם אלו משוככות יחסית ולא באמת מטרידות, ענין סובייקטיבי בעיקרו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסיעת מבחן תפתור לך את הבעיה. הספייס סטאר הרבה יותר בסיסית ופשוטה מהאיביזה ויש חסכון גם בבידוד רעשים ושיכוך רעידות.

הרעידות באיביזה הרבה פחות מורגשות, ובזכות הטורבו תרגיש ביצועים טובים משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Skylink כתב:

אני לא מחפש רכב ספורט בתכלס אבל התנהגות טובה זה כן נחמד לשמוע.

לא התייחסתי לתכונות ספורטיביות, ואיביזה או פאביה יהוו שדרוג משמעותי מספארק. ספייס סטאר זאת מכונת כביסה לעומתן.
מנוע 1.0 אמנם עם 3 צילינדרים אבל רעידות הן לא בעיה במנוע זה.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי בלא מעט רכבי vag  עם מנוע 1.0 ואין כמעט רעידות, הם באמת מצליחים לאזן את המנוע.

אני נוהג באוקטביה 1.5 והכוח והעוצמה של המנוע הזה נותנים המון בטחון בעקיפות, ובכלל בידיעה שהכוח זמין.

אצלי עם רכב כבד מהאיביזה, צריכת הדלק  הממוצעת עומדת על 14-15 קמ לליטר (זה רכב חברה ואני לא משתדל לנהוג באופן חסכוני).

אם אתה הולך על גרסת ה- fr, שווה להוביף את ההפרש למנוע 1.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נהגתי על ה1.5 אבל את ה 1.0 חוויתי מספר פעמים. מנוע מאוד מפתיע לטובה. חלק, שקט, חזק וחסכוני. הצימוד ל DSG מעולה... כמובן בהנחה שהוא תקין. דווקא השילוב לגיר הידני לא מוצלח בעיני אבל זה לא נשוא השרשור 

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי מנוע 1.5 איכזב, לעומת מנוע ה 1.0 ציפיתי לביצועים משמעותית טובים יותר.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם עדיין רלוונטי,

כפי שכתבו, מציע שתיקח נסיעת-מבחן.

מנסיון, האיביזה קשה יותר על הכביש מהפאביה, כך שמבין שתיהן הייתי לוקח את הפאביה.

לגבי כח - לא חסר לשניהם. אם אין לך דרישה לכח, ה- 1 ליטר מספיק בהחלט, ויהיה יותר חסכוני (גם ה- 1.5 יכול להיות חסכוני, אבל ה- 1 עולה עליו בתחום הזה).

וחוץ מזה, אם הנסיעות שלך הן ברובן עירוניות/פקקים, אז עדיף רכב עם תיבת הילוכים רציפה/רגילה (עדיפות בפקקים על פני תיבות-הילוכים רובוטיות, בעיקר בעליות) ,ורכב היברידי שיהיה יותר חסכוני (אפשר גם חשמלי, אבל זה מכניס עוד שיקולים).

פה גם יאריס משומשת יכולה להתאים. 

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, ntd כתב:

אם עדיין רלוונטי,

כפי שכתבו, מציע שתיקח נסיעת-מבחן.

מנסיון, האיביזה קשה יותר על הכביש מהפאביה, כך שמבין שתיהן הייתי לוקח את הפאביה.

לגבי כח - לא חסר לשניהם. אם אין לך דרישה לכח, ה- 1 ליטר מספיק בהחלט, ויהיה יותר חסכוני (גם ה- 1.5 יכול להיות חסכוני, אבל ה- 1 עולה עליו בתחום הזה).

וחוץ מזה, אם הנסיעות שלך הן ברובן עירוניות/פקקים, אז עדיף רכב עם תיבת הילוכים רציפה/רגילה (עדיפות בפקקים על פני תיבות-הילוכים רובוטיות, בעיקר בעליות) ,ורכב היברידי שיהיה יותר חסכוני (אפשר גם חשמלי, אבל זה מכניס עוד שיקולים).

פה גם יאריס משומשת יכולה להתאים. 

בהצלחה

יאריס הייתה האופציה הראשונה שלי אבל הדגם הנוכחי נחות משמעותית ברמת האיבזור והדגם החדש יגיע רק ב2024 וללא הגרסה של 130 כח סוס ומניח שעד אז יבואנים יעלו מחירים משמעותית.

חשבתי על i20 אבל היא גם רובוטית, מזאדה 2 כנל מאוד מיושנת, אין היום רכב עם גיר רציף שהוא לא מיושן אז אני מעדיף כבר לחכות אם ככה למרות שזה כנראה יעלה לי יותר בעתיד ההמתנה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...