Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטול העברת בעלות

קובי יבוק
שימו לב! השרשור הזה בן 432 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הקונה קנה ממני רכב לפני יומיים ונתן לי שיק לאחר העברת הבעלות בדואר והשיק חזר. כעת הוא רוצה להחזיר לי את הרכב מסיבות אישיות שלו.

זה אפשרי?

מה האפשרויות העומדות לקראתי?

לא מצאתי על זה תשובות בגוגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני לא מכיר שום דרך ""לחזור בך" אחרי שעשית העברת בעלות. 

אם העברת הבעלות הסתיימה, הרכב לא שלך.

אם אתה רוצה אותו חזרה, שיעשה העברת בעלות חזרה אליך. הפסדת 2 ידיים במקרה הטוב . 

במקרה הרע - אין לך מושג מה עשה איתו בתקופה שהיה אצלו.

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, ArikM כתב:

אני לא מכיר שום דרך ""לחזור בך" אחרי שעשית העברת בעלות. 

אם העברת הבעלות הסתיימה, הרכב לא שלך.

אם אתה רוצה אותו חזרה, שיעשה העברת בעלות חזרה אליך. הפסדת 2 ידיים במקרה הטוב . 

במקרה הרע - אין לך מושג מה עשה איתו בתקופה שהיה אצלו.

אם אני לא רוצה אותו בחזרה כמה קשה זה לאלץ אותו לשלם לי את הסכום שהוסכם? (בעל פה ליד הרכב). האם כדאי להתאמץ או לא?

עריכה אחרונה על ידי קובי יבוק
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי הכי נכון זה לקחת את הרכב בחזרה ולתבוע אותו על אובדן הידים
בנאדם שלא יכול לשלם, מחזיק את הסחורה שלך.
דמיין שהוא עכשיו מוכר את הרכב ואז לך תחפש אותו
לדעתי קודם כל קח בחזרה את הרכב, זה מזעור נזקים

בלי קשר... מי מוכר רכב בצק?

• רעיון טוב! 3
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, סולל הדרך כתב:

אולי הכי נכון זה לקחת את הרכב בחזרה ולתבוע אותו על אובדן הידים
בנאדם שלא יכול לשלם, מחזיק את הסחורה שלך.
דמיין שהוא עכשיו מוכר את הרכב ואז לך תחפש אותו
לדעתי קודם כל קח בחזרה את הרכב, זה מזעור נזקים

בלי קשר... מי מוכר רכב בצק?

צודק טעיתי. לפי המחירון של יצחק לוי הירידת ערך למחיר של האוטו היא 5077 ש"ח עקב הידיים. אם אצליח לקבל ממנו את הסכום או משהו באיזור ואת הרכב עם יותר ידייים כדאי לי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להתחיל לבקש ממנו יפה את הסכום הנ"ל.
מניח שלא תקבל אותו ולכן אל תתלהם ותקבל את הרכב חזרה
הדבר הבא שתעשה יהיה הגשת תביעה בבית משפט לתביעות קטנות. אם זה בנאדם עם תלש משכורת שלא חי מתחת לרדאר יש לך סיכוי לראות את הכסף.
אם לא... ראה זאת כשכר לימוד

• רעיון טוב! 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, AK8793 כתב:

לא מקבלים צ'ק רגיל במכירת רכב.

מקבלים היום צ'קים בקניה בחנויות בישראל? כשהייתי ילד אפשר להגיד לבעל המכולת שירשום, אבל נראה לי שהיום יקבלו רק כרטיס אשראי או מזומן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקבלים צ'קים, האמצעי הזה חוקי ובמצבים מסויימים שימושי. אפילו אני השתמשתי בצ'ק לפני שנה - שנתיים כשמסופון כרטיסי האשראי בעסק לא פעל, אבל זה היה ארוע חריג.

אולי יפליא אותך, אבל יש בישראל אוכלוסיות שלא משתמשות בכרטיס אשראי. אני מסתכל על החם שלי שבטוח שהסטיפה בכיס האחורי יותר בטוחה מכרטיס אשראי.

הימים של "רישום" במכולת הסתיימו לפני 50 שנה ויותר, דרך אגב - באותם ימים היה מקובל לשלם במכולת במזומן, לא בצ'ק. הרישום היה דרך מקובלת לדחות את התשלום ולרכז אותו לפעם בתקופה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, eladts כתב:

מקבלים היום צ'קים בקניה בחנויות בישראל?

נראה לי שכן,אני חושב שראיתי מישהי  משלמת בצ'ק בסופר לפני איזה שנתיים,דרך אגב גם בוולמארט בארה"ב ראיתי לפני כמה שנים.

וכהפתעה אחרונה המכולת אצלנו עדיין רושמת ללקוחות קבועים כמו בשנות ה90.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שנים שלא נתקלתי במכולת.

איפה פוגי?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תיקח את הרכב חזרה.

אני מקווה שהצ'ק שחזר הוא של אותו אדם שהעביר את הרכב על שמו.

הצ'ק שחזר הוא כמו חוזה שהופר.

יש חברות עוכרי דין שעוסקות במימוש צ'קים כאלה.

קח אליהם את הצ'ק והם ידאגו להביא לך כסף. אתה לא רוצה לדעת איך. תמורת השירות ייגבו איזה סכום, אולי 10%, אבל זה פחות נזק מלהיתקע עם רכב מרובה ידיים.

אם תנסה לפנות להוצאה לפועל בעצמך, צפה לשירות בלתי יעיל לחלוטין וספק אם תראה את כספך.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להמר וללכת להוצל"פ ואתה יכול קודם כל למזער נזקים ולתבוע את הנזק.

אני הייתי קודם כל לוקח חזרה את הרכב, לא מעביר בעלות אלא רושם שיעבוד לטובתי והסכם שמתאר מה קרה, מה המחיר שסוכם ושעקב חזרת הצ'ק הרכב חוזר אליך ומוכר אותו עם הפסד יד אחת.

אחרי המכירה והעברת הבעלות אתה יוצר איתו קשר ודורש את הנפרש בין מה שסוכם למה שקיבלת. אם זה סכום משמעותי ולא מגיעים לעמק השווה אז תביעות קטנות. 

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו פה הציע לך לקחת את הצ'ק ישירות לעו"ד, ונדמה לי שזאת האפשרות הטובה ביותר עבורך, בהנחה שהצ'ק אכן על שמו.

תסביר לקונה הזה שמדובר בהפרה של ההסכם מצידו, ומכאן זה הולך לטיפול של עו"ד, וכל התשלומים הכרוכים בכך ייפלו עליו.

אם הוא לא יכול להחזיק את הרכב מסיבותיו שלו, שימכור אותו הלאה. זה לא פוטר אותו מההתחייבות כלפיך.

יש משרדי עו"ד שמתמחים במימוש צ'קים, והם עושים עבודה מצוינת.

המקרה הזה באמת לא נעים, אני מקווה שתצליח לקבל את התמורה המגיעה לך.

עריכה אחרונה על ידי Shmulik s
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 432 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...