Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני אדם בוגר (או:צריך המלצות למקרר)

Potato
שימו לב! השרשור הזה בן 629 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השמועה אומרת שבימים הטובים (שנות ה-70) מקררי אמקור ותדיראן כיכבו בסעודיה, כמובן ללא כובע הטמבל.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, sperial כתב:

השמועה אומרת שבימים הטובים (שנות ה-70) מקררי אמקור ותדיראן כיכבו בסעודיה, כמובן ללא כובע הטמבל.

עבדתי בחברה שהייתה מוכרת מוצרים למדינות ערב דרך צד שלישי.

היה יום אחד קרייסיס מאוד גדול כי שכחו לגרד מהמוצרים את המדבקות MADE IN ISRAEL.

מה אומרים על BEKO?

זה לא סיני אלא תורכי,מקרר מקפיא תחתון ב2500, רשום שיש 2 מערכות קירור אחת למקרר ואחת למקפיא,זה טוב?זה רע?זה ככה בכולם?

לי נשמע כפול רכיבים=כפול תקלות.

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקפיא תחתון זה אומר עוד מערכות ועוד משקל בהעברות, עוד דברים שיכולים להידפק.

במצבך הייתי קונה מקפיא עליון.

בבית קבע שלך, בעתיד, למשפחה - מקפיא תחתון זו אופציה נהדרת, ושם יש גם אקסטרה אופציות לפיינשמקרים בדגמים היקרים יותר (תא יישון בשר 0 מעלות, כי עם 2 מערכות קירור אפשר לעשות בקרה ולקבל את זה, למשל, אבל בקו הוא לא מאלו).

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, פריג'י כתב:

מקפיא תחתון זה אומר עוד מערכות ועוד משקל בהעברות, עוד דברים שיכולים להידפק.

במצבך הייתי קונה מקפיא עליון.

בבית קבע שלך, בעתיד, למשפחה - מקפיא תחתון זו אופציה נהדרת, ושם יש גם אקסטרה אופציות לפיינשמקרים בדגמים היקרים יותר (תא יישון בשר 0 מעלות, כי עם 2 מערכות קירור אפשר לעשות בקרה ולקבל את זה, למשל, אבל בקו הוא לא מאלו).

אין לי שום תכנון לרכוש בית בעשור הקרוב אם בכלל.

אז עד אז אני צריך לקחת את ההכי זול?

מנסה להבין את הלוגיקה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איזה לקנות, אבל אנחנו משתמשים במקרר בגודל 270 ליטר (190 מקרר + 80 מקפיא) לזוג + 1. וואלה, מסתדרים...

(תכלס הייתי מעדיף להחליף למשהו גדול יותר - בעייתי במיוחד כשמארחים 10+ אנשים, אבל אי אפשר...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חוכמה. אתה גר בארצות הקור.

כשביקרתי לראשונה אצל המשפחה בהולנד הייתי די המום מהמקרר הזעיר שהיה שם (אצל ההורים שלי היה מקרר של משהו כמו 400-500 ליטר, שהיה סטנדרטי באותו זמן. אני חושב שאצל הדוד היה משהו כמו 200 ליטר). פשוט, הרבה מוצרים שהישראלי שומר במקרר ההולנדי שומר במדף רגיל. 

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, sperial כתב:

פשוט, הרבה מוצרים שהישראלי שומר במקרר ההולנדי שומר במדף רגיל

פשוט הרבה מוצרים שהישראלי שומר במקרר ההולנדי לא קונה.

זו מדינה שלא אוגרים בה. קונים מה שצריך ליומיים שלושה הקרובים.

• אהבתי 3

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על תקופה שבה הסופרים הגדולים בשולי הערים עדיין לא הגיעו לארצנו, והקניות התבצעו על בסיס יומי במכולת או בסופר השכונתי. לסופר הענק התוודעתי לראשונה באותה נסיעה, אם כי זה היה בצרפת. המנהג של קניה שבועית או דו שבועית בחנויות דיסקאונט התבסס בישראל בערך עשור יותר מאוחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, Night Driver כתב:

פשוט הרבה מוצרים שהישראלי שומר במקרר ההולנדי לא קונה.

זו מדינה שלא אוגרים בה. קונים מה שצריך ליומיים שלושה הקרובים.

בידיוק. קונים ליום-יומיים. אם רוצים בשר, קונים היום בשר. דג, גם. אפילו בסופר אין כמעט מזון קפוא.

אבל זה לא שונה בהרבה מרווק בישראל. מקסימום קופסאות אוכל מהסופש אצל ההורים…

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה - אצל משפחה קופסת קוטג' תסיק לארוחה. אצל הרווק לשבוע. אין לו צורך ללכת לקניות מדי יום.

במשפחה עם שני בני זוג עובדים צריך לרכז משימות באופן יעיל - וזה אומר ביקור בסופר פעם בשבוע ולא כל יום. גם עניין הפרשי המחירים בין סופר שכונתי לחנות דיסקאונט הופכים את הקניה בו ליקרה מדי כשמדובר בקנה מידה משפחתי, ולמרבית האנשים חנות הדיסקאונט לא נמצאת במרחק הליכה מהבית, אז מרכזים את הקניה בה לשבועית.. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, sperial כתב:

תראה - אצל משפחה קופסת קוטג' תסיק לארוחה. אצל הרווק לשבוע. אין לו צורך ללכת לקניות מדי יום.

תשמע אתה מנותק. איזו מין דוגמא מוזרה בחרת?

קונים לפי הצורך.

לגבי היעילות. זה תופס רק כי הסופרים בארץ רחוקים ממקומות שבהם אנשים חיים. יש לי שישה סופרים ברדיוס של ק"מ וחצי מהבית. תמיד אפשר למצוא סיבה לעבור באחד מהם לקנות כמה מוצרים לימים הקרובים.

גאריצ'ו, חבר עבר למדינה ששכנה שלך מדרום, והוא עוד לא מבין את הקונספט הזה שלא חייב לקנות לשבוע +. איך מסבירים?

למה שתרצו לאכול אוכל פחות טרי?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@sperial אתה מתאר את המציאות בישראל, והחברים לעיל מתארים את המצב המקובל באזורים עירוניים באירופה. יש מיליון סופרים בגדלים שונים שפזורים בכל מקום, המחירים שלהם בדרך כלל גם די טובים. אז כל יום קונים מה שצריך לאותו היום או ליום המחרת. בהנתן שהכל קורה במרחק הליכה ולא דורש רכב, גם לזה יש משמעות בהיבט של ריכוז מאמצים באופן יעיל.

בדיעבד גיליתי שזה יעיל בעקיפין גם לכיס: בזבוז המזון קטן דרסטית, כמעט לאפס.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר
  • רעיון טוב! 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא רק באירופה, גם פה אפשר לוותר על הביקור השבועי בסופר שנמצא באזור התעשייה מחוץ לעיר. אנחנו קונים בדרך הביתה מהעבודה בכמויות קטנות בסופר שנמצא ליד הבית. זה יותר יקר, מצד שני הסחורה יותר איכותית ברוב המקרים והכל מתחסל, לא זורקים כלום. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, David32 כתב:

גאריצ'ו, חבר עבר למדינה ששכנה שלך מדרום, והוא עוד לא מבין את הקונספט הזה שלא חייב לקנות לשבוע +. איך מסבירים?

למה שתרצו לאכול אוכל פחות טרי?

שאלה טובה. לומדים את זה עם הזמן כנראה. גם אנחנו בהתחלה היינו דופקים קניה, וכל המקומיים היו מסתכלים על העגלה בהלם. אחר כך אתה רואה שאתה זורק המון מזון סתם, הסופרים והחנויות השכונתיות במחירים מאוד דומים לחנויות הענק (יש לי לידל בערך 800 מטר מהבית) ומבינים שאם קונים להיום-מחר חוסכים הרבה יותר מאשר אם קונים פעם אחת בשבוע.

שלא נדבר כמו שאמרת שהאוכל הרבה יותר טרי. מה הטעם לקנות בשר טרי ואז להקפיא אותו?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...