Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם קיים הבדל בין הדלקים השונים של החברות השונות?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 656 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 5 שעות, Cerebral Cortex כתב:

ואוו, אתה מזכיר את חברת TEN כאילו מדובר באיזה חברה שמוכרת מטילי זהב. בינתיים בשתי תחנות שאני עובר ליידן לעיתים קרובות המחירים שלהם לא ממש שונים משל המתחרים. אז מה אני מפספס כאן?

התחנות הן בית העמק ונעמן בקרית ביאליק.

טן. TEN. 10

אם המחיר יעלה ל-10 שקל לליטר אז השם שלהם יהפוך לרלוונטי מאי פעם -  כי הוא ייצג את המחיר לליטר.

• מצחיק 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה כמה בדיחות נחמדות,  אבל ביתר רצינות, רוב התדלוקים שלי בשנים האחרונות בתחנות TEN (גם לי יש כרטיס "VIP" שלהם) ולא הרגשתי שום בעיה באיכות הדלק יחסית לשנים קודמות בהן תדלקתי בתחנות אחרות.

• רעיון טוב! 1

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.6.2022 בשעה 12:55, ברווז כתב:

האם רכב שמקבל סוג אחד על שלל תוספיו "מתרגל" ויגיב גרוע לסוג אחר עם תוספים אחרים או בלי תוספים?

מכונות הן לא ברווזים, הן לא מתרגלות לשום דבר, לא לשמן, לא לדלק.. הדבר היחיד שהן יודעות לעשות זה להשחק ולהתבלות.

מה שתשים זה מה שיעבוד עכשיו, עם המנוע שנמצא במצבו הנוכחי. אין שום משמעות למה ששמת קודם.

לנושא תדלוקים, אני יכול להעיד בעיקר על סולר, אחרי עשור של תדלוקים בתחנות הזולות ביותר (בעיקר תחנות סדש תפוז ושות'), עם כמה ריכבי דיזל, מעולם לא הרגשתי בעיה עם תחנת דלק מסויימת.

• אהבתי 2

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, makatuvkan כתב:

מישהו מתדלק ב"דלק" חלוצי התעשייה בקרית חיים? מחיר נמוך מתחנות סמוכות בקריות

מה זה מחיר נמוך עבורך? הכי נמוך שאני מכיר זה 7.91. יש לך נמוך מזה?

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, makatuvkan כתב:

מישהו מתדלק ב"דלק" חלוצי התעשייה בקרית חיים? מחיר נמוך מתחנות סמוכות בקריות

תדלקתי פעם אחת בלי ארועים מיוחדים, אבל בד"כ כשאני בסביבה אני מתדלק בטן חלוצי התעשיה (עשרות תדלוקים כבר). גם ללא בעיות.

אני מתדלק בכמה תחנות של טן כמעט בבלעדיות. מעולם לא היו בעיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדלק יש כמה תחנות מוזלות, שפעלו תקופת  מה במותג "דיסקאונט" עם שלטים כחולים. למשל בצ'ק פוסט ובעכו. לא זכורות לי בעיות מיוחדות בתדלוק בהן, אבל אין לי איתן נסיון מעודכן. גם התחנה הידועה לשמצה בקוקה קולה מכרה דלק זול ותקין כל עוד היתה ממותגת כסונול, כשעברה למותג פרטי איבדה את זה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי ״דיזול״ ו״גליל״? למישהו יש היכרות?

יש באזור נשר תחנת דלק של דיזול שנראה שמוכרת סולר במחיר זול יותר מכל אחת אחרת שנתקלתי בה

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, ידני כתב:

בקיצור למלא בתחנות מפוקפקות רק רכב שלקחת מהשכרה ואתה צריך להחזיר מלא 

אגב כשאומרים שמוהלים דלק במה מוהלים במים או בשמן ?

אני מקווה שזה בציניות, אל תתן לאף אחד לסבול ממה שאתה לא רוצה לסבול.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, ירון דורפמן כתב:

אני מקווה שזה בציניות, אל תתן לאף אחד לסבול ממה שאתה לא רוצה לסבול.

שכחתי לשים סמיילי בסוף, הכל טוב 

אני אדם שאם אני חושב שחייב למישהו 10 אגורות לא אשכח זאת

לפני שעתיים, race driver כתב:

כנראה שמוהלים באתנול

מה זה  אתנול ? מחילה

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע של ויקיפדיה.

תוך כדי אני רואה שהדת הירוקה נמצאת גם כאן........

אֶתָנוֹל (באנגליתEthanol) הוא תרכובת אורגנית ממשפחת הכוהלים, שנוסחתה C2H6O (מקובל גם בקיצור EtOH). זהו הכוהל הפשוט ביותר לאחר מתנול. האלכוהול הנמצא במשקאות חריפים הוא למעשה אתנול.

תערובת של בנזין עם אתנול משמשת במספר ארצות כתחליף לבנזין נקי. כיום ישנם ברחבי העולם מפעלים המיצרים אתנול מתירסקנה סוכר וגידולים עתירי פחמימות אחרים. הדלק בברזיל נדרש להכיל לפחות 25 אחוזי אתנול, שרובו מופק ממטעי קנה הסוכר באגן האמזונאס. אתנול נחשב לדלק "ירוק" הודות לעובדה שפחות פחמן דו-חמצני מגיע לאטמוספירה בייצורו בהשוואה לנפט. אחוז הגלוקוז האופטימאלי לייצור אתנול ללא עיכוב על ידי תוצר הוא 17%. כמות הפחמן הדו-חמצני המשתחררת בעת שריפת אתנול דומה לזו שמשתחררת בעת שריפת בנזין.

אחד היתרונות של תערובת האתנול בנזין הוא שניתן להפיק אתנול מצמחים שונים בכל שטח קרקע פורייה, ואילו עתודות הדלק המאובן (נפט ופחם) הולכות ומתדלדלות. חיסרון של התערובת הוא העובדה שתכולת האנרגיה של אתנול נמוכה מעט מזו של בנזין, ומשמעות הדבר היא שהרכב עובר עם מכל תערובת מרחק קטן מזה שיעבור עם מכל בנזין רגיל.

עריכה אחרונה על ידי race driver
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 656 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...