Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

2 הרוגים היום בפתח תקוה, שניהם רוכבי קורקינט חשמלי

tinoki
שימו לב! השרשור הזה בן 654 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קורקינט זה לא לכביש. מתאים לשביל במושב (עיין קופיקו והקורקינט).

• רעיון טוב! 2

קיה פיקנטו 2015,סיאט לאון 2002 ,פיג'ו 206 2002 (אופל אסטרה 1995 ,פיאט אונו 1985 ,פורד אסקורט 1974 )

אדם כילה יומו, איגרת נכתבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 118
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הפוליטיקאים והפקידים בממשלה ובערים מצאו להם פתרון קל לבעיית התחבורה בישראל.

במקום לעבוד קשה לשפר את כל שלל הפרטים הקטנים שבגללם התחב"צ בישראל פח אשפה (חוסר סנכרון, חוסר גישה נוחה, תדירות נמוכה, כלים מלוכלכים, ועוד),
מוצאים פתרונות שמטילים גם הם בסופו של דבר את האחריות על האזרח עצמו - כמו קורקינט, או הם יציאה לידי חובה - כמו נת"צים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

דווקא הפתרונות האלה יכולים להיות מוצלחים אם היה להם תשתית לרכיבה. אני אישית שונא את הקורקינטים השיתופיים וכל יום מישהו כמעט דורס אותי בחרא הזה, אבל אם היה לזה מקום יעודי בדרך אז מה רע? זה מוריד עוד מכונית מהכביש, פחות רעש וזיהום. בישראל אוהבים פתרונות קסם. רוצים אופניים אבל לא חושבים איך לשלב אותן בתנועה. רוצים תחבורה ציבורית ומדברים על זה בכל גופי התכנון אבל מעודדים את האזרחים לקנות רכבים חדשים. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלקי.

נכון, הפרדה בין כלים קלים לכלים כבדים תעזור ויש לקדם אותה. בסה"כ נעשים לא מעט צעדים בנושא. אין לשכוח שזה לא כל כך פשוט  לייצר מקום יש מאין ברחוב שכבר קיים. רצון טוב זה אחלה, לא תמיד הכל אפשרי (אפשר לגזול את כלל החניה הציבורית. לא בטוח שהרוב ישלים עם זה). יש לזכור שכלים קלים טובים רק להתניידות עירונית וגם זה רק באיזור שכונתי יחסית של העיר. אי אפשר לנסוע בקורקינט, אפילו ממונע, מהרצליה לתל אביב או מפ"ת לת"א .(בכוונה בחרתי מרחקים יחסית קטנים).

אבל גם בהולנד האופניים משתלבות במידה כלשהי עם שאר התנועה - הולכי רגל ורכב ממונע. נכון שיש הפרדה טובה. אבל הפרדה טובה היא לא 100%. הרוכבים בהולנד אחראיים ורואים באופנים כלי תחבורה. לעומת המצב כאן בו ילדדוס רוכבים באופן פראי על קורקינטים או אנשים אחרים שחושבים שבגלל שהם רוכבים על קורקינט הם משהו מיוחד והכביש שייך להם וחוצים צמתים בלי לשים לב. גם עם שביל אופניים צריך להמתין לרמזור עד שיתחלף לירוק, אין מדובר בעניין שהוא רק תשתיתי אלא גם עניין תרבותי-חינוכי.

ברגע גם שכל הכלים הקלים הם בעצם קלים ממונעים, הסכנה גוברת בהרבה. בהולנד כל האופניים הן רגילות. כאדם נוסע על אופניים רגילות הוא צריך להיות מרוכז בדרך כי דרוש איזשהו מאמץ. כשאופניים או קורקינט הם ממונעים, בסה"כ לוחצים על איזה כפתור ומגיעים בנקל למהירויות גבוהות. כשזה בא בלי האחריות התודעתית שיש לרוכב רכב רגיל  - מדובר בפוטנציאל לאסונות.

עריכה אחרונה על ידי Ido.G
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, kobi_g כתב:

אכן צודק.

לצערי עירית תל אביב למשל מנסה בכח לשלוח אנשים כולל מבוגרים להשתמש בכלי ההתאבדות האלה 

יש מגמה של הצרת כבישים לטובת מסלולי אופניים/קורקינטים על חשבון מכוניות.

זה מטורף כי זמני התגובה של אנשים גדולים יותר וזה מתכון להתאבדות וסיכון חיים גדול רק בגלל שיש בעיריה גורם שחושב "ירוק" ומוריש מקומות חנייה ומסלולים לטובת כלי המשחית האלה.

השאלה לא אם זה יקרה אלא מתי זה יקרה לכל רוכב (קורה לכולם כמו באופנועים)

אז אתה מאלה שמסכנים את כולנו? אני בגלל אנשים כמוך נזהר כל כך בנהיגה במיוחד שאני מגיע לצמתים שלפני אין כלי רכב כי למדתי לחכות "לטיפשים" כמוך שמסכנים אותי ואת עצמם.

אם יש לך רצון להתאבד עוף מהכביש ותעשה את זה במקום אחר ותן לנהגים לנהוג ולא לחשוש מהפתעות כמוך.

לא מתכוון לבקש סליחה על הבוטות כי האמת נמאס לי לראות ולהזהר מאנשים כמוך, משליחי וולט המתאבדים ומכל מני בעלי כלי רכב חשמליים שפשוט נוסעים בלי אחריות

הפתרון לשמור על החיים שלך זה שאכן תתפס ע"י שוטר ושיתן לך קנס כל כך גדול שאולי אז תעריך את החיים ואת הנהגים האחרים על הכביש שאתה מסכן

מודע לזה,שמה שעושים במקרה כזה,עוברים במעבר חצייה בירוק כן? 

הלוואי לנהגים בישראל 20% מהראיית כביש שלי,ותאונות בכביש כבר לא היו. 

בוא תחכה שעה ברמזור,כל יום,אשכרה שעה על השעון.(כי זה מה שעשיתי בהתחלה)

אין לזה פיתרון,והתשובה שקיבלתי מהמשטרה פשוט מוגחכת  או שהתכוונו תעבור באדום ומודעים למצב. 

אנשים״טיפשים״ כמוני בורחים מתאונות כל יום בגלל נהגי קופסאות. 

ואללה עד היום,לא היה לי ״אופס״בכביש ואני עושה 500 קמ יומי על דו גלגלי.

יפה שאתה יודע איך אני נוהג,סביר להניח שאני יעשה עוד 100 אלף קמ בלי בלימת ״הפתעה״אחת. 

וידע מה הנהג לידי עושה בכביש,ליפני שהוא יודע מה הוא רצה לעשות. 

אתם כל כך לא בכיוון,אם זה היה פורום אופנועים זה היה מובן לגמרי כי אין לזה פיתרון נקודה. 

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 51 דקות, Ido.G כתב:

אבל גם בהולנד האופניים משתלבות במידה כלשהי עם שאר התנועה - הולכי רגל ורכב ממונע. נכון שיש הפרדה טובה. אבל הפרדה טובה היא לא 100%. הרוכבים בהולנד אחראיים ורואים באופנים כלי תחבורה. לעומת המצב כאן בו ילדדוס רוכבים באופן פראי על קורקינטים או אנשים אחרים שחושבים שבגלל שהם רוכבים על קורקינט הם משהו מיוחד והכביש שייך להם וחוצים צמתים בלי לשים לב. גם עם שביל אופניים צריך להמתין לרמזור עד שיתחלף לירוק, אין מדובר בעניין שהוא רק תשתיתי אלא גם עניין תרבותי-חינוכי

בהולנד יש תרבות רכיבה בין היתר כי האופניים נחשבות כלי תחבורה. בישראל אין כי האופניים נחשבות כלי לספורט ושעשוע. אם נשקיע בתשתית לרכיבה השינוי התודעתי יבוא ותתפתח תרבות רכיבה שהמאפיינים שלה לא רק מערכת קריוקי ניידת או אנשי טווס שחוסמים כבישים ב6 בבוקר.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, Ido12 כתב:

ואללה עד היום,לא היה לי ״אופס״בכביש ואני עושה 500 קמ יומי על דו גלגלי.

אולי התכוונת שבועי

נהגי מונית לא עושים 500 קמ יומי

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלכתי לקיצון השני, אם כבר לחרטט, בגבולות ההיגיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, EliC25 כתב:

אולי התכוונת שבועי

נהגי מונית לא עושים 500 קמ יומי

עובד במשלוחים....הקמ שעושים על רכב הוא פחות מחצי מימה שעושים על אופנוע פר זמן.(אין פקקים/לא מחכים כמה פעמים ברמזור)

• מעניין 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין לא הגיוני. אלא אם זה משלוח מקצה אחד של איזור חיוג לקצה השני, כמה פעמים ביום.

אם זה משלוחים בתוך העיר... לא הגיוני בעליל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי קורקינטים - המון פעמים יש שביל ייעודי והם עדיין על הכביש.

אני לא מצליח להבין את זה.

יש באשדוד שבילי אופניים כמעט בכל העיר, לא צריך לרדת לכביש בכלל (ואני רכבתי שנתיים על קורקינט חשמלי) ועדיין נוסעים על הכביש.

מה יש להגיד? שהידים.

• אהבתי 1
  • מבאס 1

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה הלוך חזור מנס ציונה/רחובות ישרש/נען/צומת בילו הלוך חזור כל היום מ12 בבוקר עד 12 בלילה. 

עבדתי בוולט(עם האופנוע שלי רק בתוך העיר והפסקתי בגלל הקמ)והייתי עושה 220-250 ביום בממוצע(35 משלוחים,ממוצע למשלוח אזור ה6-7 קמ)

על אופנוע עושים קילומטר הרבה יותר מהר מאשר ברכב פר זמן. 

שוב,רק מי שעל דו גלגלי יבין. 

אתה תמיד יוצא ראשון ברמזור/לא מתעכב בכיכרות...ונוסע קצת מהר יותר מכולם כי זה יותר בטוח על דו גלגלי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Ido12 כתב:

רק פותח עניים לדבר אחד,אני עובר כל יום לפחות ב2 רמזורים אדומים עם האופנוע. 

למה?כי אם לא אני אחכה ברמזור יותר משעה. 

בא מכיוון שפשוט לא עוברים בו רכבים,ומ2 צדדים מקבילים יש עומס תמיד וזה רמזורים ״חכמים״,שפשוט החיישן משקל לא מרגיש את האופנוע. 

זה צומת ברחובות שאני רואה כל יום שליחים/אופנועים עוברים באדום פשוט כי אין ברירה. 

עניין של זמן עד שיהיה הרוג שם.

זה שרואים אופנוע עובר באדום,זה לא תמיד באשמתו. 

במקום לעבור באדום אתה לא יכול להגיע לצומת מכיוון אחר? נגיד אם הרמזור הבעייתי הוא בפניה שמאלה, לפנות ימינה ואז לעשות פרסה?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 654 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...