Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התנתקות אימפלר משאבת מים, פיז'ו/סיטרואן 1.6HDI

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 873 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נוסע בכביש 6, צפצוף, הודעה בצג: Engine temperature is too high, stop immediately. 

שעון טמפרטורה עלה למעלה, נורת Stop, עוצר בשוליים. 

מפלס נוזל הקירור תקין, צינור עליון ברדיאטור חם, צינור תחתון קר לגמרי, הרדיאטור עצמו גם קר. המאוורר פועל במהירות גבוהה. 

אחרי מספר דקות בעמידה הטמפרטורה ירדה לנורמה, מתחיל לנסוע - שוב פעם עולה. 

שוב פעם עוצר, יורדת לנורמה. מתחיל לנסוע לאט, עד איזור 30-40 קמ"ש השעון נשאר באמצע, מאיץ מעל זה - הטמפ' עולה.

השעה הייתה מאוחרת בלילה, מעט תנועה והחלטתי להתגלגל הביתה בשוליים ב 30-40 קמ"ש. 

הייתי במרחק כ 70 ק"מ מהבית, הנסיעה לקחה כ 3 שעות, אל תשאלו... 

על פניו היה נראה שזה טרמוסטט אבל ממש לא הייתי בטוח. 

היה קוד תקלה P0115  Engine Coolant Temperature Sensor Performance ועוד כמה קודים לא קשורים. 

מכיוון שהייתי צריך את האוטו דחוף באותו יום, נסעתי למוסך מורשה הכי קרוב ב 30 קמ"ש. 

במוסך חיברו מחשב, סרקו קודים ואמרו: רוב הסיכויים זה משאבת מים. 

משאבת מים הוחלפה לפני כ 60 אלף ק"מ (בתחילת 2020) יחד עם הטיימניג, הותקנה אז משאבה מקורית. 

טוב, פירקו משאבת מים. האימפלר התנתק מציר המשאבה, כלומר לא מסתובב ולא מסחרר את המים במערכת. 

הוחלפה המשאבה, נראה תקין. זה דורש פירוק טיימניג, מחיר 1500 ש"ח. 

60 אלף ק"מ זה שליש מהזמן המומלץ להחלפת המשאבה על ידי היצרן. 

Screenshot_20211205-211400_(1).thumb.png.c0449a670d69bfd3997dd6dee182c35d.png

Screenshot_20211205-211352_(1).thumb.png.50d1d9a46404e74c8233d2ccfadce79f.png

Screenshot_20211205-211336_(1).thumb.png.2b137c6c88a9f62289cb832ae473532d.png

Screenshot_20211205-211347_(1)_(1)_(1).thumb.png.1e82f5e1f06997f93f7abc6a724b7e82.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקרת איכות צרפתית משהו...
אני הייתי מפחד ליסוע לאורך כל כביש 6 במהירות כזו, לא עדיף לנצל את הביטוח ולהזמין גרר?

עריכה אחרונה על ידי nadavd4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Ooga כתב:

מי היצרן של הזבל הזה?

לא יודע, לא הצלחתי למצוא עליה שם יצרן. 

כאמור משאבה שמסופקת כחלק חילוף מקורי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, Buki כתב:

כאמור משאבה שמסופקת כחלק חילוף מקורי. 

מבחינתי זאת [עוד] הוכחה לכך שלקנות מקורי זה פשוט.. לזרוק כסף.

מכיר כאלה שקונים "רק פילטר מקורי" כי זה "הכי טוב", או במיוחד בטיימינג שבו "אני לא משחק משחקים, לא יודע מי היצרן המקורי והאם מה שאקנה ברמה של מקורי". וואלה חרטא.

אפשר לקנות INA או בוש או כל חברת OEM אחרת ולקבל מוצר באותה רמה (ובהרבה פעמים אפילו אותו המוצר בדיוק) ולשלם פחות.

זה לא שזה לא יכול לקרות ב INA (שנראה לי מייצרים את המקור), אבל אז לפחות שילמת 50% פחות על החלק..

היוצא דופן היחיד פה זה תושבות מנוע, שנראה שלא כל כך נמכרות על ידי יצרני OEM, אלא רק כמקורי או כחליפי באיכות ירודה יותר. אולי רק בואגיות יש את למפורדר כלמפורדר ולא כמקורי בלבד.

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, tribel כתב:

אותי מעניין איך הצלחת להמשיך לנסוע ככה.

מתברר שבמזג אוויר קריר, בסל"ד באיזור 1500, הילוך שני או שלישי עם גז הכי מינימלי ובמהירות עד 30-40 קמ"ש זה אפשרי, השעון נשאר באמצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפעלת את המזגן על חימום?

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, Electron כתב:

הפעלת את המזגן על חימום?

באמצע הלילה כשאתה נוסע בשוליים ומנסה לשמור מרחק סביר מגדר הבטיחות וגם לא להיות עם הצד השמאלי של האוטו בתוך הכביש וגם עין אחת על שעון טמפרטורה, אתה לא במצב לחשוב על דברים כאלה. 

בדיעבד הפעלת מזגן על חימום עוזרת רק במקרה של תקלה בטרמוסטט, המים רצים בחוג קטן והפעלת חימום הייתה משפרת את הקירור עקב פעולת המפוח הפנימי. 

במקרה של תקלה כמו שהייתה במשאבת מים, כשאין סחרור מים במערכת, הפעלת חימום לא הייתה עוזרת. 

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Ooga כתב:

היוצא דופן היחיד פה זה תושבות מנוע, שנראה שלא כל כך נמכרות על ידי יצרני OEM, אלא רק כמקורי או כחליפי באיכות ירודה יותר. אולי רק בואגיות יש את למפורדר כלמפורדר ולא כמקורי בלבד.

דווקא בצרפתיות יש תושבות של SASIC. ב-307 החלפתי את כל התושבות לכאלו מתוצרתם והן עשו עבודה מצוינת.

אני לא יודע איך זה בברלינגו, אבל ברכבים מודרניים רובם ככולם, אני נוטה לסמוך פחות על מד החום בסיטואציה כזו. מדי החום בשנים האחרונות הינם "מרוככי מחשב" ולא מציגים את הטמפרטורה האמיתית: ככל והמנוע פועל בטווח מסוים שהוגדר הם יחוו על האמצע. נסיעה של מספר שעות בחום של מעלה או שתיים פחות ממה שמוגדר לרכב כחום בעייתי (בו המד קופץ לטווח האדום ומדליק מנורת התראה) בהחלט יכולה להביא לנזק, גם אם לא בטווח המיידי.

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, שי כתב:

ברכבים מודרניים רובם ככולם, אני נוטה לסמוך פחות על מד החום בסיטואציה כזו. מדי החום בשנים האחרונות הינם "מרוככי מחשב" ולא מציגים את הטמפרטורה האמיתית: ככל והמנוע פועל בטווח מסוים שהוגדר הם יחוו על האמצע. נסיעה של מספר שעות בחום של מעלה או שתיים פחות ממה שמוגדר לרכב כחום בעייתי (בו המד קופץ לטווח האדום ומדליק מנורת התראה) בהחלט יכולה להביא לנזק, גם אם לא בטווח המיידי

אני יודע את זה כמובן וגם אצלי שעון טמפ' הוא כזה. 

אבל זה לא היה מעלה או שתיים פחות מהסף בו השעון מתחיל לעלות. 

איך אני יודע? כי הוא הפעיל את המאוורר במהירות הראשונה ולא בשניה. עצרתי לבדוק את זה כמה פעמים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, שי כתב:

דווקא בצרפתיות יש תושבות של SASIC.

הן לא ברמה של מקוריות, וחלקן גם שונות במבנה שלהן מהמקוריות.

זה לא כמו לקנות פילטר של בוש במקום פילטר מקורי לצורך העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזוי, פעם ראשונה שאני שומע על משאבת מים שכושלת אחרי 60,000 ק"מ.

לא ניסית לקבל מהם השתתפות מסויימת?

בכל זאת, הכל נעשה במוסך יבואן וכמו שאמרת המשאבה כשלה בשלב מאוד מוקדם יחסית להוראות היצרן להחלפה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 873 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...