Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצלמת מהירות בחו"ל

שימו לב! השרשור הזה בן 842 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בחודש יולי 2021 נסעתי עם רכב שכור באוסטריה ולא ידעתי שיש להם מצלמות מהירות בכל חור אפשרי, אפילו בתוך כפרים קטנים ויש להם גם מצלמות מהירות בכמויות, בכביש אחד יכולות להיות 20 מצלמות אחת אחרי השניה בהפרש של 1-2 ק"מ בין כל אחת מהמצלמות.

ומסתבר שיש להם גם מצלמות מהירות ניידות שהם לוקחים איתם לאזורים שבהם יש שיפוצים בכביש ומצלמים כל רכב שנוסע מעל 70 קמ"ש.

רק בדיעבד הבנתי שהמדינה הזאת חולת מצלמות מהירות ואני חושש מהדוחות שהולכים להגיע, אני נהגתי מהר אבל לא עכשיו במהירות מוגזמת ולכן אני לא יודע אם צילמו אותי או לא.

1. אם עד עכשיו לא הגיע שום דו"ח זה זמן סביר להניח שהכל בסדר?

2. אם המצלמות חגגו עלי יכולה להיות סיטואציה שאקבל עכשיו איזה 100 דוחות במכה?

3. אם אבחר לא לשלם את הדוחות האלה יכולים לחייב אותי לשלם את זה בארץ?

אני מאוד אודה למי שמבין בדברים האלה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי, עידן אי הוודאות.

התשובה חיובית לכל השאלות:

1. תהליך זיהוי הנהג, בסיוע חברת ההשכרה, יכול לארוך חודשים, ויש מדינות, למשל שוויץ, שישלחו לך דו"ח גם אחרי שנתיים שבהן איתרו את שינויי הכתובות הבין לאומיים שלך. אני לא יודע עד כמה האוסטרים מתאמצים, אבל את צפירת הארגעה הייתי שם סביב שנה אחרי השכירות.

2. בוודאי. כל עבירה בנפרד.

3. יש איזה נוהל שמאפשר דרישת תשלום קנס בארץ. אבל גם אם לא - מה יקרה בנסיעה הבאה שלך לאירופה? כל הזמן תהיה בלחץ שמא מישהו יזהה את העבריין שלא שילם את חובו. זה לא חייב לקרות, אבל עלול לקרות.

והערת אגב - את שיעורי הבית עושים לפני הנסיעה. זה כולל לימוד תקנות ומנהגי הנהיגה בכל מדינה, וגם היכרות עם נהלי האכיפה. ספציפית לגבי מהירות מקובלים באירופה ספי אכיפה בין 2-10 קמ"ש וכן מדרג ענישה שונה בהתאם למדינה, לנסיבות ולאמצעי האכיפה. אין דין 10 קמ"ש באוטובאהן כדין 2 קמ"ש באיזור מיתון תנועה (ZONE 30) בקרבת בית ספר. בכלל, במקומות שאינך מכיר עדיף לנהוג "לפי הספר". באירופה זה עוד יחסית קל כי תקנות התעבורה שלנו דומות לאירופיות, אבל באמריקה גם החוקים וגם התמרורים שונים בתכלית. ואת הסימונים על האספלט באנגליה אני בכלל לא מצליח להבין, אם כי, כי בשל הנהיגה בשמאל, אין לי שום כוונה לנהוג בה גם אחרי שהקורונה תרגע.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Teslaman כתב:

בחודש יולי 2021 נסעתי עם רכב שכור באוסטריה ולא ידעתי שיש להם מצלמות מהירות בכל חור אפשרי, אפילו בתוך כפרים קטנים ויש להם גם מצלמות מהירות בכמויות, בכביש אחד יכולות להיות 20 מצלמות אחת אחרי השניה בהפרש של 1-2 ק"מ בין כל אחת מהמצלמות.

ומסתבר שיש להם גם מצלמות מהירות ניידות שהם לוקחים איתם לאזורים שבהם יש שיפוצים בכביש ומצלמים כל רכב שנוסע מעל 70 קמ"ש.

רק בדיעבד הבנתי שהמדינה הזאת חולת מצלמות מהירות ואני חושש מהדוחות שהולכים להגיע, אני נהגתי מהר אבל לא עכשיו במהירות מוגזמת ולכן אני לא יודע אם צילמו אותי או לא.

1. אם עד עכשיו לא הגיע שום דו"ח זה זמן סביר להניח שהכל בסדר?

2. אם המצלמות חגגו עלי יכולה להיות סיטואציה שאקבל עכשיו איזה 100 דוחות במכה?

3. אם אבחר לא לשלם את הדוחות האלה יכולים לחייב אותי לשלם את זה בארץ?

אני מאוד אודה למי שמבין בדברים האלה!

1. לפעמים זה גם יכול להגיע עד שנה אחרי, ואף יותר. בגדול אם לא קיבלת שום דבר אחרי שנתיים ככה אתה יכול להיות רגוע ב99.9%.

2. כן

3. בגדול אין להם שום סמכות בארץ לחייב אותך על משהו. על מנת שהם יוכלו לחייב אותך בארץ הם צריכים להתחיל תהליך ארוך מאוד שמתחיל מבית משפט שלהם ומסתיים בבית משפט שלנו שיעלה להם כל כך הרבה כסף שזה לא משתלם בעליל לנוכח גובה הקנס שיהיה כך שאני לא רואה אף מדינה נוקטת צעד שכזה. בדרך כלל הם שוכרים עורכי דין מקומיים בארץ ששולחים לך מכתב איום כלשהו שאתה צריך לשלם, אבל חוקית הם לא יכולים לעשות כלום ואתה יכול לעשות מהמכתב הזה אווירון. מה שכן, אם תבקר שוב באוסטריה יש סיכוי גבוה שתעוכב בכניסה עד לתשלום הדו"ח ושאר הוצאות טרחה עמלות וריביות וכד'. אגב יש גם מדינות באיחוד האירופי שמשתפות פעולה ויעכבו אותך גם על קנסות במדינות אחרות מהאיחוד. כמובן יש אנשים שסיפרו שחזרו למדינות שבהם ביצעו עבירות ולמרות שלא שילמו לא עשו להם כלום. השאלה אם אתה מוכן להסתכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שם פה טבלה של השוואת קנסות באירופה.

נורווגיה מקום ראשון, באמת המקום האחרון שהיית רוצה לקבל בו איזה שהוא קנס שקשור לנהיגה.

Screenshot_20211206-174654_Chrome.jpg

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@לירון .ה. בתור נורווגי של כבוד: האם יש אמת בידיעה שעל עבירות מהירות חמורות (מעל 40 קמ"ש) נשלחים אוטומטית למלון על חשבון הממלכה?

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כן!. אני חושב שזה אוטומטי 18 יום ישירות לכלא.

וגם לשוטרים שם יש אפשרות להחרים לך את הרישיון על המקום ל 14 יום בעברות של מהירות, ותחזור הביתה כבר במונית.

מדהים שבחמש שנים של נהיגה שם לא היה לי מעולם התקלות עם המשטרה המקומית,וגם עם היה זה רק התיר עלי רושם חיובי

• אהבתי 1

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם, בימים הטובים שלפני הקורונה, יצא לי לנהוג לא מעט בחו"ל, כל פעם במקום אחר. אז כפי שקראתי על אתרי התיירות או שירותי המלון נהגתי לחפש בגוגל עצות מסוג driving in xxx. בכל מקום הודגשה ההקפדה על המהירות המותרת וצויינו החריגות הגוררות דו"חות  כאשר ספי הענישה היו נמוכים, אבל בחלק מהמדינות מדרג הענישה היה בעל דרגות רבות, החל מקנסות קטנים ומרגיזים של 10-20 אירו לחריגות קטנות של קמ"ש בודדים בכבישים מהירים - בבחינת נו-נו-נו - ועד קנסות כבדים כאחוז מההכנסה השנתית (שווייץ), השבתת הרכב לתקופה ממושכת (קנדה) או כלא (נורווגיה).

מכל מקום, כאשר נוהגים במקום לא מוכר עדיף למהוג לפי הספר - ולו כיוון שהמקום אינו מוכר, והכביש או הנהגים עלולים להפתיע אותך. אחרי היכרות יסודית אפשר קצת לשחרר, כי תדע לאיזה עיקול לצפות, כיצד הנהג דעוקף אותך צפוי לחזור לימין (בגרמניה, או לפחות חלקים ממנה, המגנט לנתיב הימני גורם לחזרה חדה עד כדי חיתוך הרכב הנעקף), וכמובן היכן אורבת המשטרה ומה היא מקפידה לאכוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 842 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...