Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה ה-"ל" הכי מופרך שראיתם?

TheArcane
שימו לב! השרשור הזה בן 812 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 59 דקות, Blap כתב:

השיפוע הכי הזוי שנתקלתי בו היה ברודוס,

גם לי. אבל הפיאט היה פונטו, שדחסנו בו 5 מבוגרים. כשרצינו לצאת מהחניה של איזה מסעדה ליד מונוליתוס הדבר הזה לא סחב בעליה, הורדתי את החבורה ואספתי אותם כעבור 10 מ', בצומת של הכביש הראשי. היה לי ארוע אחד יותר קשה אבל זה היה בגרמניה כשנכנסתי לאיזה שביל שלא הייתי צריך להכנס אליו. 

דרך אגב, אני לא יודע לזנק בעליה בלי בלם יד. למדתי לנהוג על פורד אסקורט עם 60 כ"ס ו-10 קג"מ בחיפה, והרכבים הראשונים עליהם נהגתי חלשים משמעותיים (פיאט 127 עם 45 כ"ס ו-5 קג"מ) - אז זו גירסא דינקותא וכך אני עושה עד היום במקרים הנדירים בהם אני נוהג בידני.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 136
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני כשעה, Blap כתב:

בכל אופן - בנוגע למורי נהיגה עם טסלה, אני זוכר שהלו"ז של מורה הנהיגה שלי היה מלא בכל יום, משיעור לשיעור, בלי מנוחה, מה קורה במידה וצריך להטעין את הרכב? המורה בעצם מפסיד כסף ותלמידים בזמן הזה - עדיין שווה?

הוא לוקח הפסקת צהריים, לא?

אז הוא ייקח אותה במקום עם סופרצ׳ארג׳ר.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

לא התיחסתי לכך - אבל היה לי ארוע כזה בכביש עוקף נשר הישן (לפני שנבנה 705). מדובר בכביש שנבנה בסוף שנות ה-60 כחלק מהרמת המחצבות בנשר, וקישר את צומת שוודיה (הצומת העליון של שכונת דניה בחיפה, לפני האוניברסיטה) לכביש יגור-נשר. הכביש הצר והמפותל נסגר מספר שנים מועט אחרי שנפתח בגלל שיפועים לא תקניים, ונפתח שוב עם הקמת שכונת  סביוני דניה. 

בגלל אירוע שקרה לך לפני 50-60 שנה אתה מפחד שהבנים שלך לא ידעו לעשות זינוק בעליה היום? טוק אבאוט PTSD :) 

לפני שעה, Blap כתב:

בכל אופן - בנוגע למורי נהיגה עם טסלה, אני זוכר שהלו"ז של מורה הנהיגה שלי היה מלא בכל יום, משיעור לשיעור, בלי מנוחה, מה קורה במידה וצריך להטעין את הרכב? המורה בעצם מפסיד כסף ותלמידים בזמן הזה - עדיין שווה?

הטווח המוצהר של מודל 3 LR הוא 580 ק"מ (WLTP). נגיד שזה מוקצן ונוריד 20%, נשאר 464 ק"מ. נגיד שבתנועה איטית האוטו יעיל ב-70% (אני מניח שהוא יותר יעיל, אבל נגזים). נשאר 325 ק"מ. בנסיעה עירונית, ממה שאני רואה במחשב הדרך, המהירות הממוצעת היא סביב 25 קמ"ש (במהירות נורמלית, לא של תלמיד). יום עבודה של 10 שעות נטו אומר נסיעה של 250 ק"מ ביום. אז במקרה הקיצון הכי הכי הכי גרוע, בסוף היום ישאר למורה מספיק סוללה כדי לנסוע מהעליות של חיפה רק עד נתניה כזה :D 

• מעניין 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 60 שנה נהגתי על קורקינט ובקושי הגעתי לכידון😁. הארוע האמור היה לפני קצת למעלה מ-20 שנה, בכביש ממש לא נטוש בעיר גדולה ישראל.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבת שהכביש נפתח בשנות ה-60 ונסגר שנים מעטות אח"כ. ואם לפני 20 שנה מצאת את עצמך נכשל לעלות עליה, עם רכב שאני מניח שהיה בן פחות מ-20, זה לא מעיד הרבה דברים טובים...

• מצחיק 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגופו של השרשור

היו מס' רכבים מפגרים שראיתי ללימודי נהיגה: 

לקסוס NX 

BMW סדרה 2, סדרה 1, וגם X1 

מרצדס C-CLASS  W204 

אודי Q2 צהוב (מורה בחיפה למי שמכיר). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, חולה רכב#1 כתב:

ממש לא, העם הדרוזי תמיד היה רדוף, כך שלא יכל לקחת סיכון ולהיות במצב נחות בזמן מלחמה. 

יש לזה מלה, "תקיה" או משהו כזה, לא?

הגישה שאומרת שצריך להסתתר ומצד שני להיות בעמדה שחולשת על האוייב.

סליחה על חטיפת השירשור, פשוט התפתח פה דיון קצרצר ומעניין 😄

עריכה- מצאתי. אין כמו גוגל

עריכה אחרונה על ידי שביט
  • אהבתי 1

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיון באמת מעניין, זה היופי של קארספורום, פותחים שרשור ומדברים על הכל חוץ מהנושא העיקרי. 

@שביט אתה תאלץ לסלוח לי, אין לי מושג אך קראו לזה. 

אולי משכילים יותר ממני ישתפו אותנו בידע שלהם. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, שביט כתב:

אם כבר, זה יותר dark forest theory

https://bigthink.com/guest-thinkers/the-dark-forest-theory-a-terrifying-explanation-of-why-we-havent-heard-from-aliens-yet/

בקצרה, זה מסביר למה עדיין לא גילינו חייזרים, ועדיף לנו (ויש מצב שגם להם) שלא נגלה אותם.

ציטוט

The universe is a dark forest. Every civilization is an armed hunter stalking through the trees like a ghost, gently pushing aside branches that block the path and trying to tread without sound. Even breathing is done with care. The hunter has to be careful, because everywhere in the forest are stealthy hunters like him. If he finds another life—another hunter, angel, or a demon, a delicate infant to tottering old man, a fairy or demigod—there’s only one thing he can do: open fire and eliminate them.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, שביט כתב:

פה זה מדבר על הסתרת הזהות הדתית, ולא למה הם שכנו על ההרים. 

עוד הערת צד: המושג "תקיה" הזכיר לי משהו אצל האתיופים: פעם ראיתי אתיופים רבים שקיעקעו את סמל הצלב על המצח (ובאזורים חשופים בגוף), כש-שאלתי מה פשר הקעקוע השיבו כי היו חייבים להראות שהם אינם יהודים אחרת היו מוצאים להורג. 

לכן קיעקעו את הצלב על המצח, כי אף יהודי לא יחבוש צלב ובוודאי לא יכתים את גופו באופן קבוע עם מראהו של הצלב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Blap כתב:

שיעורי נהיגה מתבצעים רובם ככולם בעיר במהירויות נמוכות. בתנאים כאלו הטווח של רכב חשמלי גדול יותר מהטווח הרשמי, כך שאין שום בעיה לנסוע כך מצאת החמה עד צאת הנשמה בלי להזדקק לטעינה.

לפני 59 דקות, פבל כתב:

נגיד שבתנועה איטית האוטו יעיל ב-70% (אני מניח שהוא יותר יעיל, אבל נגזים). 

המהירות החסכונית ביותר ברכב חשמלי היא הרבה יותר נמוכה מאשר ברכב בנזין. בשנת 2018 נסעו 975 ק"מ במודל 3 ברציפות ללא טעינה במהירות ממוצעת של 30 קמ"ש. לכן בתנאים של שיעור נהיגה הרכב יהיה יותר יעיל מאשר הנתונים הרשמיים.

עריכה אחרונה על ידי eladts
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, vadim6385 כתב:

אם כבר, זה יותר dark forest theory

https://bigthink.com/guest-thinkers/the-dark-forest-theory-a-terrifying-explanation-of-why-we-havent-heard-from-aliens-yet/

בקצרה, זה מסביר למה עדיין לא גילינו חייזרים, ועדיף לנו (ויש מצב שגם להם) שלא נגלה אותם.

משרשור לשרשור אתה מפתיע אותי בעובדות המוזרות שאתה יודע, ואני חייב לציין שלמרות שאני אוהב ידע, אני מפחד להיכנס לקישורים שאתה שולח כי אלוהים יודע איזו תאוריית קונספירציה חדשה אתה תגרור אותי אליה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נחזור לאחד מנושאי השרשור הרי שאני זוכר שלמדתי שיישובים יהודיים ייבנו בראשי גבעות, בעוד שהערביים נבנים על צלע ההר. לא זוכר את ההסבר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 812 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...