Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה ה-"ל" הכי מופרך שראיתם?

TheArcane
שימו לב! השרשור הזה בן 812 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, פבל כתב:

לא כזה נורא? אני לא נותן לאנשים שאני לא מכיר לנהוג באוטו שלי, והוא בערך 7% מגניב כמו קופרה או מודל 3. אז לתת לבני 16? הייתי מת פעמיים ביום.

אם היו משלמים לך מספיק הייתה נותן להם בכיף :)

• אהבתי 2

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 136
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני שעתיים, vadim6385 כתב:

את אותם דברים שלומדים בקיה נירו, אוקטביה דיזל או כל רכב לימוד נהיגה אוטומטי אחר.

כמה דברים שעולים לי לראש שאת כולם לימד אותי (גם) המורה שלי לנהיגה:

- להקשיב לרעשים לא רגילים מהמנוע

- לדעת איך לטפל בתקלות בסיסיות של טמפרטורת מנוע / חוסר בשמן

- להתנהל ברכב ע"פ המראות ולא ע"פ מצלמות (נכון להרבה מאוד מהרכבים החדשים - לאו דווקא טסלה)

- לנהוג עם מוט הילוכים ולדעת איפה הנקודה של החיבור בקלאץ' (כן, ראיתי שהתייחסת לנושא כאילו הוא לא חשוב, מניח שזה עניין של גישה)

- לנהוג, ולתפעל רכב, לא להחזיק הגה של פלייסטיישן וללחוץ על דוושת ההאצה ולהתקדם ללא רעש (גם עניין של גישה כנראה)

באופן כללי, אני מבין שהעולם הולם לכיוון חשמלי (לצערי הרב), אבל זה עדיין לא אומר שככה צריכים ללמד נהיגה,

רוב רובם של הרכבים אינם כאלה, וכנראה שהרכב הראשון של רוב הנהגים החדשים לא יהיה טסלה (מה יהיה בהמשך - נתון לויכוח),

ואז הבחור/ה לא יידעו לתפעל דבר וחצי דבר, לא ידעו מה מהו רעש נכון ומהו רעש לא נכון ואיך הרכב אמור להתנהל, פשוט כי הם למדו נהיגה בבית-מרקחת עם אייפד.

עריכה אחרונה על ידי Super_T
  • אהבתי 4

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, Super_T כתב:

כמה דברים שעולים לי לראש שאת כולם לימד אותי (גם) המורה שלי לנהיגה:

- להקשיב לרעשים לא רגילים מהמנוע

- לדעת איך לטפל בתקלות בסיסיות של טמפרטורת מנוע / חוסר בשמן

- להתנהל ברכב ע"פ המראות ולא ע"פ מצלמות (נכון להרבה מאוד מהרכבים החדשים - לאו דווקא טסלה)

- לנהוג עם מוט הילוכים ולדעת איפה הנקודה של החיבור בקלאץ' (כן, ראיתי שהתייחסת לנושא כאילו הוא לא חשוב, מניח שזה עניין של גישה)

- לנהוג, ולתפעל רכב, לא להחזיק הגה של פלייסטיישן וללחוץ על דוושת ההאצה ולהתקדם ללא רעש (גם עניין של גישה כנראה)

1. את זה לא תלמד ברכב של מורה לנהיגה

2. ראה 1. מורה לנהיגה מלמד אותך לעבור טסט.

3. מראות יש גם בטסלה. מצד שני, מצלמת רוורס וחיישנים יש היום בכל שיטבוקס.

4. לא רלוונטי לא לרכב חשמלי ולא ל90% לרכבים בארץ. היום הרוב לומדים על אוטומט גם ככה. פעם היה הרוב ידני, היום הרוב אוטומט.

5. לנהוג ולתפעל רכב צריך גם בטסלה. לא צריך בשביל זה רעש או הגה שובר ידיים. ועוד פעם, הגה פלייסטיישן יש גם ברכבי לימוד נהיגה סטנדרטיים (שם הוא לא פחות חשמלי מאשר בטסלה)

ובשביל מי שרוצה ידני, אפשר לקנות דאצ׳יה סנדרו דיזל ולחלוק אותה עם עוד מורים.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

פעם נהג היה צריך לדעת לתקן דברים בסיסיים ברכב. היום זה כבר לא רלוונטי וחוץ מבדיקת מפלסי נוזלים ומילוי ואיך מחליפים גלגל אין צורך להתעסק בזה. גם הרכבים היום בנויים בצורה שמונעת ממך להתעסק בהם מעבר למינימום הנדרש.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכבים היום גם יותר אמינים ממה שהיה פעם.

זה כמו להתעצבן על זה שצעירים היום לא יודעים לתקן תקלות במחשבי PC, כשבפועל המחשבים היום מספיק אמינים ויציבים כדי שמשתמש ממוצע לא יצטרך לדעת איך להחליף זיכרון או להתקין מערכת הפעלה מחדש.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממש מתחבר לי, הרי רכב כזה מבצע בעצמו חלק מהדברים הנלמדים כגון זיהוי עצמים בשטח מת או מעבר נתיבים אוטומטי. נראה לי כי זה הופך את הלימודים לחסרי משמעות אם לטסט ניתן להגיע עם רמת ידע בנהיגה של סיבוב הגה (בערך, יש תיקון נתיב) וגז/ברקס (גם כן בערך, שיוט/בלימה אוטונומית מתקנים במיידי שגיאות בנסיעה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Haim_gds כתב:

לא ממש מתחבר לי, הרי רכב כזה מבצע בעצמו חלק מהדברים הנלמדים כגון זיהוי עצמים בשטח מת או מעבר נתיבים אוטומטי. נראה לי כי זה הופך את הלימודים לחסרי משמעות אם לטסט ניתן להגיע עם רמת ידע בנהיגה של סיבוב הגה (בערך, יש תיקון נתיב) וגז/ברקס (גם כן בערך, שיוט/בלימה אוטונומית מתקנים במיידי שגיאות בנסיעה)

די בטוח שאם המערכת האוטומאטית תתערב לך בנהיגה, אתה תיכשל.

סה"כ קל מאוד לדעת אם זאת המערכת האוטומאטית או לא. במיוחד כשיש גם דוושות בצד שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Haim_gds כתב:

לא ממש מתחבר לי, הרי רכב כזה מבצע בעצמו חלק מהדברים הנלמדים כגון זיהוי עצמים בשטח מת או מעבר נתיבים אוטומטי.

זה עדיין לא נוסע לבד.

אל תדאג, מי שרוצה להשתכר ולהיכנס בעמוד, ישתכר וייכנס בעמוד, ומאסק בכבודו ובעצמו לא יעזור לו.

אני באמת לא מבין למה לא ללמד נהיגה על טסלה.

לפני 1 דקה, Ooga כתב:

די בטוח שאם המערכת האוטומאטית תתערב לך בנהיגה, אתה תיכשל.

סה"כ קל מאוד לדעת אם זאת המערכת האוטומאטית או לא. במיוחד כשיש גם דוושות בצד שלך.

אפשר גם לכבות אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן.

המורה שלימד אותי לפני כמה שנים תכנן כבר אז למכור את הידני בגלל שאין לזה ביקוש.

כשאני רציתי ידני הוא ממש התפלא.

"מה? למה? מה זה חסר לך?"

Today is a great day!

Just like every day...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
בתאריך 18.9.2021 בשעה 17:56, TheArcane כתב:

נצפה היום בכרמיאל - סובארו BRZ כחולה עם "ל". לצערי לא יכולתי לצלם. 

בדיוק אתמול ראיתי אותה.

לפני כמה שנים היתה בכרמיאל אימפרזה WRX של ל'.

אבל ה-ל' עם הכי כבוד לדעתי שראיתי זו מרצדס C מונית לשעבר.

כאילו, אם יש מדורי גיהינום שאוטו עשוי להצטרך לעבור, זה להיות מונית ואז ל'. תעודת כבוד למרצדס.

• אהבתי 2
  • מצחיק 3

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחדרה פעם הסתובבה דייהו לנוס של ל'.

וגם רובר 400 דיזל.

החלק הכי מוזר בסיפור היה שאלה היו מורות לנהיגה.

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, vadim6385 כתב:

1. את זה לא תלמד ברכב של מורה לנהיגה

2. ראה 1. מורה לנהיגה מלמד אותך לעבור טסט.

כנראה שאותך המורה לא לימד את זה. אני מלמד כל תלמיד ותלמידה שלי את הדברים האלו.

לפני כשעה, yuval1111 כתב:

רוב לימודי הנהיגה נערכים היום על רכב אוטומט? אתם בטוחים?

כן. אני מורה נהיגה והטלפונים ולפי הטלפונים שאני מקבל ה1:5 לטובת האוט'

כנגד מהלך הרוח של השירשור, הרכב הכי הזוי שאני ראיתי ללימוד נהיגה הוא רכב בן 8-9 עם הגה רועד ומקולף, לוח שעונים מפוצץ בנורות, דלת שלא נפתחת מבפנים והכי הזוי: ריח של דלק! נתקלתי ברכב הזה במסגרת חילוף של מורה מסויים לפני כמה שנים. 

*בכוונה אני לא אציין את סוג הרכב

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק על הפוסט

למה מורי נהיגה משתמשים בטסלה? הם לא אמורים לקנות רכב זול עם מס גבוהה ולקבל עליו החזר מס? 

על חשמלי יש אחוז מס מאוד נמוך ואז אין להם החזר לא?

או שזה לא עובד ככה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 812 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...