Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סנסורי TPMS אפטר מרקט, האם כדאי להוסיף?

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 478 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי רכישת הצמיגים החדשים התחלתי לחפש את המגבלות שלהם והייתי שמח ליכולת מדידת לחץ האוויר בהם כדי לבצע כיוונון מדוייק יותר. כיום אני משתמש במד לחץ ידני (מוט) שכנראה דיי מדוייק (בדקתי איתו במספר פאנצ'ריות בשנים האחרונות והסטייה הייתה כ PSI אחד בלבד). הרכב שלי אמנם מזהה לחץ נמוך בצמיג בודד (בעזרת חיישן ה ABS) אך חשבתי על סנסורי TPMS כדי לחסוך לי את ההתכופפות וכדי שאוכל לדעת את הלחץ בזמן הנסיעה.

התחלתי לחפש ומהר מאוד הבנתי שאני לא מבין...

-סנסורים רגילים במחיר ממוצע, מה הדיוק שלהם?

-מה ההבדל בין הסנסורים הזולים (מעלי, 30 ש"ח לסנסור) ליקרים?

-האם הסנסורים דורשים תחזוקה כל שהיא או שהם מורכבים פעם אחת וזהו?

-ישנם סנסורים המורכבים על השסתום וישנם המורכבים בתוך החישוק, ישנו הבדל בדיוק/אמינות/אורך חיים? מה עדיף יותר?

-בזמן החלפת צמיג מוחלף גם השסתום, האם הסנסורים המורכבים בתוך החישוק ממשיכים להשתמש באותו שסתום לאחר ההחלפה?

-מהי האפליקציית אנדרואיד הכדאית לשימוש עם TPMS?

-ישנן מגבלות כלשהן עם הסנסורים?

בגדול, האם שווה להתקין אותם? אם כן, מה כדאי לרכוש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקנתי אצלי מערכת סינית בעלות של 50$ על השסתום ואני ממש מרוצה.

יש אצלי TPMS מקורי אבל הרזולוציה שלו מאוד נמוכה והוא נותן התראה רק כשחסר הרבה אוויר.  מאוחר מדי מבחינתי. 

המערכת הסינית אצלי מאוד אמינה ומדויקת.   צריך להחליף סוללות בחיישנים פעם בשנה וחצי.    הצג בתוך הרכב לא זקוק למקור אנרגיה חיצוני, הוא נטען באופן עצמאי מהשמש. 

ההתקנה בתוך הצמיג עדיפה אבל דורשת בעל מקצוע. 

החיישן  החיצוני ניתן לפרוק בקלות יחסית.   שמעתי על מקרים רבים של גנבות וזהו גם החסרון העיקרי שלו.

SmartSelect_20210827-064210_Gallery.jpg

SmartSelect_20210827-063953_AliExpress.jpg

• אהבתי 1

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

בתאריך 27.8.2021 בשעה 06:43, banji man כתב:

יש אצלי TPMS מקורי אבל הרזולוציה שלו מאוד נמוכה והוא נותן התראה רק כשחסר הרבה אוויר.  מאוחר מדי מבחינתי. 

רק לשם הבהרה, זו אינה מערכת TPMS אלא זיהוי לחץ חסר/יתר בגלגל בודד בלבד.

בתאריך 27.8.2021 בשעה 06:43, banji man כתב:

החיישן  החיצוני ניתן לפרוק בקלות יחסית.   שמעתי על מקרים רבים של גנבות וזהו גם החסרון העיקרי שלו.

זה הדבר שהרתיע אותי כששקלתי רכישה של מערכת כזו... חיישן המורכב בתוך הצמיג לא יסבול מהבעייה הזו אך שוב עולה השאלה של החלפת סוללות.

מערכת כשלך לא תתאים אצלי כי אני מעוניין בחייישני BT היכולים להתממשק למערכת האנדרואיד המותקנת אצלי. עוד שאלה שקפצה לי, האם הרכבת החיישן פוגעת באיזון הגלגל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם משתמש בחיישנים סינים על הונטילים כבר שנתיים.

מאוד מרוצה ,פעם היתי בודק לחץ אוויר כול שבועייפ שלוש וזה חוסך לי ניפוכים מיותרים וזמן ומאמץ.

HONDA JAZZ 2016

2017 סיטרואן קקטוס אדומה-נמכרה

2020 308 גיטי 😎

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתתי סקירה נרחבת בעבר. חפש את הפוסט שלי. 

אבל כן , אני מחזיק כמה שנים חיישנים כאלו פנימיים של Xiaomi. Mai70 . עם מנשק לאנדרואיד (מאפשר הצלבת גלגלים וירטואלית). שווה ? כן. אין תחזוקה .

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הרגשתי הבדל או רעידות  לאחר הרכבת החיישנים.  

בהחלפת הצמיגים האחרונה בצעתי איזון גלגלים יחד עם החיישנים ליתר ביטחון.  

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית היה לי על 3 רכבים שונים ולא עשיתי איזון ביחד עם החיישנים ונסעתי ולא הרגשתי שום שינוי או שחיקה לא אחידה של הצמיגים.

לא יודע עד כמה באמת משפיעה משקל של כמה גרמים על הונטיל כמובן שעדיף לעשות איזון בהחלפת צמיגים ביחד עם הונטיל בפעם הבא זה בטוח לא יזיק.

מה שכן יש לי חבר שהרכיב כאלה על האופנוע שלו ונקרע לו הונטיל מי המשקל והוא המליץ לי להחליף לונטילים שעשוים מי אלומיניום שלם.

HONDA JAZZ 2016

2017 סיטרואן קקטוס אדומה-נמכרה

2020 308 גיטי 😎

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

save,

מה שמצאתי הוא איזכור אחד על חיישנים של שיואמי ללא פירוט, אשמח אם תוכל להעלות לינק תגובה ולחיישנים. חיפוש Xiaomi. Mai70 TPMS מוצא חיישנים ללא BT (RF פשוט בפס סאב ג'יגה פתוח)

עריכה אחרונה על ידי Haim_gds
פירוט
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי צריך לעשות איזון גלגלים.

סביב 60$ במיטב האתרים הסיניים.

אין הרבה מה להגיד. המוצר מדוייק ועובד יפה . לא החלפתי בטריות מעולם. יש בלוטות' גם אם לא רשום על העטיפה. 

https://youtu.be/xYVFueMpxuU

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חושב שהבנתי, הסנסורים מתקשרים ב RF עם קופסת התצוגה והיא זאת שממירה ל BT. ראיתי באיביי 'TPMS USB Car Tire Pressure Alarm System Kit 4 Sensor For Android Video Player' שמותאם לסנסורים שכאלה. בכל מקרה, בעלי זה נמכר ב 99$, אחפש היכן ניתן למצוא את זה יותר בזול. 

אני לא חושב לזרוק קופסת פלסטיק שכזו על הדשבורד שלי, חוץ מזה שזה לא אלגנטי זה כנראה יעוף בפעם הראשונה שאנסה תקיפת פיתולים ולכן חשבתי לתקוע אותו איפה שהוא למטה כאשר חיבור ה USB שלו מחובר ל HUB USB של יחידת הראש. האם ניתן לתקשר דרך ה USB או שעדיין אצטרך להשתמש ב BT?

ראיתי גם מערכת כמעט זהה ב60 ש"ח כולל הכל https://www.aliexpress.com/item/1005001487858245.html?spm=2114.12057483.detail.3.61373fdezWGzmB וחשבתי לרכוש גם אותה לרכב של אשתי, יש משהו לדעת על מערכת כזו שנמכרת במחיר כל כך זול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשיומי אין חיבורים. הוא סולארי. רק צריך קצת שמש. מגיע עם מדבקה . לא זז ממ . המערכת ב ₪60 נראית אחלה. זה לא שיומי אבל מה כבר אפשר להפסיד פה. 

יש לי חבר עם כזו סינית ללא שם. עובד לו מעולה. רק הבטריות היו צריכות החלפה. 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אחרי עוד קצת שוטטות ברשת נראה לי כי אלך בסוף על Deelife Android TPMS for Car Radio DVD Player Tire Pressure Monitoring System Spare Tyre Internal External Sensor USB TMPS. אני לא זקוק לקופסה כשלעצמה, יש לי יחידת אנדרואיד ברכב כך שאוכל לקבל תצוגה והתרעה בלי לתקוע משהו על הדשבורד.

המחיר לא יקר במיוחד. המערכת היקרה ביותר עולה כ 160 ש"ח ומגיעה עם חמישה סנסורים (אחד לגלגל הרזרבי) פנימיים, ניתן גם לרכוש ב 85 ש"ח מערכת הזולה יותר עם ארבעה סנסורים חיצוניים. אני חושב שארכוש את המערכת הזולה יותר כהתחלה, אם הכל יעבוד כמו שצריך אשאר איתה עד שיגנבו הסנסורים ואז ארכוש את הפנימיים....

משהו שלא ממש הצלחתי להבין.

-האם ניתן לרכוש סנסורים בנפרד? (ללא המקלט) אם כן, יש המלצה לסנסורים מועדפים? ממה שראיתי הסנסורים של "שיאומי" למשל מגיעים עם אטמים נוספים כדי לשמור על אטימה לאחר החלפת הסוללה.

-הדיוק המוצהר של הסנסורים שראיתי הוא כ 1.5 PSI לאורך כל התחום, האם זה מספיק? עם הצימיגים הקודמים שלי היה הבדל מורגש בהתנהגות הצמיג בשינוי של PSI בודד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכשתי שתי מערכות מעלי. אחת נפרדת בעלת לוח סולרי וחיישנים חיצוניים בכ 60 ש"ח, מייועדת לרכב של אשתי. השנייה היא ארבעה חיישנים חיצוניים המתחברים ב BT5 אותם אני מייעד לחבר ליחידת ראש ברכב והם עלו 110 ש"ח. ד"א, המחירים ממש מגוחכים שמשווים למחירם בארץ, במחיר של 15 ש"ח לחיישן אז אפילו אם יעבדו שנה וילכו לזבל זה עדיין שווה את זה. אני אמור לקבל אותם בסוף החודש אז אוכל לבדוק איך הם עובדים.

-יש דרך כלשהי למנוע גניבות חיישנים? האם ישנה דרך לנעול את פרוטוקול ה BLE כך שישוייך ל IP מסויים?

-היכן כדא לרכוש חיישנים בודדים? אם הכל יעבוד בהתאם אשמח לרכוש עוד אחד לגלגל החלופי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 478 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...