Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזיבה של מקום עבודה

MarcNL
שימו לב! השרשור הזה בן 979 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

אשמח להתייעץ ולקבל את חוכמת ההמונים על נושא שאני מתקשה בו כיום והוא עזיבה של מקום העבודה שלי לטובת הצעה מעניינת יותר שקיבלתי.
אולי חלקכם זוכרים את שרשור החזרה שלי לארץ הקודש  שבו התלבטתי אם לחזור לישראל או להישאר בהולנד.
לקחתי את עצתכם והורדתי מהפרק את החזרה לישראל ואפילו קניתי בית, זוגיות חדשה והחיים לא נוראים כלכך כרגע.

כעת קיבלתי הצעת עבודה טובה שאני כנראה עומד להשיב עליה בחיוב וכמובן שאצטרך לעזוב את מקום העבודה שלי.
אבל אני חושב שהמעסיק שלי שהוא גם המנהל הישיר שלי (מקום עבודה יחסית קטן, כמה עשרות עובדים) חושב (בצדק או לא בצדק) שאני חייב לו והוא לא מצפה שאני אעזוב בקרוב.
קניתי בית לפני כחודש חודשיים והוא עזר לי מעט עם המשכנתא (שיחק טיפה עם הנתונים של הבונוסים וכו' כדי שייראה יותר טוב מבחינת כמה משכנתא אוכל לקבל) ובאופן כללי ליווה מאוד את תהליך רכישת הבית (חיפש איתי, התעניין איתי וכו' וכו'), אבל לא עזר מבחינה כלכלית או משהו יוצא מן הכלל, כן יותר ממה שציפיתי.
בנוסף לכך, אני גם יחסית "דופק" אותו אם אעזוב כי יהיה לו קשה להחליף אותי במהירות ויהיה חלל מסויים מבחינת הלקוחות שאני אחראי עליהם אבל כל אדם ניתן להחלפה בסופו של דבר.

כן אציין שתקופת ההתראה היא חודש+ ככה שאני לא רואה מה אני יכול לספק יותר מזה ואם הוא יצליח למצוא עובד בתקופת הזמן הזו, אשמח לחפוף אותו כמו שצריך.

לגבי ההצעה החדשה זה no brainer מבחינתי וגם אם אוכל להשוות את התנאים והשכר עדיין אעדיף לעבור לשם למען האמת.

עצות/הצעות/הארות/הערות?

הנטייה שלי היא פשוט לעזוב, אידיאלית הייתי עוזב עוד כמה חודשים ולא כרגע אבל ההצעה לא תחכה ואני מאוד מרוצה ממנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכין מייל להודיע לו בצורה רשמית ולהודות לו על הזמן וכמה למדת + לנקוב בו התאריך סיום עבודה שתואם את ההתחייבות שלך.

לקבוע שיחה אחד על אחד - להודיע לו ולהודות לו, להסביר שזה לפיתוח האישי שלך ושאתה לא מבקש השוואת תנאים או משהו דומה, ושבתקופה שאתה צריך לתת תעזור כמה שיותר לגייס / לחפוף מחליף ולהשאיר הכל מתוקתק אחרייך.

ואז לשלוח מייל לhr ולו.

חיים קורים , עוזבים עבודות. לא צריך לעשות מזה יותר ממה שזה.

בסופו של דבר אתה לא founder אלא שכיר. עדיף לא לעשות מזה יותר ממה שזה.

בסופו של דבר it’s only business והיחידים שאתה חייב להם דין וחשבון זה עצמך ובני ביתך.

כל שאר הסיפור לא רלוונטי.

(מניסיון - כעובד מספר חד ספרתי בסטארטאפ אחרי 8 פלוס שנים וגם מלעזוב חברות גדולות תוך כדי קידום. הכל בסדר ובוס טוב יודה לך גם בדרך החוצה ויבין את המצב)

• רעיון טוב! 2

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי עושה בדיוק הפוך מ @Liviur - בלי קשר לעד כמה היחסים הדוקים עם הבוס, אבל בעיקר במצבים שהמערכת החברית היא טובה, אני הייתי קודם תופס אותו לשיחה ומסביר לו פנים אל פנים שאני עוזב כי יש לי הזדמנות מצויינת לעשות משהו שאני מאוד רוצה ושאני כמובן אעזור לו למצוא מחליף/לחפוף מחליף, ורק אז מתעסק בפורמליסטיות של לשלוח אימייל מסודר. כן, זה הרבה פחות נעים מאשר להסתתר מאחורי המסך, אבל זה הרבה יותר אנושי.

וגם מהצד השני, אם עובד שלי, בעיקר עובד שאני במערכת יחסים טובה וחברית איתו, היה מודיע לי במייל רשמי out of the blue שהוא עוזב במקום לתפוס אותי לכמה דקות שיחה ולספר לי שהוא עוזב ואז להוציא מייל רשמי, זה היה בעיני מאוד מוזר. אל תשכח שתמיד צריך לשמור על יחסים טובים עם מעסיקים לשעבר, לך תדע איפה תפגוש אותם או תצטרך מהם משהו בעתיד.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם דבר איתו. לפי מעקכת היחסים שתיארת אני מאמין שתקבל ממנו את ברכת הדרך.

רק בשיחה תגיד לו שאתה גם תשלח מייל מסודר בנושא ואז תשלח אותו.

• רעיון טוב! 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Fazer כתב:

מסודר. כן, זה הרבה פחות נעים מאשר להסתתר מאחורי המסך, אבל זה הרבה יותר אנושי.

כתבתי להכין את המייל אבל לשלוח אותו אחרי השיחה…

• רעיון טוב! 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאור מה שסיפרת (עסק קטן עם אווירה משפחתית) - דבר עם הבוס, תסביר את הסיטואציה, ותציע ללוות את המחליף שלך במשך פרק זמן הגיוני גם אחרי העזיבה. עשיתי את זה כמה פעמים, הטלפון נשאר פתוח לכל מעסיקיי הקודמים גם היום, ואני משתדל לקפוץ לכוס קפה אם אני מבקר באזור שלהם. כנ"ל עם קליינטים לשעבר. זו קארמה טובה שתלווה אותך בכל תחום שתעבוד בו, והשיטה האופטימלית לעזוב מבלי לשרוף גשרים או להשאיר משקעים. לך תדע מתי הם יתרחבו ויצטרכו סמנכ"ל שאפשר לסמוך עליו.

• רעיון טוב! 6
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה את זה בצורה כזאת - אם הייתה לו נפילה בהכנסות הוא לא היה מפטר אותך? בסופו של דבר הכל זה כסף וגם אם נראה לך שזה מעבר לזה (עזר לך ועוד) זה כי הוא בנאדם טוב בלי קשר לעבודה.

זה שתעזוב אותו לא יפגע בו אישית כי זה ביסניס.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצעות מגיעות, אנשים עוזבים. מעסיק שלא יודע להתמודד עם זה, לא משנה כיצד תודיע לו.

אתה צריך לנהוג בצורה הוגנת ואנושית מבחינתך, להודיע בצורה אישית, להודות לו על העזרה וההזדמנות, להציע חפיפה ארוכה ככל שתוכל.

וזהו, אם אחרי זה הוא יגיב בצורה שלילית, זבש״ו.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...