Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקר שביעות רצון - הפעם מישראל

kompy
שימו לב! השרשור הזה בן 6949 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם מספר המכוניות מכל יצרן שנדגמו היה שווה , אז הסקר היה מתקבל על הדעת.

נשאלת השאלה היא באיזה פלח אוכלוסיה בוצע הסקר, כמה חדשות היו המכוניות ובכלל , אילו שאלות נשאלו.

בדרך כלל האישה לא תשים לב שהחליפו לה גיר בטיפול שגרתי :-D

בקשר לשביעות הרצון , חוץ מחבר שיש לו גולף שנת 93 ומתפלל כל יום לפני השינה שיגנבו אותה בלילה,

כל מי שאני מכיר שבע רצון ממכוניות VW, אבל למרות זאת, אני לא חושב שיש סיבה כלשהי שטויוטה תהיה מתחת לVW...

בכל מקרה, מקריאת הכתבה משתמעת מגמתיות לטובת VW מהסיבה הפשוטה שאם כבר מספרים על תוכניות וחידושים לשנה הבאה , אז צריך לפרט לגבי כל היצרנים.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שאפשר להתייחס לסקר הזה רציני טויוטה גם לא ממש רחוקה מואג

והינה אני גם יצטרף לאנשים שמרוצים מואג קנינו פולו יד שניה (עם כול הפחד שבדבר) אבל כניראה לבסוף סיכונים משתלמים (אולי לפחות הפעם)

המכונית עובדת מצויין חוץ מבלאי של חלקים שעוד יומיים יהיו בני 8 שנים ולנו אין תלונות

אגב שימו לב למה שקרה כאן בלי לשים לב די הרבה אנשים הגיבו כאן על שביאות רצונם ממכוניות הקונצרן

אומנם הסקר לא ממש מיצג ומאורגן אבל זה מקטין את הפליאה מכך שואג במקום הראשון

רנה דקארט אמר:אני חושב משמע אני קיים

גארי קספרוב אמר:אני טוב כי אני חושב 5 מהלכים קדימה

זיגמונד פרויד אמר:כשאתה חושב על משהו תחשוב עליו דרך כל 4 הכיונים ולא דרך כיון אחד הכיון הישיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמתן לב איפה סובארו ואיפה סוזוקי !? זה נראה לכם סביר? ששאלו בעלי סוזוקי סוויפט ו בעלי DL או בעלי סוויפט וסובארו B4 ?

הסקר הזה לא משקף כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לסקר של טופ גיר אני לא מי יודע מה מתייחס, פיג'ו אחרונה שם.

זה מאוד תלוי בסביבה.. פה הפיג'ו אהובה יותר, שם יש הרבה יותר עם "מה לשחק" אז הפיג'ו לא כלכך חמה כמו פה.

תחשוב שאם היו מסתובבים לך פה לוטוסים ושאר מטעמים .. לא כלכך היית רץ על ה 106 ראלי הראשונה שאתה רואה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית,הסקר בעייתי,כי שביעות רצון ממכונית כוללת הרבה מרכיבים,שאמינות היא חלק בהן.

שנית,אני אישית מכיר 4 אנשים שמחזיקים פולקסווגן ומאד מרוצים ממנה.

שלישית,בעיית השירות שהיתה לצ'מפיון נבעה מ"בום" המכירות בשנים 2000-2001,פשוט צ'מפיון לא היו ערוכים למאסת מכירות כזו,שיחד עימה מטבע הדברים גם מגיעות תקלות.

תיתפלאו,גם לטויוטה יש בעיות ותקלות,והמוסכים שלהם רחוקים מלהיות שוממים,אותו כנ"ל לגבי מזדה.

המפתח לשביעות רצון היא טיפול יעיל ועינייני בתקלה,ולא וויכוחים קולניים על כל שטות,כמו שיצא לי להיתקל בפיאט או ב UMI.למכוניות האלו אני לא מיתקרב יותר.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחת שלמדה סטטיסטיקה (והצטיינה בכך) 1500 זה מתגם מיצג וחצי! סקודה זה אוטו מאוד נמכר בשנים האחרונות ושמעתי רק טובות עליה. וכבעלת פוולסווגן בורה אני שבעת רצון ויותר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחת שלמדה סטטיסטיקה (והצטיינה בכך) 1500 זה מתגם מיצג וחצי! סקודה זה אוטו מאוד נמכר בשנים האחרונות ושמעתי רק טובות עליה. וכבעלת פוולסווגן בורה אני שבעת רצון ויותר!
מה מייצג בזה?

אתה יודעת כמה מכוניות מסתובבות בארץ??? 1500 זה לא אחוז אפילו!

וכן סקודה מכונית מאוד נמכרת, לצי המוניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסיקרי בחירות מדגם מייצג הוא 504 איש.

אתם יודעים כמה בעלי זכות הצבעה יש בארץ?

סך הכל זהו סקר כללי ביותר שלא התמקד בנושא ספציפי,אלה במשהו כללי.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסיקרי בחירות מדגם מייצג הוא 504 איש.

אתם יודעים כמה בעלי זכות הצבעה יש בארץ?

סך הכל זהו סקר כללי ביותר שלא התמקד בנושא ספציפי,אלה במשהו כללי.

אם הצטיינת בסטטיסטיקה, את בטח יודעת שמספר הנשאלים הוא לא הגורם היחידי על יכולת החיזוי של המדגם. חסר נתון - מספר האפשרויות.

בסקרי בחירות לרוב מדובר על בחירה מבין שניים-שלושה מתמודדים. במדגם כזה 500 איש זה הגיוני, כי בחלוקה למספר המתמודדים מקבלים עדיין סכום גבוה. אבל אם היו עשרה מתמודדים, אז הממוצע היה 50 איש למתמודד, ותסכימו איתי שזה בהחלט לא מספיק.

במקרה שלנו, כמו שציינתי, אם יש 16 מתמודדים ו-1500 נשאלים (שגם צריכים להיות הבעלים של המכונית הספציפית), אז לא ניתן לעשות חיזוי מספיק טוב. האם, למשל, אצל כל אחד מהנשאלים המכונית הייתה בבעלותו? אולי זה רכב חברה? ובן כמה היה הרכב? בן 7? בן שנה? יש הבדלים עצומים. יכול להיות שרוב בעלי הפולקסווגנים שנשאלו, היו בעלים של מכוניות חדשות למדי שלא עשו בעיות, אז הם מיהרו לתת להן ציון של 100 (ותאמינו לי שאם הממוצע הוא 95 אז הרבה מאוד אנשים נתנו ציון של 100, שזה מגוחך לחלוטין אם תשאלו אותי, כי גם סובארו אימפרזה STI לא תקבל אצלי 100).

ועוד דוגמא - בנוגע לאופל, אולי נמצאו רק 20 בעלי אופל וכולם בעלים של משומשות בנות 7-8? אז ברור שהם יזרקו ציון ממוצע של 60...

בקיצור - סקר שלא מייצג דבר.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקשיבו לסקורניס, הוא המומחה שלנו לסקרים!

עוד דוגמא לחיזוק דבריו - נניח שמתוך אותם 1500 היו נופלים על בעל פורשה אחד. יש כמה שמסתובבות בארץ, נניח שבמקרה היו נופלים על אחד מהם. אז אותו אחד היה המייצג היחיד של הדגם. ואם אותו אחד דווקא לא מרוצה מהרכב. נניח שהוא חושב ששילם יותר מדי על הבוקסטר שלו, כי STI אחת לקחה אותו ברמזור, כי הוא היה צריך לעשות טיפול יקר מאוד וכי חברה שלו עזבה אותו והוא מדוכא.

אז מה - פורשה הייתה יוצאת מקום אחרון בהפרש ניכר? זה אומר שהיא חרא רכב?

הבעייתיות הסטטיסטית עם הסקר הזה היא שהוא שואל שתי שאלות -

1. איזה רכב יש לך? - כאן המדגם של 1500 יכול לייצג את פילוח השוק בצורה סבירה.

2. האם אתה מרוצה מהרכב שלך? - וכאן הבעייתיות. כאן מכוניות נפוצות זוכות לחישוב הוגן ומכוניות נדירות יותר במדגם סובלות מסטיית תקן שהופכת את הסקר ללא רלוונטי.

נקודה נוספת - יש המווווון טעם לפגם בכך שהכתבה ב"הטוש המדגיש" מתחילה כסקר בלתי תלוי לכאורה, והמשכה ועיקרה הוא שיר הלל לפולקסווגן, פירוט הדגמים כולל מחירים, וניסוחים שנראים כאילו יצאו משולחנה של הפקידה הזוטרה ביותר במשרדי המכירות של צ'מפיון. זה שקוף ועלוב.

אגב, שלא תחשבו שזה נדיר במיוחד. יש מגזין שלם שנקרא למרבה האירוניה "אובייקטיבי" שמתמחה בפרסום סקרים מוזמנים. אולי הוא מכסה את עצמו בכך שהסקרים לא זוייפו, אבל כשסקר מוזמן על ידי גוף עסקי, לא קשה לעשות מניפולציות עם ניסוח השאלות כדי למשוך את התוצאות, ועוד יותר קל לפרסם אך ורק סקרים שתוצאותיהם חיוביות ללקוח.

קבלו סקר קטן ומאוד חובבני מטעמי:

האם אתה חושב שלאדה סאמרה היא רכב -

א. מאוד מרגשת ומסעירה, אך לא משדרת סולידיות ומכובדות.

ב. לא מרגשת במיוחד ולא מקרינה סולידיות ומכובדות.

ג. סולידית ומכובדת יותר משהיא מרגשת ומסעירה.

להלן התוצאות:

מסקר שערך מכון אישפוז ניכר שהציבור רואה בלאדה מכונית שהיא מרגשת ומסעירה באותה מידה שהיא סולידית ומכובדת. אולם המכירות נמצא ברח' המסגר ובשנה הבאה יוצע הרכב גם בצבעים ורוד-שינקן ושחור-קוויאר במחירים ללא תחרות ועם אחריות לשנתיים לפי הלוח הפרובוסלאבי.

אני אהבל ידוע, אז תחשבו איך עושים את זה אנשים שיש להם דוקטורטים בסוציולוגיה, פסיכולוגיה וסטטיסטיקה.

אל תאמינו לסקרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כמו שכבר נאמר על ידי גדולים ממני :wink:, ישנה בעייתיות מסויימת עם הסקר הזה... יותר מדי תהיות על אופן ואיכות הביצוע שלו...

מה שכן, שוב כמו שנאמר, האם אתה מרוצה מהרכב זאת שאלה מאוד סובייקטיבית, יכול להיות שיהיו שני אנשים עם אותו רכב בדיוק ובדיוק אותם תקלות או בעיות, כאשר אחד יהיה עם דרישות גבוהות ויגיד כי הוא לא ממש מרוצה, ואילו השני יגיד כי הוא מרוצה כי בשבילו העיקר שהרכב יסע, והוא יהיה מרוצה מכל רכב אחר שיסע בלי בעיות רבות...

כלומר השאלה הזאת לבד אינה מספיקה כדי לקבוע בוודאות דבר זה או אחר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6949 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...