Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה טכנית: צריכת דלק/ כח של מזגן הרכב

G-רפי
שימו לב! השרשור הזה בן 1032 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השאלה פשוטה:
ברכב שלי המנוע מפיק 120 כ"ס.
כאשר אני מפעיל מזגן צריכת הדלק עולה בערך ב 5%.
אז או שהמזגן ברכב הוא בהספק של 6 כ"ס, מה שעל פניו נשמע לי לא הגיוני בעליל, בסלון יש לי 2.5 כ"ס שמקפיא שטח שגדול פי כמה.
ברור לי שיש הבדל בין מזגן בתוך מבנה (גג בטון, חלון כפול וכו) שצריך לעבוד הרבה פחות קשה מאשר ברכב שבנוי כמו חממה,
האפשרות השנייה (והלא הגיונית גם) היא - שהמזגן בנוי בצורה לא יעילה.
מה באמת ההסבר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה מצב נהיגה אתה רואה 5% עלייה בצריכה ? כשהמנוע בסל"ד סרק ? או במדידה של פרק זמן של נסיעה ?

בעיקרון המנוע מייצר 120 כ"ס ב-6000 סלד ופול גז, ואני מאמין שלא זה מצב נהיגה שמדדת את הצריכה.

אז בנסיעה רגילה\עמידה ברמזור, המנוע מייצר הרבה פחות מ 120 כ"ס , יותר כמו 20-60 כ"ס בהערכה גסה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למזגן רכב תפוקת קירור גבוהה למדי סדר גודל של 15K-20K BTU לרכב משפחתי - כמו מזגן ביתי בינוני. בנוסף משום מה מסתבר שמקדם הביצועים של המזגן (COP) ברכב נמוך בהרבה מאשר למזגנים ביתיים (אני ראיתי מספרים מסדר גודל של 1 לעומת סביבות 3 במזגן ביתי). אין לי מושג למה - אני משער שזה קשור לאילוצים על גודל ומשקל המערכת ברכב.

בכל אופן, השורה התחתונה היא שמזגן ברכב בגודל משפחתי אכן גונב מהמנוע הספק מסדר גודל של 4-5 כ"ס.

• רעיון טוב! 3

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, קורן בן אשר כתב:

בגודל משפחתי אכן גונב מהמנוע הספק מסדר גודל של 4-5 כ"ס

שיש להפחית לא מההספק המקסימלי 150 כ"ס שאז זה לא יהיה מורגש כמעט, אלא מההספק שאנחנו משתמשים בו ביום יום שזה נגיד 2500 סל"ד ופתיחת מצערת 30%, שמניבים 40 כ"ס ולכן השפעת המזגן מורגשת. 

• רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1032 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...