Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

במידה ויש אפשרות הייתם קונים טסלה?

CAPOBOSS
שימו לב! השרשור הזה בן 1097 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
לפני 19 דקות, evc כתב:

נניח שמשה גר בחיפה ומוכר ציוד צלילה באילת

אז משה צריך טורבו דיזל, אבל משה הוא לא דוגמא מייצגת כי רוב האנשים בישראל לא נוסעים את כל המדינה כדי להגיע לעבודה כל יום. אם אתה עובד עד 100 ק"מ מהבית זה לא אמור להזיז לך בכלל. מה המרחק הממוצע של אזרח ישראלי ממקום העבודה שלו?

אולי למי שנוסע הרבה ברכב לכל מיני פגישות ואין לו רוטינה מסודרת של נסיעות בית-עבודה הרכב הזה פחות יתאים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Lior_Django כתב:

אתה התעלמת גם מעלויות הסוללות וגם מעלויות הרכבים..

אם יהיה צורך להחליף סוללה אחרי חמש שנים, כמה יקנו בכלל טסלות כיד שנייה ?

במחיר המתאים יקנו כמו גדולים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Lior_Django כתב:

אתה התעלמת גם מעלויות הסוללות וגם מעלויות הרכבים..

אם יהיה צורך להחליף סוללה אחרי חמש שנים, כמה יקנו בכלל טסלות כיד שנייה ?

יש אחריות של 8 שנים על הסוללות. מחיר הסוללות ירד ב 90% אחוז בעשור האחרון וממשיך לרדת, ולפי תחזיות ירד ב 80% בעשור הבא. ובכל מקרה סוללות אם מתקלקלות יכולות לעבור שיפוץ ולא החלפה. בדיוק כמו שיקרה אם הגיר האוטומטי ברכב ה ice שתקנה יתקלקל, ומחיר חדש שלו סביר להניח מעל 50 אלף שח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי אפשרות לקנות וחשבתי שיקנה אותה כאשר תגיע לארץ, אבל לא קונה מסיבות הבאות:

- החזקת טסלה בסיסית חדשה תעלה לי 50% יותר (בחישוב הכולל ירידת ערך, ביטוח, דלק\חשמל, טיפולים וכו') מאשר רכב היברידי המשומש שלי (לקסוס IS300h)

- אני גר בבית משותף רב קומות ולמרות שיש לי חניה פרטית, לא ברור לי אם אני יכול להתקין אמדת טעינה בלי לריב על זה עם ועד הבית (חייבים אישור).

לא נראה לי מעשי לקבל הסכמה של יותר מ-80 דיירים בבניין. אולי בעתיד ישנו את התקנון בית משותף שיאפשר להתקין עמדות טעינה למי שרוצה.

- מאוד חשוב לי איכות הייצור וההרכבה. טסלה, לפי כל הדיווחים שראיתי ולמרות השיפור בזמן האחרון (אחרי כ-4 שנות ייצור!) פשוט לא מספקת.

עריכה אחרונה על ידי EvGriga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל מהסוף, לגבי איכות הייצור וההרכבה אכן יש פער לטובת לקסוס. מי שממש פדנט צריך לחשוב פעמיים. אבל האיכות הרבה יותר טובה ממה שמשתמע מהרשת (בעיקר בגלל שיפורים שטסלה מכניסים כל הזמן לפס הייצור)

לגבי האחזקה, אלא אם אתה משערך את עלות החלפת הסוללה במחיר מופקע ומתעלם מהאחריות הרחבה שיש לה, לא ברור לי איך אחזקת הלקסוס תהיה זולה יותר. ההיפך בפער משמעותי.

לגהי עמדת טעינה בבית משותף, אכן יוצר כאבי ראש לפעמים אבל החוק לצידך ומקל על התהליך (עלול להיות במחיר יחסי שכנות עם תפעל למרות התנגדויות - שיקול חשוב)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משערך סוללות, אבל לא לפי המחיר המופקע (אני מניח שאחרי 8 שנים של אחריות מחירי הסוללות יירדו).

בכל זאת צריך לשערך גם את הסוללות לפי איזשהו מפתח.

ללקסוס 13 אש"ח (מחיר אמיתי) מחולק ל 15 שנה -   866 שקל לשנה

לטסלה 37.5 אש"ח מחולק ל 15 שנה - 2500 שקל לשנה. נראה לי סביר, אי אפשר לדעת עכשיו כמה יעלה.

ההבדל הגדול הוא בירידת ערך מכונית החדשה - מעריך 13% ירידת ערך מדי שנה (לפי 39% ל 3 שנים), יוצא כ-25 אלף י.ערך בשנה לטסלה ו כ-11 אלף שקל ללקסוס, בגלל שהיא משומשת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין את החישוב, אך צריך לקחת עוד דברים בחשבון:

1. מניח לפי ירידת הערך שהלקסוס כבר לא באחריות. במקרה של היברידי המכלולים כפולים (חשמלי/בנזין) ולכן עוד יותר פוטנציאל לבלתמים

2. עלות רשוי שנתי משמעותית זולה יותר

3. אין טיפולים (כמעט)

עלויות דלק שתלויות בנסועה

עריכה אחרונה על ידי yoramw
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם 2,3 ו4 אני לוקח בחשבון - הנה דוגמת חישוב.

החישוב לפי 14 אלף ק"מ בשנה.

הוצאות חשמל לטסלה לפי צריכה של 150 W/km, עם יעילות טעינה של 85% וכוללות גם עלות עמדת טעינה של 5000 שקל מחולק ל-15 שנים

image.png.4017b3aabea4fb24bfac93055d558fe9.png

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה. אחלה טבלה.

הביטוח מקיף ללקסוס מפתיע במחירו.

אני משלם מעט פחות על ביטוח הטסלה כולל שירותי דרך (מעל גיל 40) אבל ההפרש מול התחשיב שלך הוא פחות מ100 ש״ח (כולל שירותי דרך וטעינת חירום)

מעניין אם אפשר לקנות מלקסוס אחריות מורחבת טמבון לטמבון (ולא רק על המערכת ההיברידית והסוללה). היה שווה להוסיף לתחשיב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, EvGriga כתב:

גם 2,3 ו4 אני לוקח בחשבון - הנה דוגמת חישוב.

החישוב לפי 14 אלף ק"מ בשנה.

הוצאות חשמל לטסלה לפי צריכה של 150 W/km, עם יעילות טעינה של 85% וכוללות גם עלות עמדת טעינה של 5000 שקל מחולק ל-15 שנים

image.png.4017b3aabea4fb24bfac93055d558fe9.png

מה משמעות סעיף מצברים בעמודת הטסלה?

ואתה באמת עושה צד ג' ללקסוס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבנתי נכון זה מחיר הסוללה ההיברדית מחולקת במספר שנות חיים + עלות של החלפת מצבר רגיל כל כמה שנים. 

מה שלא הבנתי זה איך חושבה ירידת ערך של הלקסוס המשומשת. 

עריכה אחרונה על ידי TheAvatar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1097 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...