Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה גיר אוטומטי משודך למנוע 1.6 vti ברכבים 301/ c-elysse?

Gavrik
שימו לב! השרשור הזה בן 1139 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום סיפרו לי להפתעתי שב 301/c-elysse בגרסאת 1.6 מותקן המנוע העתיק והאמין מסדרת TU במקום הEp6 שיש עליו חו"ד חלוקות.

בנוסף מסתבר שהגיר שמשודך למנוע הTU בהן הוא לא הAL4 הידוע אלא גיר אחר בעל 6 הילוכים.

ניסיתי למצוא יותר מידע ולחקור על הגיר הזה אבל לא מצאתי שום מקורות עליו מישהו יכול אולי לשפוך לי אור על הנושא ולספר לי מה מודל הגיר המותקן שם ואולי לספר לי קצת על הגיר עצמו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנת 2015 זה ה-AL4 האהוב והמושמץ, אחר כך זה ה-EAT6 האהוב והלא מושמץ.

עריכה: AT6 הוא הגיר של Aisin היפנית, מותקן גם בשאר רכבי הקונצרן בשנים האלו.

עריכה אחרונה על ידי LPG

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן רק בשנתיים האחרונות לשיווק  הדגם 2016-17 יש גיר 6 הילוכים. לפני כן AL4. 

המנוע אכן מסדרת TU אבל עם תזמון שסתומים משתנה, מה שלא היה בדורות הקודמים שלו. 

הדגמים המאוחרים עם 6 הילוכים די נדירים, לא נמכרו הרבה כאלה. אבל כן, ההחלט זו הגרסה הכי טובה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה! ממבט חטוף ביד 2 אני רואה שה6 הילוכים ממש בודדות ועולות יקר מאוד בהשוואה לאחיותיהן בעלות ה4 הילוכין המעט זקנות יותר.

חבל חשבתי שיש פו מתכון לרכב משפחתי גדול סביר ואמין משנתון חדש יחסית במחיר מאוד משתלם 🤔

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי כך הדבר, גם עם AL4. מוסכים מומחים יודעים להתמודד איתו בזול ולגלות איתו אמינות יחסית טובה. לא 100% כי יש המלצה להכניס לסדר הטיפולים החלפות שמן גיר כדי להרחיק צרות, ובערך עד 100 אק"מ יש שקט ממנו ואז צורך בהחלפת שסתומים, אחר כך הוא בד"כ נותן עוד תקופת שקט יפה. אם יגיעו עוד דברים בהמשך (בעיקר סביב התנהגות הגיר) יש מוסכים שלמדו להתמודד איתם בזול. כל הגיר עצמו במצב משומש/משופץ לא יקר היום.

הרבה מוסכים לא (באמת) מומחים אפילו מפחדים ממנו ומפחידים את הלקוח, ממש טרור גירי.

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Gavrik כתב:

תודה רבה! ממבט חטוף ביד 2 אני רואה שה6 הילוכים ממש בודדות ועולות יקר מאוד בהשוואה לאחיותיהן בעלות ה4 הילוכין המעט זקנות יותר.

חבל חשבתי שיש פו מתכון לרכב משפחתי גדול סביר ואמין משנתון חדש יחסית במחיר מאוד משתלם 🤔

אם זול, סביר, ו-6 הילוכים אז יש גם את הפיאט טיפו. לא בדקתי ביד 2, אבל הם אמורות להיות בערך באותו טווח מחיר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על מנת לדייק, הטיפו דווקא הגיעה לארץ ב-2016. עוד דיוק הוא שגיר AL4 כונה בסוף חייו AL8 (כמובן ללא שינוי במספר ההילוכים).

לעומת הטיפו ל- 301 יש מתלים טובים יותר ויחידת כח ותיקה ואמינה. הפיאט מעניקה תחושה הרבה יותר מודרנית, בעוד לפיג'ו מראה חיצוני לא פשוט לעין ופנימית היא זולה מאוד וקודרת, כמו רכב השכרה במדינת עולם שלישי. כמו כן לפיאט יש 6 כריות אוויר (4 בפיג'ו).

• אהבתי 1

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1139 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...