Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרגשה של משהו 'נטחן' בגיר | ורסו 14

VERSO
שימו לב! השרשור הזה בן 843 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 11 דקות, tribel כתב:

ועל כל מקרה החלפת שמן לא תפתור בעיות של רכיבים שחוקים זה בזבוז כסף.

80,000 הם לא הרבה בכלל לשמן,הבעיה לא קשורה אליו.

ביאריס שלי התיבה הרגישה כמו חדשה בק"מ הזה.

אז מה כן היית עושה במצב שלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא הייתי מבצע החלפת שמן גיר ברכב הזה ע"י משאבה בלחץ ( כדי לדחוף החוצה את השמן מתוך הגיר).
ישנה בעיה כללית עם שיפוץ הגירים האלה ( וגם הגירים הרציפים האחרים ), פשוט במקרה של תקלה מחליפים אותם קומפלט. כי השיפוץ מסובך מאוד ויש מחסור בחלפים לשיפוץ.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, vladclar כתב:

לא הייתי מבצע החלפת שמן גיר ברכב הזה ע"י משאבה בלחץ ( כדי לדחוף החוצה את השמן מתוך הגיר).

באיזה גיר כן ביצעת החלפה ע"י "לחץ"?

ומה היו הבעיות כתוצאה מההחלפה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההחלפה המלאה ע"י המשאבה שכתבת עליה באחת ההודעות פירושה לדחוף בלחץ מתוך הגיר את השמן הישן . יש סיכון לגרום נזקים.
לכן ויתרתי על ההחלפה בשיטה הזאת.
אני במקום פותח השרשור כן הייתי מחליף את השמן חלקית, בלי המשאבה, כי השמן נמצא כבר 6+שנים בתוך הגיר.
בגירים רציפים אחרים ( של מיצובישי למשל ) הוראות יצרן החלפת נוזל CVT כל 6 שנים בלי קשר לקילומטראז'.
ההחלפה אולי כן תשפר את המצב.

זה שברכב שלך אין בעיות ב 80 אלף קילומטרים עם שמן מקורי לא אומר שום דבר על רכב אחר.
אצלי ב 155 אלף הגיר מתפקד כמו חדש ( אחרי שתי החלפות שמן חלקיות ).

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, vladclar כתב:

אני במקום פותח השרשור כן הייתי מחליף את השמן חלקית, בלי המשאבה, כי השמן נמצא כבר 6+שנים בתוך הגיר.

אני יחליף חלקית ואעדכן.

מה עם מסנן שמן גיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא נמצא בפנים ( צריך להוריד קרטר גיר ), תעזוב את המסנן.
כנראה המוסכניק באמת לא מכיר את הגיר הזה, אבל בשביל החלפה חלקית לא צריך לפרק שום דבר מהגיר.
הסיכון הכספי שלך במקרה וההחלפה לא תעזור - 400₪ עלות השמן + עבודת המוסך ( 300₪ מחיר הוגן לביצוע ההחלפה ).
אתה לא רוצה לדעת כמה עולה להחליף את הגיר הזה באחד אחר ( משומש מפירוק ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, vladclar כתב:

ההחלפה המלאה ע"י המשאבה שכתבת עליה באחת ההודעות פירושה לדחוף בלחץ מתוך הגיר את השמן הישן . יש סיכון לגרום נזקים.
לכן ויתרתי על ההחלפה בשיטה הזאת.
בגירים רציפים אחרים ( של מיצובישי למשל ) הוראות יצרן החלפת נוזל CVT כל 6 שנים בלי קשר לקילומטראז'.
ההחלפה אולי כן תשפר את המצב.

זה שברכב שלך אין בעיות ב 80 אלף קילומטרים עם שמן מקורי לא אומר שום דבר על רכב אחר.
אצלי ב 155 אלף הגיר מתפקד כמו חדש ( אחרי שתי החלפות שמן חלקיות ).

יש סיכון שאתה לא כל כך מתמצא במה שאתה רושם וזולג לדוגמאות לא קשורות.

אני לא יודע איזה לחץ מסוכן יש במכשיר שלשם זה הוא נועד.

במקום פותח השרשור הייתי דבק בהוראות יצרן ולא בתחושות פסיכולוגיות על גיר שמתפקד כמו חדש בגלל שהחלפת שמן בצורה חלקית.

אולי פשוט שפכת כסף בצורה חלקית והגיר היה מתנהג בדיוק אותו הדבר.

בכל מקרה החלפת שמן לא מתקנת רעש של משהו שנטחן,זה נשמע כמו בעיה מכנית והשמן המקורי הוא לא זול בכלל.

קניתי את הרכב כשהוא בן 6 עם 20K והגעתי ל 90K עד שנמכר ללא החלפות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמשיך לא להחליף, זכותך.

את ההחלפה הראשונה ביצעתי במכון הגירים, שם חד משמעית אמרו שמניסיון שלהם צריך להחליף את השמן כל 60 אלף קילומטרים.

בעבר היו עוד גירים אוטומטיים עם שמן כל חיי הגיר, כולל ה AL4 הידוע ( לא לטובה ) ברכבים צרפיתיים.
בקיצור, מי שמבין שהשמן מאבד עם הזמן את תכונותיו והופך למלוכלך ובהמשך לבוצי, מחליף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן,רק שרשמתי לדבוק בהוראות יצרן לא יודע איפה רשמתי "כל חיי הגיר".

כל שמן מאבד מהזמן את תכונותיו רק שלא בודקים את זה דרך הלובי בחדר ההמתנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוראות היבואן לא להחליף את השמן כל חיי הגיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במוסך מורשה טויוטה קיבלתי תשובה שלא צריך להחליף שמן גיר, לא אחרי 60 אלף ולא אחרי 160 אלף ( וגם לא אחרי 260).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עוד המון דברים שיכולים לגרום לתחושה כזו, הרכב לדוגמה עמוס במיסבים שיכולים לגרום לתחושה הזו כאשר הם בשלב הראשוני של השחיקה המוגברת לפני שמגיע הרעש והצורך בהחלפה. שמן גיר אפשר לרענן ולא יקרה כלום, אבל זה לא המקור כנראה לתחושה שלך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 843 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...