Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקלה במנועים של רנו, ניסן ודצ'יה.

Taipan
שימו לב! השרשור הזה בן 1209 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היצרן בחיים לא ישחרר נתון כזה, מעריך שגם היבואן לא. אני מעריך שאם היה מדובר באחוז מאד גבוה של כלי הרכב כבר היינו שומעים על זה מזמן לכן אני מעריך שמדובר בכמה מאות מכוניות מתוך ה-20000 (הערכה) שמצוידות במנוע המדובר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, EvGriga כתב:

זאת חובתו של היבואן ע"פ תנאי האחריות לתקן או להחליף ללא קשר לגיבוי היצרן.

האם יש באחריות סעיף שהיא בתוקף רק אם היצרן מממן את התיקון?

הם פשוט מנסים להתחמק מאחריות בטענות שונות ומשונות.

חוזר הסיפור של פורד עם גיר כפול-מצמד שלהם.

יש לך בעיית הבנת הנקרא? כפי שכתבתי בקטע שממנו בחרת לצטט רק את השורה הנ"ל, אם התקלה מתרחשת בתקופת האחריות, אין שאלה בכלל שהיבואן יתקן/יחליף (בכל מקרה, זאת אחריות יצרן...). הבעייה היא עם כשלים סדרתיים כמו במקרה הזה, שאז אם התקלה קראה מחוץ לתקופת האחריות, אתה תלוי ברצון הטוב של היצרן (בדגש על כשלים סדרתיים ולא תקלה סטטיסטית)

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הוא התכוון לנזקים אשר נגמרים במסגרת האחריות. ברור שאם היצרן בוחר לא לבוא לקראת הלקוח, אין לצפות מהיבואן לקחת אחריות על הבעיות הללו. אם זה היה מקרה, היבואן היה פושט רגל מהר מאד. אם זאת, לדעתי אינטרס אישי של היבואן להפעיל לחצים על היצרן לבוא לקראת הלקוחות עם מחוות רצון טוב וכדומה במקרים אשר אפשר להכיל אותם.

ברור שהמקרה הנ''ל הוא בעייתי וכנראה שיפתר בבית משפט ואז היצרן והיבואן יאכלו אותה פעמיים. מצד אחד הם ישלמו, גם אם לא סכום מלא, במקרה של הפסד. אני לא מומחה למשפטים כלל, אבל אם יש מסמכים אשר מוכיחים שיש מידע פנימי של היצרן לגביי הבעייה הזו ואם עורכי הדין יוכלו לשים את ידם עליהם, לדעתי אין לצרנית הרבה סיכוי.

מצד שני, רנו רק עכשיו מצליחים טיפה לנער מעצמם תדמית של אמינות בעייתית והדבר האחרון שהם צריכים זה לעורר סטיגמות ישנות.

כאחד שנוסע על דצ'יה, אני יכל להעיד שהשאלה על האמינות נשאלת הרבה כאשר אני מדבר עם אנשים על הרכב ומספר שזו בעצם רנו, אצלי היא דיזל ידנית ואני יודע ששום דבר בכתבה הזו לא רלוונטי אלי, אבל לאדם הממוצע, אשר הוא מהווה את פלח השוק האמיתי של הרכבים הללו, אשר נתקל בהמון התנגדויות (עם עצמו ומהסביבה)- אצלו זה עלול להשפיע אחרת בהחלטה של האם לקנות או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.12.2020 בשעה 14:24, menir1 כתב:

הייתי מוודא במוסך ברשת היבואן שגרסת התוכנה ב-ECU היא המעודכנת - יש מצב שהיא כבר עודכה אצל הבעלים הקודם.

אנסה לבדוק את הנושא. תודה!

בתאריך 3.12.2020 בשעה 15:11, מיץ פטל כתב:

בעיה. צריך לבדוק את זה ;-)

ככה זה בעלות על רכב צרפתי, כשהכל בסדר את נלחץ 😂

• מצחיק 1
התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1209 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...