Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה על בית עסק להתקנת ספייסרים

Fraysa
שימו לב! השרשור הזה בן 1255 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברכבי הנוכחי (גולף 2016) הותקנו חישויקם מקוריים של אאודי.

החישוקים יושבים בול, אך הבעיה היחידה היא שהאופסט שלהם שונה, לכן בעת סיבוב מלא של ההגה ובנסיעה במהירות נמוכה, נשמעו רעשים מתכתיים.

כשהייתי בטיפול אצל רון, ביקשתי שיסתכל כשהרכב על הליפט, ואכן נראה שבעת סיבוב מלאה החלק הפנימי של החישוק נוגע בזרוע מקשרת למוט מייצב, ממש חסר לו 2 מ"מ.

רציתי לקבל המלצה על מקום (עדיפות למרכז) מקצועי להתקנת ספייסרים איכותיים. מוכן לשלם סכום טוב כדי שזה לא יקרה וישב בול בלי רעידות.

פחות מתחבר לג.מ פורטל וטיפ טופים למניהם, ניסיון עבר רע.

תודה!

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום דבר מסובך בהתקנת ספייסרים - חוץ מזה שזה לרוב לא להיט.

תקנה את הספייסרים הכי מינימאלים שאתה יכול to get away with it - כל מקום של צמיגים יכול להתקין (ויש שיגידו אפילו אתה יכול לבד בבית).

צריך לשים לב לאורך התבריג שנשאר אחרי הספייסר - אחרת - כשעושים את זה כמו שצריך לרוב מחליפים את התבריגים בARP Long studs וזה כבר קצת יותר סיפור.

פעם הבאה - זה שהג׳אנט מקורי - אבל של רכב אחר - לא אומר כלום.

fitment זה משהו שצריך לעשות מחקר מראש ולא לאחר מעשה - אתה למעשה עלול לגרום נזק כרגע גם למערכת ההיגוי וגם לגלגלים החדשים (שלא לדבר אם חס וחלילה יש כשל)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה שפתחתי את הנושא הזה היא בדיוק לא ״to get away with it״, כי אחרת הייתי הולך לפנצ׳רייה שלי ליד הבית. אני לא רוצה משהו זבל שיהווה סיכון אף הכי מינימלי על הבטיחות שלי, אני רוצה משהן איכותי גם אם הוא יקר. 

להגיד לך אם בארץ יש פנצ׳רייה שיודעת מה זה ARP long studs? כנראה שיצחקו לי בפנים.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הספייסר:
או שתזמין מחו"ל חלק מיצרן עם שם, או שתמצא חבר מהנדס מכונות שיעשה לך שרטוטים, קח חתיכת אלומיניום 7075 (אולי 6061 יספיק @Night Driver מה דעתך?) ותן לחרט שייצר לך.
זה סך הכל עיגול עם 6 עיגולים בתוכו, לא איזו צורה מורכבת, לא סגור אם חייבים לעשות אנודייז אח"כ.

לגבי ברגים, אם יש לך ברגים, תצטרך לקנות ברגים ארוכים יותר, אם זה גוז'ונים ולא ישארו יותר מ2 כריכות מחוץ לאום - תצטרך להחליף אותם.
תזמין מראש, לא חסר באינטרנט מקומות לקנות מהם דברים כאלה.

אני לא יודע כמה אתה DIYer, אבל לצורך העניין APR מייצרים ספייסרים מ3ממ ועד מעל 20. אם הידיים שלך לא מפחדות מכלים ויש לך דרך להרים את הרכב בצורה בטוחה (הג'ק המקורי זו לא הדרך), אפשר לנסות להוריד את הגלגל ולשחק עם שייבות כדי להבין כמה צריך (לחילופין, אם אתה יודע את ההבדל באופסט - זה יכול לעזור, אם כי עדיין הייתי מוודא).

אם אתה מעדיף לשלם יותר כסף ולא להתמודד לבד עם ה'כאב ראש', לדעתי פיט-סטופ מוכרים ספייסרים של APR, הם יוכלו לעזור לך להתאים.

נ.ב.
לא שAPR הוא המותג היחיד, כן?
בסוף ספייסר זו חתיכת אלומיניום.

• אהבתי 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, shellcase כתב:

קח חתיכת אלומיניום 7075 (אולי 6061 יספיק @Night Driver מה דעתך?)

דעתי שזה יעלה יותר מלקנות מוכן.

העבודה זה כלום אבל לבוא ולהכין כמות כל כך קטנה זה בלבול מוח.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, shellcase כתב:

לא שAPR הוא המותג היחיד, כן?

נכון - זה לא המותג היחיד

פשוט ARP מיצרים הכל - ספייסרים וברגים אחרים שמוכחים ואין ספק לגבי כמות ההתעללות שהם יכולים לעבור ובדיוק לשימושים האלו.

בסובארו לדוגמא איפה שהstuds הם זבל עופות שעשויים מפחיות אלומיניום ממוחזרות בסין לדעתי - זו החלפה סטנדרטית לגמרי לרכבי מסלול או אפילו לרכבים רגילים שמחליפים הרבה פעמים גלגלים (חורף קיץ לדוגמא אצלינו)

סובארו פה אגב מכירים בבעיה - הוחלפו לי בWRX (תחזיק חזק) 8! ברגים כאלו... (מיותר לציין שאני לא משתמש באימפקט - רק המוסך דילרשיפ שכל פעם החליט על דעת עצמו לעשות רוטציה למרות שהסברתי להם 20 פעם שאני מחליף סטים בין קיץ לחורף בעצמי ועושה את הרוטציה...)

• אהבתי 1

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות עד כה.

ביצעתי מחקר באינטרנט ואספתי נתונים על שני החישוקים ושמתי אותם בטבלה הבאה:

image.png.f1bc71f43f11d115be9610f727ef8871.png

ניתן לראות את ההפרש באופסט - 10 מ"מ שזה באמת הגיוני.

ברור לי שבסוף מדובר בחתיכת אלומיניום, אך אם יש מקום להשקעה - הייתי מעדיף להשקיע. האם אתם מכירים מקום בארץ שיוכל למכור לי את זה ולהרכיב לי את זה, כולל ברגים ארוכים יותר? 

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גילוי נאות אין לי נסיון בתחום הספייסרים וכ׳ו אבל אני עובד בתחום התכן המכאני מספר שנים.

אני חושב שבעיקר במקרה כמו אצלך, שבעצם יש לך ברגים ולא גוז׳ונים (מוטות הברגה) אין יותר מדי מה לעשות חוץ מלהוסיף ספייסר.
כמו שאמרו לך צריך לוודא עובי מתאים ומרווח ברגים כמו שצריך, מאמין שלא תהיה בעיה למצוא משהו איכותי מהאינטרנט לאור שוק השיפורים הגדול של רכבי VAG.

בנוגע לבורג עצמו, הייתי מפרק את אחד המקוריים שיש לך עכשיו על הגלגל (יש מצב שיש לך אחד ספייר בתא מטען) ומודד אותו, על פניו כדי שתהיה תפיסה ״טובה״ יש צורך בכ 3-5 כריכות של הבורג בתוך התבריג.
מצד שני אם אתה רוצה להיות אקסטרה בטוח אתה יכול לחפש בורג ארוך ב10ממ.

בהצלחה!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Audi A1 1.4 TFSI Manual | Citroen C4 eHDI | Land Rover Discovery TD5
VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פניו כן.
רק שים לב שלא חשוב רק הthread length אלא גם screw length below head.
יתכן לצורך שהעניין שהבורג המקורי יהיה באותו אורך כללי אבל עם אורך תבריג קצר יותר, ואז מן הסתם לא פתרת את הבעיה

Sent from my iPhone using Tapatalk

• רעיון טוב! 1
Audi A1 1.4 TFSI Manual | Citroen C4 eHDI | Land Rover Discovery TD5
VW Golf MK4 1.6 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שלא הבין את התיאור המקצועי של שקדי (שהעלה נק' סופר חשובה) - לא חייב שתוספת האורך תהיה הברגה, זה יכול גם 'צוואר' חלק.

הכוונתי אותך כבר לpitstop, אבל כל סדנאת שיפורים תדע לעזור. ממליץ גם על ירון תייר מGForce.

רק דבר אחד שאסור לשכוח - אתה הולך להזיז את הגלגל 10ממ החוצה, אתה סגור על זה שהוא לא יתחיל לשפשף בטנות, כנפיים ופגושים (לבדוק את זה על הליפט לא יעזור, צריך לראות מה קורה כשהמתלה נסגר על באמפים).

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פניו - הייתי משווה לא את הנתונים מול הג׳אנט המקורי - אלא מול ג׳אנטים 17״ קיימים בגולף ולפי זה מנסה להשוות אופסט אליהם (במיוחד כי הרוחב של הגאנט גם גדל באינץ׳ שלם שזה דיי הרבה).

יחד עם זאת 17״ על 7.5 לא נראה לי קיצוני במיוחד, הוא בטח עם 215 רוחב או משהו בסגנון - רחוק ממה שנכנס שם בכנפיים.

עריכה אחרונה על ידי Liviur
  • רעיון טוב! 1

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי את האופסט של חישוקי 17״ של דגמים נוספים ל-MK7. כמעט כולם עם רוחב 7״ ואופסט של 49. זה נשמע הגיוני כי הם קטנים בחצי אינץ׳ ברוחב ובאמת ההפרש האופסט הוא בדיוק הנגיעה הקטנה שאני מרגיש כשכל ההגה מסובב סיבוב מלא. 

אם כך אני חושב שהכי טוב יהיה לי סט של 10 מ״מ. להבנתי זה המינימאלי משום שאין מספיק רווח כשזה דק מדי להתלבש על ה-hub עצמו. 

אצור קשר עם pitstop ואחזור לעדכן. 

תודה!

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי עם PitStop. המחיר של הספייסרים שלהם הוא עבור זוג ולא כולל ברגים. יש להם עוד חברה כלשהי אך היא לא hub-centric ומשתמשים במתאמים וכדומה שאני מעדיף שלא.

האם מישהו מכיר מקום בארץ שמביא ספייסרים של חברות כדוגמת ECS Tuning וכו'? לצערי הם לא עושים משלוחים לארץ ול-DAP נגמר המלאי.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1255 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...