Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקירה - קיה ריו 1.2 ידנית 2012-2016

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1323 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהחלט מתחבר לרושם על הריו הידנית. 

זה דומה מאוד למה שחשבתי עליה כשהיתה לי כזו במשך שלוש שנים. 

• אהבתי 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה!

תמיד כיף לקרוא סקירה קלילה, עם תוספות צבע שלא כ"כ קשורות.

או אולי דווקא בגלל אותן תוספות...

Today is a great day!

Just like every day...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני החזקתי אחת מבציר 2012 קרוב לשלוש שנים.

נרכש בזמנו ב 82 א' ₪ - בהחלט מחיר טוב ביחס לתמורה.

מאוד נהנתי מהרכב ומצריכת הדלק שנעה סביב ה 15 ק"מ לליטר.

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחיצה על הקלאצ' בהנעה מקלה על המצבר (כמו עמעום אורות), כי היא מנתקת הגיר (גם אם הגיר בניוטרל, עדיין החלק שמחובר לקלאצ' מסתובב יחד עם המנוע).

יש לי כזאת מ2014, עושה את העבודה כבר 6+ שנים ללא בעיות מכניות, מה שכן, הצבע מתחיל להתקלף

עריכה אחרונה על ידי yev
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף. 

יש ברשותי קיה ריו סאדן ידנית שנת 2013 ואצלי מ 2013 עם 72,000 קמ. 

עד היום מראה סימני אמינות אבל יש עייפות חומר פלסטיקה. 

היום בוצע טיפול + טסט+ החלפת סליל כרית הגה, פשוט תענוג והקלות בטיפול הרכב. 

טל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, yev כתב:

לחיצה על הקלאצ' בהנעה מקלה על המצבר

היו על זה פעם דיונים ארוכים בפורום. 

מעניין היה למדוד את צריכת הזרם של הסטרטר עם קלאץ' משולב ועם מופרד ולראות בכמה היא עולה. לדעתי מדובר בהפרש קטן שספק אם משפיע על משהו. אבל כן, אני בהחלט מכיר את הנימוק הזה. 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה מעולה, היה ממש כיף לקרוא.

לפני שקניתי את הרכב הנוכחי, חיפשתי גם ריו האצ'בק, גם ידני וגם אוטומט, אך לצערי המחירים היו מאוד גבוהים יחסית למה שאפשר למצוא בשוק. 2012-13 ידני דיזל עם 300 אלף ק"מ ב18-20 אש"ח, 2014 ידנית LX עם 200 אלף ק"מ ב25 אש"ח... נשים רגע את המחירון בצד, אני לא רואה איך אנשים מוכנים להשקיע סכום כסף די גדול (לדעתי האישית, 2K+ זה כבר סכום כסף די גדול, לא רק בתחום הרכב) בשביל רכבים שבורים. כשמנגד יש פיאסטות ידני/אוטומט (עד 2013 באוטומט) שמורות במחירים של עד 20 אש"ח, או אפילו איביזות 11-13 שיצא לי לראות שמורות במחירים של עד 20 אש"ח.. 

כנראה השם עשה את שלו, מול איביזות "נסיכות הכפאר" או פיאסטות "לא אמינות" ובגלל זה ההפרשים במחיר.

עוד משהו שחבל לי עליו זה שבאותם שנים כנראה הייתה איזושהי תפיסה מוטעית של "מי שרוצה ידני הוא קמצן" ולכן קיצצו כמה שאפשר על הרכב. למה לא להביא לארץ רכבים, מכל מיני דגמים, בגרסה ידנית אבל עם מנועים גדולים יותר, או אבזור עשיר יותר?

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, iEminem כתב:

עוד משהו שחבל לי עליו זה שבאותם שנים כנראה הייתה איזושהי תפיסה מוטעית של "מי שרוצה ידני הוא קמצן" ולכן קיצצו כמה שאפשר על הרכב. למה לא להביא לארץ רכבים, מכל מיני דגמים, בגרסה ידנית אבל עם מנועים גדולים יותר, או אבזור עשיר יותר?

זו לא תפיסה מוטעית.

באותם שנים מי שקנה רכב ידני עשה את זה כי הוא זול. בהפרש מחיר 15.000 ש"ח מהדגם האוטומטי אנשים מסויימים היו מוכנים לקנות ידני. 

בגלל זה הביאו את רמות האיבזור הנמוכות. אם היה הפרש מחיר 5000 ש"ח, אותם אנישם היו מוספים 5000 וקונים אוטומטי.

למרות מה שאנחנו חושבים בפורום, אין בארץ מספיק לקחות שרוצים גיר ידני כי ככה הם רוצים.

אני בטוח שהיבואנים לא טיפשים ואם היה שוק לרכב ידני עם איבזור גבוה ומנוע שהוא לא הכי קטן שקיים, הם היו מייבאים את מה שהשוק דורש.

אבל אין לזה שוק, בשביל 5 או 10 מכוניות בשנה לא שווה להיתאמץ. 

פיאסטה ידנית זה אחלה רכב בלי קשר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגיל סיקור מעניין וממצה.

בתור אחד שחיפש לפני חצי שנה אחת כזו ובסוף קנה פיאסטה - אמנם הרכב קל וזול לתחזוקה אבל כל אלו שראיתי ללא יוצא מן הכלל היו מוזנחות.

מחלה אחת משותפת לריו ולפיקנטו וזה הגומי של לחצן פתיחת דלת תא מטען, הוא מתייבש ומתקלף בגלל החום והלחות של מדינתנו.

אגב הזכרת לי נשכחות עם הנעה ולחיצה על קלאץ...

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, EliC25 כתב:

מחלה אחת משותפת לריו ולפיקנטו וזה הגומי של לחצן פתיחת דלת תא מטען, הוא מתייבש ומתקלף בגלל החום והלחות של מדינתנו.

נראה לי שזה בעיקר מחלה של חומר זול ופחות האקלים. קרה גם אצלי, הזמנתי מעליאקספקס ב20-30 שקל, עבודה של 10 דקות להחליף (ואין לי שום נטייה או ידע מכני - עקבתי אחרי סרטון ביוטיוב)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1323 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...