Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות בנוגע לחוזה שכירות

D_D
שימו לב! השרשור הזה בן 1354 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום,

עתיד לשכור דירה ראשונה באזור המרכז (רמת גן).

אף על פי שלעולם לא שכרתי דירה או חתמתי על חוזה שכירות, החוזה שהמשכיר שלח לי אינו נראה חוזה סטנדרטי ונראה מעט דרקוני.

מצרף את החוזה, אשמח להתייחסותם בנוגע לסעיפים שנראים לכם בעייתים.

תודה לכולם!

1.PNG

2.PNG

3.PNG

4.PNG

5.PNG

6.PNG

7.PNG

8.PNG

9.PNG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, למיטב הבנתי זה בסעיף 8.2.

הבנתי שערבות בנקאית, צ'קים פתוחים ושטר ערבות הם לא סטנדרט.

נקודות נוספות:

בסעיף 10.1.2, לא נהוג שעלות התיקונים תיהיה על המשכיר?

בסעיף 12.3 לא נהוג שהמשכיר מבטח את מבנה הדירה והשוכר ביטוח צד ג'?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, D_D כתב:

כן, למיטב הבנתי זה בסעיף 8.2.

הבנתי שערבות בנקאית, צ'קים פתוחים ושטר ערבות הם לא סטנדרט.

התכוונתי לערבים חברים/משפחה.

לפני 28 דקות, D_D כתב:

נקודות נוספות:

בסעיף 12.3 לא נהוג שהמשכיר מבטח את מבנה הדירה.- כן.

צ'קים פתוחים לא למסור לאף אחד. תוריד אותו מהעניין.

ערבות בנקאית - תוריד אותו מהעניין.

תגיע איתו להסכמה של מסירת צ'ק ערבות על סכום מסויים שיכסה אי תשלום מיסים עבור חודשים ימים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנוסח הבסיסי סטנדרטי (ראיתי אותו בערך 50 פעם) אבל יש על זה הגזמות יצירתיות.

ערבויות - מוגזם בטירוף. מקובל צ'ק בטחון ו/או אם הוא מתעקש אז פקדון שהוא מפקיד בפק"מ. אל תסכים לשום דבר אחר.

10.1.3 מה ז"א עלות שווה בשווה? תקלות בתשתיות הדירה שלא אתה גרמת -על חשבון בעל הבית בלבד.

ביטוח - שבעל הבית יערוך ביטוח מבנה סטנדרטי כולל נזקי הצפה, שריפה ורעידת אדמה, אפשר גם תכולה אם הוא מתעקש, וחשוב מאוד כולל צד ג' כולל סעיף אחריות צולבת וסעיף ויתור של חברת הביטוח על תביעת שיבוב או חילוף. שם שלך צריך להיות כתוב במפורש בפוליסה. אם בעל הבית מתעקש, תתחלק איתו בעלות חצי-חצי. כל זה צריך להיות כתוב בפירוש בחוזה. כל שאר הקישקושים בסעיף הביטוח לא צריכים להיות שם - אם הוא מסרב, דפדף הלאה.

14.1 - שיהיה כתוב *מסויידת לפי הצורך*. איפה שצריך - תסייד. שלא תמצא את עצמך עובד שלושה ימים או משלם לצבעי 2000 ש"ח בגלל כתם על הקיר.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי יש מספר דברים לא סבירים.

1. מצב הדירה as is יש להוסיף למעט פגם נסתר.
2. יותר מדי בטחונות. גם ערבות אוטונומית, גם ערבים, גם שטר חוב וגם צ'קים? אלא אם כן זו דירה סופר אטרקטיבית במחיר מעולה במקום סופר מבוקש, מוגזם.
3. שים לב שהוא יכול לפנות אותך תוך 60 יום מכל סיבה שהיא. לי בתור משפחה כשאני שוכר זה לא בא בחשבון. אם אתה רווק אולי לא אכפת לך. בכל מקרה, אם יש לו אפשרות לפנות אותך מכל סיבה, זה צריך להיות תוך 90 יום ואז לך יש זכות להתפנות תוך 60 יום בלי הצגת שוכר חלופי בהתאם לתיקונים האחרונים של חוק השכירות והשאילה.
4. תיקונים במושכר מעבר לבלאי סביר צריכים לחול עליו בהתאם לחוק השכירות והשאילה.
5. לא יכול להכריח אותך לבצע ביטוח מבנה על פי חוק השכירות והשאילה.

באופן עקרוני, אתה כנראה יכול לחתום על חוזה עם סעיפים המנוגדים לחוק, וכל סעיף שלא ניתן להתנות עליו, כנראה שלא יהיה לו הרבה מה לעשות בעניין. אבל ככל שיש לו ערבות בנקאית אוטונומית הוא יכול לקזז ואז לך תרדוף אחריו בבית משפט.
אני בכל מקרה לא מתלהב לעשות עסקים עם משכיר שמשתין על החוק ביודעין, גם אם הוא לא יכול לגבות כספים ללא הסכמה.

נ. ב.
בסעיף שינויים במושכר הייתי גם מבקש שירשם למעט שינויים מקובלים כדוגמת אך לא מוגבל ל: תליית תמונה, מתלה, גוף תאורה, טלוויזיה או רהיט שנועד לתלות על הקיר כאשר בעת פינוי המושכר ישיב השוכר את המצב לקדמותו.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורן רק הערה קטנה, כדאי לבחור כאן לעשות ביטוח תכולה בעצמו (זו אינה בעיה של המשכיר ואם הדייר לא רוצה לעשות ביטוח תכולה שלא יעשה, זו בעיה שלו בלבד).
בגדול אני בעד לבטח מפני קטסטרופות בלבד אך מכיוון שזה ביטוח שהעלות שלו נמוכה מאוד (סד״ג של 200-350 ש״ח בשנה) אני חושב שכדאי לשקול בחיוב לעשות את הביטוח.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...