Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קומקום חדש עם תקע אירופאי ומתאם לשקע ישראלי?

KipodYam
שימו לב! השרשור הזה בן 1361 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קיבלתי קומקום חדש. מותג אירופאי ידוע מאוד.

יבואן רשמי. יצרן ענק של מוצרים לבנים.

הקומקום מיוצר בסין. עד כאן הכל סטנדרטי.

הקומקום הגיע עם תקע אירופאי כאשר מחובר אליו כבר מתאם לשקע ישראלי.

זה די מעצבן אותי. זה בולט. מעולם לא ניתקלתי במשהו כזה. להיפך, היו מחייבים את כל מכשירי החשמל הלבנים לעבור החלפת כבל במפעל או לחילופין במעבדת היבואן. 

האם זה חוקי? האם התקנות השתנו? האם צריך לציין את זה בעמוד הרכישה?

20200731_142155.thumb.jpg.f962cabb9c4a9b323b31aa670d2cdbd2.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנת. אני שואל האם חוקי למכור בארץ מכשיר חשמל הדורש הארקה עם כבל אירופאי כאשר הצמידו לו מתאם לשקע ישראלי.

כאמור יבואן רשמי של מותג אירופאי מוכר מאוד מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הבנתי.

פשוט כתבת שקיבלת את הקומקום ולא קנית, ובמקום להבין עכשיו אם חוקי או לא חוקי פחות יעזור... אם הקומקום מוצא חן בעינייך תחליף תקע ותשתמש בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Benor כתב:

אבל כל עוד אין לו רשיון הוא יצטרך לשלם לחשמלאי.

גם לטפל ברכב בחניה מתחת לבית או באיזה חניון זה אסור ויש פה קהילה שלמה שעושה את זה.

@Buki פתח את השרשור לא בשביל חשמלאים כי חשמלאים כבר יודעים את זה.

כל אחד מתנהל לפי יכולתיו ולפי האחריות שהוא בוחר לקחת על עצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 31.7.2020 בשעה 13:26, KipodYam כתב:

האם זה חוקי? האם התקנות השתנו? האם צריך לציין את זה בעמוד הרכישה?

זה חוקי, מתבצע שנים רבות על כלי עבודה בעלי בידוד כפול (ראיתי גם במקרים שדורשים הארקה), ובד"כ מגיע מולבש כ"כ חזק שצריך כלי פנאומטי כדי להוריד אותו. יפה או לא זה עניין של טעם, תמיד אפשר לחתוך את הקצה ולהתקין תקע מעוצב עם פאייטים אם זה מספיק חשוב לך. אישית, אני מעדיף לקחת את הסיכון עם מתאם על התקע המקורי מאשר לדעת שאיזה 'בעל מקצוע' בארץ פירק מאה קומקומים כאלה והלחים להם מאה כבלים חדשים ברצף במקום אלו שיצאו מהמפעל.

במאמר מוסגר, זה שבכלל נפתח שרשור על נושא כזה מדגים בעיניי את הביטוי 'הולך ופוחת הדור'. פעם לכל גבר שמכבד את עצמו הייתה ג'נקיה עם שקעים ותקעים וכו', ובעיות כאלה (אם בכלל היו עולות) היו נפתרות ברבע שעה מרגע שהמוצר יצא מהקופסה. היום במקום לחשוב על 'איך אני מתקן את זה עם הידיים' התגובה האינטואיטיבית היא 'את מי אני תובע על זה' ואז 'בוא נכתוב על זה באינטרנט'. לאן הגענו.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההכללות. קודם כל, אין לי שום בעיה להחליף את התקע בעצמי (ומודע לחוק החשמל שזה יצירה/המצאה ישראלית ייחודית כנראה בכל העולם).

שכחתי לציין שהתקע אכן מולבש מאוד חזק ולא ניתן לפירוק בכח סביר פלוס.

יש לי ארגז כלים עם מיליון דברים ועוד ערימת כבלים, מתאמים, שקעים, תקעים ושאר ירקות בקופסאות. אין לי שום בעיה ''לתקן'' את זה.

פשוט ניסיתי להבין אם משהו השתנה בתקנות. אני הייתי שמח אם היינו נפתרים מהתקינה הישראלית בכלל.

פשוט בתור אחד שיצא לו לקנות מספר מכשירי חשמל לבנים בשנים האחרונות וכולם הגיעו עם תקע ישראלי, זה היה לי אישית מאוד מוזר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.8.2020 בשעה 01:30, Derish כתב:

'הולך ופוחת הדור'. פעם לכל גבר שמכבד את עצמו הייתה ג'נקיה עם שקעים ותקעים וכו', ובעיות כאלה (אם בכלל היו עולות) היו נפתרות ברבע שעה (...)

אתה סתם מזדקן ומתחיל לבנות זיכרון דימיוני נוסטלגי של משהו שלא היה קיים. :-)

אחוז האנשים שידע/הצליח לתקן דברים במו ידיו לא השתנה כלל במהלך ההיסטוריה -

העולם התחלק מאז ומתמיד לאנשים שידעו לפתור דברים במו ידיהם ולאנשים שנעזרו בקבוצה הראשונה (בתשלום / בסחר חליפין / בהתנדבות).

בחזרה לנושא - לדעתי האישית והבלתי מחייבת - אמנם לא יפה, אבל כל עוד המתאם מולבש חזק ולא רופף - אני לא מוצא בזה שום בעיה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מוטרד כשמשמש במוצר דל הספק או שפועל לזמן קצר. למשאבת הבריכה שקניתי יש כזה מתאם והשארתי אותו. אם היה מגיע על מכונת כביסה/תנור וכדומה, הייתי מחליף בשקע ישראלי ראוי.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, hans כתב:

אתה סתם מזדקן ומתחיל לבנות זיכרון דימיוני נוסטלגי של משהו שלא היה קיים. :-)

ברוסיה סובייטית, קומקום מתקן אותך! 😅

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מילא זה, לפחות שברוסיה סובייטית קומקום לא מחליף לך תקע

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים