Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שלוש נורות נדלקו בדשבורד - מיקרה 09

avihaio
שימו לב! השרשור הזה בן 1366 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

ברשותי ניסאן מיקרה 2009.

לאחרונה נדלקו תוך כדי נסיעה 3 נורות אזהרה צהובות בדשבורד (מצ"ב תמונה, התחתונה היא ABS). הן נדלקות לאחר זמן מה של נסיעה ולפעמים לא נדלקות כלל.

על מה זה מעיד?

תודה

20200701_201842.jpg

עריכה אחרונה על ידי avihaio
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הקישור, אך זה לא עזר.

יש לי קומבינציה של 3 נורות שנדלקות יחד בבת-אחת.

אני כמובן אלך למוסך, אך אני רוצה שיהיה לי מידע קודם לגבי מהות התקלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב, הלך לך יוניט אור בלם (או בעברית של אנשים נורמאליים: המפסק שיושב על דוושת הבלמים ומודיע לרכב שלחצת על ברקס). אם תבדוק - תראה שאורות הבלם לא מגיבים לדוושה, אם זה אכן המצב אז זו הבעיה באופן כמעט ודאי.
החלק עולה כ80 ש"ח למיטב זכרוני בחנויות חלפים וההחלפה תיקח לך בערך 3 דקות. 
לאתר אותו פשוט מאד, קח את מושב הנהג אחורה עד הסוף וכנס על הגב ראש קדימה אל איזור הדוושות, תראה בחלק עליון של דוושת הבלם מפסק קטן שהדוושה משחררת אותו כשלוחצים עליה, זה החלק.

נ.ב.
lior2321, איך ביטול בקרת יציבות ידליק את כל הנורות הנ"ל? תשתדלו לא לנחש דברים שאתם לא סגורים עליהם עד הסוף ברכבים של אחרים, המוסכים עושים את זה מספיק.

עריכה אחרונה על ידי shellcase

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, shellcase כתב:

מזל טוב, הלך לך יוניט אור בלם (או בעברית של אנשים נורמאליים: המפסק שיושב על דוושת הבלמים ומודיע לרכב שלחצת על ברקס). אם תבדוק - תראה שאורות הבלם לא מגיבים לדוושה, אם זה אכן המצב אז זו הבעיה באופן כמעט ודאי.
החלק עולה כ80 ש"ח למיטב זכרוני בחנויות חלפים וההחלפה תיקח לך בערך 3 דקות. 
לאתר אותו פשוט מאד, קח את מושב הנהג אחורה עד הסוף וכנס על הגב ראש קדימה אל איזור הדוושות, תראה בחלק עליון של דוושת הבלם מפסק קטן שהדוושה משחררת אותו כשלוחצים עליה, זה החלק.

נ.ב.
lior2321, איך ביטול בקרת יציבות ידליק את כל הנורות הנ"ל? תשתדלו לא לנחש דברים שאתם לא סגורים עליהם עד הסוף ברכבים של אחרים, המוסכים עושים את זה מספיק.

האמת שזה ממש עושה שכל.

אמנם לא יצא לי לבדוק את עניין אור הבלם, אבל לאחרונה כשאני לוחץ על הבלם גם לעיתים קרובות חיישני הרוורס מתעוררים לחיים.

יכול להיות שזה קשור?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שזה ממש עושה שכל.

אמנם לא יצא לי לבדוק את עניין אור הבלם, אבל לאחרונה כשאני לוחץ על הבלם גם לעיתים קרובות חיישני הרוורס מתעוררים לחיים.

יכול להיות שזה קשור?

נראה לי שיש בעיית הארקה באחד הפנסים האחוריים ולכן בלחיצה על דוושת הבלם,

זרם החשמל מאור הבלם (כנראה בצד ימין) עובר בטור אל נורת הרברס וממנה גם לאות

הפעלת חיישני הרברס.

כשלחיצה על דוושת הבלמים תפעיל את חיישני הרברס, הדלק אורות ואיתותי חירום (ועדיף שגם מישהוא ילחץ על דוושת הבלמים)

וראה מאחור אם יש פעולה לא נכונה (כעין אורגן אורות) באחד הפנסים האחוריים (או בשניהם).

אם אכן תראה תקלה כזאת, אז זה מעיד על הארקה לא טובה שלרוב הנה במגע במחבר פנס אחורי.

הפתרון הנו לרוב בהסרת הפנס הסורר, ונקוי ותיקון מגע הארקה במחבר שנראה לעין כשרוף/חרוך

ונקוי המגע הנגדי בגוף הפנס עצמו.

מצורף סרטון המחשה כללי.

בברכה  -  רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות מאד, להבא - תשתדל לתת את כל המידע, זה יחסוך לך כסף וזמן בסופו של דבר.
תתחיל בלסדר את הפנס - רפי הסביר לך בדיוק איך.
אם זה לא יפתור את עניין הנורות (הן לא יכבו בלי כיבוי, המתנה קצרה והנעה מחדש, שים לב שלפעמים - הן ידלקו רק אחרי לחיצה על דוושת הבלמים לפעמים יש צורך להזיז את הרכב כמה מטרים) תמשיך למה שאני הצעתי.

עריכה אחרונה על ידי shellcase

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1366 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...