Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך לגרום לחברת ליסינג להחליף לי את הרכב?

nikitales
שימו לב! השרשור הזה בן 1410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

יש לי רכב ליסינג של חברת הרץ. לאוטו נישארו כחמישה חודשים עד תום ההסכם של 3 שנים. את הרכב הנ"ל קיבלתי בירושה מעובד אחר כשהצטרפתי לחברה בתור עובד חדש והוא נורא לא נוח לי מבחינת ישיבה, כי אני נוסע כל יום 2.5 - 3 שעות בממוצע. למעשה, אני יוצא מהרכב אחרי כל נסיעה עם תחושה לא נעימה בצבר ובגב התחתון הגובלים עם כאב. ניסיתי לעשות הכל כדי לשפר את חווית הישיבה, אבל שום דבר לא עוזר. הנציג של החברה שלנו פנה להרץ עם בקשה שיחליפו לרכב אחר, אפילו שיהיה ישן יותר מזה שיש לי או שיפסיקו את ההסכם לפני הזמן, אבל נראה שהם לא מוכנים לקבל את שתי האופציות. האם לדעתכם יש עוד משהו שניתן לעשות כדי שהם ילכו לקראתי?

תודה למשיבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ההסכם של חברת הליסינג הוא מול החברה שלך ולא מולך.
אתה לא רשאי לבצע שינויים בעיסקה של הרכב.
אתה צריך לפנות לאיש הקשר בחברה ואז אולי יצליחו להחליף לך את הרכב או לסיים את העיסקה הישנה ולהתחיל עיסקה חדשה.
לפי דעתי אתה פועל בצורה הלא נכונה ולכן לא מקבל מענה נכון.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

• לא הבנתי... 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זאת לא אמורה להיות בעיה במידה ואתם מזמינים רכב חדש כנגדו מחברת הרץ.
אבל זה תלוי בהסכם של החברה מול הרץ וכמות כלי הרכב שיש להרץ אצלכם בחברה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתרון שאולי אפשרי ויכול להיות יצירתי, האם הhr יכולים לעזור(במידה ויש?) אולי יש עובד בחברה עם רכב ליסינג שיש לו עוד שנתיים נגיד והוא לא מסתדר איתו ורוצה להחליף ולך הוא יתאים? ככה הם יתנו לו את הרכב שלך שעוד מעט נגמר לו הליסינג ואתה תקבל רכב חדש יותר שאולי נוח לך יותר.

אני יכול לספר לך דבר כזה, איי שם לפני כמה שנים חתמתי עבודה בחברה הקודמת שלי - קיבלתי רכב קיים בציי, היה מדובר באיביזה בת פחות משנתיים במצב מחפיר(דפיקות מכל כיוון, שאיריות ריח של סיגריות בתא נוסעים+ כתמים בכל הסלון כולל כתמי קפה על הגג) ובמקביל גיליתי שהמושב של הרכב איום ונורא ולא נוח לי.

לקראת סוף החוזה כבר נשברתי, החלטתי שאני קונה רכב פרטי בכל מקרה והhr של החברה עזר לי למצוא עובד אחר במחלקה אחרת שיקח את הרכב במקומי(הוא הרוויח רכב בסוף חוזה שיכול לבחור רכב חדש).

אגב, אחרי כמה חודשים עשיתי טוטלוס עם הרכב הפרטי וחזרתי לליסינג, הרכב הקיים בציי שקיבלתי זה אותו רכב שהעובד ההוא החליף את האיביזה שלי בו(הקליאו) כי הוא עזב את החברה.

חברת הליסינג עכשיו לא ממש רוצה לסיים בטח חוזי ליסינג מוקדם בגלל הקורונה, הרבה רכבים חזרו מוקדם מליסינג אין הרבה דורש להשכרות רכב מחו״ל והם לא צריכים עכשיו עוד רכבים בחניון, יש פה 2 דברים - אחד זה הכוח של החברה מול הרץ(אם יש לכם מאות/אלפי רכבים מול החברת ליסינג יותר קל לשכנע אותם לבוא לקראתכם בניגוד לאם אתם חברה עם עשרות רכבים) והשני זה כמה הקצין רכב/אחראי רכב רוצה לעזור(מניסיון לא כולם פעלתניים לעזור לעובדים).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי מה הרכב שיש לך, ומה הרכב שאתה מעוניין בו. נכון למצב השוק הנוכחי להרץ תהיה בעיה להחליף לך לפני הזמן - כי זה עולה להם כסף. א-ב-ל אם יש להם להם איזה רכב שחוזר לפני זמנו, אולי יש מצב שהם יסכימו.

(ועכשיו יש כנראה לא מעט עסקאות שהסתיימו טרם זמנן)

• רעיון טוב! 1

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסטנדרט הוא קנס יציאה של חודש עבור כל שנה או חלק משנה שנותר, במקרה שלך 5 חודשים = חלק משנה = חודש החכר.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נהוג בלא מעט חברות(במיוחד אם אתה מקבל רכב ליסינג כתנאי תפקיד) לקבל רכב קיים בציי כרכב ראשון - האמת? זה גם רעיון לא רע לצד של העובד.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך קשרי ידידות עם קצין הרכב אצלכם או מי שאמון על ציי הרכב, תבקש שילחץ על חברת הליסינג.

אם אינכם מקושרים - יכול להיות שהוא ביקש לצאת ידי חובה והסתפק ב"לא" הראשון שקיבל ופנייה למנהל שלך שילחץ עליו תעזור פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מציגים את זה כאילו הקצין רכב הוא כל יכול או שהאיש שאחראי על ההסכם הוא כל יכול.

יש הסכם ופועלים לפיו. אם בהסכם רשום שיש קנס בעת החזרה מוקדמת של הרכב אז צריך לפעול לפי ההסכם.
לחברת הליסינג אין אינטרס לקבל את הרכב בחזרה אחרי שנתיים וחצי. זה לא כלכלי, זה לא רווחי וזה משנה את התחשיב של ההלוואה שבאמצעותה הם רכשו את הרכב.
החברה מתעקשת להחליף לעובד את הרכב - שתשלם קנס החזרה. לפי מה שרשום בהסכם ותזמין רכב חדש.
יכול להיות שלא ניתן להחליף את הרכב כי חברת הליסינג מסיימת לעבוד אם אותה חברה. יש הרבה סיבות שחברת הליסינג איננה מוכנה לקבל רכב לפני תום העיסקה וזאת זכותה.
פות"ש, אתה מוכן לספוג את הקנס של ההחזרה מוקדמת ( בדרך כלל חודש שכירות) בשביל שיחליפו לך את הרכב?
אני מניח שפות"ש עובד בחברה קטנה יחסית ( 100-150 כלי רכב). בחברות הגדולות של ה 500 רכבים ומעלה יש יותר גמישות ויש לפעמים בהסכם כל מיני אפשרויות יציאה ( רכב מעל 90,000 ק"מ, החזרה כנגד הזמנה חדשה ועוד).
אין איזה רכב אחר שמתפנה בחברה שתוכל לקחת? לעיתים זה חוסך התחייבות של 3 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הרכב מוצמד אליך לצורכי עבודה? במידה וכן, הייתי סוחב את החמישה חודשים הנותרים ומנסה להתחיל לברר מה הרכב הבא (רק אל תקח רנו מגאן דיזל) יכול להיות ששווה לך לסבול בשקט עד להגעת הרכב המחליף ובתנאי שמדובר ברכב חדש.

במידה ואתה משלם על הרכב באופן מלא והוא לא לצורכי עבודה, אזי זה זמן טוב לשקול האם אתה מתכוון להמשיך לעסקה הבאה או לרדת מהעניין לגמרי ולרכוש רכב, או לבצע עסקת ליסינג באופן פרטי וכך תבחר מה שאתה רוצה (ויכול להרשות לעצמך כלכלית)

אין לחברת הליסינג שום אינטרס לקחת את הרכב אליה בחזרה, זה שלא שמחר מחכים מאה קונים לרכב, למה להם לוותר על חמישה חודשי שכירות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...