Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך לגרום לחברת ליסינג להחליף לי את הרכב?

nikitales
שימו לב! השרשור הזה בן 1409 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 37 דקות, asix כתב:

אתם מציגים את זה כאילו הקצין רכב הוא כל יכול או שהאיש שאחראי על ההסכם הוא כל יכול.

יש הסכם ופועלים לפיו. אם בהסכם רשום שיש קנס בעת החזרה מוקדמת של הרכב אז צריך לפעול לפי ההסכם.
לחברת הליסינג אין אינטרס לקבל את הרכב בחזרה אחרי שנתיים וחצי. זה לא כלכלי, זה לא רווחי וזה משנה את התחשיב של ההלוואה שבאמצעותה הם רכשו את הרכב.
החברה מתעקשת להחליף לעובד את הרכב - שתשלם קנס החזרה. לפי מה שרשום בהסכם ותזמין רכב חדש.
יכול להיות שלא ניתן להחליף את הרכב כי חברת הליסינג מסיימת לעבוד אם אותה חברה. יש הרבה סיבות שחברת הליסינג איננה מוכנה לקבל רכב לפני תום העיסקה וזאת זכותה.
פות"ש, אתה מוכן לספוג את הקנס של ההחזרה מוקדמת ( בדרך כלל חודש שכירות) בשביל שיחליפו לך את הרכב?
אני מניח שפות"ש עובד בחברה קטנה יחסית ( 100-150 כלי רכב). בחברות הגדולות של ה 500 רכבים ומעלה יש יותר גמישות ויש לפעמים בהסכם כל מיני אפשרויות יציאה ( רכב מעל 90,000 ק"מ, החזרה כנגד הזמנה חדשה ועוד).
אין איזה רכב אחר שמתפנה בחברה שתוכל לקחת? לעיתים זה חוסך התחייבות של 3 שנים.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

אני אשאל אותך שאלה לקצין רכב - כי אני באמת רוצה לדעת, לא ב100% קשור לשרשור אבל מתוך עניין.

עובד החזיר רכב אחרי שנתיים חוזה - הרכב עם שריטות/דפיקות בכל הכיוונים, מסריח מסיגריות ועם מלא כתמים בסלון - מה אתה עושה עם הרכב הזה? האם תביא את זה לעובד הבא? או לא? הרי יש עליו חוזה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתן לך תשובה מסודרת.

1) אם העובד התפטר ובמסגרת ההסכם שלו הוא משלם קנס על החזרת הרכב - הרכב יוחזר לחברת הליסינג. העובד שילם לחברה את הקנס על הרכב. אם הוא התפטר ואין בהסכם עבודה שלו סעיף הנוגע לקנס, מבחינתי זה כמו שהעובד פוטר והפעולה היא כמו בסעיף 2.

2) אם העובד פוטר - אז הוא לא משלם קנס החזרה כי הוא פוטר. לגבי הנזקים וריח הסיגריות - אם בנהלים הוא צריך  להיות מחוייב הוא יחוייב במשכורת בגין הנזקים וניקוי יסודי לרכב(ריפודים, גג, תעלות מזגן וכו').

אם לא מחייבים לפי הנהלים - הרכב יחזור לחברה ויבצע תיקון של הנזקים וניקוי יסודי (ריפודים, גג, תעלות מזגן) לצורך הכנת הרכב לעובד הבא. כמובן שלא יתוקנו שריטות של פתיחת דלת וכו' אבל כן יתוקנו מעיכות ונזקים משמעותיים.

חייב לציין - זה הרבה תלוי בחברה עצמה. יש חברות שמעבירות רכב כמו שהוא(מלבד ניקוי בסיסי) וזה מראה כמה הן דואגות לעובדים שלהן.

כאשר אני מוסר רכב משומש אני דואג שהרכב יהיה מדוגם ומסודר וללא ריח של סיגריות למרות שהרכב איננו חדש.

חשוב להבין - כאשר חברה מחזירה רכב בהחזרה מוקדמת (עם קנס או ללא קנס) היא פוגעת במחירים שלה ברכבים הבאים.

זה דומה ל"עליית פרמיה" בביטוח. אם אתה פוגע בחברת הליסינג בכך שאתה מחזיר רכבים לפני תום העיסקה זה יתורגם בתמחור יקר יותר בהזמנת הרכבים.

מקווה שעניתי לשאלתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקווה שבשביל פותח השרשור הקצין רכב של החברה שלו קצת יותר כמוך וקצת פחות כמו הבחור שהיה הקצין רכב שלי בחברה הקודמת.

שוב, אם מדובר בציי גדול לדעתי אפשר למצוא סידור עם הhr להחלפות בתוך החברה, גם אם לא מיידי - מכיר לא מעט סיפורים כאלו שעבדו.

עריכה אחרונה על ידי noknok

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הצי גדול יש אפשרויות שונות מול חברת הליסינג. כמו שאמרתי, לדעתי זה לא המצב של פות"ש.
חשוב להדגיש - שגם אם קצין הרכב חושב כמוני ואין לו אישור לפעול בצורה כזאת מהחברה שבה הוא עובד אז הוא לא יוכל לעשות זאת.
קודם כל זאת המדיניות של החברה.
חברה שמכבדת את עצמה לא תאפשר שעובד חדש יקבל רכב דפוק ועם ריח של סיגריות ואת האמת זה מובן לחלוטין.
אך אם המדיניות של החברה היא להעביר רכב דפוק לקצין הרכב אין הרבה יכולת לשנות זאת אבל אפשר לנסות למזער נזקים ביצירתיות בכדי שהעובד החדש יקבל רכב מכובד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה היא אם הצי גדול יש סיכוי שעובד אחר בחברה יסכים להחלפה של הרכב שלו עם פותח השרשור(ללא קשר לחברת ליסינג), אם יש עובד שהמושב לא יפריע לו הרי רכב עם 5 חודשים לליסינג הוא מכרה זהב להרבה עובדים שירצו להתחדש בקרוב ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, noknok כתב:

זה נהוג בלא מעט חברות(במיוחד אם אתה מקבל רכב ליסינג כתנאי תפקיד) לקבל רכב קיים בציי כרכב ראשון - האמת? זה גם רעיון לא רע לצד של העובד.

היה לי פעם רכב חברה - קילומטראז' לא מוגבל, דופק אותו כמה שאתה רצה, אין השתתפוץ עצמית.

וגם אז סירבתי לקבל רכב שלא רציתי, אז מצאו פראייר אחר

ליסינג זה חוזה אישי דומה להשכרה - כל שריטה אתה משלם, מספר קילומטרים מוגבל וכו', וגם נושא קבלה והחזרת הרכב מוגדר היטב

אתם משלמים הרבה כסף על שווי רכב וגם מורידים מהשכר (תלוי בחוזה) - למה להסכים?

מה זה מקובל? איזה שטויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פחות קשור לרכב שאתה רוצה או לא - הנה כשהגעתי לעבודה הקיימת שלי האחראי רכב אמר שיש גולף פנויה בציי ואם זה בסדר בשבילי, ואם לא יזמינו לי רכב חדש.

בכל מקרה, הכוונה שלי הייתה שלקבל רכב קיים בציי יש המון יתרונות - לדוגמא, אם אתה מגיע למקום עבודה חדש ונגיד מגלה שהמקום פחות מתאים לך, אם אתה רוצה לעזוב ואתה קיבלת רכב חדש מהניילונים אתה עכשיו צריך לשלם קנס של 3 חודשי יציאה ואם אתה מקבל רכב קיים בציי לדוגמא בחברה הקודמת שלי אתה לא מחוייב בכלל בקנס יציאה במידה ועזבת.

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.6.2020 בשעה 22:27, dorondoron כתב:

האם הרכב מוצמד אליך לצורכי עבודה? במידה וכן, הייתי סוחב את החמישה חודשים הנותרים ומנסה להתחיל לברר מה הרכב הבא (רק אל תקח רנו מגאן דיזל) יכול להיות ששווה לך לסבול בשקט עד להגעת הרכב המחליף ובתנאי שמדובר ברכב חדש.

במידה ואתה משלם על הרכב באופן מלא והוא לא לצורכי עבודה, אזי זה זמן טוב לשקול האם אתה מתכוון להמשיך לעסקה הבאה או לרדת מהעניין לגמרי ולרכוש רכב, או לבצע עסקת ליסינג באופן פרטי וכך תבחר מה שאתה רוצה (ויכול להרשות לעצמך כלכלית)

אין לחברת הליסינג שום אינטרס לקחת את הרכב אליה בחזרה, זה שלא שמחר מחכים מאה קונים לרכב, למה להם לוותר על חמישה חודשי שכירות?

הרכב צמוד במסגרת התפקיד שאותו אני תופס בחברה. אגב, אחת האפשרויות שחשבתי עליה זה אכן רנו גראנד קופה (מגאן) דיזל. למה לדעתך לא לקחת אותו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראה בבקשה חוות דעת שלי בקישור:

בנוסף אציין שעכשיו כשהטמפרטורות מתחילות לעלות והרכב מתלהט די מהר המזגן לא מצליח לקרר את הרכב גם לאחר שעה נסיעה, בנוסף צריך להיזהר לא לשרוף את היד מידית ההילוכים ולאחוז אותה בחלק השחור עד שהיא מתקררת.

בימי השרב שהיו בחודש שעבר הרכב לא סחב והמזגן לא קירר (דרומה מב"ש ועד מצפה רמון, יום סיוט)

שעמום הדרכים והפקקים מובילים אותי להסתכל על הרכב הזה על הכביש, עוד לא ראיתי מגאן שהיא לא עם לוחית מספר של חברת ליסינג או עם לוגו של חברה או מונית, רוצה לומר, לא חושב שראיתי רכב כזה בבעלות פרטית.

גם לאחר חצי שנה עם הרכב אני לא מוצא תנוחת נהיגה שנוחה לי, מציע לך לגשת לסוכנויות, שב ברכבים, חפש חוות דעת ולא רק כתבות ברשת (כמו שאני טעיתי לחשוב שמדובר ברכב מוצלח)

יכול להיות ששבוע עם הרכב יתן לך תמונה ברורה.

מישהו אצלנו בחברה נכנס ברכב קוריאני חדיש (לא זוכר איזה) וקימט לו את הצורה, למגאן לא קרה כלום, נראה שמדובר בסוג של טנק מבחינה בטיחותית.

לאנדרואיד אוטו חיים משלה, לא יודע למה זה קשור (דגם הטלפון, התקנת APK, רנו, WAZE) לא עובדת חלק, הרמתי ידיים.

עריכה אחרונה על ידי dorondoron
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.6.2020 בשעה 21:51, asix כתב:

אתם מציגים את זה כאילו הקצין רכב הוא כל יכול או שהאיש שאחראי על ההסכם הוא כל יכול.

יש הסכם ופועלים לפיו. אם בהסכם רשום שיש קנס בעת החזרה מוקדמת של הרכב אז צריך לפעול לפי ההסכם.

קצין הרכב הוא לא איש כל יכול, אבל מספיק שיהיו לו את ה"חברים" במקומות הנכונים כדי לגרום להחלפה טרם מועד פקיעת החוזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"חברים" במקומות הנכונים? מה זה שכונה?
קצין הרכב מחלק גרביים?
איזו תשובה הזויה. יש הסכם ופועלים לפיו. זה רכב וזה עולה לא מעט כסף לרכוש אותו. אמנם לא יוצא מהכיס של החברה אבל מישהו משלם עליו.
זאת קופסה שנמאס לך לשחק איתה אתה מחזיר למדף ולוקח אחרת?
יש אפשרויות להחליף רכב או להחזיר ( וגם ללא תשלום קנס) אבל זה מגובה בהסכם ( אחוזים מהצי, ימי שהיה מרובים במוסך, תקלות חוזרות וכו') וזה תלוי בגודל הצי ובהסכם שנחתם בין הצדדים.
ממש לא צריך "חברים" במקומות הנכונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, noknok כתב:

מה הרכב הקיים? מה הצרכים שלך מהרכב? אישית אם אתה צריך רכב משפחתי מרווח הגרנד קופה לדעתי היא אחלה של רכב.

הרכב הקיים הוא ניסן קשקאי בגירסתו הבסיסית. אני צריך רכב נוח, מרווח לשלושה ילדים קטנים עם בוסטר ותא מטען מרווח. הייתי הולך על אוקטביה, אבל אין חדשים במלאי והדגם החדש תרם הגיע (ולא ידוע מתי יגיע השנה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.6.2020 בשעה 17:55, asix כתב:

הליסינג הוא מול החברה שלך ולא מולך.
אתה לא רשאי לבצע שינויים בעיסקה של הרכב.
אתה צריך לפנות לאיש הקשר

נשמע לי קצת מוזר , אני מכיר את שוק הליסינג וספציפית את הרץ , לא מאמין שלא יסכימו לקבל בחזרה קשקאי (רכב שנמכר טוב יד שניה) כמה חודשים לפני, מה גם שיש הרבה חוזים שהם 30 חודשים ולא 36

באופן כללי סיום עסקה כמו שרשמו פה , בחוזה סטנדרטי זה חודש על כל שנה , לקשקאי אני מעריך שזה 2600 ש"ח + מע"מ בערך.

בנוסף אני מכיר גם באופן אישי וגם מחברים  , כרגע רוב החברות שלוקחות רכבי ליסינג מושכות כמה שאפשר בגלל האי וודאות של הקורונה, ולא רוצות לקחת התחייבויות לעוד 3 שנים ולמצוא את עצמם מחזירים רכבים בקנסות גדולים כי עובדים פוטרו וכו.

שורה תחתונה, תלחץ על הקצין רכב ותשגע אותו כל יום שיש בעיות ברכב וכל תקלה הכי קטנה שים אותו לטיפול , בסוף יחליפו לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, T_A כתב:

נשמע לי קצת מוזר , אני מכיר את שוק הליסינג וספציפית את הרץ , לא מאמין שלא יסכימו לקבל בחזרה קשקאי (רכב שנמכר טוב יד שניה) כמה חודשים לפני, מה גם שיש הרבה חוזים שהם 30 חודשים ולא 36

באופן כללי סיום עסקה כמו שרשמו פה , בחוזה סטנדרטי זה חודש על כל שנה , לקשקאי אני מעריך שזה 2600 ש"ח + מע"מ בערך.

בנוסף אני מכיר גם באופן אישי וגם מחברים  , כרגע רוב החברות שלוקחות רכבי ליסינג מושכות כמה שאפשר בגלל האי וודאות של הקורונה, ולא רוצות לקחת התחייבויות לעוד 3 שנים ולמצוא את עצמם מחזירים רכבים בקנסות גדולים כי עובדים פוטרו וכו.

שורה תחתונה, תלחץ על הקצין רכב ותשגע אותו כל יום שיש בעיות ברכב וכל תקלה הכי קטנה שים אותו לטיפול , בסוף יחליפו לך.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1409 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...