Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה ללא מקיף, לקראת תביעה קטנה - את מי בדיוק תובעים?

שימו לב! השרשור הזה בן 1654 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בדרך כלל לא. גש לצומת ותבדוק. תעשה בדיקה בימים שונים ובשעות שונות ותבדוק גם באותה שעה שהייתה התאונה.

ברוב המקרים זה לא משתנה אלא אם זאת צומת מרכזית עם מערכת חכמה.

מה יש לך להפסיד? עולה כסף? מקסימום תגלה שהמצב לא לטובתך כמו שחשבת.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

הטענה שלי היא שאי אפשר להוכיח כך דבר, גם אם סדר הרמזורים קבוע.

איך אתה יכול לדעת למי היה ירוק באותה נקודת זמן של התאונה?

אם אני אסתכל על הצומת עכשיו, נניח שאראה שלאמא שלי יש ירוק ולאחר מכן לצד השני יש ירוק,

אבל אם אסתכל בעוד דקה או שתיים, המצב יהיה הפוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 92
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה מנסה לחפש קיצורי דרך.

במשפט אין קיצורי דרך. תבוא עם הוכחות ועובדות ותוכל לנצח.

אם אתה חושב שהשופט ישר יפסוק לטובתך אתה טועה.

הוא ירצה הוכחות וטיעונים.

מה הטיעון שלך?

מי שיבוא מוכן יותר ינצח. נתתי לך נקודה למחשבה. במקום ללכת לבדוק את ישר סותר אותה.

אתה יכול לתבוע את כל העולם, את הנהג, ואת חברת הליסינג, ואת העירייה שהצומת בשטח שלה, ואת חברת הרמזורים שהתקינה את הרמזורים וכו'.

בגלל שאין לך מצלמת דרך תתחיל לעבוד על טיעונים, הוכחות ועובדות בשביל לנצח במשפט.

כרגע זה מילה שלך מול המילה שלו. למה המילה שלך שווה יותר?

אתה לא צריך לענות לי, אתה צריך לחשוב על התשובה.

עריכה אחרונה על ידי asix
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומר שההצעה שלך להוכחה לא מחזיקה מים,

היא פשוט לא רלוונטית ולא נכונה, עובדתית.

אלא אם לא הבנתי אותה ואז אשמח להבהרה,

אבל לפי התיאור שכתבת, זה פשוט לא הגיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם שאלה....נניח שמה שרשמתי לא נכון.

מה התוכנית שלך? באת למשפט ו......

נתתי לך כיוון. בדוק אותו. זה לא נכתב סתם כי עכשיו המצאתי את זה.

לא נראה לי שיש לך משהו יותר טוב.

במצב שהשופט פוסק 50-50, הפסדת.

עריכה אחרונה על ידי asix
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שפסלתי את הכיוון שלך, לא אומר שאני לא מנס. לחשוב על דרכים אחרות.

פשוט אין שום טעם להציג טיעון לא הגיוני.

שוב, אולי לא הבנתי, אבל נניח אפילו שסדר הרמזורים קבוע ולא משתנה, עדיין:

אם אסתכל עכשיו על הצומת, נניח שרמזור א׳ מקבל ירוק ולאחר דקה הוא מתחלף לאדום ורמזור ב׳ הופך לירוק.

מה זה עוזר?

אם אסתכל בפעם אחרת, יתכן שזה יהיה בדיוק הפוך, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סדר הרמזורים ברוב הצמתים קבוע. גם אם תבוא בעוד שעה לצומת סדר תזמון הרמזורים ישאר אותו דבר.

זאת הסיבה שנהגים שנוסעים באופן קבוע באזור מסויים יודעים בדיוק מתי הרמזור שלהם יתחלף לירוק.

ישנם צמתים מסויימים שהפניה שמאלה מבוצעת ע"י פס דריכה כמו שציינו מקודם וזה נועד לחסוך רמזור כאשר אין מכוניות בפניה.

זאת מערכת חכמה שאיננה קיימת ברוב הצמתים.

לענייננו, מה שניסיתי להסביר שאם סדר הרמזורים בצומת הוא רמזור א ולאחר מכן רמזור ב, ונניח שרכב צד ג היה ברמזור א ואמך ברמזור ב, סביר להניח שכאשר רמזור א התחלף לאור אדום ואז רמזור ב התחלף לאור ירוק ( כי ככה סדר הרמזורים בצומת) אז רכב צד ג גנב את הרמזור בסופו כאשר לאימך היה כבר אור ירוק. פחות סביר שהיה אור ירוק לרכב צד ג ואז אמך ללא כל סיבה החלה לנסוע באור אדום שהיה לה די הרבה זמן. הרי התור של האור הירוק שלה הוא רק אחרי האור הירוק של רכב צד ג.

מקווה שעכשיו זה ברור יותר. בהרבה משפטי תעבורה עושים את הבדיקות האלה בתאונות כאלה.

זה בסה"כ נותן עוד קו הוכחות בזמן המשפט שיכול להסיט את החלטת השופט מ 50-50 לטובתך. ( במקרה שזה באמת מראה שזה לטובתך). יתכן שהקו הזה יהיה לרעתך ואז לא כדאי להציג אותו ולחשוב לכיוון אחר.

עריכה אחרונה על ידי asix
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדיין טוען שעל מנת למנוע טרטור שלכם ומס׳ דיונים תגיש תביעה נגד הנהג וחברת הליסינג.

אם השופט יחליט שלנהג אין צד בנושא (הוא יהיה נוכח כדי לספר איך התרחשה התאונה) הדיון יהיה מול חברת הליסינג.

זה עדיף מאשר חברת הליסינג תודיע שהיא לא אחראית בגלל א,ב,ג... ואז תצטרך להגיש תביעה חדשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סדר הרמזורים ברוב הצמתים קבוע. גם אם תבוא בעוד שעה לצומת סדר תזמון הרמזורים ישאר אותו דבר.

זאת הסיבה שנהגים שנוסעים באופן קבוע באזור מסויים יודעים בדיוק מתי הרמזור שלהם יתחלף לירוק.

ישנם צמתים מסויימים שהפניה שמאלה מבוצעת ע"י פס דריכה כמו שציינו מקודם וזה נועד לחסוך רמזור כאשר אין מכוניות בפניה.

זאת מערכת חכמה שאיננה קיימת ברוב הצמתים.

לענייננו, מה שניסיתי להסביר שאם סדר הרמזורים בצומת הוא רמזור א ולאחר מכן רמזור ב, ונניח שרכב צד ג היה ברמזור א ואמך ברמזור ב, סביר להניח שכאשר רמזור א התחלף לאור אדום ואז רמזור ב התחלף לאור ירוק ( כי ככה סדר הרמזורים בצומת) אז רכב צד ג גנב את הרמזור בסופו כאשר לאימך היה כבר אור ירוק. פחות סביר שהיה אור ירוק לרכב צד ג ואז אמך ללא כל סיבה החלה לנסוע באור אדום שהיה לה די הרבה זמן. הרי התור של האור הירוק שלה הוא רק אחרי האור הירוק של רכב צד ג.

מקווה שעכשיו זה ברור יותר. בהרבה משפטי תעבורה עושים את הבדיקות האלה בתאונות כאלה.

זה בסה"כ נותן עוד קו הוכחות בזמן המשפט שיכול להסיט את החלטת השופט מ 50-50 לטובתך. ( במקרה שזה באמת מראה שזה לטובתך). יתכן שהקו הזה יהיה לרעתך ואז לא כדאי להציג אותו ולחשוב לכיוון אחר.

אני רק לא מבין משהו בסיסי אחד, מה זה ״קודם״?

נניח שאלו השעות וצבע הרמזורים:

10:00 - רמזור א׳ ירוק, רמזור ב׳ אדום

10:02 - רמזור ב׳ ירוק, רמזור א׳ אדום

10:04 - רמזור א׳ ירוק, רמזור ב׳ אדום

10:06 - רמזור ב׳ ירוק, רמזור א׳ אדום

10:08 - רמזור א׳ ירוק, רמזור ב׳ אדום

10:10 - רמזור ב׳ ירוק, רמזור א׳ אדום

אם תגיע לצומת כדי לבחון את סדר הרמזורים,

ותעשה זאת בשעה 10:00, תגיע למסקנה שרמזור א׳ הוא ראשון,

אבל אם תגיע לצומת כדי לבחון את סדר הרמזורים,

ותעשה זאת בשעה 10:06, תגיע למסקנה שרמזור ב׳ הוא ראשון.

לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יעלה כבודו את הצומת המדוברת

אז אפשר יהיה לסייע לך

סמן מאיזה כיוון באה אימך מאיזה כיוון בא הברנש השני.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יעלה כבודו את הצומת המדוברת

אז אפשר יהיה לסייע לך

סמן מאיזה כיוון באה אימך מאיזה כיוון בא הברנש השני.

אבל מה זה משנה?

נניח שבצומת היא כמו בדוגמא שלי, אי אפשר לדעת מה היה ״קודם״, נכון או שאני טועה?

אתם יכולים לתת דוגמא אחרת שבה כן ניתן לדעת?

מכיוון שהתזמונים הם מעגליים, אני לא מבין מה זה ״קודם״.

עריכה אחרונה על ידי ExtraSi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי תקנות התעבורה בעל הרכב הוא האחראי הבלעדי על הרכב.

בעל הרכב הוא מי שרשום ברישיון הרכב אך הוא יכול להטיל את האחריות על הרכב על אדם אחר אשר חתם על כך שהוא נוטל את האחריות לכל אירוע ברכב. ראה ערך רכבי השכרה, חברה, ליסינג וכיוצא בזה.

במסגרת השכרה וליסינג תפעולי, במסגרת ההסכם, הביטוח שייך לבעל הרכב, קרי חברת הליסינג או ההשכרה. כלומר במקרה של אירוע תאונתי אתה תובע את בעל הרכב ואתה רשאי גם לתבוע את הנהג .את הנהג אתה תובע בדרך כלל במידה והכסוי הביטוחי של הרכב לא מכסה אותו מכיוון שנהג בשלילה, ותק לא מספיק, רישיון לא מתאים או כל סיבה אחרת שהביטוח איננו תקף לנהג.

חברות הליסינג וההשכרה אינם עושים ביטוח מקיף וצד ג' לרכבם( כבר דיברנו על זה בשרשור ולא אדבר על זה שוב) ולכן אתה תובע את בעל הרכב. אין צורך לתבוע את הנהג כי הוא יגלגל את זה למי שמספק כסוי ביטוחי לעיסקה ואז חזרת שוב לחברת הליסינג.

מספיק שתתבע את חברת הליסינג בכדי לקבל פצוי לנזקים שלך. וזה כאמור במידה ואינך אשם שזה טרם הוחלט.

אתה מתכוון אולי לפקודת התעבורה, אבל פות״ש תובע בהסתמך על פקודת ודיני הנזיקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק לא מבין משהו בסיסי אחד, מה זה ״קודם״?

נניח שאלו השעות וצבע הרמזורים:

10:00 - רמזור א׳ ירוק, רמזור ב׳ אדום

10:02 - רמזור ב׳ ירוק, רמזור א׳ אדום

10:04 - רמזור א׳ ירוק, רמזור ב׳ אדום

10:06 - רמזור ב׳ ירוק, רמזור א׳ אדום

10:08 - רמזור א׳ ירוק, רמזור ב׳ אדום

10:10 - רמזור ב׳ ירוק, רמזור א׳ אדום

אם תגיע לצומת כדי לבחון את סדר הרמזורים,

ותעשה זאת בשעה 10:00, תגיע למסקנה שרמזור א׳ הוא ראשון,

אבל אם תגיע לצומת כדי לבחון את סדר הרמזורים,

ותעשה זאת בשעה 10:06, תגיע למסקנה שרמזור ב׳ הוא ראשון.

לא?

לא ככה בודקים סדר רמזורים. תנטרל את השעות והדקות ותקבע מי מהרמזורים הוא א' והוא נקודת האפס. לאחר מכן תראה מי הרמזור הבא

שנהיה ירוק וזה רמזור ב'. ברמזור הבא שנהיה ירוק זה רמזור ג' והרמזור הבא שנהיה ירוק זה רמזור ד' ואז הכל מתחיל שוב.

זה לא משנה באיזה שעה הגעת לצומת. מה שחשוב זה מה היא נקודת האפס.

במה שרשמת לא קבעת מה היא נקודת האפס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון אולי לפקודת התעבורה, אבל פות״ש תובע בהסתמך על פקודת ודיני הנזיקין.

ועל סמך מה קובעים זאת? נפשט את הנושא. במידה ויש רכב על שמי ופגעתי ברכב מסויים ויש לי ביטוח צד ג'.

נניח ואין בעיה של אשמה ואני אשם בתאונה. אני, הנהג או בעל הרכב מפנה את צד ג' לביטוח שלי שישבור איתם את הראש.

בשביל זה יש לי ביטוח.

חברות הליסינג אינם עושות ביטוח אלא מבטחות את עצמן. קרי במקרה של תאונה הנהג מפנה את צד ג' לבעל הרכב (חברת הליסינג) שהיא גם בעלת ה"ביטוח" כי כמו שאמרתי הן מבטחות את עצמן. זה גם מה שרשום בהסכם בין הנהג לחברת הליסינג.

תפנה לנהג והוא יאמר לך, מה אתה רוצה ממני. יש לי ביטוח מחברת הליסינג ותפנה אליהם.

בשורה התחתונה הכתובת היא חברת הליסינג עם כל הצער שבדבר ( וזאת באמת בעיה כי הם תמיד מערימים קשיים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני צריך לבחור רמזור שהוא נקודת באפס ולהתחיל לבדוק בזמן שהוא ירוק, כן?

בדיוק. תיקח דף ותרשום איזה רמזור ירוק, ואיזה אחר כך רמזור ירוק, ואיזה אחר כך רמזור ירוק ואז תוכל לקבוע על סמך האירוע שלך למי היה ירוק שהסתיים ולמי היה אדום שהתחלף לירוק.

מקווה שעזרתי.

עריכה אחרונה על ידי asix
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1654 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...