Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין פורסטר לטוסון .

שתיל
שימו לב! השרשור הזה בן 6986 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בכל מקרה, לא הייתי מסתמך בקניה על חוות דעת של "הגה". אני לא מחבב אותם יותר מדי.

ומה הייתי לוקח משתיהן? כמובן שאת הסובארו, בגלל מקדם הנאה גבוה יותר בכביש. וזה מה שחשוב.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

עולם הרכב התקדם מאז ימי הוויליס והמידג'טים שאתה רגיל אליהם. רצפה היא רק בסיס - קח את הלנצ'יה דלתא (ובשבילך הדלתא אינטגרלה) שהיתה מבוססת על רצפת הפיאט ריטמו, ותראה כמה רחוק אפשר להגיע.

הטוסטון אולי מתבסס על רצפת האלנטרה, אבל המתלים שלו שונים, הוא מצויד בהנעה כפולה במקום קדמית - בקיצור קשה לזהות בו את הרצפה המקורית. הטוסון מתנהג טוב יותר מהסנטה-פה הגדול והרך. הפורסטר אומנם מהנה יותר לנהיגה, אבל אין ליונדאי מה להתבייש כאן. בטח שלא להיסקל כי "היא מבוססת על רצפת האלנטרה".

הייעוץ בפורומים מבוסס על שמירת ראש פתוח, מה שאני ממליץ גם לך לעשות (יחד עם נסיעת מבחן בטוסון. לאור קצב המכירות יש בסוכנויות של יונדאי מספיק רכבי הדגמה. אולי לא תתאהב בו, אבל אני חושב שתזלזל בו פחות לאחריה)

ללארק - היות ואתה מסתתר מאחורי כינוי אני מתקשה לענות לך ברצינות אבל אני אנסה - ראשית הרשה לי להבהיר לך שאני דווקא נולדתי הרבה אחרי מרבית מהמכוניות שמהוות חלק מהאוסף שלי !!!

לעניין הטוסון - לא טענתי שהוא גרוע!! אלא התבססותו על רצפת רכב שמהווה את אחד מהגרועים בקבוצתו, כאשר תוסיף לכך כי בעת שהפכו את ייעוד הרצפה - לרכב 4 על 4, המצב הורע - והכוונה מרכז כובד גבוה יותר, זווית גילגול גדולה יותר, חלוקת משקל גרועה יותר - ואני מקווה שהבנת לאן אני חותר.

מכאן שהטוסון מתנהג כרכב כביש - רע יותר מהאלנטרה שמלכתחילה לא היתה מהטובות בקבוצתה!!

להבדיל מהטוסון - הפורסטר מתנהג מצויין גם כרכב כביש - אחיזתו מעולה, נוחות הנסיעה טובה, ומנסיעה פרועה בשבילי עפר - הוא מתקרב בהתנהגותו לרכב ראלי!!!

קצב מכירות מוגבר אינו דווקא מהווה אסמכתא שמדובר ברכב טוב - אלא תימחור נכון מצד היבואן גורר הסתערות המונים שאינן לרוב מבינים גדולים בהבדלים שבין הטוסון לפורסטר למשל (היום חלק מרמת חיים גבוהה הוא רכב 4 על 4 חדיש מול הבית!!).

לעניין הראש הפתוח בנושא ייעוץ לרכישת רכב - הרי אתה בעצמך מודה שהיית מעדיף את הפורסטר !! אז על מה אתה מלין בדיוק??

ולעניין נסיעת מבחן - היות ובאלנטרה נהגתי גם נהגתי - אני רוצה להבהיר לך שאני חושב שמי שנכנס לסוכנות יונדאי ורוכש אחת חדשה כיום טועה טעות מרה - זהו רכב שאינו מצליח אפילו להתקרב לבולטות בקבוצתו - ולמעשה מהווה את המאסף!!!

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי ירון.

לא אתיחס יותר לויכוח "טוסון מול פורסטר", וללוא מהסיבה שלא נהגתי בשניהם.

אבל בנושא הרצפה אשמח להמשיך את הדיון. כתבת את הדברים הבאים:

"לעניין הטוסון - לא טענתי שהוא גרוע!! אלא התבססותו על רצפת רכב שמהווה את אחד מהגרועים בקבוצתו, כאשר תוסיף לכך כי בעת שהפכו את ייעוד הרצפה - לרכב 4 על 4, המצב הורע - והכוונה מרכז כובד גבוה יותר, זווית גילגול גדולה יותר, חלוקת משקל גרועה יותר - ואני מקווה שהבנת לאן אני חותר.

מכאן שהטוסון מתנהג כרכב כביש - רע יותר מהאלנטרה שמלכתחילה לא היתה מהטובות בקבוצתה!!".

ציינת נושאים כמו מרכז כובד, זווית גילגול וחלוקת משקל, אבל לא הזכרת את החלקים הבסיסיים: קפיצים, בולמים, תכנון מתלה.

לסיום נושא הרצפות: אופל ווקטרה היא מכונית מצויינת ומנסיון אישי מתנהגת למופת, אבל היא חולקת את ריצפתה עם השברולט מליבו, שמתנהגת באופן שונה לחלוטין. לדעת כאלו שנהגו על המליבו (אני לא) היא "אחת הגרועות בקבוצתה" בתחום ההתנהגות ואחיזת הכביש. אולי נפסול את הווקטרה בגלל הגנים המשותפים? כנראה שלא. זה לדעתי רק מדגיש את העובדה שהרצפה היא רק הבסיס, אבל אח"כ יש חשיבות עצומה לתכנון כל המכלולים האחרים.

בברכה,

קובי

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצב מכירות של יונדאי לא מעיד על כלום פרט לתופעת העדר בעם ישראל. המבחנים של מגזיני הרכב הנאלחים שלנו שווים עוד פחות.

הבחירה שלי היא סובארו פורסטר. המרווח הפנימי מתאים למשפחה ממוצעת (אני מניח שהיא מתאימה גם לך, טרם הלנת על זה) ואיכויותיה בתחום הנהיגה (בלי קשר לנהיגה ספורטיבית) גדולים מאוד.

ממש לא רלוונטי מי מתבסס על איזה שלדה ואיך ניסו המהנדסים לכייל מתלים, יש כבר תוצאות סופיות, והפורסטר מנצחת לא רק את הטוסון, אלא גם את רובן של שאר המכוניות, ויתרון זה הולך עימה אל השבילים והדיונות.

dirty old man

need love too

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל bmw- אני קשקשן? הסיפור מצוץ מהאצבע=אני שקרן. מי אתה בכלל שתגיד שאני שקרן?! אתה בכלל מכיר אותי? הסיפור לא מצוץ מהאצבע ועל ראש הגנב בוער הכובע. אני בחיים לא הייתי חושב על להמציא סיפור רק כדי להוכיח את טענתי, מפליא שאתה חושב על זה... *עריכה* אני לא אגיד מול כל הפורום מה אני חושב עליך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא לא הזוי, אני חוזר בי מדבריי, ואם כן אז כפיאק-היי..

ואני עדיין חושב שהסיפור שלך הזוי ומצוץ מהאצבע...:fist:

:evil:

**בבקשה על תרשום על-גבי הפורום מה אתה חושב עליי, זה גם יעליב אותי נורא...וגם יראה כמה שאתה אד*$ט..

:twisted:

אמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6986 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...