Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתחנן לעזרתכם בנוגע לטבעת אירוסין!

enemia
שימו לב! השרשור הזה בן 1792 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון
כיון שכל מי שקצת יותר זקן מבין שכל המנהג הזה הוא בדיוק כמו סנטה האדום - מדובר בטריק מסחרי (במקרה זה של חברת היהלומים De Beers) שגורם לאנשים לא עשירים להוציא הרבה כסף על מה שאינו יותר מקישוט.

חוץ מזה, הזדמנות להסביר, למשל, למה הרווק רזה והנשוי שמן.

מסכים איתך שמדובר במנהג מיותר, אבל זה לא הנושא.

זה כמו שמישהו שגמר בדעתו לרכוש מאייבך יתייעץ מה הדגם הכי טוב וכל התשובות יהיו בסגנון "תשקיע את זה בדירה בחריש ובעודף תקנה יונדאי גטס".

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קנה לה תחנת עבודה Dell Precision בתקציב הזה, וסגור עניין.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה מגיבים שמדובר בנושא מיותר, למרות זאת מכל מכריי שאי פעם הכרתי שהציעו נישואים, מעולם לא שמעתי על כך שלא

קנו לארוסתם טבעת אירוסין...

לתגובתו של אביב -> על זה בדיוק אני מדבר, צבע D-E-F יכול להיות צבע H או גרוע יותר ביהלום של GIA.

מכאן באות שאלותיי, האם מראש ללכת על יהלום GIA, או לחפש 'יהלום שנראה טוב לעין איכשהו' שאינו GIA.

אלכס - יכול לשלוח כאן או בפרטי מהיכן רכשת?

והאם היהלום שבחרת היה זמין פיזית בחנות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה מגיבים שמדובר בנושא מיותר, למרות זאת מכל מכריי שאי פעם הכרתי שהציעו נישואים, מעולם לא שמעתי על כך שלא

קנו לארוסתם טבעת אירוסין...

אז תכיר אותי.

כתבתי קודם - מוסד האירוסין זר לי לחלוטין. ההחלטה להתחתן היתה החלטה משותפת, הביצוע זריז ככל שהיה אפשרי. ובחוגים שלי אני לא זוכר מישהו שהתארס, אם כי יתכן שזה עבר לי מתחת למכ"מ. בסופו של דבר, אני ממש לא מסתכל על הטבעות (ואישית גם לא עונד טבעת נישואין).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...

אלכס - יכול לשלוח כאן או בפרטי מהיכן רכשת?

והאם היהלום שבחרת היה זמין פיזית בחנות?

רכשתי בדניאל מתת באזור הבורסה. באתי מוכן, אז ידעתי בערך מה אני רוצה מבחינת האבן. תיאמו לי פגישה עם יהלומן שישב איתי בחדר נפרד בחנות והציג לי כמה יהלומים שמבינהם בחרתי.

קח בחשבון שאפשר להתמקח קצת. האבן שנראתה לי הכי טוב היתה יוצאת לי קצת מעל התקציב יחד עם הטבעת. כשאמרתי לו את זה, הוא דיבר עם המוכר (שהוא מבעלי החנות), ואין לי מושג מי מהם ספג איזה חלק אבל הם הורידו את המחיר כך שיכנס לי בתקציב.

אחת הסיבות שהעדפתי GIA זה כדי שעל היהלום יהיה חרוט המס' שלו בלייזר (ניתן לראות רק תחת מיקרוסקופ). כך אני יודע שאני מקבל את מה שאני משלם עליו. לא נראה לי שהאפשרות הזו קיימת עם שאר התעודות.

שים לב שהפרש המחיר בין שני יהלומים באמת דומים (ולא רק לפי מה שכתוב על התעודה המקומית) יהיה רק כמה מאות שקלים על עצם תעודת הGIA. כשרואים הפרש מחירים גדול, הוא בד"כ כי האבן עם התעודה המקומית, נחותה בהתאם.

דרך אגב גם לגבי המידה על תדאג. אנחנו חזרנו לשם לאחר ההצעה להקטין את הטבעת. השרות הזה כלול במחיר.

ספריאל, אתה מדור אחר. כשאתה הצעת, גם לא היה סלולרי ורכב היה מותרות... זה לא אומר שעדיף שאנשים לא יקנו את הדברים האלו היום :-P.

ועניין מחיר הטבעת זה כבר עניין אישי של יכולות. מי שצריך לבחור בין טבעת לדברים אחרים, עדיף שיוציא פחות על הטבעת. מי שיכול להרשות לעצמו גם וגם שיבחר מה הוא רוצה. בכל זאת, מדובר על הפרש של 5-6 אש"ח בין הטבעת הכי פשוטה שיקנה, לבין זו שהוא תיקצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכשתי בדניאל מתת באזור הבורסה. באתי מוכן, אז ידעתי בערך מה אני רוצה מבחינת האבן. תיאמו לי פגישה עם יהלומן שישב איתי בחדר נפרד בחנות והציג לי כמה יהלומים שמבינהם בחרתי.

קח בחשבון שאפשר להתמקח קצת. האבן שנראתה לי הכי טוב היתה יוצאת לי קצת מעל התקציב יחד עם הטבעת. כשאמרתי לו את זה, הוא דיבר עם המוכר (שהוא מבעלי החנות), ואין לי מושג מי מהם ספג איזה חלק אבל הם הורידו את המחיר כך שיכנס לי בתקציב.

אחת הסיבות שהעדפתי GIA זה כדי שעל היהלום יהיה חרוט המס' שלו בלייזר (ניתן לראות רק תחת מיקרוסקופ). כך אני יודע שאני מקבל את מה שאני משלם עליו. לא נראה לי שהאפשרות הזו קיימת עם שאר התעודות.

שים לב שהפרש המחיר בין שני יהלומים באמת דומים (ולא רק לפי מה שכתוב על התעודה המקומית) יהיה רק כמה מאות שקלים על עצם תעודת הGIA. כשרואים הפרש מחירים גדול, הוא בד"כ כי האבן עם התעודה המקומית, נחותה בהתאם.

דרך אגב גם לגבי המידה על תדאג. אנחנו חזרנו לשם לאחר ההצעה להקטין את הטבעת. השרות הזה כלול במחיר.

ספריאל, אתה מדור אחר. כשאתה הצעת, גם לא היה סלולרי ורכב היה מותרות... זה לא אומר שעדיף שאנשים לא יקנו את הדברים האלו היום :-P.

ועניין מחיר הטבעת זה כבר עניין אישי של יכולות. מי שצריך לבחור בין טבעת לדברים אחרים, עדיף שיוציא פחות על הטבעת. מי שיכול להרשות לעצמו גם וגם שיבחר מה הוא רוצה. בכל זאת, מדובר על הפרש של 5-6 אש"ח בין הטבעת הכי פשוטה שיקנה, לבין זו שהוא תיקצב.

אלכס, ואיך ידעת שהיהלום עצמו של ה GIA זהה והוא היהלום שפרטיו נמצאים על התעודה?

הרי כמו שאמרת הברקוד מיקרוסקופי, נתנו לך להתבונן בברקוד עצמו :)

ולפי 3 אתרים ישראליים שמראים לי את מחירי היהלומים שלהם, ההבדל בין אותם פרטים, ואותם גדלים בין יהלום GIA לבין EGL

עומד על כ-2000 שקל בממוצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתפלא, היה סלולרי (לבנה עלתה 5000 דולר וזמן האויר היה יקר מאד, אבל בישראל היה שירות בערך מ-1886), ורכב לא היה מותרות. והתרגילים של De Beers התחילו בערך 10 שנים לפני שנולדתי. אבל, לפחות בחוגים שלי, הנושא הזה לא היה משמעותי.

אבל הזוגות הצעירים קונים טבעות ב-10 א"ח ועורכים חתונות עם 500 אורחים (ואני מודה, בעניין הזה גם אנחנו חטאנו, אבל ככה זה כשמתחתנים עם מרוקאית עם 180 בני דודים. אבל בכל זאת מצאנו פתרונות לא יקרים לחלק ניכר מההוצאות), ואז מתלוננים על מחירי הדיור. סורי. קצת פרופורציות וסדרי עדיפות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יפשוט רגל בגלל טבעת יקרה וחתונה גרנדיוזית? זבש"ו. קוראים לזה אחריות אישית.

היום כל השטות של האירוסין זה סוג של סטנדרט, וגם בזה יש רמות מחיר כמו בהרבה דברים אחרים שפעם לא היו סטנדרטיים (סלולרי / אינטרנט / מזגן בבית). אפשר לקנות טבעת ב2000 ש"ח וב 20,000 ש"ח.

ההחלטה שלך לא ללכת לפי סטנדרטים חברתיים מסויימים היא בוגרת ונכונה, אבל זה לא מה שהבחור שאל.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה גם אני קניתי בדניאל מתת, ללא תעודה בינלאומית, אלא תעודה ישראלית שגם אם היא לא נכונה אותי היא מספקת (יהלום E, SI1).

בסופו של דבר בדקתי שהיהלום נראה 'טוב(ז"א שקוף)', שאין פגמים שנראים לעין וזהו.

הוא עלה קצת פחות מחצי משכורת שלי נטו יהלום מרכזי 0.4 ובסהכ על הטבעת 0.72 +-...

גם אחרי חצי שנה הכל נראה נוצץ ונקי.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמיה אלקטרונית (enemia :wink:), ביקשתי שיקריאו לי את המספר לאחר הקטנת הטבעת. לקחו אותי למשבץ בחדר ליד, הוא הביט במיקרוסקופ והקריא לי, תוך שאני מוודא שזה מתאים. דרף אגב, GIA שומרים אצלם באתר וניתן לאמת שהפרטים בתעודה מתאימים למספר.

ספריאל, הבן אדם מוציא כמה אלפי שקלים וכבר החלטת שהוא הולך לשרוף את חסכונותיו ולהיכנס לחובות בחתונה. ואם זה לא מספיק, אתה גם קושר לזה את התלונות על מחירי הדיור. תכף אמצא פוסט ארוך שכתבתי על זה בזמנו בתקווה שתבין שגם בתחום הזה המצב השתנה מתקופתך, וזה לא ה-6 אש"ח שעושים הבדל, ושאולי התלונות בכל זאת מוצדקות.

עריכה: הנה הקישור לאותו פוסט ארוך. מקווה שתקרא ואולי לא תימנה יותר בין שאר בני דורך שבטוחים שכל הדור שלי מפונקים ובכיינים לחינם.

עריכה אחרונה על ידי A_lex
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זה מה שכתבתי. כתבתי שהתרבות הזו בעייתית מאד בכלל, בלי להתיחס לפות"ש באופן אישי. כמובן שאין לי מושג האם הוא בנו של טייקון או שהוא צריך לקחת הלוואה בשוק האפור בשביל לממן את הטקסים.

האם זה יקרה גם במשפחה שלי? יתכן מאד. הציפיות של הזוגות הצעירים נגזרות הרבה פעמים ממה שהם רואים בסביבתם, ובסביבה שבה כל אחד צריך להראות שיש לו יותר גדול קשה מאד לשבור את המוסכמות ולהסתפק במשהו צנוע ומשפחתי. זה מתחיל בימי ההולדת בגן ונגמר בשכירת רכב יוקרה לחתונה כאשר החתן\כלה ממילא לא יוכלו לנהוג בו בגלל כמויות שתיה. (לפחות השרשורים בנושא שכירת רכב ורכישת אלכוהול לחתונות נרגעו בשנה - שנתיים האחרונות).

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...

ספריאל, אתה מדור אחר. כשאתה הצעת, גם לא היה סלולרי ורכב היה מותרות... זה לא אומר שעדיף שאנשים לא יקנו את הדברים האלו היום :-P...

אני הצעתי איפשהו ב-2008. גם זה דור אחר?

שמע, זה שבעיניי מדובר במנהג מיותר לחלוטין (יש שיאמרו מטופש), לא סותר את העובדה שאתה יכול לעשות מה שאתה רוצה. אבל אל תשלה את עמצך שמדובר ב"דור" כזה או אחר. גם בימיו של ספריאל קנו טבעות אירוסין, וגם היום.

תכל'ס מי שקובע אם תהיה טבעת אירוסין או לא, זו האשה. ואני לא מתכוון שהיא אומרת\רומזת לך לקנות, אלא שאם אתה מכיר אותה מספיק (ואני מקווה שכן), אתה כבר יודע אם היא הטיפוס של זה או לא. אשתי ממש לא התעניינה - ועדיין לא מתעניינת בתכשיטים, והתכשיט היחידי שהיא עונדת זו טבעת הנישואין שלה, בגלל מה שזה מסמל לה (אגב, גם אני עונד אותה בדיוק מאותה סיבה, וגם אני לא טיפוס של תכשיטים). ככה שהיא לא נעלבה כשהצעתי בלי טבעת.

לעומת זאת, לאחיין שלי, שמתחתן בקרוב, היה ברור שצריך לבצע את כל הטקס של הצעת נישואין+ברך אחת+עלי וורדים+שקיעה+טבעת אירוסין (כל הנ"ל בוצע). טוב, הכלה המיועדת דיברה על זה מספיק גם בשביל שאני אדע את זה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הסיפור הזה הוא של הכלה. אנחנו רק רוקדים לפי החליל שלה.

הנישואין חשובים - כדי למנוע פלונטרים משפטיים. כיון שכבר מספיק שנים אף אחד לא מסתכל על מגורים משותפים כעל משהו חריג תפקיד הנישואין (או הסדר מקביל) הוא לייצב ולהסדיר את הזוגיות, בעיקר לטובת הדור הבא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי חברים

ראיתי את שאלתכם ואענה בקצרה, עד כמה שניתן.

תקציב הוא המנחה הראשון ואיתו אנחנו קונים.

נתחיל ונשאל שאלות את המוכר. אני יוצא מהנחה שמושג אן לך ביהלומים ואני תפקידי האישי בתור יהלומן ותכשיטן, הוא להגן עליך ולהתאים את תקציבך לכמה שיותר יהלום באותו הכסף, זהו תחום לא מדויק והמספרים שונים מחנות אחת לשנייה, יהלומים מחירם נקבע לפי שוק ודרישה, כמו מכוניות. ורצונה של חנות אחת להרוויח 50 אחוזים וחנות אחרת רצונה להרוויח 10 אחוזים.

גודל, צבע , ניקיון , עבודה... ממוצע אצלנו בארץ, נקנים יהלומים לרוב מגודל של 0.35 נקודות הקראט (100 נקודות+1.0 קראט) ועד ל 0.55 נקודות הקראט. 0.35-0.55 נקודות. צבע הוא הבא בתור, ממוצע בארצנו H I J K כש HI הם נחשבים צבעים לבנים וJK מקבל גוון צהבהב יותר. DEFG הם צבעים שקופים ומן הסתם יותר יקרים בהרבה ואין טעם אם אין כסף או תקציב, במילא לא רואים את הצבע כשהוא בתוך הטבעת, אלה אם כן האבן היא JK. ניקיון נמדד לפי גודלו במקרונים לצורך העניין כשהממוצע בארץ הוא SI1 SI2 I1 ...אס איי 1 ואס איי2 הם פגמים שניתן לראות בלופה של יהלומן. היותר קטנים כבר לא רואים והתכלילים מאוד קטנים. אס איי SI אחד ושניים נקראים slightly included כשמעליהם VS . very slightly included אני הייתי מתמקד ביהלום SI .

יהלום זו לא השקעה, זה סוג של מותרות. לעולם לא תקבל כסף בחזרה.

כשרוצים להכין תעודה לאבן GIA ,לוקח כשבוע שבועיים לאבן להיבדק אצלם וצריך להיערך מראש לכך, זה אומר לחכות.

להכין טבעת מיוחדת לוקח שבועיים, אז קחו זאת בחשבון, אל תגיעו ברגע האחרון. רוב המתארסים מגיעים ורוצים מהר מהר תוך שבוע, אפשרי רק טבעות שקימות מהמדף.

בכללי , אבן בסדר גודל של חצי קראט 0.51 פלוס נקודות זו הבחירה שלי וניקיון עדיף להתחיל בניקיון SI1 או SI2, אלו תכלילים שלרוב לא רואים בעין ואין צורך להתרגש, אלה עם כן ישנו עוד תקציב המאפשר... אדם יחיד קונה בערך 2 טבעות יהלום בממוצע כללי, כל ימי חייו.... זה לא רכב. שאחרי 5 שנים שווה חצי, זה יהלום ואך שיוצאים מהדלת, הוא שווה חצי בדיוק.

בכללי לרוב היהלומים עד 0.71 נקודות, לא עושים תעודת GIA לידע כללי, אלו אבנים שנמכרים בכמויות ובחבילות. אלה אם כן קנית אצל רשת מאוד יוקרתית ועל זה משלמים בדיוק כמו על מותג יוקרה, ולפחות 40 אחוז יותר יקר. כמו לקנות במוו או מרצדס, אתה לא חייב לקנות, אתה פשוט יכול.

אני יהלומן 35 שנה ויצרן יהלומים כשבמעל של המשפחה אנחנו מייצרים אותם וגם חברת תכשיטים בבעלותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף לקניית יהלומים, ישנם בשוק יהלומים בארץ,שוק גדול של יהלומים שגודלו במעבדה או יהלומים מטופלים שעברו תהליך להשבחה של או נקיון ,או השבחת הצבע או הוספת צבע והן יכולות להיות כחולות אדומות שחורות ירוקות וכל העולה על רוחך.

זאת אומרת שיספקו לך תעודה של מי שתרצה כולל GIA ובאותיות הקטנות שאינך מבין ואתה לא אמור להבין, כתוב יהלום מעבדה , או פלורסנטי, או עוד 50 פרמטרים שאתה לא מבין בהם. במחיר הם יותר זולות ב40 אחוז לפחות. יש בשוק הרבה תחרות וכולם רוצים למכור לך, המחירים קרובים אחד לשני, השאלה הכללית היא, האם המוכר מזכיר שזה יהלום מעבדה או אחר (מטופל או "הושבח") בטיפל כימי או עבר תהליך מקרין אחר שאתה לא רוצה לשים על אצבע אהובתך. בגדול יהלום שגודל מעבדה עדיף על כולם, היות וזה יהלום שגודל בחממה תוך שבועיים שלושה בתהליך מואץ שמדמה שהייה במעמקי האדמה....אף פועל לא נהרג בתהליך ושום גורם לא עשה מסעות והרס כפרים בשביל הרצון שלו לעשות כסף... ממליץ בכללי.

אלו 2 השקלים שלי וייעוץ אפשרי לקבל מתי שרוצים. פשוט תשאלו אותי בפורום בפרטי... זה אינו מדור פירסומי אז להבין מזה שאינני מפרסם את עצמי , אבל אשמח לעזור לחברי הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...