Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש כלב קורגי בארץ לקנייה או לאמץ?

eladns
שימו לב! השרשור הזה בן 1554 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• אחראי פורום

אם זה היה נשמע שאני מתרוצץ לי בטבע וצולף בחיות להנאתי, אז לא.

מדובר על צוותים של מתנדבי קק"ל שעושים הכל ברישיון.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 101
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רכישת כלב גזעי כן מעודדת בעקיפין קיום חוות, חלקן בתת תנאים. אימוץ כלב מכלביות, גזעי או מעורב זה רק טוב למשפחה שמוכנה לכך ולכלב.

עדיין חוקי לקנות גזעי, והטפות בעניין מזכירות לי הסברים למה גוש פוליטי מסויים היה צריך להצביע כמוני לפי דעתי ולא כפי שהצביע. כלומר את רוב האנשים לא מעניינים כלבים בכלביות. בסדר או לא בסדר, כדאי לקבל את זה כנתון.

רכישת כלב גזעי ממגדל אחראי, מעודדת מגדלים אחראים.

אין כלבים גזעיים בעמותות. כלב גזעי הוא כלב עם תעודות.

כלב מעמותה זה לא "רק טוב". מבחינת גידול, עדיף לכלב לגדול מגיל ינקות ועד גיל שלושה חודשים עם השגר שלו. זה מונע חלק ניכר מבעיות ההתנהגות והתקשרות הבין כלבית. כלב מעמותה, אין לדעת איך עברו עליו החודשים הראשונים.

כשקונים כלב ממגדל אחראי, אפשר לבחור כלב עם טמפרמנט מתאים, אחרי שבחנת את ההתנהגות שלו ככל הנדרש.

כלב מעמותה זול יותר, ואי אפשר להתעלם מהעובדה שעושים עימו חסד גדול בכך שלוקחים אותו משם. בסופו של דבר עם רב בעיות ההתנהגות של כלבים אפשר להתמודד די בקלות, עם הכוונה נכונה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל ממה שאני מכיר כשקונים כלב גזעי מבית גידול טוב מתנים את המכירה שלו בסירוס/עיקור הכלב.

אחרי שמביאים הוכחה לעיקור/סירוס מספקים את

התעודות של הכלב.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לנו כלב שהצלנו מהתעללותץ בחוף הים של אשדוד.

היה פחדן והיה קשה להרגיל אותו לבני אדם.

בסוף אהב את כולם והילדים ממש נהנו.

כלב בגודל בינוני.

הלך לעולמו לפני שנתיים והיה בן 7. מחלת הסרטן חיסלה אותו בשבוע.

העלות הכלכלית לא הייתה גבוהה ממה שאני זוכר,

חיסונים ואוכל טוב.

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל ממה שאני מכיר כשקונים כלב גזעי מבית גידול טוב מתנים את המכירה שלו בסירוס/עיקור הכלב.

אחרי שמביאים הוכחה לעיקור/סירוס מספקים את

התעודות של הכלב.

רציני?

איזה נוהל עלוב של מגדל בדיחה.

מה, הוא מפחד על הפרנסה שלו?

לא רוצה מתחרים?

אצל חלק מהרוכשים, כל העניין של לקנות כלב גזעי עם תעודות זה ללכת איתו לתערוכות, כלב מסורס/מעוקר לא יכול להשתתף בתערוכות.

אפילו התאחדות הכלבנים יצרה במיוחד החרגה בחוק שכלב גזעי עם תעודות מוחרג מהקנס של אגרת חיסון כלבת מוגדלת לכלבים שאינם מסורסים/ מעוקרות.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אלה נוהלים של פדרציות עולמיות של גזע ששומרות שליטה על מי מגדל ומה.

אני זוכר שקרוב משפחה קנה בחו"ל איזה כלב מגזע נדיר שעלה כמו קו רכב הקלה, וחייבו אותו חוזית שהוא מתחייב להציג אותו לפחות פעמיים בשנה בחו"ל ולזווג עם מי שיכתיבו לו. הוא כמובן יהיה זכאי לתמלוגים ממכירת הגורים.

עד כמה שזכור לי הוא זם עליהם פס ונהנה מהכלב המהמם שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העובדה שכלב נולד להורים גזעיים לא מבטיחה שהוא מועמד להרבעה בעצמו. מועדון הגזע ומרביעים מקצועיים מבצעים בדיקות לכלבים לפני שהם מרביעים אותם כדי לוודא שהם בריאים ולא סובלים מהבעיות האופיניות לגזע.

למיטב ידעתי מבקשים לעקר ולסרס רק את את אלה שעדיף לא להרביע עקב בעיות רפואיות.

בנוסף, בעלים בשבוחר להרביע מתבקש לעשות זאת בתיאום עם המועדון כדי לוודא שאילן היוחסין של שני הכלבים אינו קרוב מידי.

לצערי בארץ זה לא תמיד קורה רבים עם כלבים גזעיים לא מתאימים מרביעים אותם באופן לא מבוקר. כך קרה למשל בשנות ה-90 שהיתה ״מכה״ של רועים גרמנים עם בעיות אגן.

בעקרון מוטב שהרבעת כלבים תשאר אצל אנשי המקצוע, לא בגלל הפרנסה אלא בגלל הבקרה. בדיקות רפואיות יקרות, אילן יוחסין, תיעוד, מסירה של הגורים רק כשהגיעו לגיל מתאים ולא בגלל שפתאום מגלים שהבלאגן בבית גדול משציפו ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקבוע למישהוא עם מי הוא יזווג את הכלב (מסיבות של בריאות הגזע, שמירת מאפייני הגזע והרחקת מוטציות ותכונות שליליות אופיניות לא רצויות מהגזע) זה הגיוני מאוד ואחרי הכל, הם לא שמים לך שוטר בבית, פשוט אם תרצה תעודות לגורים, הם צריכים לדעת בדיוק עם מי הכלב זווג.

סתם דוגמא בשלוף, לרועים גרמנים יש בעיות אגן מאוד אופיניות, אם אתה רוצה היום להרביע רועים גרמנים גזעיים עם תעודות, אתה חייב לעשות לשניהם בדיקות אגן מקיפות, עפ"י התוצאות, יוחלט אם הם רשאים לזיווג או שהתכונות הגנטיות שלהם יורישו לצאצאים בעיות אגן.

ושוב, זה לא שיש פקח שלא מאפשר לכלב לזווג, פשוט תעודות, לא תקבל.

זו גם הסיבה שאתה תמיד רואה ברועים גרמנים "למכירה, גורים גזעיים ללא תעודות".

מה זה גור גזעי בלי תעודות? זה אומר שסרבו לתת לו תעודות, תתכונן להוצאות מפלצתיות בעתיד הלא רחוק.

ועדיין, לקבוע עם מי יזווג זה רחוק שנות אור מ"לסרס" שעושה בדיוק ההפך.

אגב, יש בארץ ובעולם תעשיה ענפה מאוד (!) של תעודות גזע מזוייפות.

רוב הכלבים שנכנסים לארץ ממזרח אירופה, רוסיה ואוקראינה (מדובר באלפי גורים בשנה) הם לרוב עם תעודות מזוייפות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיות נוצרו בגלל עיוותים גנטיים שבני אדם גרמו לרוב הגזעים ב-100 השנים האחרונות:

https://dogbehaviorscience.wordpress.com/2012/09/29/100-years-of-breed-improvement/

שומדבר מזה לא נכון.

כל הכלבים הם תוצאה של הרבעה מבוקרת (לא "מוטציה").

רכישה של כלב גזעי ממגדל אחראי מקדמת כלבנות מבוקרת ואחראית, כל זמן שבוחרים גזע שאיננו בלתי בריא באופן אינהרנטי (כמו פאג, שאר פיי, ועוד).

אני לא מדבר על הרבעה מבוקרת במטרה לייצר כלבים חזקים/מהירים/ממושמעים/בריאים יותר.

אני מדבר על גזעים שנוצרו ב-100 השנים האחרונות כי בני אדם החליטו באופן שרירותי לייצר גזע בשם "בוקסר" ולהטמיע בגזע פגם גנטי בדמות חוטם קצר שמקשה עליהם לנשום ולווסת את חום גופם. או לייצר גזע בשם "דקל" ולהטמיע בו פגם גנטי שגורם להם להיוולד עם עמוד שדרה ארוך מידי וכתוצאה מכך לסבול מפרצות דיסק.

איכרים באירופה לפני 200 שנה לא היו צריכים כלב שנולד עם ראש כבד מידי למבנה גופו או כלב שמתקשה לנשום מיומו הראשון או כלב עם רגליים קצרות מידי או כלב עם בעיות אגן מהיום הראשון או כלב שלא מסוגל לווסת את חום גופו.

רוב הגזעים שאנו מכירים היום נוצרו לצורך שעשוע של המעמדות הגבוהים בחברה האירופאית.

ההתעקשות שלנו לקבוע באופן שרירותי כיצד כלב אמור להיראות גורמת לכך שכלבים "גזעיים" נולדים לחיים של סבל.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עיוותים גנטיים נשמע כמו משהוא שלקוח מפרנקנשטיין או הנוסע השמיני.

בסה"כ מדובר בברירה מלאכותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברירה מלאכותית שיצרה כלבים מעוותים מוכים מחלות גנטיות שנולדים חולים. לדוגמא בולדוג מלך המוטציות הגנטיות.

הכל בגלל שכמה מיוחסים באנגליה עם יותר מידי זמן פנוי בחיים החליטו באופן שרירותי כיצד כלב צריך להיראות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, המוטציות הגנטיות מתרחשות לבד ובאופן רנדומלי.

ה"אשמה" של האדם היא שהוא בחר לעיתים את המוטציות האלה כרצויות, אבל האדם חד משמעית לא יצר אותן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיות נוצרו בגלל עיוותים גנטיים שבני אדם גרמו לרוב הגזעים ב-100 השנים האחרונות:

https://dogbehaviorscience.wordpress.com/2012/09/29/100-years-of-breed-improvement/

אני לא מדבר על הרבעה מבוקרת במטרה לייצר כלבים חזקים/מהירים/ממושמעים/בריאים יותר.

אני מדבר על גזעים שנוצרו ב-100 השנים האחרונות כי בני אדם החליטו באופן שרירותי לייצר גזע בשם "בוקסר" ולהטמיע בגזע פגם גנטי בדמות חוטם קצר שמקשה עליהם לנשום ולווסת את חום גופם. או לייצר גזע בשם "דקל" ולהטמיע בו פגם גנטי שגורם להם להיוולד עם עמוד שדרה ארוך מידי וכתוצאה מכך לסבול מפרצות דיסק.

איכרים באירופה לפני 200 שנה לא היו צריכים כלב שנולד עם ראש כבד מידי למבנה גופו או כלב שמתקשה לנשום מיומו הראשון או כלב עם רגליים קצרות מידי או כלב עם בעיות אגן מהיום הראשון או כלב שלא מסוגל לווסת את חום גופו.

רוב הגזעים שאנו מכירים היום נוצרו לצורך שעשוע של המעמדות הגבוהים בחברה האירופאית.

ההתעקשות שלנו לקבוע באופן שרירותי כיצד כלב אמור להיראות גורמת לכך שכלבים "גזעיים" נולדים לחיים של סבל.

אתה מבולבל לגמרי.

מוטציה היא שינוי גנטי פתאומי ובלתי צפוי. אין לה קשר לדיון, אי אפשר ליצור מוטציה. אולי אפשר לנסות לשמר.

ישנם גזעים מסויימים שהורבעו על מנת לקדם תכונות מסויימות, לפעמים שרירותיות. למשל, אף פחוס בכלבי פאג (דווקא הדוגמא של הבוקסרים לא טובה, להוציא מקרי קצה, אין להם שום בעיה לנשום). מה שקידם הרבעות כאלו אלו דווקא תקנוני גזע שנועדו לתחרויות יופי,בהם הדגש היה (והינו) על מאפייני מראה.

אין לזה קשר למעמדות האצולה במאה ה-19.

כל מה שצריך זה לבחור גזע שמורבע עם דגש על תכונות רצויות וחיוביות , שמאפייניו מתאימים לרצונות ספציפיים. זה לא מבטיח שתקבל בדיוק את מה שחלמת עליו, אבל מאפיינים קיימים בגזעים והם בולטים.

וכן להמנע מכל מיני עיוותים כמו שאר פיי, פאג, בולדוג צרפתי, ועוד כל מיני גזעים שבעיקר מפרנסים טוב וטרינרים

אם כל מה שמאן דהוא מחפש זה כלב חביב שיאהב אותו, כל כלב מתאים. צריך רק לבחור אחד ממכלאה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...