Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור מתגלגל - שברולט ספארק LTZ 1.4

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 296 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

החליפו זוג רפידות עם דיסקים?

Sent from my iPhone using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי yulianx

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא אמרתי ההיפך, שממה שאני מרגיש הרכב בולם בסדר גמור.

לא אמרת להיפך. אמרת שלא הרגשת בעיה בבלמים ו'חתול משוגע' ענה לך שזה בסדר.

לרפידות בלם יש עובי מסוים. עובי X בדר"כ יחזיק Y קילומטר ועובי A יחזיק בדר"כ B קילומטר.

לא ניתן לחזות במדויק כי זה תלוי בהרבה משתנים (צורת נהיגה, תוואי דרך וכו').

כשרפידה מגיעה לסוף חייה הברזל שעליו היא יושבת יתחיל לאכול את הדיסק ואז (מעבר לעובדה שזה לא בלימה טובה/בטיחותית/אופטימלית/מה שתרצה) אתה צריך להחליף גם דיסקים וגם רפידות.

אז אם החליפו לך רפידות סביר שהצפי הוא שזה לא יחזיק לך עד הטיפול הבא.

תמיד יש סיכוי שדחפו לך משהו שלא לצורך אבל זה יכול להיות עם כל דבר אחר באוטו.

ולכן שאל הבחור מעליי האם החליפו גם דיזקים (הטעות במקור) עם הרפידות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה בסעיף שמן מנוע רשום ליטר?

Sent from my iPad using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...
בתאריך 1.1.2019 בשעה 14:59, Johnik כתב:

אני יכול לספר על חווט דעת שלי עם הרכב מאותו דגם Spark 1.4 LTZ. רכב שני במשפחה לעבודה בעיקר בו אני נהג עיקרי. רכב עלה על הכביש 02/2017 ז"א עוד מעט שנתיים ועם 43000~.

ביטוח מקיף + חובה על 2 נהגים מעל גיל 32 עם הדר תביעות נקי יצא לי - 3219ש"ח (פניקס אונליין)

טיפול 15K וטיפול 30K יצאו סביבות 650ש"ח במוסך מורשה של היבואן (החלפת פילטר שמן ושמן עד כמה שאני זוכר)

במהלך השנתיים לא היו לי שום תקלות ברכב. רוב הנסיעות שלי הם עבודה-בית מחוץ לעיר עם פקקים. ממוצא של ליטר דלק ל-14ק"מ.

גם לי היתה התלבטות דומה לגבי רכבים של פותח שרשור שזה: יונדאי i10, קיא פיקנטו ושברולט ספארק. היו כמה דברים בספארק שלא היו אצל המתחרות שכן היו חשובים עבורי אישית (מדובר על דגם LTZ בלבד) כניסה/התנעה ללא מפתח זה מאוד נוח לשים מפתחות בתיק ולא להוציא כל פעם בעיקר עם הילדים קטנים בבוקר. מולטימדיה עם אפשרות של חיבור נייד דרך Car Play ו Android Auto דבר שמי שפעם אחד התרגל עליו לא יכול להבין איך חי בלי זה שוב דעתי אישית בלבד.

לא צריך כל המתקנים של חיבור טלפון על החלון, נותן לך אפשרויות של פיקוד קולי ברכב עם זה חיוג למישהו, ניווט עד שמיעת שיר שרוצים (דרך google music).

מאוד חשוב להדגיש שהמולטימדיה ברכב היא מקורית מהיצרן ולא אפטר מרקט שהתקינו ביונדאי אז (לא יודע לגבי עכשיו).

רכב היה פעמיים בחרמון ופעם אחד באילת בכל העליות לא הרגשתי שום בעיה ואף עקפתי כל המאזדות 3 טיוטות קורולות בשקט (רכב מלא 2 מבוגרים ו 2 ילדים כולל ציוד).

יתרונות: בקבוצת רכבים הזאת רכב מאוד חזק 1.4 ו 98 כוחות סוס עם אני לא טועה מאוד כיף לנהוג גם בנהיגה ספורטיבית יחסית. יש הרבה מקום ליושבים גם מאחור ולא מעט איבזור שלא קיים ברכבים מקבוצה כזאת. לוח שעונים פשוט וברור.

חסרונות: תא מטען מאוד קטן (נראה לי הכי קטן קבוצה) למי שזה קריטי שיבדוק קודם שהעגלה אפילו טיולון נכנסים ללא בעיה (במזל בדקנו זאת בחנות שרצינו לקנות טיולון ואף החלפנו לאחד אחר שנכנס). החסרון נוסף ושוב זה אישי הרמקולים ברכב וזה עוד דגם LTZ שמגיע עם 6 רמקולים (2 טוויטרים מקדימה, ו 4 רמקולים בכל דלת) באיכות נמוכה. שלא תבינו אותי לא נכון הם כנראה יהיו בסדר לנהג ממוצא ששומעה רדיו בעיקר. אבל אני קצת מפונק בנושא ואותי זה לא מספק לכן חושב לבצע שדרוג למשהו יותר איכותי כולל הגברה וסאב קטן.

לסיכום: למרות שהרכב יצא הכי יקר משלושה שרשמתי מעלה (סביבות 82000) אני לא מתחרט על הבחירה כי אני זה שנוסעה עליו בעיקר ומאוד נהנה מכל הדברים שחשובים לי וגם מהנסיעה שלו לכן מאוד ממליץ עליו בחום.

היי,על איזה שנתון מדובר בבקשה ?

האם בצורה החדשה (2016 ואילך) יש גם ltz ?

אני חושב להחליף מספארק מנוע 1200 שנת 2012 לספארק מנוע 1000 lt+ שהיא מאובזרת מאד אך חושש להרעה בביצועים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.7.2020 בשעה 07:23, AlephExNull כתב:

יש לך בעיות עם המולטימדיה או סלד חריג?

סל"ד חריג - לא שמתי לב.

היו בעיות עם המולטימדיה בקיץ שעבר.

משום מה למרות החום הרב, השנה לא נתקלתי בבעיות חוזרות במולטימדיה.

בתאריך 28.7.2020 בשעה 06:24, Elish22 כתב:

אני חושב להחליף מספארק מנוע 1200 שנת 2012 לספארק מנוע 1000 lt+ שהיא מאובזרת מאד אך חושש להרעה בביצועים

לדעתי, אין ממש היגיון בשדרוג מסוג הזה.

אם אתה כבר מחליף תשקול לרכוש את הגירסא האוטומטית עם מנוע ה- 1.4 .

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

הודעת השגיאה מתייחסת לכשל בשסתום בקרת אוויר, סרק.

המנוע מזייף? טורים עולים ויורדים?

עריכה אחרונה על ידי yossiaviel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 296 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...