Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רקטות משנות מסלול נגד כיפת ברזל ועוד הירהורים על הרקטה שנורתה לבאר שבע

bobi
שימו לב! השרשור הזה בן 2012 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חןג, מפחיד אותי לחשוב שרמת הניתוח שאתה מפגין כאן עלולה איכשהו להיות קשורה למערכת הביטחון של ישראל.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אבל עדיין נקודת תורפה של המערכת היא שכל היירוטים מתרחשים מעל לשטח ישראל. הם יכולים לעבור לרקטות עם מיקוש פזיר או מצרר (פריט די סטנדרטי בכל צבא עם ציוד סובייטי משנות ה 70) ואז גם במקרה של יירוט המיקוש או הפצצונות הקטנות של המצרר יתפזרו ויזהמו את השטח, כי לא הכל יתפוצץ ביירוט.

אני לא יודע באיזה סרט רע נתקעת, חמאס כרגע משתמש ברקטות שברובן לא מכילות אפילו חומר נפץ סטנדרטי. מצרר? משהו אומר לי שלא בקרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין אף מדינה מערבית שנמצאת במצב לחימה במשך שבעים שנה רצוף ובטח שאין מדינה מערבית שזהותה ובסיס קיומה, מוטלת בספק על ידי גורמים עוינים, הן בפן התודעתי והן בפן המלחמתי - לכן להשוות אותנו לאירופה המערבית זאת טעות מחשבתית. אני לא אומר שאני צודק, אבל צריך לצאת מהקונספציות ש"אין מה לעשות ועדיף המצב הקיים". מאחר ושנינו יודעים שהחמאס לא ירים נשק ויוותר על פלסטין השלמה מהים ועד הירדן, מה הטעם להתכתש איתו (נעזוב את המטרה של פילוג העם הפלסטיני שזה בעצם כל הסיפור של נתניהו כנראה מתוך כוונה להימנע מהסדר)?

לגבי פסקתך השניה - אני מסכים איתך. אבל כשהתנאים מבשילים למבצע צבאי, ראוי לא לדשדש ולחפש שקט והפסקות אש עם מטרות לא ברורות וכן להכריע צבאית. דם החיילים לא נועד להישפך כדי לזכות בשקט לשנתיים. שליטה על עזה לא מפחידה אותי, גם כי היא כנראה לא נחוצה גם אם החמאס יפול, וגם כי כבר היינו שם והמצב הבטחוני היה משמעותית טוב יותר.

הבעיה שכמו היום, כיפת ברזל מאפשרת את המשך המצב הקיים, עד שהיא תפספס ואז תוביל בין כה וכה למבצע צבאי רחב היקף.

איפה אתה תהייה אם וכאשר יוחלט שצהל נכנס לעזה?

איפה אתה תהייה אם וכאשר המדינה תחליט ש"צריך לפתור את הבעיה הפלסטינית"?

מי לדעתך יחליף את החמאס שיקרוס (נניח שיקרוס), כאשר נכבוש את עזה? למה אתה חושב שיש לישראל אינטרס שזה יקרה?

צריך לצאת מקונספציה, אולי, אם יש לך תוכנית פעולה ברורה עם מספיק סיבות להניח או עדיף יכול להוכיח שמה שאתה מציע יעבוד ויביא ליצירת מציאות טובה יותר עבור כולנו. ויש סיבות לכך שמה שאתה מציע לא קורה ולא יקרה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע באיזה סרט רע נתקעת, חמאס כרגע משתמש ברקטות שברובן לא מכילות אפילו חומר נפץ סטנדרטי. מצרר? משהו אומר לי שלא בקרוב.

הרקטה שפירקה את הבית בבאר שבע השבוע, לא תומכת בסרט האופטימי שלך. יש לרקטות שלהם חומר נפץ איכותי והרבה ממנו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן ג, מפחיד אותי לחשוב שרמת הניתוח שאתה מפגין כאן עלולה איכשהו להיות קשורה למערכת הביטחון של ישראל.

אני בכוונה מפריז לצד ההרגעה. ברור לי שלחמאס יש אמצעים מתקדמים יותר; אבל פצצות מצרר?

אל תדאג, ברגע שבן-אדם עוסק בנושא למחייתו הוא מיד נעשה הרבה יותר זהיר בהערכות שלו - גם אינ. קטע כזה.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לזה התכוונתי, אבל נשאיר את זה ככה ונקווה שעדיין יש אנשים רציניים במערכת.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרקטה שפירקה את הבית בבאר שבע השבוע, לא תומכת בסרט האופטימי שלך. יש לרקטות שלהם חומר נפץ איכותי והרבה ממנו

הרקטה שפירקה את הבית בבאר שבע השבוע עמוסה כנראה באותו חומר נפץ תוצרת בית שעמוסים בו הקסאמים, TATP, רק קצת יותר ממנו. עושה נזק? בהחלט, אבל זה חומר נפץ מאוד חלש ומאוד רגיש (לכן יש שם כ"כ הרבה "תאונות עבודה")

אם חס וחלילה הייתה להם את היכולת להרכיב על כל קסאם ורקטה רש"ק עם חומר נפץ ברמה של TNT (אני אפילו לא מדבר על חומרי נפץ מודרניים וטובים יותר) הדרום היה בצרות מאוד גדולות. למזלנו הם נאלצים להסתמך בעיקר על תוצרת בית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חןג, מפחיד אותי לחשוב שרמת הניתוח שאתה מפגין כאן עלולה איכשהו להיות קשורה למערכת הביטחון של ישראל.

בפרש יש פורום קצת פרטני ואינפורמטיבי בנושאים צבאים.

מעת לעת יש גם דיונים יותר מעניינים.

https://www.fresh.co.il/vBulletin/forumdisplay.php?f=20

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז עכשיו אתה תלכלך את המכנסיים כל פעם שכיפת ברזל מפספסת רקטה? תתכונן לקנות הרבה תחתונים חדשים.

-אגב, לא שניה ברציפות, לא הייתה סוללה בכלל בבאר שבע ולכן לא נורה מיירט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...