Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחסור בעובדים מקצועיים בארץ! כתבה טריה. מה דעתכם בנושא?

Big_White
שימו לב! השרשור הזה בן 2111 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ממש לא מיליונים, ואתה לא חייב לקחת את זה אישית.

יותר מהממוצע במשק? כן

יותר מחצי מהאנשים במשק? כן.

שוב, לא מכיר אותך אישית, אולי אתה יכול להיות מתכנת מעולה, או אולי יש לך כישורים מעולים בניהול ואתה יכול להיות CEO כוכב של גוגל, אין לי שמץ.

רק תקרא את ההודעה השניה שלי, לא בטוח שאתה באמת רוצה את מה שנדמה לך שמגיע ב "לשבת במזגן מול המחשב", ולא בטוח שאתה יכול לעשות את מה שנראה לך כ "לשבת במזגן מול המחשב".

אתה רוצה לנסות? בבקשה, אני בטח ובטח שלא אגיד לך לא.

רק רציתי להביא קצת פרופורציה.

אתה גם יכול ללכת לעבוד בתור קופאי בסופר השכונתי, מזגן, לשבת על כיסא, להעביר מוצרים. נטו בחירה שלך, אבל כנראה שתרוויח פחות מעכשיו.

אולי אתה צודק, אבל עד שלא אנסה לא אדע, למזבלות.. למזבלות תמיד אפשר לחזור, הן לא יברחו לשום מקום, מבטיח לך.

אבל ככה יהיה לי ומשג וניסיון משתי העולמות ויהיה לי עם מה להשוות..

אינסטגרם עם הריתוכים שלי :-D

http://instagram.com/newworldofdisorder

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 128
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תשמע. יש אבק ויש אבק.

יש אבק שיש לי ולך בבית. ויש אבק של השחזות כל היום, אתה חוזר הביתה בערב כל האף שלך שחור מבפנים. ויש לך ליחה שחורה.

זה ההבדל באבק. וכמובן שכל השחור הזה בריאות שלך.

בכל מקרה. כל פעם שאני מעלה דיון בנושא הזה. הוא צובר לא מעט עמודים של תגובות.. חח

אני יודע טוב מאוד איזה אבק. אני בסך הכל מנהל מפעל מתכת.

אם אתה עם ליחה שחורה אז תסלח לי טףאבל או שאתה אידיוט ומזלזל בציוד הבטיחות או שהבוס שלך פושע.

נשמית נורמלית (שלא לדבר על מסיכה עם מפוח) פותרת את הבעיה. יצא לי להשחיז שעות ויצא לי לטפל בשואב של מכינת שוט בלאסט. יצאתי כולי שחור אבל עם ריאות נקיות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע טוב מאוד איזה אבק. אני בסך הכל מנהל מפעל מתכת.

אם אתה עם ליחה שחורה אז תסלח לי טףאבל או שאתה אידיוט ומזלזל בציוד הבטיחות או שהבוס שלך פושע.

נשמית נורמלית (שלא לדבר על מסיכה עם מפוח) פותרת את הבעיה. יצא לי להשחיז שעות ויצא לי לטפל בשואב של מכינת שוט בלאסט. יצאתי כולי שחור אבל עם ריאות נקיות.

תשמע. קניתי מסיכה משלי ב 1300 שקל..

כבד לי מאוד לקנות מסיכה עם מפוח ב 6500 שקל :(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל מסיכה טובה עם מפוח עולה 3.5 אבל למה אתה זה שצריך לקנות?

זה אינטרס של המעסיק שיהיה לך נוח כי כשנוח לך אתה נותן תפוקה יותר טובה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כנראה שלמעסיק שלו יש תור של מחפשי עבודה מחוץ לדלת, אם הוא מזלזל בבטיחות של העובדים שלו.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש אני לגמרי מבין אותך. אין מה לעשות, התמורה של רוב העובדים במפעלים כאלו ביחס לעבודה שהם מבצעים לא משהו בכלל.כמה שלא ננסה ליפות את זה, זו עבודה קשה מאוד, לא מטיבה עם הבריאות במיוחד,כן, גם עם ציוד מגן כי בינינו אף אחד לא עובד יום עבודה שלם עם נשמית, משקפי מגן , כפפות וכו' וכשאתה לא עסוק בהשחזה או ריתוך והעובד שלידך כן, אתה עדיין נושם את זה.עבודה כזאת היא לא עבודה במשרד לא משנה איך נסובב את זה.

אני לא עתיר ניסיון כמו נהג לילה ומארק אבל כן יודע שאדם עם ראש על הכתפיים ואמביציה כנראה לא ילך למקצועות הללו בארץ כי ברוב המקומות אין לו אופק לא מבחינת השכר ולא מבחינת התפקיד שיבצע.

חשוב לי לציין שאני כן מודע לאופי העבודה כי במסגרת עבודתי יצא ויוצא לי להיות לא מעט ברצפות ייצור ואין ספק שישנם הרבה אנשים מוכשרים שניתן ללמוד מהם המון אבל אם אשאל אותם אם היו עושים זאת שוב, אני בטוח שרובם היו עונים שלא וכנראה היו הולכים למקצוע אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוסיף כהנדסאי שעובד בלאו טק ,אם כל הבכי של החברות והמגייסים השכר שהם מציאים בכלל לא להיט הצעות של מפעלים להנדסאים סביב ה 6500 עם תקרת זכוכית די ברורה, הנדסאי באינטל שמרוויח נגיד 10000 נטו אבל משמרות של לילות שלמים ,בתנאים לא קלים , הנדסאי שהולכים לחברות הגדולות כמו אלטקרה ודומיה גם מקבלים שכר באותה רמה על עבודה לא קלה בחוץ . אז בטח שאין עובדים . תוסיפו לזה מדינה של גנבים שטכנאי שמקבל ברלינגו ידנית מעפנה כולה עמוסה ציוד ואבק משלם הון מס . תתנו הטבות תעלו שכר תפסיקו לגבות מיסים לא שפויים ויהיו עובדים בתעשיה.

גם מהנדסים בתעשיה המסורתית לא מקבלים שכר ממש גובהה מגרדים בברוטו את ה 13-14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לדעתי זה כי הדשא של השכן תמיד ירוק יותר.

צריך לזכור שיש אנשים שיסבלו קשות מלשבת מול מחשב 8.5 שעות ביום הרבה יותר מלהתקין מזגן בקומה 10.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל מסיכה טובה עם מפוח עולה 3.5 אבל למה אתה זה שצריך לקנות?

זה אינטרס של המעסיק שיהיה לך נוח כי כשנוח לך אתה נותן תפוקה יותר טובה.

כי המעסיק שלו הוא מעסיק ישראלי מצוי שרק מחפש למקסם רווחים ולא מבין שהשקעה בציוד איכותי מחזירה את העלות בתוספת ריבית דריבית ונותנת ערך מוסף לעסק. אני נתקל בחשיבה העוקמה הזאת בכל כך הרבה מקומות שזה פשוט בלתי נתפס.

אחר כך מתפלאים שפריון עובדים בישראל הוא מהנמוכים במערב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוסיף כהנדסאי שעובד בלאו טק ,אם כל הבכי של החברות והמגייסים השכר שהם מציאים בכלל לא להיט הצעות של מפעלים להנדסאים סביב ה 6500 עם תקרת זכוכית די ברורה, הנדסאי באינטל שמרוויח נגיד 10000 נטו אבל משמרות של לילות שלמים ,בתנאים לא קלים , הנדסאי שהולכים לחברות הגדולות כמו אלטקרה ודומיה גם מקבלים שכר באותה רמה על עבודה לא קלה בחוץ . אז בטח שאין עובדים . תוסיפו לזה מדינה של גנבים שטכנאי שמקבל ברלינגו ידנית מעפנה כולה עמוסה ציוד ואבק משלם הון מס . תתנו הטבות תעלו שכר תפסיקו לגבות מיסים לא שפויים ויהיו עובדים בתעשיה.

גם מהנדסים בתעשיה המסורתית לא מקבלים שכר ממש גובהה מגרדים בברוטו את ה 13-14

הנדסאי מכונות עם חצי שנת ניסיון וידע בשרטוט יקבל כהתחלה בסביבות ה9-10 ויוכל להגיע דעץי מהר גם ל 12-13 ויותר (ברוטו כמובן).

לא מכיר מהנדסים עם 3-4 שנות ניסיון שעובדים סמגזר הפרטי ב 13-14 ברוטו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק לא כל אחד מתאים להתקין מזגן כמו שלא כל אחד יכול לשבת מול מחשב כל ההיום ולפייסבק , אבל אם נתייחס לשני סוגי העבודות אחד מול השני בטוח שהסבל מלהרים מזגן ששוקל כמה עשרות קג ב 40 מעלות חום יותר גדול מלשבת מול מחשב ולחכות לארוחת צהרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי המעסיק שלו הוא מעסיק ישראלי מצוי שרק מחפש למקסם רווחים ולא מבין שהשקעה בציוד איכותי מחזירה את העלות בתוספת ריבית דריבית ונותנת ערך מוסף לעסק. אני נתקל בחשיבה העוקמה הזאת בכל כך הרבה מקומות שזה פשוט בלתי נתפס.

אחר כך מתפלאים שפריון עובדים בישראל הוא מהנמוכים במערב.

אני נתקל לא מעט בגישה שונה לחלוטין.

לגבי הפיריון הוא נמוך כי המדינה לא מסייעת בהשקעות לקליטת טכנולוגיות מתקדמות ואין עובדים מקצועיים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו ו ברוטו של 13 עם רכב בקושי מגרד 8 לא שכר שבאמת יחזיק משפחה בארץ עם משכנתא ו 2 ילדים וזה המקסימום של אותו הנדסאי כל עוד הוא ישאר בארץ. תוסיף לזה גם שהמעסיקים הרשעים מחשבים לך אולי 8 מתוך הברוטו לפנסיה ולתנאים (החזר רכב + בונוס משתנה + בונוס קבוע ושאר הטריקים להוריד שכר בסיס) ומה שנשאר זה פירורים.

ומהנדסים בהחלט אני מכיר עם שכר של 13 אולי טיפה ל יותר שעובדים 220 שעות בחודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנדסאי מכונות עם חצי שנת ניסיון וידע בשרטוט יקבל כהתחלה בסביבות ה9-10 ויוכל להגיע דעץי מהר גם ל 12-13 ויותר (ברוטו כמובן).

לא מכיר מהנדסים עם 3-4 שנות ניסיון שעובדים סמגזר הפרטי ב 13-14 ברוטו.

מכיר כמה וכמה מהנדסים במפעלים שמרוויחים 10-12 ברוטו. לעומת זה יש חברות סטארט אפ שמקבלים 16.

למכונות תקרה מאוד ברורה מבחינת שכר וקידום.

היה בעל מפעל למתקני שעשועים בדרום שסיפר לי שמחפש מהנדס בנרות וכולם לא משהו. שאלתי כמה הוא מציע, אמר לי 10 .

אמרתי לו שלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נתקל לא מעט בגישה שונה לחלוטין.

לגבי הפיריון הוא נמוך כי המדינה לא מסייעת בהשקעות לקליטת טכנולוגיות מתקדמות ואין עובדים מקצועיים.

וואלה הייתי ביותר מעשר מקומות רלוונטיים לא ראיתי לו עובד אחד עם מסיכה עם מפוח שהמעסיק קנה לו.

במעט מאוד מאוד מקומות יש נשמיות כל שהן!

וכמו שכתב הבחור מלמעלה. אתה לא יכול ליהיות כל היום עם נשמית.

היו גם מקומות שכן היה ציוד מגן וכו. אבל השכר הוא היה כזה שעדיף לעבוד בשמירה.

יש בפייסבוק קבוצה שאני פתחתי בשם איגוד הרתכים הישראלי. ולפי מה שאני רואה שם ממקומות עבודה אחרים... לא כל המעסיקים הבינו שציוד טוב יחזיר את עצמו מאוד מהר. וכמובן שקונים את הכי זול שיש. הכי הכי זול.

נדיר מאוד שתפגוש מכונה באמת איכותית במפעל.

לרוב זה המיץ של הזבל...

אינ כרגע עובד במפעל... יש לנו יותר מעשרים מכונות. ומתוך ה 20 האלה, יש רק מכונה אחת באמת שווה וטובה שמזרזרת את התהליכים בריתוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...