Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ליסינג פרטי = מילה גסה כשמדובר במוסך מורשה יבואן

ornakash123
שימו לב! השרשור הזה בן 2207 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בבקשה לדוגמא:

http://pleasing.shlomo.co.il/roze_yachol/new-car2/index2.html?utm_channel=pleasing_brand&utm_location=330&gclid=EAIaIQobChMIvZLuj7Hq2gIVFYfVCh1Scg3DEAAYASAAEgKRmvD_BwE

מה אתה מבין מהמילים: "מסלול ליסינג פרטי תפעולי"? במסלול זה קיים אחריות מלאה על תקינות הרכב בשנה השלישית על הלקוח בלבד

הנה עוד דוגמא: http://www.opl.co.il/%D7%9C%D7%99%D7%A1%D7%99%D7%A0%D7%92_%D7%A4%D7%A8%D7%98%D7%99/%D7%90%D7%95%D7%9C%D7%9D_%D7%AA%D7%A6%D7%95%D7%92%D7%94

לא בדיוק הלוואה בלבד אלא חבילת טיפולים ואחזקה, האזרח הממוצע לא יידע על הבעיה בשנה השלישית אם לא יגידו לו במפורש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני מבין מה שכל בן אדם עם הגיון בריא יבין - שיש כאן גוף, שעוזר לך לממן רכישת רכב חדש, ובתור בונוס נותן לך עוד הטבות שמפורטות תחת תיאור החבילה (וגם יש הפניה ברורה לתקנון המלא, למקרה של ספק). הרחבת אחריות לא נמנית על ההטבות האלה, ולכן האחריות שתקבל היא זו שמתקבלת מהיבואן - בדיוק כמו אם היית רוכש את הרכב ללא עסקת מימון.

תשמע, ליוויתי את הדוד שלי כשרכש רכב חדש מהסוכנות לפני כמה חודשים. אני חושב שביני לבינו, שאלנו את סוכן המכירות אולי 5 פעמים ״ויש אחריות ל-3 שנים, כן?״ רק כדי להיות בטוחים. אז אולי אנחנו הגזמנו, אבל לדעתי בנאדם שלא שואל את זה לפחות פעם אחת, כשהוא נכנס לעסקת מימון רכב ב-100K ש״ח וצפונה, לא צריך לעשות עסקאות כאלה בלי ליווי של מבוגר אחראי.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידך צבי כבר ראה יותר ממקרה אחד שלקוח לקח עסקת ליסינג אך שילם עשרות אלפי שקלים על טיפולים לרכב, כשאני רואה מקרים כאלו אני מיידע

אל תשים בפי מילים שלא אמרתי. אני דיברתי על ליסינג לרכב משומש כשמראש ברור שאין אחריות מעבר לאחריות היצרן.

להבנתי חברות הליסינג מקבלות שלוש שנים אחריות לכל כלי רכב שהן רוכשות מבלי להבדיל בין פרטי לתפעולי.

לדעתי מה שפותח השרשור פיספס הוא העובדה שגם אם הליסינג הוא פרטי במקרה שהוא נתקל בבעיה מול המוסך, כדאי לבקש מחברת הליסינג שלפנים משורת הדין תדאג לטיפול בתקלה - אני בטוח שהיו דואגים לו.

כצרכן וכלקוח של ליסינג פרטי לא הייתי לוקח רכב שהאחריות שלו לא מכסה את כל תקופת הליסינג.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשים בפי מילים שלא אמרתי. אני דיברתי על ליסינג לרכב משומש כשמראש ברור שאין אחריות מעבר לאחריות היצרן.

להבנתי חברות הליסינג מקבלות שלוש שנים אחריות לכל כלי רכב שהן רוכשות מבלי להבדיל בין פרטי לתפעולי.

לדעתי מה שפותח השרשור פיספס הוא העובדה שגם אם הליסינג הוא פרטי במקרה שהוא נתקל בבעיה מול המוסך, כדאי לבקש מחברת הליסינג שלפנים משורת הדין תדאג לטיפול בתקלה - אני בטוח שהיו דואגים לו.

כצרכן וכלקוח של ליסינג פרטי לא הייתי לוקח רכב שהאחריות שלו לא מכסה את כל תקופת הליסינג.

אולי לא הבנת נכון לרכב יש אחריות לעוד 3 חודשים , בנוסף דיברתי עם אוויס במקרה הנ"ל האחריות היא שלי והדגישו זאת מספר פעמים (ע"פ החוזה אם הרכב היה נתקע או חלילה מעורב בתאונה זאת אחריותם).

אני מבין ברכבים וכן עבדתי בחברת ליסינג 3 שנים ואני קצת מבין . מדובר פה שוב על היחס שקיבלתי במוסך בתור לקוח בעל רכב ליסינג יחס בו איני נתקלתי לעולם לעניות דעתי רכב בתקופת האחריות צריך להכנס לבדיקה ללא שאלות מיותרות ללקוח . יש צורה ודרך להתנהג ללקוח בסופו של דבר המוצר הוא שלהם הוא לא נקנה בדרך לא דרך הם צריכים לתת את הדין והחשבון בתקופת האחריות אם הרכב היה מחוץ לתקופה אין לי טענות אבל כאשר המצב הוא כזה ועוד שלא טופלו חלק מ הבעיות אז זה מאכזב .

עברתי דבר או שניים והתנהלתי מול מוסכים אבל התנהגות כזאת מכמה וכמה מוסכים של אותה חברה לא ניתקלתי מעולם. כדי להמחיש לך לאבי יונדאי סונטה שנלקחה גם בעיסקה מסוג זה לפני כשנה .באמצע נתבי איילון באזור ראשון לציון הרכב נתקע והתפגר אבי התקשר לשירות של יונדאי דרך התוכנה שמותקנת ברכב (לא דיבר עם החברת ליסינג וחברת הביטוח שתשלח גרר) המוסך שלח מכונאי כאשר לא הצליח לטפל ברכב הוזמן גרר על חשבון המוסך לקחו אותו והחזירו אותו ובנוסף הצטערו על עוגמת הנפש שנגרמה לו עקב התקלה זה שירות, את כולמוביל והמוסך לא עניין של מי האוטו הם נתנו שירות לרכב בהיותו רכב שנקנה דרכם .

עריכה אחרונה על ידי ornakash123
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני מבין דבר או שניים בשירות לרכב, ואולי תתפלא לדעת אבל אחריות לרכבי ליסינג לא תמיד זהה בתנאיה לאחריות של רכב שנרכש ע"י לקוח פרטי.

כלומר לעיתים היבואן משה את המוסך אחרת על טיפול במסגרת אחריות של רכבי ליסינג (לדוגמא יתכן שנקבע שאת הבדיקה לפני כניסת הרכב לתיקון באחריות צריכים לעשות המומחים הטכניים של חברת הליסינג ולא המוסך) בנוסף, מכיוון שהרכב שייך לחברת הליסינג ויש לה אינטרס לשמור על הרכב במצב טוב, כתבתי בפוסט הקודם שלי את המילים לפנים משורת הדין כלומר גלוי וידוע שעל פי החוזה החברה לא חייבת, אבל מן ההגיון והצדק שחברת הליסינג תסייע לך גם בגלל שאתה לקוח שלה, וגם בגלל שהיא בעלת אינטרס עיקרי בכך שהרכב יתוקן

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בדיוק הלוואה בלבד אלא חבילת טיפולים ואחזקה, האזרח הממוצע לא יידע על הבעיה בשנה השלישית אם לא יגידו לו במפורש

אתה לא יודע מה "האזרח הממוצע" יודע, אף אחד לא קונה ליסינג באינטרנט, ויגידו לו במפורש, כמו שאמרו לפות"ש.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא יודע מה "האזרח הממוצע" יודע, אף אחד לא קונה ליסינג באינטרנט, ויגידו לו במפורש, כמו שאמרו לפות"ש.

עופר זאת דעתך , כפי שראית היו כאלו בפורום שאכן לא ידעו מה שרשמתי.

צבי אתה אכן צודק שמה שקרה לחבר שלך זה במסלול שונה, רשמתי זאת כי זה אותו רעיון שלקוח לקח עסקת ליסינג אך נכווה כלכלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקטביה 2017 כשב50 אלף התחילו רעידות מהגלגל תנופה בהורדת הילוכים לעצירה.

הרכב ב75000 נכנס למוסך וחזר אותו דבר בדיוק עם תגובה הרבה יותר איטית של הגיר... בדיחה שרכב בן שנה מרגיש בן 10.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עופר זאת דעתך , כפי שראית היו כאלו בפורום שאכן לא ידעו מה שרשמתי.

אתה לא כתבת ליידע את חברי הפורום, בטרם יישמעו זאת מחברת הליסינג באופן ברור.

אתה כתבת שזה "הזוי", עכשיו אתה מנסה לסובב את העניין.

ובכן, זה לא הזוי.

זו התקשרות סבירה לחלוטין בין שני צדדים שברורה להם מה העסקה כוללת.

שוב, כמו שפות"ש העיד בעצמו.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך עניין לנצח מישהו או להתלבש עליו בגלל שכתב "הזוי" שאתה חושב אחרת בבקשה, סך הכל רשמתי בשביל ליידע את הציבור, כפי שראית אתה מאוד מלומד אך גם חלק ממובילי הדעה שמבינים יותר משאר הגולשים לא ידעו על כך, אני עדיין מדגיש לכולם כיון שלא תמיד חברת הליסינג תדגיש שישנה בעיית אחריות בשנה השלישית , וכמו שיש עוד תוכנית ליסינג נוספת מסוימת באחת החברות לליסינג משומש ששם גם אין אחריות מלאה וניתן ליפול כלכלית כפי שחבר של צבי נפל כבד אני מדגיש את העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לידיעה, מי שלוקח בליסינג פרטי סיאט/סקודה ל36 חודש ויש תקלה לאחר 24 חודשי אחריות יצרן התקלות עליו! מצב הזוי ולא תקין

אני עדיין מדגיש לכולם כיון שלא תמיד חברת הליסינג תדגיש שישנה בעיית אחריות בשנה השלישית

אתה צריך להבין שאין פה שום ״בעיית אחריות״ ושום דבר שהוא ״לא תקין״. הבעיה היחידה היא בקונה שלא מוודא את כל הפרטים לפני שהוא חותם על עסקת מימון של מאה אלף שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אליהו מה שכתבת עושה שכל, ונראה שיש שמתקשים להבין את מה שאתה מנסה להגיד.

אני החכמתי מדברייך תודה.

עם זאת - מה שהבחור מתלונן זה רמת השירות הוא קיבל, ולדעתו, זה בגלל שהרכב רשום על שם חברת הליסינג ולא על שמו, אם זה נכון או לא נכון - זאת כבר שאלה אחרת.

דעתי שהם מתייחסים חרא לכל מי שלא מגיע על משהו לא שיגרתי שהוא לא טיפול, אבל זה מנסיון מועט במוסך ספציפי. כנראה נדע רק אם יפרסם את שם המוסך ויעלה פה מישהו שיגיד שהוא תיקן שם והתייחסו אליו אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך להבין שאין פה שום ״בעיית אחריות״ ושום דבר שהוא ״לא תקין״. הבעיה היחידה היא בקונה שלא מוודא את כל הפרטים לפני שהוא חותם על עסקת מימון של מאה אלף שקל.

עסקת מימון היא עסקת מימון (רכישה בהלוואה). ליסינג פרטי הוא ליסינג פרטי (השכרה ארוכת טווח, חכירה). אם אתם הלקוחות לא מבדילים. מדוע שמציע הישירות יטרח לתקן?

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש ליסינג פרטי ויש ליסינג פרטי. זה משתנה בין החברות השונות והחבילות השונות שהן מציעות.

יש את העסקה הבסיסית - שזה עסקת מימון עם מחיר ידוע מראש, ללא הפתעות וללא התעסקות עם מכירת רכב.

יש חברות כמו אוויס לדוגמא שמציעות חבילה מעבר לעסקה הבסיסית שהופכת את העסקה להרבה יותר דומה לליסינג תפעולי, אז לא מעניין אותך תנאי האחריות של היבואן. יש דברים שבאחריות אוויס ויש דברים שבאחריות הלקוח בלי קשר למה שמציע היבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2207 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...