Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לגבי מוסד ללימודי הנדסה (אריאל או מכללות)

bitoNNz
שימו לב! השרשור הזה בן 2247 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מזלזל בכלל בתעשייה וניהול (גם לא כתבתי את השם האמיתי של המקצוע, לראיה), וגם לא בספרות אנגלית, סוציולוגיה או פילוסופיה.

אבל מה לעשות, בהנדסת חשמל צריך מתמטיקה ברמה גבוהה יותר מאשר בתעשייה וניהול, ולכן גם רמת המתמטיקה הנלמדת גבוהה יותר (אלו פשוט קורסים שונים שמכסים חומר שונה ברמה שונה). מניסיוני, זו המציאות.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לגבי לימודי המתמטיקה - אתה צודק. וככל הנראה הדרישות בתחום המתמטיקה בפקולטות להנדסה בישראל גבוהות במיוחד. ככל הנראה בפקולטות כמו מכונות או אוירונאוטיקה בטכניון הדרישות במתמטיקה גבוהות מאשר בלא מעט אוניברסיטאות יוקרתיות למדי בעולם, וממה שאני מבין גם שאר הפקולטות להנדסה באוניברסיטאות הישראליות מתנהגות באופן דומה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה היתה שהדרישות בפקולטות האלה דומות ואף עולות על אלה של פקולטות לחשמל במקומות אחרים. אני לא יודע את זה מדוייק, אבל כך שמעתי.

קוריוז - בתחילת דרכן של הפקולטות לרפואה וביולוגיה בטכניון הסטודנטים נדרשו ללמוד מתמטיקה ופיזיקה לרמה של מהנדסי מכונות ואזרחית. ונדרשו אפילו מקצועות מבוא במדמ"ח או הנדסה. לקח די הרבה שנים עד שתוכנית הלימודים הותאמה לצרכים האמיתיים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי לימודי המתמטיקה - אתה צודק. וככל הנראה הדרישות בתחום המתמטיקה בפקולטות להנדסה בישראל גבוהות במיוחד. ככל הנראה בפקולטות כמו מכונות או אוירונאוטיקה בטכניון הדרישות במתמטיקה גבוהות מאשר בלא מעט אוניברסיטאות יוקרתיות למדי בעולם, וממה שאני מבין גם שאר הפקולטות להנדסה באוניברסיטאות הישראליות מתנהגות באופן דומה.

הדרישות שונות בין מחלקה למחלקה, אין דין הנדסת חשמל כדין הנדסת תעשייה וניהול. (זה כמובן גם משתמע מתנאי הקבלה לתארים הללו בין היתר)

ואגב, רמת המתמטיקה באוניברסיטאות, לפחות בתואר שאני לומד, גבוהה משמעותית ממה שלומדים בתיכון, יש שוק ראשוני למי שלא שמע מעולם מהי אינדוקציה או מהן מטריצות למשל.

אני לא יודע מה עושים במכינה, אבל אם אי פעם מישהו שמתחיל לימודי הנדסה/מדמ"ח/מתמטיקה, או כל תואר שיש בו נגיעה לעולם המתמטי יקרא את השרשור הזה, הייתי ממליץ מאוד לעבור על הנושאים האלו ולהבין במה מדובר, זה מקל ונותן לך כניסה חלקה יותר.

אגב, כתבת בתגובה נוספת שלך שנדרשו בעבר ללמוד גם קורסים של מדמ"ח בתארים ההנדסיים - זה קיים גם היום, לפחות בחלק מהמסלולים. אני יודע שתעשייה וניהול לוקחים קורסים מקבילים למה שמקבלים במדמ"ח (מבני נתונים, אלגוריתמים וכדומה), הנדסת חשמל עושים מבוא לתכנות בשפת C, על הנדסת תוכנה שהם תת מסלול של מדמ"ח (לפחות אצלנו) אני לא מדבר, הם עושים המון קורסים איתנו, גם להנדסת מערכות מידע יש קורסים דומים.

ואגב, הזוי ככל שיהיה, אני נדרשתי לקחת הסמסטר קורס של הנדסת חשמל וכך גם בסמסטר הבא אדרש לעשות (קורסי חובה), שקשורים כנראה יותר לעולם החומרה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לומד בסמי שמעון, שנה שניה בהנדסת בניין (עשיתי גם מכינה של שנה).

לדעתי זה מאוד תלוי איזה הנדסה , למשל לא הייתי לומד בסמי הנדסת תוכנה, אבל בהנדסת בניין הרמה נחשבת גבוהה ואיכותית.

יש לנו גם מרצים ומתרגלים מהטכניון והם אומרים לנו שאנחנו ממש לא נופלים מהם.

גם לגבי עבודה בעתיד, מכיר בוגרי מכללה ולא היו בעיות בכלל.

Renault fluence 2.0L 10

01 FIAT Punto HGT

01 FIAT Punto ELX

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורסים של מדמ"ח בפקולטות להנדסה זה א.ב. אני רואה את זה אצל שני הבנים שלי, וזה די מובן מאליו. בהנדסת תעשיה וניהול [שזה (הנדסת תעשיה) וניהול, ולא, כמו שרבים חושבים הנדסת (תעשיה וניהול)] יש מגמה שנקראת "מערכות מידע" שזה איזו דלת אחורית לתחומים מסויימים של מדמ"ח, ובפקולטות הנדסיות פרופר עוסקים בהרבה מאד תחומים שהם ממש שייכים למדמ"ח.

אני התייחסתי לפקולטות לרפואה ולביולוגיה בתחילת דרכן, עם לימודי יסוד בתחומים כמו מתמטיקהו פיזיקה בקורסים משותפים עם פקולטות להנדסה, או אפילו מבואות לתחומי ההנדסה.

לגבי הדרישות הגבוהות במתמטיקה בארץ יחסית למקומות אחרים - זה בגדר שמועות, לא משהו שטרחתי להתעמק בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגביי תעשייה וניהול, גם לפני ההתמחות במערכות מידע הם עושים את חלק מהקורסים האלו, למיטב הבנתי הם עושים מעט קורסים מכל מחלקה רלוונטית לתעשייה (מדמ"ח, חשמל וכו') ובסוף יודעים להבין בכל דבר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על המידע.

אני רק רוצה לחדד משהו - בהנחה שהוא לא יצליח להתקבל לבן גוריון, יש מכללה מסוימת שנחשבת טובה (מבחינת מוניטין כלפי מעסיקים בשוק) לחשמל/ מכונות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהוא צריך לחשוב על תפקיד מסוים שהוא יהיה מוכן לעבוד והיכן. אחת הסיבות שהלכתי להספקים משום שהסיכוי לעבודה שאותי תעניין יותר גבוה אם איהה מפתח בתקשורת.

אני לא חושב שיש מהנדסים שמסיימים ללמוד ואין להם עבודה. במיוחד בתקופה הזו של המדינה.

אני לומד בסמי שמעון הנדסת חשמל, ובת זוגתי לומדת הנדסה כימית בבן גוריון. אחד ההבדלים שאני רואה שהיא קשועה יותר בלימודים ממני (יתכן שגם בגלל זה הציונים שלה יותר גבוהים משלי), כי זו תוכנית הלימודים שלה: יותר שיערי בית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לומד בסמי שמעון, שנה שניה בהנדסת בניין (עשיתי גם מכינה של שנה).

לדעתי זה מאוד תלוי איזה הנדסה , למשל לא הייתי לומד בסמי הנדסת תוכנה, אבל בהנדסת בניין הרמה נחשבת גבוהה ואיכותית.

יש לנו גם מרצים ומתרגלים מהטכניון והם אומרים לנו שאנחנו ממש לא נופלים מהם.

גם לגבי עבודה בעתיד, מכיר בוגרי מכללה ולא היו בעיות בכלל.

הנדסת בניין בסמי נחשבת גבוהה ואיכותית? מבחינת מי? מי שלומד שם?

ברור שכל מי שלומד את המקצוע ימצא עבודה כרגע כי הביקוש לעובדים מטורף, אבל הרמה בסמי ביחס לבן גוריון, אריאל והטכניון לא קרובה אפילו.

דרך אגב יש עבודות שמצויין בפירוש לפסול ישירות בעלי תואר מסמי, רק אומר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האישית והמאוד מוגבלת ממה שאני רואה מחברים:

תארים בהנדסה מקבלים נקודות זכות רבות רק כשהם מגיעים מהטכניון, תל אביב ובן גוריון.

מתחת יש את כול השאר, וזה לא באמת קריטי אם זה אוניברסיטת אריאל או מכללת ג'לג'וליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם מהנדס ממכלה הוא יהיה מפתח מרכזי? לדעתי לא. אני גם לא מאמין שמהנדס שיוצא מאוניברסיטה הוא יהיה מפתח ראשי, אלא יהיה מפתח מוצר.

האם מהנדס במכללה יכול להיות מהנדס שנותן שירות? לדעתי כן.

האם כולם רוצים להיות מפתחים? לא כולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...