Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה נסגר עם ההטרדות המיניות בארץ?

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 2345 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קראתי רק חלק מההודעות ואני חושב שיש פה ניפוח משני הצדדים.

אישה יכולה ללכת ברחוב איך שבא לה ולא להיות מותקפת אבל ברור לה לחלוטין שהיא תמשוך תגובות סקסיסטיות (לגיטימיות לחלוטין. מי שמתלבשת בצורה שנועדה לפתות ולהזמין שלא תתפלא שהמוזמנים מגיעים. זה לא אומר כמובן שאם היא דוחה אותם יש להם זכות לכפות את עצמם).

אישה יכולה לסרב בכל שלב (גם גבר) אבל אם היא מתעוררת במיטה של גבר או במיטה שלה עם גבר לא הוא אשם בזה שהיא באה איתו. אם את לא יודעת לשלוט בעצמך כשאת שיכורה אל תשתי או שתקחי WING WOMAN שתשמור עלייך. בכל מקרה לא הגבר אשם שאת שרמוטה. אותה אחת בטח גם תאשים את החתול שגנב לה את הסטייק שהשאירה על השולחן בחצר ללא השגחה.

לגבי הדס שטייף היא טענה שלא התלוננה בזמן אמת כי חשבה שיתייחסו אליה כאל מתלוננת סידרתית. אם היתה מגישה תלונה אחת לפחות ומפחדת להמשיך אולי היה אפשר להאמין לזה אבל אם לא הגישה שום תלונה אז שלא תזיעין את השכל עם הפנטזיות שלה.

ולסיום, יש לא מעט מקרים של נשים שמעלילות על גברים שחלקם ישב במעצר תקופות ארוכות. היום נשים אלה יוצאות פטורות מכל אחריות ועונש ולטעמי הן צריכות לקבל את אותו העונש שהיה מקבל הגבר שעליו העלילו לו הורשע. זו עבירה לא פחותה מאונס.

נשים "מטרידות" גם לא מעט פשוט גברים לוקחים את הדברים יותר בקלות. אני באמצע מבחן בסטטיסטיקה קיבלתי הצעה מהמתרגלת צצאת בערב ולהמשיך אליה לאפטר פארטי (לפני שה לא דיברנו ולא היה לנו שום קשר פרט לתרגולים), באוטובוס לטכניון קיבלתי הצעה ממישהי שישבה לידי ללכת אליי לחדר (וסירבתי בתירוץ שהשותף שלי שם אבל הסיבה האמיתית שיתה שהשותף שלי נראה יותר נשי ממנה למרות שהוא שחיין תחרותי). היתה לי גם מחסנאית שאחרי שסיימה לעבוד אמרה לי שכל פעם היא היתה מקפידה לבוא לבושה יפה ומאופרת ואף פעם לא אמרתי לה שהיא נראית טוב ושזה פגע בה. הסברתי לה שזה שהיא נראית טוב לא שייך לעבודה ולכן לא אמרתי לה בדיוק כמו שלא הייתי אומר לה אם היתה מגיעה לא מאופרת ועם טרנינג. אני מכיר עוד סיפורים דומים מחברים וזה בסדר גמור. פשוט צריך לקחת את הדברים בפרופורציה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 224
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

פמיניזם ושוויון זכויות, כקונספט, זה דבר טוב ומבורך. בשוק העבודה המקומי 40% מכח העבודה בתחום שלי הן נשים. אני אשמח לראות את המספר הזה גדל ל50% ואף יותר.

שיוויון זכויות הוא שיוויון הזדמנויות. אתה מדבר כאן על שיוויון בתוצאה, שגם הוא רעיון פמיניסטי מיזנדרי.

במקום שוויון זכויות הנושא הפך למלחמת המינים.

בדיוק. זו הסיבה שאני משתמש במלים פמיניזם מיזנדרי במקום המלה (הריקה מתוכן) קיצוני: פמיניזם שרואה במין הגברי משהו בין רוע הכרחי (במקרה הטוב) לבין אויב (במקרה הרע), שזה כמובן אבסורד.

והנה דוגמא: בשיחה עם קולגה לקראת ארוחת צהריים החל דיון מה לאכול. היא: "בוא נלך לאכול סלט, עליתי יותר מדי במשקל ואני לא יכולה להרשות לעצמי קלוריות מיותרות." אני, בתגובה תמימה, שהייתי נותן גם לגבר: "עזבי אותך, הכל בסדר. בואי נאכל איזה המבורגר בחייך!" שימו לב: כל שאמרתי הוא "הכל בסדר". לא "את כוסית", לא "הייתי עושה אותך כמו שאת", לא "אני אוהב שיש איפה לתפוס" ולא שום שטות אחרת.

רוצים לנחש את התוצאה? קיבלתי מי-שברך של דקות ארוכות (!) על איך אני בכלל מרשה לעצמי "לקשר בין משקל גוף לבין היות האישה בסדר או לא", נשים יכולות לאכול ולשקול כמה שהן רוצות והן עדיין יהיו בסדר, זאת זכותן בלי שאביע דעה, נשים יפות כשהן רזות, שמנות, חטובות, עם או בלי איפור, בשמלה או ג'ינס, ואני גבר טיפש שצריך לשתוק ולקבל את זה.

מה בין השטיפה הזאת לבין תגובה תמימה של "הכל בסדר, בואי נאכל המבורגר" כשהיא בעצמה אומרת לי שהיא עלתה במשקל?:roll:

דוגמה מצוינת.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיוויון זכויות הוא שיוויון הזדמנויות. אתה מדבר כאן על שיוויון בתוצאה, שגם הוא רעיון פמיניסטי מיזנדרי.

הכוונה הייתה לאוו דווקא שהכל חייב להיות 50-50 או 60-40 באפליה מתקנת, אלא שמבחינתי יחס של 40% בתוך מקצוע הIT הוא נהדר, אך אם היה 50% או 60% לטובת הנשים כתוצאה של גידול טבעי- זה גם בסדר.

סוג של דיסקליימר שאני אכן תומך בשוויון זכויות לפני שאני מתקדם לטענות בהמשך ההודעה, שאולי לא הודגם כראוי, אך מקווה שהובן לאחר ההבהרה.

פרויקט חדש, מאור יוצא להתחרות - עקבו כאן

Toyota MR2, 1985 - Sold | Renault-Sport Clio RS (203), 2011 - Black – Sold | Subaru Impreza STI, 2003 -Java Black- Sold

Alfa-Romeo Mito QV, 2011 - Tornado blue - Sold |BMW E30 Coupe, 1989 - Alpine white - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני מתכוון הוא שאין הכרח שתהיה התאמה בין ההרכב המגדרי של חברה או מקצוע מסוים לבין ההרכב המגדרי של החברה בכללותה. יש מקצועות שאחוז הנשים הנוטות אליהם קטן מאחוז הגברים, וזה בסדר.

הזכות היא לשיוויון הזדמנויות.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פמיניזם ושוויון זכויות, כקונספט, זה דבר טוב ומבורך. בשוק העבודה המקומי 40% מכח העבודה בתחום שלי הן נשים. אני אשמח לראות את המספר הזה גדל ל50% ואף יותר.

למה?!

מה איכפת לך מי מבצע את העבודה, גבר או אישה?

במדינות סקנדינביה, בהן יש יותר שיוויון הזדמנויות, אחוז הנשים במקצועות נשיים מסורתיים (הוראה וכו') גבוה מאחוז זה בשאר מדינות המערב, באופן מובהק, וזה נכון גם במקצועות גבריים (רק 25% מנהלות). כלומר, בהעדר הכרח כלכלי (יש מעונות יום, שכר הולם במקצועות ההוראה והסיעוד וכו'), נשים בוחרות יותר במקצועות "נשיים"...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוויון הזדמנויות בעבודה לדעתי יש. הסיבה לפערים היא הנכונות למחיר שהתפקידים הבכירים יותר דורשים.

מעטות הנשים שיסכימו לעבוד עד 10 בלילה על בסיס קבוע או להיות מחוץ לבית ימים שלמים כחלק משגרה. זה סוגר בפניהן הרבה תפקידים בכירים בעיקר בהיי טק כי שם זה הפך לנורמה.

אני יכול לגלות לך שיש לא מעט תפקידים שמעדיפים נשים כי לנשים בהכללה יש יותר סבלנות ויכולת יותר טובה לביצוע עבודות נמלים ועבודות שדורשות ריכוז לאורך זמן.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מאוד מתחבר, כי אם אישה היתה מספרת את החוויות שלי, הן היו חלק ממסכת ההטרדות שהיא עברה בחייה, לא?!

וזה בא לאמר שהתנהגויות גבריות שנשים מסויימות תופסות כהטרדה, מבוצעות גם ע"י נשים בגברים, והן לא כאלו שחור או לבן.

אבל כבר הסכמנו שגברים ונשים הם שונים, לא? אז הזכרון שלך של הדברים לא רלוונטי לדיון. גם לא של spire.

אבל ההצגה של המציאות כעולם בו נשים חיות ומוטרדות תדיר ע"י גברים, כי ככה מחנכים גברים וכי אנחנו חיים ב-rape culture, זה בולשיט.

תבדיל בין שני טעונים.

ראשון: אין אישה בעולם שלא עברה הטרדה מינית.

שני: כל הגברים מטרידים.

הם מתערבבים גם כאן, וזו בעיה עצובה. מן הסתם, לא כולנו מטרידים. זה לא סותר בכלל את הטענה הראשונה. והעובדה העגומה היא שגברים בפוזיציה של כח מרגישים בנח להטריד במקרים רבים. בטח בצבא, אבל לא רק שם. אז אל תברח כל הזמן ל״אבל לא כולנו אנסים״. ברור שלא. אבל לבוא ומכאן לבנות תיאוריות מופרכות על זה שמי שלא מתלוננת בזמן היא שותפה לפשע?! נו באמת.. אומנם שרשור הרווקים הממורמרים פורח, אבל לכולנו יש אחיות או אימהות או ידידות או whatever.

אני מדבר עם נשים כל הזמן. גם עם גברים. כל אחד והבעיות שלו.

מכיר גברים?!

אלו שנותנים להם רובה בגיל 18, בלי ששואלים אותם, ושולחים אותם להרוג, אם הם רוצים ואם לא?

בישראל. לא בכל מדינה בעולם. אבל מה זה שייך? בעייני גם זה חרא...

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וא-וא, פאלו. הצלחת להתעלם לחלוטין מהעיקר ולהתפס לחלק קטן מאוד.

כנראה שגם אחרי ההבהרה שלי ההסבר לא היה מדויק, אולי השימוש במילה "אשמח" הייתה לקויה בהקשר של אחוזים.

אז הנה ציטוט של חן שמסביר את דעתי, וזאת הייתה כוונתי ב"אשמח לראות" משהו- שוויון הזדמנויות בו כל אחד/אחת יעסקו במה שיבחרו בלי מגבלות מין או דת ובלי אילוץ מכסות ע"י corp.

מה שאני מתכוון הוא שאין הכרח שתהיה התאמה בין ההרכב המגדרי של חברה או מקצוע מסוים לבין ההרכב המגדרי של החברה בכללותה. יש מקצועות שאחוז הנשים הנוטות אליהם קטן מאחוז הגברים, וזה בסדר.

הזכות היא לשיוויון הזדמנויות.

בכל אופן, זה היה סה"כ הדיסקליימר להמשך ההודעה, שאולי עשוי להתפרש כהתנגדות לשיוויון הזדמנויות.

אם כבר נכנסנו לזה ולמדינות סקנדינביה, אז אכן יש כאן מכסות והנה דוגמא למקרה שבה המצב מהווה יריה ברגל במקום "שוויון":

בת של קולגה כשרונית בצורה יוצאת דופן באומנות מסוימת, לא רלוונטי מה. היא הוזמנה להבחן לבית ספר שנחשב לאחד המובילים בסקנדינביה, אמהמה- מקבלים 6 תלמידים(/ות) בכל מחזור בלבד.

לאחרונה נכנסה לתוקף תקנת "שוויון זכויות" בבית הספר הנ"ל, במרכאות כי זה לא שוויון זכויות ולא בטיח בפורמט הנוכחי, שאומר אם יש מעל (או בדיוק) 3 מועמדים מכל מין הסגל חייב לבחור 3 מכל מין.

מה זה אומר בפועל? השנה עברו את המיון הראשוני 6 בנות, ביתו של הקולגה בניהן ו3 בנים. כך שבפועל שלושת הבנים אוטומטית בפנים ללא קשר לתוצאות המבחן האחרון, כשרון או פוטנציאל צמיחה בתוך מוסד הלימודים. בזמן ששת הבנות צריכות להלחם בניהן על 3 המקומות הפנוים.

במצב תקין כל 9 האינדיבידואלים צריכים להשפט בדיוק כך, כאינדיבידואלים ולקבל הזדמנות להוכיח למה מגיעה להם הזכות להתקבל על פני שאר האינדיבידואלים ללא קשר למין.

אבל הנה, תקנת "שוויון הזדמנויות" דרקונית הביאה לתוצאה ההפוכה.

Toyota MR2, 1985 - Sold | Renault-Sport Clio RS (203), 2011 - Black – Sold | Subaru Impreza STI, 2003 -Java Black- Sold

Alfa-Romeo Mito QV, 2011 - Tornado blue - Sold |BMW E30 Coupe, 1989 - Alpine white - Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל הזכור לי, יש בשבדיה או נורבגיה חוק שקובע שהנהלה של חברה חייבת להיות מורכבת מ X% נשים.

ראיתי על זה תוכנית בערוץ 8, כל המנכלים/יות מבכים את החוק הזה כי הוא מאלץ אותם לקדם אדם בשל מינו ולא בשל כישוריו.

יש להם מומעד מעולה אבל הן לא יכולים לקדם אותו להנהלה כי המקום שהתפנה הוא לאישה ואם ימנו גבר, יהיו אשמים באפליה.

וכמובן גם ההפך, לא יכול למנות עובדת מעולה כי היא תפר את האיזון הקבוע בחוק.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^בגירה, ראה הודעה מעליך שמדברת בדיוק על הנושא הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל אופן, זה היה סה"כ הדיסקליימר להמשך ההודעה, שאולי עשוי להתפרש כהתנגדות לשיוויון הזדמנויות.

ברור.

פניתי אליך כי אתה כתבת את הדברים, אבל המטרה היתה להביא את העובדות בשוק התעסוקה הכי פמיניסטי בעולם, בו יש אחוז הכי גבוה של נשים בפוליטיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדיל בין שני טעונים.

ראשון: אין אישה בעולם שלא עברה הטרדה מינית.

שני: כל הגברים מטרידים.

הם מתערבבים גם כאן, וזו בעיה עצובה. מן הסתם, לא כולנו מטרידים. זה לא סותר בכלל את הטענה הראשונה. והעובדה העגומה היא שגברים בפוזיציה של כח מרגישים בנח להטריד במקרים רבים. בטח בצבא, אבל לא רק שם. אז אל תברח כל הזמן ל״אבל לא כולנו אנסים״. ברור שלא. אבל לבוא ומכאן לבנות תיאוריות מופרכות על זה שמי שלא מתלוננת בזמן היא שותפה לפשע?! נו באמת.. אומנם שרשור הרווקים הממורמרים פורח, אבל לכולנו יש אחיות או אימהות או ידידות או whatever.

בישראל. לא בכל מדינה בעולם. אבל מה זה שייך? בעייני גם זה חרא...

נו, אז נשים מוטרדות.

תראה לי גבר שלא איימו עליו אי פעם בחיים שיקבל מכות...

אז מה, אנחנו חיים בתרבות אלימה שרק הופכת ונהיית יותר אלימה?!

לא.

זה קודם כל.

כל הניסיון להציג את החברה שלנו כמדכאת נשים הוא שקר אחד גדול, וזו הטענה מאחורי כל הסיפורים שעולים ומציפים עכשיו, גם בכוח. כל מיני סיפורי סובייקטיבים משנות טיכו, שלא רלוונטים לכלום.

דבר שני, יש הטרדה ויש הטרדה. לא כל אי נעימות היא עניין חשוב, ששווה להקדיש לו תשומת לב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה אומר למישהיא "איזה יופי את לבושה היום", הערה כזו יכולה להתפס כפוגענית רק בקרב מי שתפיסת העולם שלה היא "כל הגברים מניאקים אנסים, אני שונאת אותם".

מרבית הנשים יקבלו הערה תמימה כזו בחיוך ויגידו תודה.

לשמחתנו, בדיוק בסוגיה הזו, בית המשפט עשה סדר והגדיר את זה כמחמאה תמימה ולא כהתרדה

https://news.walla.co.il/item/2990556

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי, צריך להציג את 2 הצדדים ולא לדבוק רק ברוח הפמניסטית ששולטת פה בימים האחרונים.

נ.ב.

רוני, אתה מניח שאין קורבנות ממין זכר בכל הסיפור הזה?

א. לא רואה בזה שום רע שיש רוח פמיניסטית מדי פעם. צריך לזכור שרוב הזמן הרוח היא שוביניסטית.

מזכיר לי שבשישי היה לנו בעבודה "יום הגבר" (מסתבר שזה משהו אמיתי). ואני שאלתי את הנשים במשרד למה צריך יום מיוחד, הרי כל יום הוא יום הגבר. בעצם חוץ מאיזה "יום האשה" אחד שהנשים משום מה מתעקשות עליו מסיבה לא ברורה.

למען הסר ספק - השורה למעלה נאמרת בהומור (אבל בכל הומור יש קצת אמת...)

ב. ברור שיש קורבנות ממין זכר. 0.01% מהקורבנות בערך. ולכן הם יסלחו לי אם אעדיף להתמקד ב-99.99% הקורבנות האחרים.

והנה דוגמא:

בשיחה עם קולגה לקראת ארוחת צהריים החל דיון מה לאכול.

היא: "בוא נלך לאכול סלט, עליתי יותר מדי במשקל ואני לא יכולה להרשות לעצמי קלוריות מיותרות"

אני, בתגובה תמימה, שהייתי נותן גם לגבר: "עזבי אותך, הכל בסדר. בואי נאכל איזה המבורגר בחייך!"

שימו לב: כל שאמרתי הוא "הכל בסדר". לא "את כוסית", לא "הייתי עושה אותך כמו שאת", לא "אני אוהב שיש איפה לתפוס" ולא שום שטות אחרת.

רוצים לנחש את התוצאה? קיבלתי מי-שברך של דקות ארוכות (!) על איך אני בכלל מרשה לעצמי "לקשר בין משקל גוף לבין היות האישה בסדר או לא", נשים יכולות לאכול ולשקול כמה שהן רוצות והן עדיין יהיו בסדר, זאת זכותן בלי שאביע דעה, נשים יפות כשהן רזות, שמנות, חטובות, עם או בלי איפור, בשמלה או ג'ינס, ואני גבר טיפש שצריך לשתוק ולקבל את זה.

מה בין השטיפה הזאת לבין תגובה תמימה של "הכל בסדר, בואי נאכל המבורגר" כשהיא בעצמה אומרת לי שהיא עלתה במשקל?:roll:

טוב, זו סתם קולגה נשית אובר-פמיניסטית עם בעיות נפשיות. אתה ממש לא צריך לשתוק ולקבל את זה. אם היא הייתה מתנפלת עלי אחרי דבר כזה הייתי אומר לה שתעזוב אותי באמ'שלה (יענו ליב מי אין יור מאדר) ושתפיל את השנאה העצמית על מישהו אחר כי יש גבול (דרופ דה סלפ הייטרד און סאמוואן אלס ביקוז דרז אה לימיט!). הייתי גם אומר את זה במיטב המבטא הישראלי שלי, שתבין עם מי יש לה עסק. (וויט' אה ג'יו!)

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, אז נשים מוטרדות.

תראה לי גבר שלא איימו עליו אי פעם בחיים שיקבל מכות...

אז מה, אנחנו חיים בתרבות אלימה שרק הופכת ונהיית יותר אלימה?!

לא.

זה קודם כל.

כל הניסיון להציג את החברה שלנו כמדכאת נשים הוא שקר אחד גדול, וזו הטענה מאחורי כל הסיפורים שעולים ומציפים עכשיו, גם בכוח. כל מיני סיפורי סובייקטיבים משנות טיכו, שלא רלוונטים לכלום.

דבר שני, יש הטרדה ויש הטרדה. לא כל אי נעימות היא עניין חשוב, ששווה להקדיש לו תשומת לב.

סורי, איבדת אותי ב״נו אז נשים מוטרדות״.

כרגיל אנחנו מדברים בשפות מאוד מאוד שונות.

כרגיל, סלח לי, אתה מייצג תפיסת עולם שאפשר לסכם ב״מה שלא פוגע בי ולא ממש מפריע לי הוא לא בעיה בעולם״.

מאחל לך מכל הלב, באמת, בלי נימה של סרקזם, שאתה לא תהייה ברשימה של אלו שמאיימים עליהם במכות ושנשים שאתה מכיר לא יוטרדו.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...