Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניתי פיאט פונטו איבאו 2012

Almog sisso
שימו לב! השרשור הזה בן 2430 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חיפשתי וחיפשתי רכב חסכוני, עד שמצאתי את הפיאט פונטו 2012 רובוטי מנוע 1.4 77 כ''ס

באינטרנט היה כתוב שהיא חסכנית המוכרים אמרו שהיא חסכנית

אך לאחר שקניתי אותה גילית שהצריכה שלה כמעט כמו הI35 של ההורים שלי

יש באפשרותי להחליף את האוטו ללא הפסד כאילו לא היה העברת בעלות

נכון זה רכב יפה

המנוע שלו די חלש ועל 100 אני כבר ב3100 סלד

אבל הדבר היחיד שמעין אותי זה הצריכת דלק, לאחר חיפוש יותר מעמיק באינטרנט

גילית שהצריכה שלה לא וואו

מה אתם אומרים להישאר או להחליף? בדוגרי לא מרוצה ממנו...

ואם להחליף מה לחפש הדבר היחדי שמעניין אותי זה חסכוני ואמין.

אני מדבר על סופר מידי או מיני

אין בעיה עם רובטי, ואם נצטרך גם ידני (מעדיף שלא)

פשוט אי אפשר לאמין למה שהחברות כותבות על הרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי פונטו איבו ידנית, 90% מהנסועה שלי הייתה בין עירונית וצריכת הדלק הממוצעת עמדה על 17 ק"מ לליטר.

לגבי הסל"ד אני מסכים,גבוה ולא הכי נעים בשיוט,אבל אין עם זה כל בעיה,הכל תקין.

בסה"כ ביחס למתחרות ולמחיר לדעתי הפונטו מציעה תמורה מאוד גבוהה ,אמינות מופתית על פני שנה וכמעט 37000 ק"מ.

בשורה התחתונה אני מאוד מרוצה מהרכב ואפילו שוקל לרכוש פעם נוספת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה צריכת הדלק האמיתית (מדוד במשאבה) שאתה מקבל? וכמה אתה נוסע בשנה?

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אין להשוות בין פונטו ידנית לרובוטית מבחינת אמינות.

צריכת הדלק לעומת זאת, אמורה להיות קרובה עד זהה.

לא שאני חלילה מפקפק במה שאמרת (ובלי לזלזל כמובן), אבל אם אמת המידה שלך לצריכת הדלק היא הקצב שבו המחוג יורד בהשוואה לI35 או הסתמכות על מחשב דרך, אז אתה מטעה את עצמך. כמו שנאמר, תבדוק מול המשאבה, ולא מול מחשב דרך או המחוג.

שנית, זה ידוע שהחברות נותנות נתונים שלא בהכרח משקפים את המציאות. התוצאות שהם נותנים מתקבלות בתנאים מאוד ספציפיים.

אבל בשורה התחתונה, אם אתה לא מרוצה, ויש לך אפשרות יציאה ללא הפסד אז תעשה זאת (קשה לשנות רושם ראשוני, פסיכולוגית). רק תוודא שאתה יודע מה אתה רוצה במקום :)

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נסתכל בגדול

ירד לי איזור הרבע (שזה 12 ליטר) מיכל שזה לאחר שנסעתי איזור ה120/130 ק''מ

אני נוסע יחסית הרבה ונסיעות ארוכות גם על כביש 6

לא יכול לומר על ק''מ פייר יום אבל אני על 6 (80 ק''מ )פעם אחת בשבוע

ומהבית לעבודה זה (30 ק''מ)

כל זה מבלי נסיעות "מותרות"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק לפי משאבה ולא לפי המחוג.

אין סיכוי היונדאי תציג צריכה של הפונטו.

ראשית רבע מיכל של פונטו של לא רבע מיכל של היונדאי כי גודל המיכל שלהם שונה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מד הדלק לא תמיד (אפילו לרוב לא) לינארי, כלומר יכול להיות שבעצם ירד לך יותר (או פחות) דלק. חכה לפחות לתדלוק ראשון וחשב מה הצריכה.

צריכת דלק מאוד תלויה באופן הנהיגה. גם רכב חסכוני לא יהיה מאוד חסכוני אם תאיץ חזק או אפילו תיסע במהירות גבוהה מדי. מצד שני, גם יכולה להיות תקלה ברכב הספציפי שלך.

בלי מספרים יהיה קשה להמליץ לך.

לפי המרחקים שנתת אפשר להעריך שאתה מדבר על 1500-2000 ק"מ בחודש, זה לא מעט אבל גם לא כל כך הרבה. כשתהיה לך צריכת דלק של מיכל או שניים יהיה אפשר להתחיל לחשב כמה אתה עשוי לחסוך ברכב אחר.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נסתכל בגדול

ירד לי איזור הרבע (שזה 12 ליטר) מיכל שזה לאחר שנסעתי איזור ה120/130 ק''מ

אני נוסע יחסית הרבה ונסיעות ארוכות גם על כביש 6

לא יכול לומר על ק''מ פייר יום אבל אני על 6 (80 ק''מ )פעם אחת בשבוע

ומהבית לעבודה זה (30 ק''מ)

כל זה מבלי נסיעות "מותרות"

בבדיקה כזו שערכת הבורה 2 ליטר אוטומטית שיש לי היא המכונית הכי חסכונית בארץ היום. עד 180 ק"מ לערך המחוג תקוע במקסימום, פשוט לא זז. מהקילומטר הבא אח"כ מתחילה צניחה חופשית שקצת מקלקלת את הרושם לצערי. האמת, עוד לא ניסיתי למלא לפני תום התקופה ה"תקועה" בשעון, יכול להיות שמצאתי את הפטנט האולטימטיבי לנסיעה על אנרגית אויר, אקזיט פצצה באופק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האיבו הרובוטית שלנו עושה 15 ק"מ/ליטר מדוד במשאבה בנסיעה מעורבת.

בבינעירוני בלבד היא מטפסת ל18 ק"מ/ליטר.

היונדאי מגיעה לצריכה הזו רק אם היא היברידית....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדיקה שאתה עושה ממש לא רצינית. המיקום של המחוג לא אומר כלום ושום דבר, וגם כמות הקילומטרים שהרכב עובר על מיכל מלא לא אומרת שום דבר. במקרה גם לי יש פונטו איבו, והיא אפילו עם אותו מנוע כמו הרכב שלך, גם עם טורבו ועם בערך פי שתיים כוחות סוס. בנסיעה בין עירונית אני מגיע ל-13 ק"מ לליטר בכיף, ומיכל אחד שהיה כולו בינעירוני (אני גר ממש קרוב לכביש 6) ובמהירויות חוקיות (בדרך כלל מהירות השיוט אצלי היא בין 130 ל-150. לכאורה) הגיע למעל 15 ק"מ לליטר.

לפונטו יש מיכל של 45 ליטר - וזו שלי עושה בערך 500-520 ק"מ של נסיעה משולבת בין תדלוקים. לפני זה היתה לי ניסאן אלמרה (2003) שהיתה נוסעת באופן מפתיע בדיוק אותו מרחק בין תדלוקים. אבל לה היה מיכל של 65 ליטר. אז מה אני אמור להבין מזה? שלפונטו ולאלמרה יש אותה צריכת דלק?

בקיצור, כמו שאמרו לך כאן - תסיים לפחות מיכל אחד ותראה מה אומר מחשב הרכב (שהוא בניגוד לאמונה הרווחת יותר מדויק ממה שמציגה המשאבה). אחרי זה, אם עדיין לא תהיה מרוצה, תחליף את האוטו. אבל קח בחשבון שהפונטו הזו נחשבת למכונית חסכונית מאוד, וקשה לי להאמין שתמצא משהו יותר חסכוני משמעותית בתקציב הזה. מה גם, שעם נסועה של 20 אלף ק"מ בשנה, ההבדלים בין רכב שעושה 15 ק"מ לכזה שעושה 20 ק"מ לליטר, הם בערך 2000 שקל בשנה (בהינתן מחיר של 6 שקל לליטר דלק).

ולגבי נתוני יצרן, הם לרוב תלושים מהמציאות, בכמה דרגות: הכי קרוב למציאות הם נתונים אמריקאיים (של רכבים שנמכרים בישראל בתקינה אמריקאית, בדרך כלל רכבים שלא נמכרים בישראל), אחריהם, ברמת "תלוש", נמצאים נתונים של יצרנים אירופאיים וקוריאנים ובעתם כל השאר, ובסוף, בדרגת "פאקינג מדע בדיוני" נמצאות מכוניות לא אמריקאיות עם מנועי טורבו, שנתוני היצרן שלהן מגיעים לפעמים לפי 2 מהצריכה האמיתית (כמו למשל מנועי 1.4 TSI ש"משיגים" צריכת דלק של 22 ק"מ לליטר).

ולמה אני מספר לך את זה? כי אם תחליט להחליף את הפונטו, שלא תמצא את עצמך בודק את נתוני היצרן בצורה לא נכונה. המספרים האלה כן יעילים, אבל רק כדי לקבל תמונת השוואה בין מכוניות שונות. כלומר אם כתוב שהפונטו שלך עושה 20 ק"מ לליטר, זה כנראה חרטא, אבל אם כתוב שה-i35 של ההורים שלך עושה 15 ק"מ לליטר, אתה יכול להבין מזה שהפונטו תהיה חסכונית יותר ב-25% גם בעולם האמיתי (הנתונים האלה הם לא הנתונים האמיתיים, כתבתי אותם כדי להעביר את הנקודה).

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2430 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...