Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גולף או A3

shalush
שימו לב! השרשור הזה בן 2434 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

ביום שישי האחרון הייתי בשני סוכנויות הרכב אאודי ופולקסווגן, דיברתי עם סוכן לגבי הA3 הדגם שזמין בארץ עם בקרת שיוט אדפטיבית הוא הדגם עם מנוע 2.0 190 כ"ס והמחיר שהגענו אליו בסוף הוא בסביבות ה220 עם תוספות של sharp.

לאחר מכן הלכתי לראות את הגוף החדשה סתם מתוך סקרנות.

אז ככה ב154K אני יכול לקנות גולף (1.4) עם כל התוספות שקיימות בארץ ועם בקרת שיוט אדפטיבית שמתחילה רק ממהירות 30 קמ"ש וכיסאות חשמליים (כן, ב220 אלף אתה לא מקבל כיסאות חשמליים) בנינו זה לא כזה משנה כי אני נהג יחיד ורווק....

בשני המיקרים אני לוקח מימון מלא לחמש שנים באאודי אני לוקח גם הלוואת בלון של 80K יש הבדל של 100 שקל בחודש לטובת האאודי. לפי בדיקה ביד2 אחרי חמש שנים הגולף שווה 40-50 אלף והאאודי 90-100, ביד2 יש כמה דפים של גולפים למכירה לאומת 6-8 תוצאות לאאודי.

לסיכום לגולף יוצא לי 2300 לחודש לאאודי 2100 לחודש. אם יוצא לי הוצאה חודשית של 3000 אפילו 3500 זה בסדר גמור מבחינתי (כולל ביטוח, טסט וטיפולים).

מעניין אותי לשמוע מה דעתכם בנושא, מצד אחד אני מחכה שנים ליכולת לקנות אאודי ולהגיע לרמת חיים המתאימה, מצד שני אני מרגיש שהתמורה לכסף מגיעה דווקא מכיוון הגולף. בבקשה עזרה, האם זו טעות לקנות את האאודי כשיש גולף כזאת מולה?

מפרט A3-

http://audi.co.il/wp-content/uploads/2017/08/BTL_68137_Mechiron053_Presentors_Biz_A3SB.pdf

מפרט גולף-

http://www.vw.co.il/model/golf/specification/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לא ברורה לי מהות ההשוואה בין רכב 2.0 ליטר לרכב 1.4 ליטר, במיוחד כאשר קיימת Audi A3 עם מנוע 1.4 ליטר.

2. Audi יותר יקרה מהגולף המקבילה לה. זה בעיקר בגלל הסמל, קצת בגלל גימור יותר איכותי ולפעמים בגלל אבזור יותר עשיר - נניח פנסי קסנון או משהו כזה.

3. האבזור ברכבי יוקרה גרמניים (Audi ו-BMW) בהחלט מאכזב ברמות המחיר האלה.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יכול לענות לך לגבי האאודי, רק שאני גם חשבתי לרכוש כזאת בדיוק כמו שאתה התעניינת.

מה שאני כן יכול להגיד זה שבסופו של דבר רכשתי את הגולף קומפורטליין 150 כ״ס ואני מאוד נהנה ממנה. יש לה כוח שיותר ממספק אותי.

Fiat Punto 2002

Peugeot 206+ 2011

Volkswagen Golf Comfortline 2017

Volkswagen Golf GTI 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שבקרת שיוט אדפטיבית היא חיונית עבורך, אז תבדוק את אאודי 1.4 Q2 שבתוספת של 9,900 בא עם חבילת בטיחות אקטיבית מאוד מרשימה שכוללת בקרת שיוט אדפטיבית למהירות 0 עד 200, תיקון אקטיבי של סטייה מנתיב, בלימה אוטונומית כולל זיהוי הולכי רגל, התרעה על שטח מת, מערכת לזחילה בפקקים, חיישנים מלפנים ומאחור ומחשב דרך צבעוני - מצדיק לגמרי את התוספת ועדיין ישאיר לך עודף של עשרות אלפים לעומת ה-A3 מנוע 2.0. ההבדל בגובה בין השתיים הוא בסה"כ 8 ס"מ כך שזה לא ממש להשוות "פרייבט" ל"ג'יפון", יותר שאלה של איזה עיצוב חיצוני מדבר אליך יותר (בפנים הן דומות מאוד). נראה שעל תוספת 40 כ"ס אתה מוכן להתפשר.

עריכה אחרונה על ידי Cadillac58

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

Still refueling: Cadillac Fleetwood 1958

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע שבקרת שיוט אדפטיבית היא חיונית עבורך, אז תבדוק את אאודי 1.4 Q2 שבתוספת של 9,900 בא עם חבילת בטיחות אקטיבית מאוד מרשימה שכוללת בקרת שיוט אדפטיבית למהירות 0 עד 200, תיקון אקטיבי של סטייה מנתיב, בלימה אוטונומית כולל זיהוי הולכי רגל, התרעה על שטח מת, מערכת לזחילה בפקקים, חיישנים מלפנים ומאחור ומחשב דרך צבעוני - מצדיק לגמרי את התוספת ועדיין ישאיר לך עודף של עשרות אלפים לעומת ה-A3 מנוע 2.0. ההבדל בגובה בין השתיים הוא בסה"כ 8 ס"מ כך שזה לא ממש להשוות "פרייבט" ל"ג'יפון", יותר שאלה של איזה עיצוב חיצוני מדבר אליך יותר (בפנים הן דומות מאוד). נראה שעל תוספת 40 כ"ס אתה מוכן להתפשר.

החבילת בטיחות אקטיבית קיימת בשניהם באותו המחיר עם אותם פיצ'רים.(אני בטוח שגם בגולף חוץ ששם המערכת מתחילה לעבוד ב30 קמ"ש)

מבחינת המחיר די הסתדרנו אל מחיר דומה מאוד ל1.4.

ודי באסה שבQ2 המערכת לא נסגרת לתוך הדשבורד כמו בA3.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באאוודי אתה יכול לקבל הנחות יפות הן לגבי רכב חדש והן חדש אפס ק"מ יד ראשונה.

תברר יותר לעומק.

קיבלתי הנחה משמעותית, מ250 ל220 אבל אם אתה מכיר משהו אחר (לא ליסינג) אשמח לשמוע עוד...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החבילת בטיחות אקטיבית קיימת בשניהם באותו המחיר עם אותם פיצ'רים.(אני בטוח שגם בגולף חוץ ששם המערכת מתחילה לעבוד ב30 קמ"ש)

מבחינת המחיר די הסתדרנו אל מחיר דומה מאוד ל1.4.

ודי באסה שבQ2 המערכת לא נסגרת לתוך הדשבורד כמו בA3.

רגע, בוא תעשה סדר:

חבילת הבטיחות האקטיבית של אאודי נקראת Assistance Package Plus, והיא אכן מוצעת כחבילה זהה ב-Q2 וב-A3. אתה כתבת שהיא זמינה במלאי עכשיו ב-A3 רק בדגם שני ליטר היקר. אם היא זמינה ב-1.4 אז בוודאי ש-A3 היא מועמדת מצוינת.

המסך לא יורד לדשבורד ב-Q2... זה נכון. מקבל פיצוי במערכת אאודי סאונד 10 רמקולים שהיא לא במפרט הסטנדרט של A3 ובכלל בדגם שהושק ב-2016 לעומת 2012 (ועבר מתיחת פנים).

לגבי הגולף קומפורטליין - אני ממש לא ממעיט בערכה אבל מבחינת מערכות בטיחות היא נחותה. אין התרעה ותיקון סטייה מנתיב, אין התרעה על שטח מת ואורות גבוהים מתכוונים שיש בחבילה באאודי, הבלימה האוטונומית בגולף מוגבלת למהירות עירונית מול 200 קמ"ש באאודי ובנוסף חיישנים מלפנים ומאחור בגולף הם בתוספת של 5,000 שקל וכלולים באאודי. כניסת USB, למי שקרא שרשורים ישנים, כבר סטנדרטית בשתיהן.

אגב זה אומנם אותו מנוע 1.4 אבל באאודי הוא בטכנולוגיית COD (משבית שני צילינדרים בשיוט) ובגולף לא.

אנקדוטה: מרווח הגחון של ה-Q2 - רק חצי ס"מ יותר משל הגולף :-)

עריכה אחרונה על ידי Cadillac58

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

Still refueling: Cadillac Fleetwood 1958

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בכל זאת הפרש רציני בין שני הרכבים. שאלת מה הצפי, אם בכלל, להגעת חבילת הבטיחות בa3 1.4?

ואם בכל זאת אתה מתכוונן על ה2.0, תנסה להכניס, כמו שאמרו כמה חברי פורום מעליי, את האופצייה של הגולף GTI. לדעתי, היא עדיפה על ה a3 2.0. גם מבחינת המחיר וגם מבחינת התמורה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אני לא מבין מה יש לחשוב על גולף אם האאודי יוצא זול יותר ?

האודי לא יותר זולה. 220 לאודי. 154 לגולף. פספסת את העניין שבאודי הוא צריך גם הלוואת בלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשני המיקרים אני לוקח מימון מלא לחמש שנים באאודי אני לוקח גם הלוואת בלון של 80K

....

אני מחכה שנים ליכולת לקנות אאודי ולהגיע לרמת חיים המתאימה

לא חיכית מספיק... אני מצטער, אבל אם אתה צריך 100% מימון לאודי אז אתה לא שם.

ואגב, אני לא בטוח שסבלנות זה הפתרון כי ייתכן שבהמשך לא תהיה רווק ותבין שאתה רק מתרחק מרמת החיים הנחשקת.

אני לא אומר קנה i25 בת שלוש מליסינג או אלטו 2010. לגיטימי גם להינות מההווה ולנצל את התקופה שאתה יכול לפרגן לעצמך.

אבל למה לקחת את זה כ"כ רחוק עד אודי? (ובטח חבילת שארפ.... היית מעלה על דעתך לשלם על זה מכסף קיים בכיס?) גם הגולף נראית לי מעט מעל הראש אבל ניחא.

מה לגבי להסב את הדיון לפולו/איביזה לעומת A1?

מה לגבי משומש במקום שנותן מימון?

פות"ש יקר, חבל על הכסף....

זה שיש מימון זול לא אומר שיש לך את הכסף.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2434 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...