Jump to content

serg90

 • פרסום הודעות

  162
 • תאריך הצטרפות

מוניטין

1 נייטרלי

אודות serg90

 • דירוג
  נהג צעיר (> 150 הודעות)
 1. רק אותי מאכזב שאין שום הזכור לפיאסטה? ובטח לקוות לידני זה בכלל חלום פרוע, כשהסיכוי לזכות בלוטו גדול יותר.
 2. מעניין... בדיוק שקלתי לקנות גם קליאו ידנית, אבל התבאסתי שהיא די חלשה (בעברי עם פולו 1.4 אסמוספרית ידנית שהייתה סבירה). יצא לך באופן אישי לעשות את זה, ויכול לתת חוות דעת? האם זה משתווה לגרסאה האוטומטית מבחינת כוח?
 3. הדבר היחיד שאני יכול להגיד לזכות האוטו הזה, זה המראה החיצוני. חבל ממש שאין פה את הסמל של סיאט, עם כל מה שמגיע באיביזה.
 4. שוקל לקנות רכב בקרוב, לאחר שלא היה לי כמה שנים טובות. בגלל המחסור בהיסטוריה של 3 שנים אחרונות, מחיר הביטוח ישחק תפקיד חשוב בבחירת האוטו. הייתי רגיל לבדוק פעם בוובי, אבל עכשיו הם התחילו לחייב מילוי פרטים מלאים, ולי אין כוונה שיתחילו לשגע בטלפון על כל אוטו שאבדוק. האם יש תחלופה אחרת באינטרנט, שמאפשרת לקבל הערכה למחירי ביטוח?
 5. כשאני לקחתי צ'ק בנקאי, נאמר לי בבנק שהמשמעות היא כי הכסף יורד מיד מהחשבון, כך שבעצם אני רואה את זה כפעולה די דומה למשיכת מזומנים מכספומט. אז במקרה והיית משלם לו במזומן, והוא היה מאבד את הכסף, היית מרגיש אשם גם?
 6. התשובה מאוד פשוטה והיא שלאנשים ממש לא אכפת מזה, וזה גם לא הפרמטר העיקרי שהם מחפשים בעת רכישת רכב. כאנשים זורקים זבל לשיחים, ריצפה, מקורות מים, שמורות טבע, ובכל מקום אחר שהוא לא פח יעודי, אתה באמת מתפלא למה אנשים לא דואגים לסביבה?
 7. פעם גם אני לא החשבתי ירידת ערך, אמרתי שזה אוטו שאני לא מוכר ונשאר איתו עד שימות, ואז כשקיבלתי את הכסף מהביטוח על גניבת אוטו, קיבלתי את הירידת הערך בכאפה מצלצלת באזור 20-25K שקל תוך שנתיים. אף פעם אי אפשר לדעת מה יקרה, גניבה, תאונה, טוטאל אוס או מצב שאתה לא רוצה ונאלץ למכור את האוטו כי: קיבלת רכב מהעבודה / אתה צריך כסף למשכנתא / קרוב משפחה חס וחלילה נקלה למצב רפואי קשה ויקר / כל מצב לא צפוי שכרגע אתה לא יכול לעלות על הדעת. וחזרה לנושא, תלונות על ריח? הצחקתם אותי, לא זוכר מתי פעם אחרונה ישבתי ליד מישהו/משהו מסריח שעורר בי מחשבות שליליות, ובטח ובטח מקרה נדיר כזה זאת לא סיבה להמנע מתחבו
 8. תלוי במקום מגורים. לרוב זה מותרת, אלא אם מדובר בצפון, דרום, או כמעט כל הישובים והקיבוצים. בהתחלה גם חשבתי שאי אפשר להתסדר בלי אוטו, עד שהוא נגנב והוצאתי רב קו עם מנוי חודשי באזור 430 שקל לחודש, שכולל רכבות ואוטובוסים לכל אזור המרכז, והאמת? גיליתי שהשד לא כזה נורא. אני מגיע לעבודה בלי המלחמה בפקקים והנהגים החסרי תרבות כל בוקר. ברכב בממוצע נסיעה לעבודה לוקחת באזור ה-40 דקות בגלל הפקקים לכל כיוון במקום 15 דקות, כאשר ברכבת הנסיעה לוקחת 10-15 דקות, וגם אז אני מנצל את הזמן לקרוא ספר או כל דבר אחר שאי אפשר לעשות תוך כדי נהיגה. יוצא לתל אביב ברכבת באמצע שבוע בלי לדפוק חשבון למי יהיה נהג תורן
 9. זה כי היה cookie שקבע האם להציג את האתר החדש או לא. לא יודע מה החוקיות, אבל חלק מהפעמים שנכנסתי הוא היה מגיע לאתר החדש, ובחלק מהפעמים לאתר הישן, עד שמצאתי את ה-cookie המתאים ושיניתו לו את הערך. והממשק החדש באמת מרגיש הרבה יותר טוב, חיי ויש אפשרות סוף סוף להקליד טקסט תחת כל drop list, אבל יש כמה דברים שבהם הם לקחו צעד אחורה (איפה לעזאזל אופציה להסתרת מודעות ללא תומנות וללא מחיר?)
 10. הדבר היחיד שקיבלתי מזה ש"הסתכלו" על האוטו שלי (פולו 2012 ידנית פשוטה) זה שהאוטו נגנב בסופו של דבר. מאז אני מתנייד כבר כשנתיים ברכבת ותחבורה ציבורית, ולא, אין לי שום תסביכים שמסתכלים עלי מלמעלה כי נהיית "איכר פשוט עם".
 11. עד כמה שאני מסכים איתך, יש פה שיקול נוסף שצריך לקחת למשוואה. בגלל העניין ששוק היד שניה כולל ברובו את כל "מביני העניין", ולא רק בלעדי לחברי carsforum, מחיר המחירון של C1/107 יפול יותר חזק, והרכב עצמו יהיה הרבה יותר קשה למכירה, מאשר AYGO מקבילה שתהיה יותר "אטרקטיבית" בלוחות יד שניה, ותשמור יותר על המחירון. אז בסוף יוצא שאומנם יותר קל לקנות C1/107 בתור התחלה בגלל מחיר קניה זול יותר, לאורך הזמן יש אפשרות שהיא תהיה יקרה יותר מ-AYGO בגלל ירידת ערך בלבד, וכל זה בזכות אחוז גבוה של "מביני עניין ישראלים" בשוק היד שניה.
 12. בתכלס הייתי שם את השירשור הזה כדביק בתור אזהרה למגשים החלום הבא. אולי פעם הבאה זה יהיה משכנע יותר, ואולי גם אז יהיה את הסיפורים של "לי זה לא יקרה", אבל לפחות זה המקסימום שאפשר לעשות כדי לעזור למישהו. בכל מקרה מסקרן בכמה יצא לו למכור את האוטו בסופו של דבר, וכמה זמן יקח לו.
 13. מצטער על הבוטות ולא משהו אישי נגד אותו חבר, אבל לאנשים עם עבר "נקי" כזה לא מגיע שיקצרו להם את התקופת שלילה. זה רק עניין של מזל שאף אחד לא נפגע בדרך.
 14. זה פשוט מאוד, אתה יכול להסתכל על זה כמו על סקאלה עם שני צדדים, כאשר צד אחד הוא המניע הרגשי, וצד שני הוא המניע הכלכלי: אם אתה מוכר ממניע כלכלי, עדיף לך להחזיק את האוטו הכי הרבה זמן שאפשר. היוצא מן הכלל הוא כאשר אתה מוכר לטובת קניה אוטו יותר קטן, חסכוני וזול משמעותית. שזה לא המקרה שלך. אם אתה מוכר ממניע רגשי, עדיף למכור כמה שיותר מוקדם, שאז ירידת הערך משמעותית יותר ככל שהרכב יותר חדש. בסוף רק אתה מחליט כמה אחוז אתה נותן חשיבות למניע הכלכלי, וכמה אחוז אתה נותן למניע הרגשי, ולכן ההחלטה היא רק שלך.
 15. בסוף יש מצב שגם אם זה אפשרי, לא בטוח שכדאי לי, כי לאחר בדיקה עם ההורים מסתבר שהייתה להם תביעה השנה. מה עדיף מבחינת הפרמיה, שנה ללא ביטוח או שנה עם תביעה? ויש אגב אתרים שאפשר לבדוק מחירי ביטוח משוערים ללא מילוי פרטים אישיים (כמו שפעם היה בוובי עד שהוסיפו את החלק של הפרטים אישיים). ומהתגובות אני מסיק שהביטוח שהיה לי עד פברואר 2017 לא מכסה את 2017?
×
×
 • תוכן חדש...