Jump to content

Haim285

 • הודעות

  5
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של Haim285

חדש בפורום

חדש בפורום (1/14)

3

מוניטין

 1. אוקיי, העניין הוא שאני מכיר את המשפחה היטב, וההתחייבות היא חוזית ולא סתם בעל פה, ואם הם עומדים בהחזרים חודשיים של 10,000 ש״ח (כי שוק אפור ואין ברירה), למה שלא יעמדו ב-2500 ש״ח שמבחינתם זה גרושים לעומת הרנטות ההזויות שמשלמים לשוק האפור? ובהנחה שאני לוקח הלוואה, ונותן להם את כל הסכום שהם צריכים כדי לכסות את החוב, איך אני גורר את עצמי לשוק האפור? אשמח להתרשם מדעות נוספות. כל הקוראים שיש להם דעה בנושא, אשמח לשמוע. תודה ואדים, תודה לכולם.
 2. אהלן חברים, קודם כל תודה על המענה. זה מאוד מוערך בעינינו. אין מילים בפי להודות לכם על העזרה. לאחר מחשבה ארוכה, החלטתי שאולי אני, כמוצא אחרון, אגש לבנק שלי ואקח הלוואה מטעמי עבור המשפחה כדי לפטור אותם מהשוק האפור עם ריביות בלתי סבירות בעליל. מדובר בהלוואה בסך של 90K-100K ש״ח. עם זאת אני רוצה לציין מספר דברים: אני חייל משוחרר (כשנתיים וחצי). אני סטודנט, משלים בגרויות לקראת תואר. אני מקבל מלגת קיום על סך 1,700 ש״ח כל חודש + החזרי נסיעות. אני מחזיק ברכב בעלות של 75,000 ש״ח (עם עזרה מההורים עבור טסט ודלק). המשפחה החייבת הציעה לי החזר חודשי של 2,000 ש״ח (+500 ש״ח ריבית), וכל זאת עם חוזה כתוב מראש עם עורך דין מטעמם. מה דעתכם? במידת הצורך, המשפחה מוכנה לשלם לי החזר חודשי גבוה אף יותר, אם לדעתי (או לדעתכם) הסכום הנקוב (2,000 ש״ח) לא גבוה מספיק. אשמח לשמוע אתכם, דעתכם חשובה לנו מאוד. תודה רבה ושנה טובה ומתוקה לכולם!
 3. אין נכס. גרים בדיור ציבורי של עמיגור. בנוסף, שתי הבנות שוכרות דירה בניין ליד. אבא - הכנסה מביטוח לאומי. אמא - אין הכנסה. בתהליך תביעה מול ביטוח לאומי. 3 ילדים - כולם בגילאי ה-20+, אח ואחות עובדים בחנות לכלי בית, מכניסים כ-6.5 אלף ש"ח כל אחד מהם. אחות נוספת עובדת בתחום האוכל, מכניסה כ-6 אלף ש"ח. לאחת מהבנות יש חדלות פירעון. למשפחה יש רכב מסוג טויוטה קורולה 2010 שנקנתה במימון לא לפני זמן רב. * האח והאחות שעובדים בחנות לכלי בית עובדים מזה כבר 3-4 שנים, ייתכן שיש כסף שהופרש לפנסיה. איך אפשר לבדוק? אין דירה בבעלותם נבדוק, תודה. תודה רבה לכם על המענה חברים.
 4. שלום, אני מעוניין לקבל מכם ייעוץ עבור משפחה שנקלעה למצב כלכלי רעוע וחוב מצטבר בשוק האפור. ראשית, אני רוצה לציין שהמשפחה מעולם לא הייתה במצב כלכלי מזהיר, אך לפני כשנה היא נקלעה לקושי כלכלי רב (עקב מצב בריאותי של ההורים שאינו מאפשר הכנסה מספקת כבר שנים), ומסיבה זו היו זקוקים להלוואה מיידית לצורך קיום בסיסי (אוכל, תשלום דמי שכירות וכד'), אך מאחר ולא ניתנה האפשרות למתן הלוואה על ידי הבנקים, בלית ברירה נאלצה המשפחה לפנות לשוק האפור. תחילה המשפחה לוותה סכום של כ 10,000 ש"ח, אך במהרה הסכום אזל כך שבשלב מאוחר יותר לוו שוב 10,000 ש"ח, ואז שוב 10,000 ש"ח. כיוון שלא הצליחו לעמוד בהחזרי ההלוואה, שהם בתנאים לא סבירים, נאלצו לקחת שוב ושוב עד שהגיעו לחוב בגובה של כ 130,000 ש"ח. המלווים מאלצים את המשפחה לשלם כל חודש רנטות של 9,500 ש"ח, רנטות שמשולמות ולא מפחיתות מהחוב הקיים. כלומר הם משלמים למלווים כל חודש 9,500 ש"ח, אך עדיין נותרים 130,000 ש"ח שיש להחזיר. מבחינת המלווים, רק סכומים של מעבר ל-20,000 ש"ח יוכלו להפחית מסכום החוב הכולל (130,000 ש"ח). לצערנו המשפחה טרם מצאה פתרון כדי לצאת מהבור הזה. היה ניסיון לפנות לקרובי משפחה במטרה לקבל הלוואה, אך לא הייתה יכולת לסייע. וכאן אני פונה אליכם כדי לקבל ייעוץ על מישהו שחווה/שמע על מקרה דומה, מה ניתן לעשות. למי אפשר לפנות. המשפחה מעוניינת לקבל סיוע כדי לגמור את הסיפור עם אנשי השוק האפור. היכן וכיצד ניתן לקבל הלוואה על מנת לשלם את החוב. תודה רבה בשם המשפחה.
 5. וגם העניין שהרכבות לא פועלות בימי שישי, ובמהלך השבוע הרכבת האחרונה היא ב-19:00 בערך… העיקר שדאגו לכוון את הטמפרטורה כך שתתאים גם לנשים…
 6. אהלן, אני נוסע הרבה רחובות-קריות. שמתי לב שעם הרכב הפרטי אני לרוב מגיע תוך שעה וחצי, לפעמים כשעתיים. תלוי באיזה שעה ביום אני יוצא מהבית. עכשיו, שקלתי מדי פעם לנסוע ברכבת, אבל אני רואה שזמן הנסיעה ברכבת הוא כשעתיים וחצי, וזה בגלל שיש צורך בהמתנה של 27 דקות (!) לרכבת. לא מבין את ההיגיון הזה, למה נוסע צריך להמתין חצי שעה בתחנת הרכבת רק כדי לעלות על הרכבת השנייה? איך באופן הזה נוסע יעדיף לנסוע בתחבורה ציבורית ולא באוטו הפרטי שלו?
 7. היי, קודם כל יכול להיות שזה לא מתאים לכאן. אם אפשר להעביר לאוף טופיק אשמח. בזמן האחרון התחלתי לעשות סרטוני סקירה ואנבוקסינג בתחום החומרה והמחשבים. אני מאוד אוהב את התחום של חומרת מחשב כך שחשבתי לשתף סרטונים עם שאר האנשים. העליתי כמה סרטונים, שלושה מהם צברו כמה אלפי צפיות… יש התעניינות, אנשים מגיבים ושואלים ואני עונה להם בכיף. עכשיו, כמוני יש עוד מאות אם לא אלפים, רציתי לשאול, יש תועלת או ריווחיות בזה? עד עכשיו עשיתי את זה סתם לכיף. אבל רציתי לשאול אם כדאי להשקיע ולהתקדם לציוד צילום מתקדם יותר, להשקיע בעריכה איכותית יותר וכו׳…? או להישאר עם צילום חובבני מסמארטפון? ובכללי אשמח לשמוע ממי שמבין בתחום איזה טיפים תוכלו לתת לי כדי לגרום לערוץ להיות מקצועי ואיכותי יותר? למשל באיזו איכות רצוי לצלם את סרטון הווידאו ? והאם עדיף צילום של 60 על פני 30 פריימים בשנייה?
×
×
 • תוכן חדש...