Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרכב שהפך אותי לנהג שודים (סיכום שנה עם SMAX טיטניום)

ETAA
שימו לב! השרשור הזה בן 2936 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מסביר לזוגתי שזה לא אני. זה ה-SMAX. יש לי ותק של 20 שנה על הכביש ומעולם לא קיבלתי כל כך הרבה הערות וטענות על צורת הנהיגה שלי. "אתה מפחיד אותי!" "תיזהר!" היא גוערת בי. מצטער, אבל אי אפשר אחרת. מספיק ליטוף על הדוושה והדבר הזה טס. הבלמים והאחיזה דוחקים בי גם הם.... יצא לי כמה פעמים להרכין את הראש בעת עמידה ברמזור אדום כדי שזה שעקפתי לפני רגע לא יראה אותי.... ואני בסך הכל בחור חנון מבית טוב.

אני סוגר שנה עם הכלי הזה ולא מתחשק לי שום רכב אחר. גם לא איזה גרמניה עם סמל יותר נחשב. מאז ומתמיד, עם כל רכב שהיה לי, פזלתי ימינה ושמאלה ופנטזתי על אחרות. לא הפעם. השילוב של ביצועים, מראה ופרקטיקה עושים את שלהם. זה לא שהכל מושלם, ועל כך בהמשך, אך מדובר בחבילה באמת נהדרת למשפחה.

לחיוב

א. מנוע/ביצועים – זו גולת הכותרת של הרכב הזה. הדבר הזה, על 240 סוסיו ו-34.6 מומנוטו, פשוט טס. בכבישים מהירים אני שם קרוז כדי להגביל את המהירות, כי אחרת אפשר בקלות ומבלי לשים לב להגיע ל- 140-160 קמ"ש וצפונה (בעוד הרכב מפהק על פחות מ-2000 סל"ד). לרכב הזה יש כח זמין בכל מצב ובכל מהירות.

ב. איכות/עמידות - הרכב נותן תחושה של פרמיום לייט. אחרי 5 שנים ולמעלה מ-100 אק"מ הוא נראה ומרגיש כמו חדש. הכל במקום, לא מתקלף ולא מצקצק. גם מערכת השמע משובחת וכסאות העור (משולב בד) נוחים. יצא לי לשבת ברכבים מתחרים (גרנדיס, מזדה 5, 5008, פיקסו, אאוטלנדר ועוד), וה-SMAX נראה ומרגיש מסגמנט גבוה יותר.

ג. פרקטיקה - 7 מושבים נפרדים והמון חלל פנימי. אני לא צריך 7 מקומות ולכן המושבים האחוריים מקופלים ומשאירים תא מטען גדול להעמסה.

ד. מראה - לדעתי הרכב נראה נהדר, בעיקר בגימור טיטניום (ובטח בצבע שחור). עד היום אני מגניב אליו מבט כל פעם שאני רואה אותו בחניה.

לשלילה

א. צריכת דלק - יש מחיר לתענוג. לאורך השנה הצריכה עומדת סביב 1/9 בנסיעה שרובה בינעירונית (70/30).

ב. גיר - יש השהיה קלה ביציאה ממצב עמידה. זה מבאס ומקשה בעיקר בתמרון בעיר ובחניות. בנסיעה מחוץ לעיר זה לא מורגש. כמו כן הרכב מתדרדר בירידות (כמו רכב עם גיר רגיל) ולפעמים זה מחייב אותי להשתמש בבלם יד.

ג. מזגן - המזגן לא מבריק. זה לא שהמזגן לא מקרר. הוא בסדר, אך הוא לא מקפיא ובימים חמים צריך להפעיל אותו על עוצמה גבוהה.

עדיין אין לי אומדן לגבי עלויות אחזקה כי הרכב היה תחת אחריות. למעשה, כמעט ולא הוצאתי השנה כסף על אחזקה למעט רכישת רביעיית צמיגים שאינם זולים בהתחשב במידות החריגות (235/45/18). לאורך השנה היו לי כמה תקלות מכניות (שכולן טופלו תחת אחריות). אני לא מוצא לנכון להרחיב לגבי תקלות אלה כי הן לא מייצגות, מכיוון שכולן היו קשורות לחלק תקול שהותקן ברכב במועד הרכישה. החלק התקול הוחלף כולו ומאז אין שום בעיה.

smax1.JPG

SMAX2.JPG

SMAX3.JPG

SMAX4.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חתיכת מפלצת הרכב הזה, בלמים מעולים, נהגתי על כמה כאלה והוא מרגיש מאוד איכותי מבפנים.

תנוחת הישיבה הגבוהה יחסית ובכללי הנוחות ברמה גבוהה.

אגב, בעבודה הקודמת שלי הרכב הזה היה בשימוש בשב"כ וכולו היה עם חלונות שחורים, יש לו מראה קרבי פלוס פלוס.

עריכה אחרונה על ידי Adamm
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן מכונית מיוחדת במינה שהבעיה הכי גדולה שלה היא שקשה למצוא לה מחליפה.

אצלי דגם זהה לשלך כבר למעלה מ4 שנים לאחר 3 שנים עם הדגם הקודם.

הייתי מחליף אבל אני לא יודע למה. דלק לא מייבאים את החדשה... מדיניות הזוייה.

המותג האפרפר הזה מפתיע לחלוטין.

טיפול 4 שנים / 60K יקר בגלל החלפת נוזל גיר - סד"ג של 3K ש"ח. חוץ מזה עלויות רגילות לחלוטין.

צריכת דלק גבוהה, אבל זה תמורת ביצועים.

מכונית משפחתית מושלמת למי שלא מוכן לוותר על הנאה מנהיגה.

לאיזה צמיגים החלפת? מה לחצי הניפוח שלך? באיזה מוסך אתה מטפל?

תמשיך להנות!

עריכה אחרונה על ידי shayy

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיף לקרוא, תמיד קרצו לי רכבים סליפרים וה S-MAX בפרט.

"מיניוואן" או "רכב סטיישן גדול" שעושה בית ספר לרכבים שנחשבים לטובים פי כמה ממנו.

אם זה בביצועים שעל הנייר מגיעים ל 100 בפחות מ8 שניות.

אם זה בפרקטיות העצומה שהוא מציע ביחס לשאר.

יש לאישה סיבה מוצדקת להתלונן, זו לא I30 ;)

כל כך קר היום שראיתי פוליטיקאי מכניס את היידים רק לכיס הפרטי שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שי - אני מטפל כרגע במוסך פורד "הצוות" ביפו ליד בלומפילד שאליו הפנו אותי במסגרת האחריות. לגבי צמיגים - לאחר המתנה של כחודשיים להגעת משלוח של טויו לארץ (שבסוף לא הגיע) החלפתי את הרביעייה ללנדסייל. אני מנפח לחץ 32 - יש לך המלצות בענין?

יערי30 - אני לא יודע אם הרכב הזה עונה על ההגדרה של סליפר...בעצם, אולי כן. לגבי 0-100 אז מה שמפתיע הוא שביציאה מהמקום הרבה רכבים תופסים עליו פור קטן בגלל המשקל וההשהיה בתגובה של הגיר. אחרי כמה מטרים הוא מדביק את הפער בקלות...

עריכה אחרונה על ידי ETAA
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם לחץ 38 על מישלן פרימסי.

איך המוסך?

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההשוואה לכלי רכב אחרים בסגמנט לא הגונה

כי המחיר שלה גבוה בהרבה מהמתחרות.

ככה נראה שאתה נהנה

צריכת הדלק מראה שיש לך רגל רכה משהו

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגג הפנורמי הזה - תענוג.

נהגתי בחו"ל על אחיו הגדול. המחשבה על כזה, אבל יותר קטן וחזק ומאובזר... רכב מעולה.

אני חושב שהחלפת צמיגים לכאלו בחתך נמוך יותר זו טעות.

איך הנוחות אחרי ההחלפה?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל - איך אני יכול לדעת האם לחץ 38 מתאים לצמיגים שלי? מהניסיון המועט יחסית שיש לי מוסך הצוות הוא בסדר גמור; כפי שציינתי הכל טופל במסגרת אחריות ולכן אין לי הרבה מושג לגבי עלויות.

ישה - אני משתדל לנהוג רגוע, אך בהחלט לוחץ מדי פעם. לפי מחשב הרכב הצריכה היא 10.5 ל' ל-100 ק"מ. בפועל הצריכה היא 1/9.

falou - אלו הן המידות של הצמיגים הסטנדרטיים של הרכב. הנוחות טובה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2936 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...