Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Audi 80 1.8E שנת 1989 - פרוייקט שיפוץ

Caveman
שימו לב! השרשור הזה בן 2868 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שמח לראות שמתחת לכל החרא (תרתי משמע) הכל במצב מעולה .

ולא לשכוח כמובן שגם משירותים ניתן להדבק באיידס במידה וזה שישב על האסלה לפניך עוד לא קם! :shock::?:shock:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

במידה ויהיה לך נוח להגיע אלי (אם אתה מוכן לקחת סיכון עם מצבו של הרכב לאחר השיקום), אני מוכן לרתום את עזרתי ולעזור בחידוש הצבע החיצוני של הרכב.

M-TECH E46

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחכים לעדכונים!

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהצלחה - נראה פרויקט יפה.

יש לי רכב עם צמיגים במידה הזו 195/60R14. אם אני לא טועה יש בארץ צמיגים מהמדף הנמוך במידה הזו, שיכולים לעזור לך בנתיים.

אני מזמין דרך פנצ'ריה בהזמנה מיוחדת מחו"ל Continental PremiumContact 2 שעדיין מיוצרים במידה זו אבל לא מיובאים לארץ באופן סדיר.

לפני שימוש ממשי ברכב ממליץ לך להחליף גם בולמים וצנרת דלק.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מנעול ידית ההילוכים - מאז הפיאט אונו של אמא שלי לא ראיתי כאלו. האמת, נראה שזה אחד מאמצעי המיגון היעלים, אך לא אסטטיים שקיימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא כל כך יעיל, מברג גדול בבסיס וקצת לחץ , המתקן יוצא ומשתחרר, אומנם מחובר לידית אבל אפשר לנהוג ככה

Sent from my Lenovo K50-T5 using Tapatalk

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברחוב העמלים בחיפה ליד חוצות המפרץ ( קצת לפני המרכז הלוגיסטי של תנובה לפני אחד המוסכים שם )

חונה אאודי 80 אפורה 102i אוטומטית שעשתה רק 187,000 קמ וכנראה הושבתה

נראית שלמה ואפילו עם קוים יפים

אם אתה צריך חלקים שווה לבדוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר ...

קצת עדכונים :)

לא הרבה קרה מבחינה מכאנית, חלק מהחלקים הגיעו, לחלק אני עדיין ממתין. כמו כן, נכנס רכב פרוייקט אחר שדורש את תשומת ליבי עד סוף יולי, ולכן יש לי קצת פחות זמן להגיע לאאודי.

מה כן עשינו?

הדבר החשוב ביותר, יצאנו החוצה מהסככה! בפעם הראשונה מזה 10 שנים!

גייסנו את הסוזוקי שלי, וגררנו את הזקנה החוצה בזהירות. מוכרח לציין שזה היה רגע דיי מרגש עבורי, כיף לראות את האוטו בחוץ.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

הסתכלתי קצת על המיכל דלק, ניסיתי להבין מה מו מי. בעיקר ניסיתי למצוא את המשאבה, הפילטר, וה accumulator. זה היה טרם קבלת ההיינס. ליד המיכל שנמצא על גב המושבים בתוך תא המטען, נמצאת משאבה, שבהתחלה חשבתי שזו משאבת הדלק, למרות שזה לא הכי מסתדר מבחינת הצינורות שיוצאים ממנה. אחרי שקיבלתי את ההיינס, מסתבר שזו משאבת הוואקום של הנעילה המרכזית. כל הצינוריות שלה דורשים החלפה, אבל זה פחות קריטי.

האבידות אגב נמצאו, יושבות מתחת לרכב, בצד ימין, בחלקו האחורי. יש פילטר דלק חדש שממתין. משאבה ארכוש בהתאם לצורך.

6.jpg7.jpg

כל הצמיגים דורשים החלפה. בשניים מהם יש חורים בגודל של כף יד ממוצעת. התכנון היה להעמיד את הרכב על בוקים, לקחת את הגלגלים לפנצ'רמעכאר שלי, ולהתקין סט הכי זול שבנמצא. בפועל, אחד הברגים באחד הגלגלים פשוט סירב להשתחרר (כל החברים שלו יצאו בקלות, והיו נקיים לחלוטין מחלודה). ניסיתי הכל, ולבסוף נפתר העניין בעזרת כנופיית הטיפולים השוטפים, שהתנפלו עלי והתעקשו לשלוח מישהו כמה שיותר מהר. מודה להם מאוד !

בגלל העיכוב הזה לא הספקתי לבצע את החלפת הצמיגים. אבל ! בצירוף מקרים פשוט נהדר, נפלה לידי הזדמנות לרכוש סט גלגלים (ג'אנטים + צמיגים שמחזיקים אוויר), 15" מקוריים של אאודי. כמובן שקפצתי על ההזדמנות. מדהים. יהיה גם קל יותר בעתיד למצוא צמיגים איכותיים במידה הזאת.

8.jpg9.jpg10.jpg

ולבסוף, אמבטיה. בפנים ובחוץ.

הצלחתי להעלים את הריח המוזר בתא הנוסעים, שככל הנראה פשוט נוצר כי הרכב עמד סגור כל השנים. ניקיתי הרבה ממה שהיה לנקות בפנים, ועכשיו אפשר לשבת בכיסא הנהג ולדמיין שיוט באוטובאן.

לא הצלחתי לפרק את המושבים הקדמיים, מערכת מסילות דיי מסובכת יש שם. היום אני למוד היינס, אז זה יתאפשר כשארצה.

הניקוי החיצוני כלל ניקוי ושימון עם סיליקון של הגומיות בדלתות ותא המטען, שלמרבה ההפתעה במצב מעולה, ושטיפה.

עדיין לא הצלחתי להסיר את כל הלשלשת מתא המטען. היה חם, ולכן דחיתי ביצוע פלסטלינה ליום אחר.

מצב הצבע? סביר++. ישנם מספר מקומות שעמדו קבוע בשמש שבהם הלקה קצת נפגמה, מספר מיקומים בודדים שבהם בוצעו תיקוני צבע חובבניים (ברמה של מילימטר פה ושם), וכמובן הטינופת על תא המטען. חלק מהזכוכיות מלוכלכות בצורה שעוד לא נתקלתי בה עד היום. כאילו הזכוכית עברה פוליש כלשהו. מוזר מאוד.

סה"כ, הרכב נשמר יפה. כל כך כיף לראות אותו נקי, מעלה זכרונות ילדות נשכחים :)

11.jpg26897852873_a0cae32242_o-custom.jpg26833271673_60ee99d485_o-custom.jpg27471168646_2fcd29b210_o-custom.jpg

מה התוכנית לזמן הקרוב?

• החלטתי להחליף את רצועת התזמון טרם ניסיון ההנעה, אז רצועה ומותחן חדשים כבר בדרך. היא נראית במצב תקין מהתבוננות זריזה, אבל אני לא רוצה לקחת סיכונים.
  • פירוק מיכל הדלק, ריקון וניקוי.
  • החלפת שמן + פילטר.
  • פלאש למערכת קירור (גם ככה צריך להסיר את הרדיאטור בשביל לבצע את החלפת הרצועה), ומילוי נוזל קירור חדש.
  • פלאגים.
  • להניע בזהירות.

אשמח לקצת הסבר לגבי ה accumulator הזה, עוד לא סגור על מה תפקידו בדיוק.

בנוסף, אני מתעד את התהליך גם בבלוג שיצרתי, מוזמנים לבדוק ולהגיב, אני משתדל לפרט שם ברמה גבוהה ככל הניתן.

www.audirestoration.wordpress.com

כמובן שאמשיך לעדכן גם כאן !

בהצלחה לנו.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיף לראות איך לכלוכית הופכת לשלגיה..

אם לא תצליח לנקות את השמשות באמצעים קונבנציונאליים, נסה ללטש אותן עם נייר מים 3000 ומשחת כלים.

יצאו מבריקות כמו ביום בו עזבו את שערי המפעל.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש יפה שיהיה בהצלחה!

אצלי גם יהיה סיפור דומה להחזיר את הרכב לכביש בקרוב פשוט לא מצאתי

עוד את הזמן לעשות זאת.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

איזה יופי של פרוייקט. הרכב כבר נראה צעיר בכמה שנים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לקצת הסבר לגבי ה accumulator הזה, עוד לא סגור על מה תפקידו בדיוק.

פירוש המילה אקומולטור הוא מצבר. במקרה זה מדובר על מצבר לחץ דלק.

מערכת הזרקה K, היא מערכת אשר פועלת בלחץ פחות או יותר קבוע. בניגוד למערכות הזרקה אלקטרוניות המקובלות כיום, מערכת זו אינה תלויה בלחץ השורר בסעפת היניקה. בשונה מהמערכות האלקטרוניות, ההזרקה אינה מתבצעת בפולסים, אלא באופן קבוע. תנועת הטובלן בתוך מחלק הדלק, משנה את ספיקת הדלק במזרקים.

כאשר אתה נמצא בשיוט, ולוחץ את דוושת המאיץ, אתה בעצם פותח מעבר גדול יותר לדלק על מנת להגדיל את הספיקה. בהיעדר מצבר לחץ, הלחץ יפול מייד, ולמשאבה ייקח זמן לייצב אותו מחדש. כתוצאה מזה, המנוע יסבול מאי ספיקת כליות...סליחה, בנזין ולא יאיץ. מצבר הלחץ אוגר אנרגיית לחץ בתוך מיכל עם חנקן, ולמעשה מייצב אותו ברגע תחילת ההאצה.

מציע לך "להריץ" את מערכת ההזרקה כאשר המזרקים מחוץ למנוע לפני ההתנעה על מנת לוודא תקינות שלה. כאשר תגיע לשלב, צור איתי קשר בפרטים שבחתימה, ואסייע לך.

בהצלחה,

אורן

​מועדון סאאב ישראל - ברצף משנת 1983

משתי פעימות ועד לטורבו

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2868 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...