Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סדק בדשבורד, פונטו איבו 2010, התנהלות מול היבואן

GhostBuster
שימו לב! השרשור הזה בן 3462 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

לא. ואם היית קורא את התגובה של דנידין היית מבין למה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 359
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

איזה טיוחים?

אם זה באמת היה מסוכן, היצרן היה מכריז על ריקול. בכל העולם נוסעים ברכב הזה ועוד לא שמענו על מקרה שכריות האוויר לא נפתחו בגלל הסדק הזה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל מי שטוען שאם היה צד בטיחותי לעניין הזה, היצרן היה מכריז ריקול, אני רוצה להזכיר דבר אחד.

GM נמצאים כרגע תחת חקירת ענק, מיליארדי דולרים בתביעה ייצוגית, הNHTSA והקונגרס האמריקאי מעורבים בזה, ואחרון חביב - הם גרמו למותם של 13 אנשים. הכל בגלל קפיץ אחד קטן.

הוכח כבר שהם ניסו לטייח את זה, הם ידעו על מנגנון הסוויץ' הבעייתי יותר מעשור, וב2002 אישרו את התקנתו למרות שידעו על התקלה שהוא עלול לגרום. כשכל הסיפור התפוצץ להם בפנים, הם עשו בשכל והתחילו לשתף פעולה עם הקונגרס ועם הNHTSA. הריקול שהם הוציאו מכיל בתוכו 28 מיליון רכבים.

עכשיו מישהו פה יכול להבטיח לי במאת האחוזים שפיאט שונים מGM? עד שיוכח אחרת, הם בדיוק אותו דבר.

מישהו פה יכול להבטיח לי, במאת האחוזים, שהעניין הזה בטוח, ללא צל אחד של ספק, ושזה לא פוגע בבטיחות שלי? מישהו פה יכול להבטיח במאת האחוזים שכרית האוויר תפעל באותה צורה בדיוק, למרות הסדק בדשבורד?

מישהו פה ריסק פיאט עם סדק בדשבורד אצל החברה מEURONCAP ובדק את פעולת כרית האוויר במצב כזה?

מישהו פה מוכן להעלות את זה על כתב, לקחת אחריות מלאה במידה וחס וחלילה קורה משהו, ולחתום על זה למטה?

מישהו פה מוכן לקחת אחריות על חיים של אנשים אחרים?

חלאס להיות נאיביים ותמיד למצוא איפה האזרח הקטן אשם והחברה הגדולה צודקת. יש כבר עשרות מקרים בעולם הרכב שהוכח שהיצרן מנסה לטייח מקרים כאלו כדי לא לפגוע במכירות.

פורשה למשל החזירו מאות רכבים בגלל סכנת שריפת המנוע. אז בגלל שהם בעלי פורשה החיים שלהם יותר חשובים משל בעלי רכבים של GM או של פיאט?

מעניין אם אותם אנשים שאומרים פה שזה אסתטי בלבד ואין בעיה בטיחותית, נוסעים בעצמם ברכב כזה או שמישהו קרוב אליהם נוסע ברכב במצב כזה? אם כן, שיהיה לכם לבריאות. אתם מוזמנים לקחת סיכונים עם עצמכם ועם אהוביכם. אני לא מוכן לקחת את הסיכון הזה.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ריקולים, אני יודע שזה מסרט אבל:

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין אנשים בשרשור הזה, יש פה פגם בטיחותי ברור. הדשבורד שמאכלס את כרית האויר לא נמצא במצבו הטבעי והוא חלש יותר.

אלא אם יש מישהו בסמל"ת שאחראי על הנושא הזה ומוכן לחתום בכתב שהוא מאשר שהחלק הסדוק בטיחותי במאת האחוזים ושחס וחלילה במקרה של תאונה החלק יעבוד ב-100% כמו שתכננו אותו לעבוד ולא ב-97%, אני ממליץ שיפסיקו מיד לנפנף את פות"ש ויסגרו את זה בצורה שבה היינו רגילים לקבל בה שירות מסמל"ת עד המקרה המצער הזה.

אז או שיביאו מהנדס מטעם פיאט במיוחד לארץ כדי לבדוק את התופעה הזאת במכוניות שבהן התקלה אותרה, או שיחסכו לעצמם את הכסף, הזמן ויחסי הציבור הגרועים ויחליפו כבר את החלקים המסוכנים האלה ברכבים.

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז עדכון לאחר שהייתי בסמל"ת - נאמר לי שדרושה החלפה של הדשבורד בלבד, והמחיר הוא... תחזיקו חזק

5000 ש"ח לא כולל עבודה ומע"מ.

הפיאט היחידות שעושות רושם שזולות לתחזוקה הן הדור הראשון והשני של הבונטו והאונו. זה אמנם קצת גולש מהנושא המרכזי של השרשור, אך כבר הורגלתי מהמורשים של סמל"ת למחירים של וואגיות לכל דבר ועניין.

אם זה המוח ההידראולי של הגיר הרובוטי שעלה עשיריה (20%~ מהערך של הרכב, at that time), ואם זה פנס שהחופה שלו נופצה בגלל איזה דגנרט שכנראה פתח עליו את הדלת (וכמובן לא טרח להשאיר פרטים) שהחלפתו עלתה כ 1,500 ש"ח (לא ניתן להחליף רק את החופה, צריך להוציא את כל הפנס ולהתקין חדש - לזכותם יאמר שהציעו חליפי ב 900 ש"ח בלבד, ךםך) ואם זה הסליל של ידיות התפעול בהגה (גם בעיה סדרתית עם הגרנדה) שנקרע ומשבית את הצופר וגורר הופעת הודעת שגיאה המלווית בביפ מעצבן בכל פעם שאני מסובב את ההגה, שהחלפת כל המכלול גם עלתה באיזור ה 1,500 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שלא משנה אם זה פגם בטיחותי (ויש כאן כאלה ששללו את זה בבטחון כזה רב, כאילו שהם פרקו את הרכב הנ"ל, בדקו וראו במו עיניהם) או פגם קוסמטי - זהו פגם שממש אינו סביר לגילו מצבו והשימוש ברכב.

היבואן פה (שהוא באמת בסדר, אבל אולי רק מתי שנוח לו ושהוא רוצה בכך) צריך להשתתף בכל עלות החלקים + ההתקנה על חשבונו.

יש גם תקדים וזה צריך לתפוס גם במקרה זה (וגם בלי קשר לתקדים).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חולגי, גם אם פרקת והרכבת בחזרה כל אחד מהרכבים שהתופעה בהם התרחשה, אתה עדיין לא יכול לדעת בביטחון אם יש לפגם הזה השלכות בטיחותיות, מהסיבה הפשוטה שמהנדסים שתיכננו את כרית האוויר תיכננו אותה בצורה שהיא צריכה להתפוצץ ולפוצץ על הדרך דשבורד שלם. ברגע שלדשבורד יש נקודה חלשה שהיא לא נקודת הפיצוץ המתוכננת אלא פלסטיק שנחלש (כנראה בגלל בעיה בחלק מפס היצור, כי עובדה שלא כל הרכבים סובלים מזה בצורה גורפת) הכרית עלולה לפרוץ מהנקודה החלשה ובעוצמה קצת שונה (כי בזמן הפיצוץ פחות אנרגיה בוזבזה על הפריצה של הפלסטיק), כמו שכתב DJI בצורה די מדוייקת, כנראה שבארץ אין מישהו שיוכל להבטיח ב100% שהתרחיש הזה דמיוני לגמרי.

כמובן שאתה צודק בזה שהפגם אינו סביר לגיל של האוטו (בין אם בטיחותי או אסתטי בלבד) והיקף התופעה מלמד על פגם סדרתי ולא יחידתי.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי אז עכשיו שדיברנו כולם על הנושא הזה, מה עושים כדי להתקדם הלאה?

אני לא חושב שיש טעם להשאיר את זה בשקט, הדבר הנ"ל חייב להפתר, אף אחד לא יודע בוודאות שהכרית מגנה 100% במקרה חס וחלילה של תאונה.

אין תשובה רשמית מסמל"ת, אין תשובה רשמית מפיאט על הנושא

מבחינתי להתאגד כמה אנשים עם הבעיה הנ"ל ולגשת אליהם

להדפיס את כל המקרים שדוברו עליהם ברשת כולל פנדה / 500 ושות' במידה ויש.

יש בחור אחד שהצליח לאחר שבועות רבים של טרטורים לקבל את זה ללא עלות, לאחר אין ספור ויכוחים ומירורים (כתב גם שרשור בנושא).

בכל אופן אני בעצמי כבר ביקשתי פניה משירות הלקוחות וכנראה שאני הולך להכנס גם לסבב הארוך של מסע טרטורים.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר מסוכן זה ריפודים או גופיות ששמים על המושבים שזה באמת מסיט את הכרית מפתיחה נכונה

סדק בדש? שום כלום לא עושה ולא גורם לשום פגם חוץ מאסטטיות

זה פשוט נראה רע ולא בא לך לנהוג ברכב שנראה רע או שזה מפריע לרגלים הענוגות של זוגתך ששמה אותם על הדש אז רוצים להחליף בחדש

זה גם תרוץ מספיק טוב ולא צריך לקפוץ על עינייני בטיחות הזויים ומהנדסים של פיאט צריך להטיס במיוחד בשביל סדק מזי*#ן בדש של כבודו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דני דין - אם לך אין בעיה לרכוש רכב שהדשבורד שלו מתפוצץ אחרי שנה שנתיים והיבואן / יצרן מתעלם ממך, אז בכבוד.

אני לא מדבר עלי שאני יד שניה על הרכב, אני מדבר על אנשים יד ראשונה שהשקיעו 100K על הרכב הזה והוציאו אותו מהמפעל, ועם כל הכבוד היצרן / יבואן צריך להתבייש.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יותר מסוכן זה ריפודים או גופיות ששמים על המושבים שזה באמת מסיט את הכרית מפתיחה נכונה

סדק בדש? שום כלום לא עושה ולא גורם לשום פגם חוץ מאסטטיות

אז הכרית אוויר לא יכולה לעבור דרך בד דק.

והאופציה שבה היא תבחר להיפתח בצורה שונה בגלל שיש מקום חולשה לא מתוכנן היא שטותית ומפגרת? הממממ

ד"א חבל שאתה ישר אומר שזוגתו של מישהו שמה רגליים על הדש, אתה לא יודע אם זה המצב.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3462 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...