Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עצירה בתמרור עצור אחרי רכב נוסף

dudi21
שימו לב! השרשור הזה בן 3779 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

אם אני עוצר בתמרור עצור ולפני עומד רכב נוסף (לפני התמרור), ועצרתי עצירה מלאה אחרי הרכב (בזמן שהוא עוצר גם כן / מתחיל לחצות את הצומת וכו'), האם עלי לעצור שוב עצירה מלאה לפני קו העצירה כאשר אני מגיע אליו? או שהעצירה הקודמת שלי אחרי הרכב שעמד לפני קבילה, ואני יכול להתחיל לגלוש לצומת?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב לעצור עצירה מלאה, נוספת בקו העצירה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי החוק, כל רכב שמגיע לצומת חייב לעצור בקו העצירה עצירה מלאה.

ולמה?

מה קורה אם לא היית הרכב השני בתור?

נגיד היית הרכב השלישי בתור? הרי אז היית עוצר עצירה כפולה (גם עבור הרכב הראשון וגם עבור השני).

ואם היית הרכב ה15? ה39? ה197?

ואם הרכב לפניך לא היה פיקאנטו אלא פול טריילר, כלומר כשהוא עמד בעצור, אתה היית במרחק של 20 מ' מהצומת מאחוריו, בלי שמץ של שדה ראיה לתוך הצומת? האם גם אז לא היית צריך לעצור בצומת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בדיוק הבנתי את הסיטואציה, אבל אנסה להסביר. כשיש קו עצירה, אתה חייב לעצור לפני קו העצירה, וזה לא משנה אם יש רכב שעצר לפניך או אין. כלומר, גם אם אתה בעומס וגם ככה עומד, זה לא משנה. תגיע לקו העצירה, בצע עצירה מלאה, והמשך בנסיעתך. אם לפניך יש רכב שעוד לא חצה את הצומת, ואתה עצרת בקו העצירה אז זה בסדר. בצורה דומה, אם אין קו עצירה, עליך לעצור בקצה מדרכות.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה.

מעניין לציין שבכל פעם שאני מגיע לתמרור עצור ולפני רכבים נוספים אחוז הנהגים מתוכם שעוצרים לפני קו העצירה הוא 0 ואני תמיד מרגיש כמו המשוגע היחיד שמקפיד לעצור לפני הקו (וגם תמיד חושש שיכנסו בי מאחור...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם כאלו שצופרים לי כשאני עוצר בקו העצירה. אני פשוט מתעלם.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בדיוק הבנתי את הסיטואציה, אבל אנסה להסביר. כשיש קו עצירה, אתה חייב לעצור לפני קו העצירה, וזה לא משנה אם יש רכב שעצר לפניך או אין. כלומר, גם אם אתה בעומס וגם ככה עומד, זה לא משנה. תגיע לקו העצירה, בצע עצירה מלאה, והמשך בנסיעתך. אם לפניך יש רכב שעוד לא חצה את הצומת, ואתה עצרת בקו העצירה אז זה בסדר. בצורה דומה, אם אין קו עצירה, עליך לעצור בקצה מדרכות.

אני חייב לתקן, לא כתוב בשום מקום שאם אין קו עצירה צריך לעצור בקצה מדרכות!

הנה התקנה 64 סעיף ד:

(ד) נוהג רכב המתקרב לצומת שלפניו מוצב תמרור המציין חובה לעצור, יעצור במקום שיוכל לראות את התנועה בדרך החוצה, ואם סומן קו עצירה - לפני קו העצירה, ויתן את זכות הקדימה לרכב אחר המתקרב או הנכנס לצומת מכביש אחר.

"יעצור במקום שיוכל לראות את התנועה בדרך החוצה"

Peugeot 107 2012 :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, בחוק לא כתוב קצה מדרכות, אבל המקום שבו רואים ונראים זה בד"כ קו קצה המדרכות. זה גם המקום שבו אתה תראה את התנועה, וגם המקום שבו השוטר שמחכה אחרי הצומת יראה אותך עוצר. WIN WIN.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה צמתים שרואים את התנועה עוד לפני קצה המדרכות ואם אני רואה אז גם רואים אותי, בכל מקרה יכול להיות שוטר שיגיד שלא עצרת (ראינו כמה סרטונים כאלה), מה שהיה לי חשוב לציין הוא שלא חייב לחפש את קצה המדרכה כל הזמן.

Peugeot 107 2012 :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים בהחלט. מחפשים את שדה הראייה האולטימטיבי. תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצטרף לשאלה:

יש לנו תמרור עצור שאין לי מושג מי הניח אותו שם (מאחר ותמרור האט היה מספיק בהחלט), כמו כן קו העצירה הוא הרבה לפני כל טווח ראייה שהוא, והוא גם מגובה במרחק עם מעבר חציה.

גם אם תעצור בקו העצירה, לא תראה שום כלום ותצטרך להתקדם עוד מספר מטרים על מנת לעצור שוב ואז להמשיך בנסיעה (כדי שלא יחשוב שוטר שלעיתים עומד שם שלא עצרת כלל, אין ראות בכלל לקו העצירה).

האם החובה היא לעצור בקו העצירה, להתקדם מעט, לעצור שוב (כדי לא לקבל דוח), ורק אז להמשיך?

או שאפשר לעצור היכן שיש קו ראייה? שזה מה ש90% מהאנשים עושים.

השרשור הטוב ביותר בפורום

אני לא הייתי הולך לקנות עכשיו דייהו נובירה - אבל אחרי הרמה שהורגלתי אליה בדייהו נובירה, אני מוכן לעבור רק לב.מ.ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן החובה היא לעצור לפני קו העצירה (כשקיים) בכל מקרה!

רק לאחר מכן המשך באם אין הולכי רגל עד לקבלת זווית ראייה ושם לתת זכות קדימה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ש לנו תמרור עצור שאין לי מושג מי הניח אותו שם

(מאחר ותמרור האט היה מספיק בהחלט)....

אם אתה מתכוון לשלט המשולש ההפוך (301), משמעותו תן זכות קדימה ולא האט, בעבר משמעותו הייתה באמת האט ותן זכות הקדימה אך הדבר שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון לשלט המשולש ההפוך (301), משמעותו תן זכות קדימה ולא האט, בעבר משמעותו הייתה באמת האט ותן זכות הקדימה אך הדבר שונה.

איזה קטע, טוב לדעת!

הייתי באמת בטוח שמשמעותו האט גם כיום, מתי משמעותו השתנתה?

השרשור הטוב ביותר בפורום

אני לא הייתי הולך לקנות עכשיו דייהו נובירה - אבל אחרי הרמה שהורגלתי אליה בדייהו נובירה, אני מוכן לעבור רק לב.מ.ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יפה להטעות

(ג) נוהג רכב המתקרב בכביש לצומת או להתמזגות כבישים שלפניהם מוצב תמרור המציין מתן זכות קדימה לתנועה בדרך החוצה, יאט ובמקרה הצורך יעצור את רכבו כדי לתת זכות קדימה לרכב אחר המתקרב או הנכנס לצומת או להתמזגות הכבישים מכביש אחר.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3779 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...