Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרויקט דיטיילינג ידני לגרמניה שחורה

שימו לב! השרשור הזה בן 3633 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

טוב לפני שמתחילים: הפרויקט מתוכנן לעוד שבועיים או שלושה.. בינתיים אני בשלב הייעוץ והלמידה.

טוב אז תחילה, הכלה:

accff562-3684-4ffd-9a6c-b35b9dc652bf_zps3f0a05b3.jpg

החומרים:

2014-01-31213111_zpsc29e2090.jpg

(+פלסטלינה+ פאדים לפוליש +מטליות מיקרו פייבר שלא מופיעות פה)

התכנון:

-שטיפה במינון משולש

-פלסטלינה עם סונקס ומים כסיכוך

-ייבוש

-UC עם הפד הכתום של קאנטרי (אולי במעבר האחרון אעשה עם הפד הצהוב של מגוויר כ"פיניש")

-BLACK LIGHT

-BLACK WAX

-V7

האם יש הערות\ הארות בקשר לשלבי התכנון ?

מצב הרכב:

שריטות: (בסביבות 4-5 כאלה על הרכב)

2014-01-31163906_zpsc7b45cd6.jpg

2014-01-31163828_zps7ff83722.jpg

עד כמה הפוליש הידני יעזור לטשטש שריטות אלה?( אפשר להרגיש אותם עם הציפורניים..)

מפגעי אבנים על מכסה המנוע: (בסביבות 10 כאלה על הרכב)

2014-01-31163946_zpsa308bdcb.jpg

קניתי את הערכה הזאת מאיביי.. עד כמה צביעה עם מכחול או קיסם שיניים למפגעים האלה יכולה לשפר את המצב?

סווירילים: (בכל צבעי הקשת:evil:)

2014-01-30170152_zpsa501851f.jpg

2014-01-31164010_zps739c21bb.jpg

התכנון הוא לסיים את כל השלבים ביום אחד(מהבוקר עד אחרי הצהריים), אני אקדיש בסביבות ה 8 שעות למלאכה.

עד כמה זה ריאלי לסיים הכל בטווח זמן זה?

אשמח להתייחסות לדברים בירוק,תודה!

תמונת בונוס על הקדשת הזמן שלכם:

9874de1f7615.jpg

פתגם סיני אומר: "אנשים ג'אחרים מזהים תגובות כג'אחריות."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לדעתי זה הולך להיות קשה, צבע גרמני נחשב לקשה יותר ופוליש עליו הוא קשה הרבה יותר, על אחת כמה וכמה כשאתה מתכנן לעשות את זה ידנית.

יש פה כמה חברי פורום שיש להם נסיון בפוליש על רכבים גרמניים (עם מכונה) שאל אותם כמה זמן לקח (darkmanXXX אולי עשה ידני על פאביה אבל אני לא בטוח שהיה לו האומץ :-P).

אני הייתי מוותר על על הV7, הוא יותר מתאים כQD שמחזק את האוטם.

אם הציפורן נתקעת על השריטה זה קצת גבולי ההסרה שלהם.

Renault Clio sport 2001 - Sold

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רופני על ההזכר!

אני ביצעתי פוליש ידני מלא על היונדאי שלי, וגם על הפאביה על חלקים מסויימים. כן זה לא קל אבל עם ציוד מתאים לא מרגישים שום קושי!

לפי דעתי חובה להשתמש בפד הידני הכתום, ושימוש בחומרים שמותאמים לפוליש ידני.כמובן שזה לא יהיה קל אבל זה אפשרי.

קישור לפד פוליש.

בהצלחה!

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה לאכזב, אבל יש לי תחושה ששום דבר מקצועי יצא מזה. אם מדובר על רכב של חבר/מכר/משפחה אני יכול להבין את הרצון לנסות. במידה ומדובר על ״לקוח״ שמשלם, לא הייתי מתחיל את העבודה עם רמת הכלים וכנראה ע״פ השאלות הידע שברשותך.

כך או כך, שיהיה בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מוותר על על הV7, הוא יותר מתאים כQD שמחזק את האוטם.

אם הציפורן נתקעת על השריטה זה קצת גבולי ההסרה שלהם.

שמעתי דברים טובים על השילוב של BLACK LIGHT+ V7.. אני פשוט רוצה לנסות לדחוף את הווקס ביניהם ולראות מה התוצאה שאקבל.

לפי דעתי חובה להשתמש בפד הידני הכתום, ושימוש בחומרים שמותאמים לפוליש ידני.כמובן שזה לא יהיה קל אבל זה אפשרי.

קישור לפד פוליש.

בהצלחה!

לי יש את הפד של קאנטרי, האם הוא כל כך שונה מהפד של CG ? ומה דעתך על הציפיות שלי מזמן העבודה שיקח לי? יספיק לי 8 שעות להכל ?

לא רוצה לאכזב, אבל יש לי תחושה ששום דבר מקצועי יצא מזה. אם מדובר על רכב של חבר/מכר/משפחה אני יכול להבין את הרצון לנסות. במידה ומדובר על ״לקוח״ שמשלם, לא הייתי מתחיל את העבודה עם רמת הכלים וכנראה ע״פ השאלות הידע שברשותך.

כך או כך, שיהיה בהצלחה.

הרכב הוא של המשפחה, אין לקוח ואין משלם. יש את עצמי והסיפוק שיצא לי מהעבודה בסוף.. חשבתי שזה ברור שזה פרויקט חובבני, כנראה שלא.

תודה על התגובות :)

פתגם סיני אומר: "אנשים ג'אחרים מזהים תגובות כג'אחריות."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך להיות כאלה שלילים, סה"כ באמת יש לו את רוב הכלים הדרושים, הפד הכתום שלך מתאים ומיועד לעבודה הזו, אך היה עדיף גם שיהיה פד ידני לבן לפיניש + פוליש פיניש לסיום עבודת הפוליש.

8 שעות בהחלט אמורות להספיק, ואפילו פחות מיזה.

אני גם מתכוון לעשות פוליש ידני בקרוב, אך צבע הרכב שלי הוא לבן, מה שמקל עלי פה, אין דרישות גבוהות כמו על צבע שחור, גם הסווירלים פחות נראים ומורגשים.

אני אוכל אותה רק בקטע של הגאנטים הלבנים, היום ניקתי אותם לאחר שבועיים, לא פשוט בכלל.

עריכה אחרונה על ידי civic07
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה של היונדאי שביצעתי על כל הרכב פוליש דו שלבי (יישמתי פוליש אחד-הורדתי-יישמתי פוליש שני-הורדתי) זה לקח 9 שעות כל העסק.

הפד של כימיקל משוווק כ"כימיקל" אבל במקור של קאנטרי. המצב אצלך לא יותר מידי מסובך, אין סווירלס צפופים מאוד,וגם מצב הצבע מעולה כך שלא תהיה בעיה להגיע לתוצאות טובות,מה שכן ממליץ מאוד להשתמש בפוליש טוב שמיועד ליישום ידני. לגבי מכות מהאבנים יש פעמים שקצת מהצבע מתקלף (נראה כתם לבן קטן) כי הפגיעה הגיע עד לצבע היסוד,ולפעמים אלו לכלוכים שיורדים עם פלסטלינה אז קודם לנסות להוריד אותם עם הפלסטלינה. כמובן הכנה טובה לפוליש כלומר,שטיפה עם הרבה סבון,לשטוף טוב טוב,שימוש בפלסטלינה איכותית וכזו גם אגרסיבית יכולה להיות אופצייה (לא פלסטלינה סינית) ואז הפוליש. אפשרי גם שימוש בגלייז להעצמת הברק ומילוי שריטות קטנות.

בהצלחה!

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

black wax הוא מוצר AIO = גלייז + ווקס = יותר גלייז - פחות ווקס .

המוצר ימלא לך את הסווירלים , ייתן ברק לצבע , ולבסוף ישאיר הגנה על הצבע .

ההגנה הזאת תחזיק לך לכ- חודש וחצי .

בהתחשב בתכונות של ה- BLACK WAX, הוא יכול לשמש כפוליש עדין ולאחר מכן תמשיך עם הקומבו של black + v7 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

darkmanxxx איזה פוליש מתאים לפוליש ידני?

כי על הפוליש שלי רשום שמתאים לישום גם כפוליש ודני וגם במכונה, ככה שאני לא רואה צורך לרכוש פוליש שמיועד רק לעבודה ידנית, גם לא מכיר אחד כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צדק מי שאמר שזה צבע קרמי, תקרא כאן, צריך לעבוד עם חומרים ספציפיים, בעבודה ידנית יהיה לך מאוד מאוד קשה:

http://www.autogeekonline.net/forum/hot-topics-frequently-asked-questions/47152-ceramiclear-paints-careful.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע עד כמה BLACK LIGHT "ממלא שריטות" אני לא חשתי בהבדלים מוחשים.

נקודות אבנים הכי טוב זה קיסם שיניים (רצוי הדקים) אני עושה את זה אחת לחודש חודשיים

מעט צבע תואם,ממש מעט צבע טבול בקצה הקיסם -נגיעה עדינה על החורים עד מילוי

תעשה את זה אחרי שלב הפוליש -למחרת עבור שוב עם פוליש במקומות הצבועים

עריכה אחרונה על ידי yogev20
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל המרצדסים מגיעים עם לקה קרמית.

ניתן לראות בשרשור הזה בחור המתכתב עם נציג מרצדס, מקבל הסבר על כך שהמפעלים השונים משתמשים בספקי צבע שונים, חלקם ללא חלקיקים קרמיים.

לקה קרמית לא אמורה להשרט בקלות, במיוחד לא סוירלים.

רק אתמול שוחחתי עם טכנאי צבע של אחד היבואנים הגדולים בצפון.

.When a man opens a car-door for his wife, it's either a new car or a new wife

טבלאות השוואה לפולישים,פדים ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודה שחשבתי עליה (וייתכן שכולנו חוטאים בו), יש חומרים (בעיקר גלייזים, מוצרי AIO וחלק מהווקסים [meg's black wax אני חושב שנכנס בהם]) מכילים חומרי ניקוי ופוליש, מצד אחד הדבר גורם לתוצאה טובה יותר (בין אם מבחינת עמידות החומר [ניקוי] או מבחינת התוצאה הסופית [פוליש]), וא תשים אותם על חומרים אחרים הם יבטלו אותם (black wax על black light [שמכיל פילרים שיוסרו ואני חושב שהוא מכיל גם חומרי ניקוי בעצמו]). יש לשים לב מה יש בחומרים (ניתן לשאול את היבואן, היצרן או לקרוא בפורום).

דבר נוסף (תת סעיף בעצם) הוא שילוב של חומרים מסוימים חומרים אחרים (בעיקר שילובים של אוטם וווקס), יש אוטמים שפשוט לא אוהבים את זה (למשל MPL) ואין טעם ליישם מעליהם ווקס כי הוא לא יחזיק מעמד.

Renault Clio sport 2001 - Sold

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא כן מיישם ווקסים מעל MPL

ולא ראיתי שום התנגדות בין החומרים. שבוע שעבר יישמתי באופן כזה על שני רכבים שלי +ניסיון בקטע קטן

עם ווקס דוד ג'ויס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3633 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...