Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ברוך השם, ותודה לאל, אפשר להגיד שלום לסלקטורים המיותרים בנתב"ג. שלום שלום...

bagira
שימו לב! השרשור הזה בן 3744 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 100
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בכל מקרה, אני לא בטוח שהשיטות הטכנולוגיות עדיפות על השיטות הפסיכולוגיות, וציינתי קודם מה מטריד אותי בטכנולוגיה.

בהחלט לא בטוח. מה שכן בטוח, הוא שהשיטות הפסיכולוגיות שעדיין ממומשות היום

על ידי בודקות ילדות עם גישה צבאית-לוחמנית היו זקוקות לריענון דחוף עוד בשנות ה-80.

כל כך מיותר, כל כך מעיק, ואני לא אתחיל עם סיפורי ההשפלות/הטרדות שאני מכיר באופן אישי או ממקור ראשון.

אני מכיר כמה שהצהירו שלא יחזרו יותר לבקר - הם נהנו מאוד מהארץ אבל חטפו כזאת יריקה ביציאה שפשוט גמרה אותם.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע עד כמה כבודו מטייל בעולם אבל התשאול הזה הוא ייחודי לישראל, אתה רוצה להסביר לי למה מטוסים לא מתפוצצים עשרה-חמש עשרה ביום?

האם אתה מכיר בעובדה שמדינות רבות בעולם מאמצות שיטות ביטחוניות מישראל?

עפ"י הלינק שצרפתי, ראית כמה מטוסים נחטפו בעולם ובעשור האחרון וכמה אנחנו תורמים לסטטיסטיקה הזאת?

גם האמריקאים היו סלחנים עד שחטפו מגה אסון.

השאלות שנשאלות הן בעיקר ריקות מתוכן ועצם שאלת השאלה ומתן מענה כלשהו ע"י הנבדק מספר המון. מתשאל טוב יקבל המון מידע מהמתושאל ע"י תשאול קצר ובעיקר התבוננות.

השאלות לא רלוונטיות, באותה הזדמנות ניתן לפתח שיחה קצרה על משחק כדורגל או כל נושא אחר, המידע שיתקבל זהה.

עידן, בשבילך:

המתשאל ישאל האם יש מטען/האם ארזו לך/האם מזג האוויר נאה לדעתך.

המחבל יגיד לא עם השפתיים אבל יישדר כן בעוד 10 דרכים אחרות.

בכדי להחליף את המתשאל שיראה בשבריר שניה את הכן הזה, צריך 10 מכונות.

צר לי על בודקים חובבנים/ילדים שגורמים נזק ביודעין ובלא יודעין.

מי שרוצה לשנות את הפגיעה שלהם במבקרים מוזמן להרים את הכפפה, להתמודד על משרת הקב"ט או מנכ"ל ההכשרות של החבר'ה האלה ולשנות תפיסתית.

עד אז אף אחד לא רשאי לקרוא להם קופים מאולפים, במיוחד לא כאלו שלא מתמודדים עם עבודה שוחקת ובלתי מתגמלת כמו שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נהפוך את השאלה שלך לגבי המדינות המאמצות למקור תורם מידע. יש לך אסמכתא לטענה הנ"ל?

האמריקאים ה"לא סלחניים" ע"פ דבריך מעבירים אותי בבידוק, שיקוף ומה שלא יהיה בפחות מהזמן שנדרש לעבור בנתב"ג. איך זה קורה אם לדבריך יש צורך ב10 מכונות שיחליפו את המיליטנט המורעל שעדיין לא מבין מי נגד מי וחושב שהוא יכול להשפיל אנשים על שמאל וימין?

מתי שיחות על כדורגל הלחיצו אותך באותה מידה כמו שאלות מביכות מסביב לאנשים שרובם שוהים מחו"ל ואינם חולקים את תרבות הצבא לפני הכל?

תרשה לי להזיל דמעה עבור אותם בודקים שלא מתוגמלים כראוי עבור השפלה ובזבוז זמן של אנשים, אני שלחתי אותם לעבוד שם ואמרתי להם זה מה יש, אין עבודות אחרות.

צא מהסרט של הגנרלים שאתה חי בו, תראה איך דברים מתנהלים בעולם החיצון, על אף סיכונים כאלה ואחרים, גדולים כקטנים, אנחנו לא יותר טובים מהם.

עריכה: תודה לואדים על "החוויה המתקנת", לא אשכח לקחת איתי את התעודת שחרור בביקור הקרוב, אם במקרה וייזכרו להציק לי בגיל 27 למה אין עליי את התעודה הנ"ל ומה אני עושה בחו"ל מעל לשנתיים. כיף.

עריכה אחרונה על ידי CH@OS

Night Driver כתב:

באגירה הוא מומחה החייזרים פה. תעלי תמונה של יצור עם יותר מ 4 רגליים והוא מיד יספר לך מי הוא, איפה הוא גר ומה ההורים שלו עושים.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי הסרט הגנרלים שאני חיי בו לא מאפשר לי לחלוק איתך את האסמכתא שלי לגבי המדינות שאימצו/מאמצות.

לפי נוסח ההודעה שלך, כל שהתכוונת הוא לבוא ביקורת לדברי במקום לנהל דיון ולנסות לראות את הצד השני של המטבע.

אני מבין שאתה אדם רגיש ביותר ש"קוף מאולף" הצליח להשפיל ולהעליב אותו ב20 שניות של תשאול, זה מעניין.

עדיין ניכר שלא ירדת לסוף דעתי בעניין תוכן השאלות, בכל אופן ניסיתי להסביר לאדם נאור את שפת הקופים המאולפים, נכשלתי.

(ניסיתי להסביר בהכללה וברמיזה את הברור מאליו מעבר לכך אני לא מתכוון לחלוק עם פלוני)

צר לי שאתה מביעה תסכול על הבודקים ולא על הבוסים שלהם שמכתיבים את הלך הרוח.

אבל את מי אני מנסה לשכנע באמת? את אלו שהאגו שלהם נפגע ע"י ילד בן 22, אני כנראה משוגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי על בודקים חובבנים/ילדים שגורמים נזק ביודעין ובלא יודעין. אף אחד לא רשאי לקרוא להם קופים מאולפים, במיוחד לא כאלו שלא מתמודדים עם עבודה שוחקת ובלתי מתגמלת כמו שלהם.

השתכנעתי מדבריך ואני הולך לנסח מכתב לנבחר הציבור שלי בבקשה לא רק לשמור על מקומות העבודה בנתב"ג אלא גם להוסיף תזמורת. היא תהיה מורכבת בעיקר מכינורות ותנגן לאורך היום מנגינות עצובות על מר גורלם של העובדים שללא ספק מצדיק התנהגות כזאת כלפי בני אדם אחרים, במיוחד במקום יצוגי כמו שדה תעופה.

347.gif

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבידוק הבטחוני בנתב"ג הוא דווקא יחסית יעיל ביחס לשדות תעופה בחו"ל, והבדיקות הפיזיות בו פחות אינטנסיביות - אבל רק לישראלים יהודים. שיטת ה-racial profiling יכולה להיות יעילה, אבל היא מזעזעת מבחינת סטנדרטים של אפליה וזכויות האדם. ואם אתם חושבים שאם אף אחד לא אומר את זה אנשים לא יודעים את זה - אז לא, כולם מבינים.

אני יודע שכישראלים שכחנו קצת מהמילים היפות האלה, אפליה וזכויות אדם, אבל תחשבו על זה. לא יתכן שאחוז ניכר מתושבי המדינה יקבלו יחס "מיוחד" ובדיקות ותחקירים פולשניים כשהם חסרי אונים לחלוטין. ואפילו אם אתם לא מסכימים איתי, תסתכלו שניה על מה אנחנו מקרינים כלפי חוץ - נתב"ג הוא שער הכניסה למדינה, והוא באמת מאוד יפה ופרקטי, אבל ברגע שתייר מגרמניה (שלא הגיע לכאן עם שום מטרה אידיאולוגית - למרות שגם זה לגיטימי) צריך לעבור תחקיר פולשני בצד, הוא ישכח את כל היופי הזה ויזכור רק את תחושת ההשפלה הזו.

אם לא הייתה לחלק מהם נטייה בלתי מוסברת להתפוצץ בכל מיני מקומות, אז כנראה שלא היה צורך באותה "אפליה".

ומדהים איך אנשים שכל הידע שלהם מתבסס על כמה בידוקים שהם עברו (ועוד כמה דברים שהם ראו/שמעו/קראו איפשהו) נהיים פתאום מומחים, וקובעים מה טוב או לא טוב ומה יותר יעיל.

דבר שני, הייתי מציע לכמה מהכותבים כאן לטפל ברגשי הנחיתות שלהם, אם הם מרגישים מאוימים על ידי מישהי בת 20 וקצת.

הבידוק בנתב"ג הוא ממש לא משפיל ביחס לשדות תעופה אחרים, בהם צריך להוריד נעליים, חגורות, ואיזה בחור נאה ממשש אותך עם מגנומטר (נכון שגם בנתב"ג זה קורה לחלק מהנוסעים, אבל זה תוצאה של ניסיון העבר/סטטיסטיקה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אתה מכיר בעובדה שמדינות רבות בעולם מאמצות שיטות ביטחוניות מישראל?.

האם אתה מכיר בזה שזו המערכת בעצמה שהחליטה להפסיק עם ההתעללות הזאת?

אתה יוצא להגנת מי שבעצמו מודה שזה מיותר.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי הסרט הגנרלים שאני חיי בו לא מאפשר לי לחלוק איתך את האסמכתא שלי לגבי המדינות שאימצו/מאמצות.

לפי נוסח ההודעה שלך, כל שהתכוונת הוא לבוא ביקורת לדברי במקום לנהל דיון ולנסות לראות את הצד השני של המטבע.

אני מבין שאתה אדם רגיש ביותר ש"קוף מאולף" הצליח להשפיל ולהעליב אותו ב20 שניות של תשאול, זה מעניין.

עדיין ניכר שלא ירדת לסוף דעתי בעניין תוכן השאלות, בכל אופן ניסיתי להסביר לאדם נאור את שפת הקופים המאולפים, נכשלתי.

(ניסיתי להסביר בהכללה וברמיזה את הברור מאליו מעבר לכך אני לא מתכוון לחלוק עם פלוני)

צר לי שאתה מביעה תסכול על הבודקים ולא על הבוסים שלהם שמכתיבים את הלך הרוח.

אבל את מי אני מנסה לשכנע באמת? את אלו שהאגו שלהם נפגע ע"י ילד בן 22, אני כנראה משוגע.

אז כשיהיה לך מה לחלוק, נדון בנושא ג'יימס בונד, ובנתיים נדבר מניסיון, מה את אומר? לספור ולתת שמות למספיק מדינות שבהן ביקרתי ולא עברתי תחקיר כאילו אני אחרון האדם ומינימום סיכון בפוטנציה? אתה באמת עד כדי כך סגור בתוך עצמך שזאת הדרך הנכונה להתנהג אל אנשים שאתה לא מכיר וגם אם בשם המדינה הקדושה המעונה שלך? אתה לא רואה כמה שזה לא נכון?

כשאתה מביע גישה חד צדדית לגבי הנושא, אל תתפלא לביקורת מאנשים שרואים את מה שאתה מייצג מגישה ניטרלית, שראו עולם ויודעים מה נכון ומה לא נכון לעשות בנתינת יחס לאנשים. אתה יכול להזכיר לי בן כמה אתה? אולי זה יסביר דבר או שתיים, למרות שגם נגדים בני 50 יהיו בדעה שלך אז יכול להיות שזה לא עניין של גיל.

אם אתה גבר גבר כשנכנסים לך לנשמה, שיהיה לך לבריאות, אני בטוח שיש לך גם סף רגישות לחוצפה, בין אם זה בתור או בתשאולים אחרים, אבל בנושא הנ"ל אתה מייצג בפטריוטיות ראויה לשמה את עמידותך, אני לעומתך מביע דעה מניסיון באיך חיים נכון אנשים ומחופש חירות מחיטוט בנשמה, מכיר את המושגים האלה, או שאין את זה בלקסיקון שלך בהיותך קב"ט?

כמו כן, אני מניח שגם האורחים שבאו מחו"ל ואינם מוכנים לדרוך עוד את רגלם בארץ, כפי שציין hans, כנראה גם להם יש בעיית נחיתות, הרי הם לא טובי הבנים של הארץ, אז הם לא מכירים את ההתמודדויות שלנו נכון? שיתביישו להם ושלא יבואו עוד לבקר עד שלא יגדלו עמוד שדרה.

תגדל ותראה עולם, אתה רואה כמו סמור עם שדה ראייה של 10 ס"מ.

גדי, יש לך את זה ביותר גזעני? יש לך נתונים של כל פלחי האוכלוסיה והמגזרים שהיוו סיכון שנוכל להבין מי העז השחורה? אתה מודע לזה שיש על בסיס יומי משוגעים בני עמך שמנסים להכנס עם נשק או כל דבר בעל סיכון בפוטנציה לטיסות?

ואם נגיד היה לך גם מראה מזרחי והיו מציקים לך באותה מידה, היית אומר, נו טוב זה בגלל שאני דומה להם אז מגיע לי, או שהיית מוחה על זה?

פשוט לקרוא ולא להאמין, מה נסגר עם המדינה הזאת.

עריכה אחרונה על ידי CH@OS
פיסוק

Night Driver כתב:

באגירה הוא מומחה החייזרים פה. תעלי תמונה של יצור עם יותר מ 4 רגליים והוא מיד יספר לך מי הוא, איפה הוא גר ומה ההורים שלו עושים.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא הייתה לחלק מהם נטייה בלתי מוסברת להתפוצץ בכל מיני מקומות, אז כנראה שלא היה צורך באותה "אפליה".

ומדהים איך אנשים שכל הידע שלהם מתבסס על כמה בידוקים שהם עברו (ועוד כמה דברים שהם ראו/שמעו/קראו איפשהו) נהיים פתאום מומחים, וקובעים מה טוב או לא טוב ומה יותר יעיל.

דבר שני, הייתי מציע לכמה מהכותבים כאן לטפל ברגשי הנחיתות שלהם, אם הם מרגישים מאוימים על ידי מישהי בת 20 וקצת.

הבידוק בנתב"ג הוא ממש לא משפיל ביחס לשדות תעופה אחרים, בהם צריך להוריד נעליים, חגורות, ואיזה בחור נאה ממשש אותך עם מגנומטר (נכון שגם בנתב"ג זה קורה לחלק מהנוסעים, אבל זה תוצאה של ניסיון העבר/סטטיסטיקה).

יופי, אז גם אפליה של מזרחים ב"סלקציה" בכניסה למועדונים היא לגיטימית? הרי אם לחלקם לא היתה נטיה בלתי מוסברת להכנס לכלא, אז כנראה שלא היה צורך באותה ה"אפליה". ומה עם רוסים? אולי נעצור אותם יותר לבדיקות אלכוהול, הרי הם שותים יותר ויש סבירות גבוהה יותר שינהגו שיכורים.

אפליה היא אפליה והיא פסולה מיסודה במדינה דמוקרטית, זה בכלל לא משנה אם היא מבוססת על עובדות כלשהן או על סטטיסטיקה. שלא נדבר על זה שגם הסטטיסטיקה היא בסוף רק סטטיסטיקה. גם מתנחל פסיכופט יכול יום אחד לחטוף מטוס של איר ג'ורדניין מנתב"ג ולהתנות את שחרור הנוסעים בביטול שיחות השלום. אני רוצה להחזיר אותך גם לטבח בנתב"ג בשנות ה-70, כשמחבלים יפנים טבחו בעשרות בני אדם בטרמינל. אז עכשיו נפלה כל יפני שעובר בנתב"ג?

ההשפלה בבידוק בטחוני היא לא מעצם הורדת הנעליים והמישוש - ההשפלה מתרחשת כאשר עושים את זה לך בגלל שאתה ממוצא מסויים או שיש לך מראה "מאיים".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תספרו לי סיפורים על אפליה. אתה חושב שהאמריקאים, אבירי שוויון הזכויות, לא מבחינים בין אזרח גרמניה למישהו מהמזה"ת? אז אצלנו זה בולט יותר בביטחון ואצלם ב-immigration, בסופו של דבר הרשויות בכל מקום מפלות, גם אם ההצהרות אומרות משהו אחר.

לגבי התורים בבידוק - עמדתי במקומות שונים בתורים לבידוק שלידם נתב"ג מהיר כברק. ובכל מקום יש שגעונות ומוזרויות, אני בכלל לא רוצה להכנס לפרטים. אז מר דריש, אם אתה חשוד כעריק כנראה שיש לך באיזה שהוא מקום רקורד בעייתי וזה מסומן ברשימת הנוסעים ולכן אתה נבדק בקפידה יתרה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

גם אני חשבתי שאולי אני מסומן איפשהו, אבל אז בשלב מסויים החלטתי לעשות ניסוי: הפסקתי לספר להם שאני גר בחו"ל והתחלתי לשקר ולהגיד שאני סתם יוצא לחופשה וחוזר בעוד שבועיים. רציתי לראות אם הם בכלל בודקים את זה מול מחשב או בסיס נתונים כלשהו, אם אכן יש להם איזה מידע מקדים אודותיי שמרים דגל, או שסתם מציקים לאנשים. נחש מה... פתאום כל החשדות נעלמו ומאז השאלה לא חזרה על עצמה. וזה רק מוכיח את התיאוריה שהעליתי באותו ערב יום שישי כשנתב"ג היה ריק ועדיין התעקשו לעכב אותי לבדיקה - שהם ילדים מטומטמים עם תסביך אלוהים שמחפשים למי להציק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גדי, יש לך את זה ביותר גזעני? יש לך נתונים של כל פלחי האוכלוסיה והמגזרים שהיוו סיכון שנוכל להבין מי העז השחורה? אתה מודע לזה שיש על בסיס יומי משוגעים בני עמך שמנסים להכנס עם נשק או כל דבר בעל סיכון בפוטנציה לטיסות?

ואם נגיד היה לך גם מראה מזרחי והיו מציקים לך באותה מידה, היית אומר, נו טוב זה בגלל שאני דומה להם אז מגיע לי, או שהיית מוחה על זה?

פשוט לקרוא ולא להאמין, מה נסגר עם המדינה הזאת.

אה, פתאום להגיד את האמת זה גזעני? ולא, אין לי סטטיסטיקה, אבל אתה רוצה להגיד לי שאם נבדוק את אחוז המעורבות של המגזרים השונים באירועי פח"ע (ולא בהכרח בתעופה), אנחנו לא נמצא שערבים נמצאים בראש, ובהפרש ניכר?

וזה שיש "משוגעים" גם מ"בני עמי" זה ממש לא קשור לנושא. בסופו של דבר, אין מערכת אבטחה שהיא יעילה ב-100%, ותמיד יכול להיות שאיזה אשכנזי עם מראה של ביל גייטס יתחרפן באמצע טיסה, וינסה לרסק את המטוס לתוך בניין, אך בינתיים זה לא קורה, ולכן מתמקדים יותר בבדיקה של מי שיכול להוות סיכון פוטנציאלי. אם אתה רוצה לקרוא לזה גזענות/פאשיזם או כל מילה יפה אחרת, אז שיהיה לך בכיף, אבל אין לזה שום קשר, כי אני מבטיח לך שביום שמגזר אחר (ולא משנה אם זה דוסים מבית שמש או אשכנזיות מצפון ת"א) יתחיל לנסות לפוצץ מטוסים, אז גם הוא יעבור את אותה בדיקה "משפילה".

לגבי הקטע של מזרחיים - גם אותי עצרו פעם לתחקור, ולא בבידוק הבטחוני, אלא בכניסה לטרמינל 3 עצמו, כש-2 מאבטחים עשו איתי שיחת נפש במשך כמה דקות ארוכות, כשכל אחד עומד מצד אחר שלי, ושאר האנשים עוברים ליד ומסתכלים (מוסר השכל - לא לבוא לא מגולח ועם עיניים אדומות לנתב"ג). אז נכון שהיה מעצבן ומציק, אבל שכחתי מזה בדיוק אחרי 2 דקות. להגיד לך שלא הייתי מתעצבן אם זה היה קורה על בסיס קבוע? כנראה שהייתי מתעצבן, אבל בהתחשב בעובדה שאני טס מקסימום פעם בכמה חודשים, אז הייתי מצליח לחיות עם זה, איכשהו...

יופי, אז גם אפליה של מזרחים ב"סלקציה" בכניסה למועדונים היא לגיטימית? הרי אם לחלקם לא היתה נטיה בלתי מוסברת להכנס לכלא, אז כנראה שלא היה צורך באותה ה"אפליה". ומה עם רוסים? אולי נעצור אותם יותר לבדיקות אלכוהול, הרי הם שותים יותר ויש סבירות גבוהה יותר שינהגו שיכורים.

אפליה היא אפליה והיא פסולה מיסודה במדינה דמוקרטית, זה בכלל לא משנה אם היא מבוססת על עובדות כלשהן או על סטטיסטיקה. שלא נדבר על זה שגם הסטטיסטיקה היא בסוף רק סטטיסטיקה. גם מתנחל פסיכופט יכול יום אחד לחטוף מטוס של איר ג'ורדניין מנתב"ג ולהתנות את שחרור הנוסעים בביטול שיחות השלום. אני רוצה להחזיר אותך גם לטבח בנתב"ג בשנות ה-70, כשמחבלים יפנים טבחו בעשרות בני אדם בטרמינל. אז עכשיו נפלה כל יפני שעובר בנתב"ג?

ההשפלה בבידוק בטחוני היא לא מעצם הורדת הנעליים והמישוש - ההשפלה מתרחשת כאשר עושים את זה לך בגלל שאתה ממוצא מסויים או שיש לך מראה "מאיים".

כמו ש-sperial ציין, אפילו בארה"ב, המדינה שאנחנו כל כך שואפים להידמות לה, יש בידוק "גזעני" ואפליה על סמך מוצא/מראה.

במצב אידיאלי, היו צריכים לתחקר את כולם, לשקף הכל, להביא גם איזה כלב שירחרח ואז המערכת הייתה בטוחה ב-100%, אבל אי אפשר לעשות את זה מפאת שיקולי עלות/זמן/פרקטיות, ולכן מתמקדים בבדיקה יותר מקיפה של אוכלוסיות מועדות לסיכון. כמו שכבר אמרתי, תמיד יכול לבוא מישהו שלא יכנס לאחת מקטגוריות הסיכון, ולהפתיע את כולם, אבל רוב הזמן זה לא קורה (כמה מתנחלים אתה מכיר שחטפו מטוס?), ולכן זה סיכון שהמערכת יכולה לחיות איתו.

ואין ספק שזה משפיל. גם גדר ההפרדה וגם הפשיטות של צה"ל על כפרים פלסטיניים זה מאוד משפיל. עם זאת, זה נעשה כי באמת יש צורך, ולא כי סתם בא לנו להיות גזעניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השתכנעתי מדבריך ואני הולך לנסח מכתב לנבחר הציבור שלי בבקשה לא רק לשמור על מקומות העבודה בנתב"ג אלא גם להוסיף תזמורת. היא תהיה מורכבת בעיקר מכינורות ותנגן לאורך היום מנגינות עצובות על מר גורלם של העובדים שללא ספק מצדיק התנהגות כזאת כלפי בני אדם אחרים, במיוחד במקום יצוגי כמו שדה תעופה.

לרגע אני לא מצדיק את ההתנהגות שמלינים עליה יותר מאדם אחד. לצד בודקים/מתשאלים "ילדים" ישנם גם בוגרים יותר.

וכן, הילדים צריכים לקבל סדרת חינוך מהירה כדי להבין שירות מהו, בדומה לשוטרי ישראל (שגם הם צריכים לעבור סדנה זהה).

האם אתה מכיר בזה שזו המערכת בעצמה שהחליטה להפסיק עם ההתעללות הזאת?

אתה יוצא להגנת מי שבעצמו מודה שזה מיותר.

כמו שהסברתי באחת התגובות כאן, המערכת החליטה להפסיק את שיטת הבידוק הנוכחית לאחר כניסת שיטת בידוק חדשה השקולה לנוכחית או אף טובה יותר, כמובן לאחר תקופת הרצה.

אני לא יוצא להגנת אף אחד, רק מתאר את הצד השני של המטבע.

יש הטוענים כי השיטה הנוכחית דפוקה ולא יעילה רק על סמך היותם מתושאלים מבלי לדעת מהו התפקיד השני במשחק.

CH@OS

כמו שכבר כתבתי, אני לא מצדיק את ההתנהגות. התשאול אמור להיות קצר וקולע עם שאלות רנדומליות על מנת לבחון מה שיש לבחון ותו לא.

המטרה היא לא להשפיל/לפגוע.

ישנם ילדים שלוקחים את זה לצד שהם מבינים לנכון ובאמת עצם התשאול שלהם משפיל ופוגע אותם החבר'ה צריכים לעבור תיקון בין אם בטיפול ע"י סדנאות או הפסקת עבודה בגלל הנזק הנגרם.

את העובדה שביקרת בשדות תעופה במדינות אחרות ולא עברת תחקור כמו שאתה עובר כאן רק מעידה על תפיסה אבטחתית שונה או באמת בקדמה ע"י מערכות חדשניות, או כמו שכבר נאמר, ע"י שיטות פולשניות ופוגעות יותר.

האם אתה מעדיף לעבור בידוק במישוש? זה פחות פוגעני? זה יותר יעיל מתשאול?

היכן אתה מבין ממה שכתבתי שאני מביע גישה חד צדדית?

אין כל קשר בין הגיל לבין הבגרות כמו שאתה מציין (ומנסה בתוקף "לעקוץ" אותי).

חוצפה מבחינתי היא חיפוש גופני (מישוש, הפשטה וכו'), זו שיטה שהייתי מלין עליה בדומה למה שאתה מלין עליו עכשיו (ולחינם, לדעתי).

אני לא קב"ט.

כמו שכבר ציינתי, צר לי על הפגיעה ביודעין ובלא יודעין באזרחים מבית ומחוץ. כך זה לא אמור להתבצע.

וכן, יש גורמי סיכון מצד אנשים מסויימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...