Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קריירה במדעי המחשב, מה עם העתיד?

yaniv572
שימו לב! השרשור הזה בן 3621 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חצי שנה עברה מאז פתיחת הנושא, והינה אני לקראת סיום שנה א'.

בתאכלס - אני לא מאמין שהידע שצברתי עד עכשיו מספיק למשהו.

השאלה - איך אני עושה את הקפיצת מדרגה?

לנסות להרחיב וללמוד משהו לבד אחרי המבחנים?

כאמור השנה הראשונה מאוד תובענית בגלל כל המתמטיקה ועד עכשיו הולך לי לא רע ( ממוצע 87 ), אבל מבחינת קורות חיים אני לא מוצא סיבה למה למישהו לזמן אותי ולא בוגרי יחידות צבאיות אפילו עם ממוצע נמוך משלי ב 15 נקודות ( אני לא מאמין שממוצע ציונים יכול להגיד מי יהיה מתכנת טוב או פחות טוב ).

איך הייתם מציעים לי לבצע את הקפיצת מדרגה?

אני אציין שהיה איזה יריד תעסוקה שהשארתי שם קו"ח אבל אני ממש סקפטי לגבי זה, אין לי שום ניסיון בכלום ויש אצלי הרבה בכיתה שהם יוצאי 8200 וכל זה, למרות שהם אמרו שם שלא ממש מעניין אותם ניסיון אלא ששהבנאדם יהיה עם ראש פתוח ללמוד ואני אכן כזה, אבל אני עדיין לא מאמין שייצא מזה משהו.

אני יכול לחפש משרות סטודנטת בתמיכה או אולי QA ( גם לא בטוח לגבי זה ), השאלה אם הניסיון הזה יוסיף משהו בקו"ח מבחינת מי שיראה את זה?

אני כן מאמין בעצמי בקטע הזה, אני עוזר להרבה חברים עם המטלות שיש לנו בתכנות ואני חושב שיחסית לאחרים שראיתי את התוכניות שלהם אני יעיל יותר והרבה יותר מסודר, אבל עדיין לא משהו שאפשר להשתמש בו.

אשמח לקבל הצעות להמשך, תודה (:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער לנפץ לך את החלום , לא חושב שמישהו יזמן אותך בסוף שנה א' למשרה כלשהי.

בד"כ מחפשים סטודנטים שנה ב' עם יתרת לימודים של שנה וסמסטר , פחות או יותר , קרי סמסטר ב' שנה ב'

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר אמרתי שאני ממש סקפטי.

למרות שהם ישבו רק עם סטודנטים עם יתרת לימוד של שנתיים, ממש התעקשו על זה( מסיימי א' מתחילים ב' ), אבל אני בכל מקרה לא מצפה, בעיקר בגלל הקו"ח שלי שאין בהם שום דבר משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יניב - תתחיל להאמין ביכולות שלך ובעתיד שלך. מבין השורות אתה מראה כשרון ויכולות אז תתחיל להעביר את המסר למעסיקים פוטנציאליים.

ההתחלות קשות. אפילו מאוד. חייבים סבלנות והבנה שמדובר בכמה שנים. לא כולם בוגרי יחידת מחשבים בצה"ל, לא וכלם מתמודדים מולך באותו מקום.

עוד הרבה שנים כל התקופה הזו תסתכם בשורה מוצנעת בקורות החיים. אנשי מקצוע בתוכנה מכירים את העובדה שרוב האנשים מחליפים מהר את המקום/מקומות הראשונים ולא משנה כרגע למה.

כל עיסוק מתועד כלומר קשר עבודה רשמי) בן יותר מחצי שנה יסייע לך בעתיד. אם תועסק בהלפ דסק של חברה גדולה (לאו דווקא בית תוכנה - יכול להיות גם מפעל או גוף שמספק שרותים) - אתה רוכש נסיון במשהו, לומד שיטוות עבודה ופרתונות.יוצר קשרים עם אנשים. אולי מישהו מהם ירצה אותך גם בהמשך, אולי הוא יגיע לחברה אחרת ויזכר אותך לטובה. קשרים אישיים עוזרים המון בתחום התוכנה.

גם תחום ב-QA יכול להיות כניסה מהצד: נחשפים לשיטות תכנות ובדיקה, ארגון שלוקח את העניין ברמינות גפ משקיע הרבה בטיוב מערכות _וחוסך המון זמן וכסף אחרי הישום) ואתה, כבודק, מכיר אנשים ומקומות וכלקש רהוא פוטנציאל לעתיד או משהו להתהדר בו בקורות חיים (ואז תחפש את מציגים יפה נסיון של תקופה קצרה).

בקיצור - תן קו"ח לכל מי שורצה ומי שלא רוצה, שלח לבד לארגונים שנראים לך ותמצא ברשת, חפש עבודה דרך חברות השמה. לא בטוח שתוך דקותיים תהיה תשובה - אבל יום אחד היא יגיע.

אני מכיר מישהו שהתחיל במפעיל מחשב בלילות (גם נוח בלימודים וגם משתלם כלכלית), עבר להלפ דסק כשהיה לו יותר זמן לעבוד, ובאחד הימים התמנה למנמ"ר בחברת בת בחו"ל. נכון, לא לכולם הולך ככה, אבל תנסה ואז תצליח!

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך גם להיזהר לא להתמתג כאיש QA או תמיכה , מה שמוביל סיגיות בעתיד לכוון אותך רק לתפקידים האלו.

עדיף בשלב הזה לחכות עוד למשרת פיתוח מאשר לבזבז אנרגיות על משרת QA (לוקח זמן ללמוד , זה התמקדות אחרת , זה לוקח זמן ואנרגיות מהלימודים ומהיכולת לחפש עבודה אחרת ... מניסיון - ביליתי את מהלך התואר שלי במשרת סטודנט בQA , ואוטומציות ואבטחה ... ועוד כמה דברים)

(לגבי מי שלא מכיר את המושג סיגי - אז נא לקרא את זה - עברנו את פרעה אבל נפלנו אצל סיגי)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם ליביו, עדיף משרת פיתוח על פני QA, למרות שזה "היסטוריה תעסוקתית".

לגבי איך להתקדם - תלמד מעבר, כמו שהבנת בעצמך שנה א' רוויה במתמטיקות למיניהן, ואין בה הרבה תכנות או "הנדסת תוכנה" (או "עיצוב תוכנה").

חומר לימודי טוב לעתיד זה (לפי סדר הלימוד):

* OO Principles - עקרונות תכנות מונחה עצמים:

Single Responsibility Principle, Open Close Principle, Liskov Substitution Principle, Interface Segregation Principle, Dependency Inversion Principle למשל, יש חומר טוב כאן.

* Design Patterns - תבניות עיצוב:

Singleton, Factory וכו' וכו', יש עשרות אם לא יותר, כמה תבניות שתלמד יהיה לך עדיף, הרשת מלאה בחומרים בנושא.

אלה חומרים שלא בכל מקום לומדים אותם, בטח לא מספיק לעומק, תבניות עיצוב בדרך כלל זה על קצה המזלג, מה זה, למה צריך את זה, ועוד איזה 2-3 דוגמאות, Singleton כמובן חוזר על עצמו בכל הדגמה, ככל שתדע יותר תבניות ולמה הן משמשות ולא רק סינגלטון זה ממצב אותך טוב יותר לקראת עבודה.

אין לי מושג איך זה ב-8200 וקורסי המודיעין, אבל תוכניתן מקורס תכנות לומד בזמן קורס התכנות גם קצת OO Principles וגם קצת Design Patterns.

ככה שלמידה לפחות של הבסיס תציב אותך בקו אחד איתם.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכם על התגובות, קצת מעודד ללא ספק.

האם כדאי בזמן חופשת הסמסטר לנסות להתמקד בנושאים ש m3x7r3m3 ( מצטער, לא מזהה מהכינוי שם ) העלה או לנסות להרחיב את הידע עם עוד שפה בלימוד עצמי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את אף אחד לא מעניין במיוחד ״עוד שפה״ ברוב המקרים , אתה יודע קצת C? אתה יודע קצת Java? את השאר תלמד תוך כדי ריצה ברוב המקרים (גם ככה מה שאתה לומד מבחינת רמה בקורס זה בערך שבועיים ראשונים של תכנות תכלס :) )

ההתמקדויות שהוא אמר נכונות בהרבה.

תכנות מונחה עצמים

Design patterns

ואם אתה רוצה להפגיז בשאלות ראיון - גם קצת אלגוריתמים וסיבוכיות ברמה נמוכה.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך גם להיזהר לא להתמתג כאיש QA או תמיכה , מה שמוביל סיגיות בעתיד לכוון אותך רק לתפקידים האלו.

עדיף בשלב הזה לחכות עוד למשרת פיתוח מאשר לבזבז אנרגיות על משרת QA (לוקח זמן ללמוד , זה התמקדות אחרת , זה לוקח זמן ואנרגיות מהלימודים ומהיכולת לחפש עבודה אחרת ... מניסיון - ביליתי את מהלך התואר שלי במשרת סטודנט בQA , ואוטומציות ואבטחה ... ועוד כמה דברים)

(לגבי מי שלא מכיר את המושג סיגי - אז נא לקרא את זה - עברנו את פרעה אבל נפלנו אצל סיגי)

אחד הפוסטים היותר מענינים שקראתי. תודה.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכם על התגובות, קצת מעודד ללא ספק.

האם כדאי בזמן חופשת הסמסטר לנסות להתמקד בנושאים ש m3x7r3m3 ( מצטער, לא מזהה מהכינוי שם ) העלה או לנסות להרחיב את הידע עם עוד שפה בלימוד עצמי?

השם הוא ליאור

וכמו שכתב ליביו לפניי, עוד שפה או פחות שפה זה לא האישיו.

ואחרי הנושאים האלה זה השלב הבא:

ואם אתה רוצה להפגיז בשאלות ראיון - גם קצת אלגוריתמים וסיבוכיות ברמה נמוכה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...