Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זה בסוף קרה - עפתי על סלע.

sasi M
שימו לב! השרשור הזה בן 7151 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא תמיד החגורה עוזרת :) אבל עדיף לחגור.

שואלים למה לפעמים עדיף בלי חגורה?

תשובה: ראיתי פעם בתוכנית בAXN איך בורחים למשטרה ומתחיל מרדף(בארה"ב כמובן...)

בקיצור אחד גנב קורווט ונסע 230+ קמ"ש והוא התחיל לעקוף משאיות

עקף אחת,עקף שניה ואחר כך בגלל שהמשאית השלישית הייתה קרובה מידיי הוא היה צריך לבצע פניה חדה יחסית למהירות הזאת ואז הוא איבד שליטה. בזמן ההחלקה הוא הסתובב ב 90 מעלות וניכנס מאחורה למשאית ענקית. בגלל שהוא לא היה חגור הוא עף מהחלון ונפל על החול וכמעט לא קרה לו דבר(הוא עוד ניסה לברוח לשוטרים) והרכב שהוא גנב הלך לעולמו,אם הוא היה חוגר והיה נשאר באוטו רב הסיכויים שהיה מת.

מסקנה:חגרו :)

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בלי קשר ליכולת נהיגה שלי זה היה או לעוף לסלע או להיכנס ברכב שבא ממול.

בזמן המועט שהיה לי חשבתי שעדיף נזק לי מאשר כל הבלגן של להכנס ברכב אחר תאונה חזיתית.

m3forever

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שם סיבוב בצורת Z אתה לא רואה ממול ומי שבא ממול לא רואה אותך.

בגלל שהכביש צר נסעתי באמצע הכביש במהירות המותרת יש לציין, פתאום אני רואה רכב ממול , נבהלתי חשבתי שהוא קרוב הרבה יותר ממה שהוא היה, ונתתי ברקס חזק באמצע הסיבוב ופשוט עפתי לכיוון הסלעים.

מדובר על המבנה ליד יער הנשיא , קרוב לצומת שמשון ?

תוכל בהזדמנות להראות לי איפה ה-Z המדובר?

:shock:

ואיפה בדיוק יש כביש צר?

תהיו בריאים , כולכם -לפני חגורת בטיחות , לפני צמיגים רחבים ,

לפני נהיגה מתקדמת - קצת לנהוג גם עם הראש , להכיר את מגבלותיכם לפני שאתם מנסים דברים על טבעיים... :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העיקר שאתה בסדר :)

סתם לכללי 2 חברים שלי התנגשו בקיר לפני חודש הטויוטה קורלה הייתה מושבתת והם היו אפילו בלי שריטות...הכול בזכות החגורה לא חסר מקרים כאלה

הממ... על איזה שני חברים את מדבר? :roll:

hope for the best, expect the worse.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתב באמת צודק!!!

נגיד אני...... האוטו שלי לא מתניע בלי שהחגורה עליי..חחחחחח

זה פשוט הרגל מגונה.

אבל הרגל מגונה ממש ממש טוב. :lol:

יודע מה בוא נעשה מיזה פטנט

מיתחת למושבים יש חישניי מישקל

ואם לא שמת חגורה אז המכונית לא תתניע

רנה דקארט אמר:אני חושב משמע אני קיים

גארי קספרוב אמר:אני טוב כי אני חושב 5 מהלכים קדימה

זיגמונד פרויד אמר:כשאתה חושב על משהו תחשוב עליו דרך כל 4 הכיונים ולא דרך כיון אחד הכיון הישיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר ליכולת נהיגה שלי זה היה או לעוף לסלע או להיכנס ברכב שבא ממול.

בזמן המועט שהיה לי חשבתי שעדיף נזק לי מאשר כל הבלגן של להכנס ברכב אחר תאונה חזיתית.

מאוד הצטערתי לשמוע על מה שקרה.

אני שמח שאתה בסדר.

אתה מצטרף אלינו לקורס ביום שישי?

אני בטוח שיוכלו להראות לך איך באותו מצב אפשר להתחמק מהרכב מולך בלי לסיים על הסלע.

שבת שלום לכולנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יודע מה בוא נעשה מיזה פטנט

מיתחת למושבים יש חישניי מישקל

ואם לא שמת חגורה אז המכונית לא תתניע

היום יש כבר את הזמזם המעצבן והיעיל מאוד, שמזיין לך את המוח עד שתשים חגורת בטיחות.

לא בעיה לחבר אותו לאימבולייזר ולהשבית את ההתנעה עד ש-"תקליק ראשון":-) ...

(לגבי שאר המושבים, אכן יצטרכו חיישן משקל או משהו בגסנון-כולל גם מאחורה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל שהכביש צר נסעתי באמצע הכביש במהירות המותרת יש לציין, פתאום אני רואה רכב ממול , נבהלתי חשבתי שהוא קרוב הרבה יותר ממה שהוא היה, ונתתי ברקס חזק באמצע הסיבוב ופשוט עפתי לכיוון הסלעים.

שאני אבין

אתה נסעת בנתיב הנגדי!?

אם ככה, מגיע לך!

סיכנת לא רק את עצמך בכך שנסעת מהר מדי בהתאם לכביש, אלא גם לא הנחת את הגרוע ביותר, שרכב עלול להגיח מהצד השני בדיוק כשזה הכי לא נוח לך.. ואז יקרה מה שקרה... לא משנה גם אם המהירות החוקית שם היא 700 קמ"ש... אתה נסעת מעל מה שהיית מסוגל ועוד בנתיב לא שלך ופי כמה וכמה שהוא נתיב של התחבורה הנגדית לך! מה עוד עשית בטמטום הרב הזה?!

אהבה באה בזוגות, לנשים ולמכוניות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מצטרף אלינו לקורס ביום שישי?

אני בטוח שיוכלו להראות לך איך באותו מצב אפשר להתחמק מהרכב מולך בלי לסיים על הסלע.

יש שיטה מעולה, אמנם אסור לדבר עליה בהרחבה כי היא מאוד-מאוד סודית.

אז תבטיחו שלא תספרו לאף אחד. אפילו לא למדריכים בקורס נהיגה מתקדמת.

קוראים לשיטה הזו "שכל" (Brain בלעז). עיקרה - כשמגיעים למקום שיודעים שהוא מסוכן,

עם סיבוב חד (ועוד בצורת Z :razz: )/צר/חשוך/ללא שדה ראיה/עם משוכות מהאולימפיאדה ורוכבי אופניים באמצע הכביש -

מ א י ט י ם ולא, אני חוזר - לא נוסעים באמצע הכביש.

יכול לחסוך לא רק תאונה, אלא אפילו את הצורך בקורס נהיגה מתקדמת. באמת :roll:

ובמילים אחרות...

אולי כדאי שבמקום להגיב לתאונה בזמן המועט שיש לך, היית חושב על ההשלכות של נהיגה בצורה כזו

לפני שנכנסת למצב המסוכן וכך לא היית מגיע אליו מלכתחילה...

קח את זה כביקורת בונה (סוכה :wink:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה אני יודע שטעיתי, מזל שזה נגמר רק כך ולא יותר גרוע.

רק רציתי לספר לכם שהלך לי האוטו ושחגורת בטיחות מצילה חיים.

תודה על כל הערות והארות.

אני את שלי כבר למדתי.

m3forever

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאני מבין מדבריך, הסיבה היחידה שבגללה איבדת שליטה על הרכב היא בלימה באמצע סיבוב. בקופרה אין ABS ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש, מה שמעניין בדרך כלל שה-ABS עובד מרגשים נקישות כאלה של הבלימה, המקרה הזה הגלגלים פשוט ננעלו.
:shock2:

מוזר...

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאצק, גם אצלי יש ABS, אז מה? בלימה חדה באמצע סיבוב משמעותה ספין לפני שתספיק לומר "אבל יש לי ABS!!". ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בספורטיבית קטנה וקשיחה.

מה שהיה (אולי) מציל אותו זה מערכת בקרת יציבות. ABS לבדו לא יעזור. (ויש מכוניות שאתה יכול להכנס איתן לסיבוב במהירות מופרכת לחלוטין, לבלום בהיסטריה תחת כוחות G אדירים ולצאת מזה כאילו שאתה באמצע פקק באיילון, לדוגמה אסתי יקירתנו)

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאצק, גם אצלי יש ABS, אז מה? בלימה חדה באמצע סיבוב משמעותה ספין לפני שתספיק לומר "אבל יש לי ABS!!". ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בספורטיבית קטנה וקשיחה.

מה שהיה (אולי) מציל אותו זה מערכת בקרת יציבות. ABS לבדו לא יעזור. (ויש מכוניות שאתה יכול להכנס איתן לסיבוב במהירות מופרכת לחלוטין, לבלום בהיסטריה תחת כוחות G אדירים ולצאת מזה כאילו שאתה באמצע פקק באיילון, לדוגמה אסתי יקירתנו)

רוני

מבלי להיכנס לדיון על כמה ה ABS תקין או אפקטיבי באוטו שלך ( :grin: ) , הכותב תאר את המקרה כמשהו שנשמע פשוט לדעתי. לא הייתי שם ואינני יודע בדיוק במה מדובר, לכן חשוב להדגיש שנית שמהתאור ניתן להבין שמדובר בסיטואציה שיחסית קל לצאת ממנה.

מהירות הנסיעה היתה חוקית לטענת הכותב, הרכב הוא חדיש בעל אחיזה טובה עם מערכת ABS...

פרט לעובדה שהכותב ציין שהוא נסע באמצע הכביש (גרוע מאוד !!!) ולא צפה את האפשרות של רכב הבא ממול, נראה לי שהכל היה תוצאה של פאניקה/פחד וגם מערכת בקרת יציבות לא היתה עוזרת לו...

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7151 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...