Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 1 דקה, Nemesis כתב:

אגב, לא עלתה טענה שלמשל בארה"ב אין לבית המשפט העליון יכולת לפסול חוקים? שישראל מאוד חריגה בנוף האקטיבזם השיפוטי?

א) לארה"ב יש חוקה

ב) אמריקאים זה לא ישראלים, הם אוהבים שהכל יהיה by the book

ג) לאמריקאים יש הפרדת רשויות. פה הרשות המחוקקת והרשות המבצעת הן פחות או יותר אותו גוף. אם מבטלים את הרשות השופטת, אז מבטלים את ההפרדת רשויות

בקיצור, כשתהיה פה חוקה והפרדת רשויות, אפשר יהיה אולי להתקדם לזה שבית משפט לא יוכל לפסול חוקים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4896

• SlowRide

4767

• פינדר

3784

• m3x7r3m3

2926

לפני 9 דקות, Nemesis כתב:

אגב, לא עלתה טענה שלמשל בארה"ב אין לבית המשפט העליון יכולת לפסול חוקים? שישראל מאוד חריגה בנוף האקטיבזם השיפוטי?

https://www.supremecourt.gov/about/constitutional.aspx

ציטוט

The complex role of the Supreme Court in this system derives from its authority to invalidate legislation or executive actions which, in the Court’s considered judgment, conflict with the Constitution. This power of "judicial review" has given the Court a crucial responsibility in assuring individual rights, as well as in maintaining a "living Constitution" whose broad provisions are continually applied to complicated new situations.

While the function of judicial review is not explicitly provided in the Constitution, it had been anticipated before the adoption of that document. Prior to 1789, state courts had already overturned legislative acts which conflicted with state constitutions. Moreover, many of the Founding Fathers expected the Supreme Court to assume this role in regard to the Constitution; Alexander Hamilton and James Madison, for example, had underlined the importance of judicial review in the Federalist Papers, which urged adoption of the Constitution.

עוד שאלות?

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שיש להם יכולת, והם גם מבצעים בפועל.

מעבר לזה, אאלט גם בוטלו כ- 480 חוקים / חלקי חוקים פדרליים עי ביהמ"ש העליון מ- 1960 ועד 2014.

פשוט הרבה שאני מדבר איתם טוענים שאין אח ורע ליכולת של בית המשפט העליון לבטל חוקים, כולל שבארה"ב לא ניתן.

לא יודע מאיפה המידע השגוי הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, Nemesis כתב:

לא. אף אדם אינטיליגנטי לא ישווה את השיטה הישראלית לפדרציה האמריקאית בפרמטר אחד בלבד.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, falou כתב:

ראית עד הסוף?

ההכרזה של דרעי כי הוא פורש אכן לא הייתה חלק מההסדר. אין על זה עוררין. ההכרזה נועדה למנוע קביעה של קלון. בזה הוא רימה את בית המשפט, כי למעשה הוא אמר: אל תקבעו שיש עליי קלון, כי בין כה וכה אני פורש...

זו תיאוריה מעניינת אבל קלון עד כמה שאני יודע חל רק כשיש מאסר בפועל ופה לא היה דיבור על דבר כזה.

האתר שלי: long.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, RK כתב:

לא היה דיבור בגלל ההכרזה שלו על פרישה, וזה די ברור לכל בר דעת.

אני מבולבל, מנדלבליט טוען שהעונש שהוא קיבל לא היה מושפע משאלת הפרישה כי זה בכלל לא היה במסגרת השיקולים אז מה?

אז או שהוא קיבל עונש מקל כי התחשבו בו ומנדלבליט לא מבין מהחיים שלו, או שמנדלבליט כן יודע מה קרה שם כי הוא בכל זאת עסק בכך ולכן אין פה בכלל שאלה של קלון כי הוא לא היה מקבל מאסר בין כה וכה.

עריכה אחרונה על ידי edward

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק, אתה מבולבל. לא רק בסוגיה הזאת, גם בקטע עם הפריבילגיה. לא חושב שיש משהו שאני יכול להגיד שישנה את זה.

• מצחיק 4

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, RK כתב:

אתה צודק, אתה מבולבל. לא רק בסוגיה הזאת, גם בקטע עם הפריבילגיה. לא חושב שיש משהו שאני יכול להגיד שישנה את זה.

מה לעשות אני כנראה לא מספיק אינטליגנטי. סליחה אני אלך לשתוק בצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, edward כתב:

זו תיאוריה מעניינת אבל קלון עד כמה שאני יודע חל רק כשיש מאסר בפועל ופה לא היה דיבור על דבר כזה.

אולי תגגל ותדע בוודאות. זה חוסך זמן וטקסט.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמצא שופט מזרחי:

https://www.facebook.com/kanipbc/videos/אהרן-ברק-מצאנו-שופט-מזרחי-לבית-המשפט-העליון/547109267393947/

לפני 28 דקות, falou כתב:

אולי תגגל ותדע בוודאות. זה חוסך זמן וטקסט.

גיגלתי, מצאתי רק קלון על מאסר בפועל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, edward כתב:

אתה בהיי טקס, לא? בטח תדע למצוא גרסאות קודמות ותבין, שזה שינוי שהכניסו עכשיו, כניסיון להכניס את דרעי בדרך האחורית.

לגבי הקישור שהבאת, זאת כמובן ראיה ניצחת, תכנית סאטירה. 

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, RK כתב:

אתה בהיי טקס, לא? בטח תדע למצוא גרסאות קודמות ותבין, שזה שינוי שהכניסו עכשיו, כניסיון להכניס את דרעי בדרך האחורית.

אני לא מדבר על התיקון לחוק יסוד הממשלה אלא על משהו אחר בכלל שמדבר על קלון.

לפני 13 דקות, RK כתב:

לגבי הקישור שהבאת, זאת כמובן ראיה ניצחת, תכנית סאטירה. 

חבל שאין לך חוש הומור.

לפני שעה, Nemesis כתב:

פשוט הרבה שאני מדבר איתם טוענים שאין אח ורע ליכולת של בית המשפט העליון לבטל חוקים, כולל שבארה"ב לא ניתן.

לא יודע מאיפה המידע השגוי הזה.

כשיש חוקה מבטלים אם חוק סותר אותה וזה נעשה על ידי בית משפט לחוקה. הם לא יכולים להמציא דברים שאין בחוקה.

אצלינו אין חוקה ואין בית משפט לחוקה אז זה לא רלוונטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, edward כתב:

חבל שאין לך חוש הומור

רק תגיד באיזו הודעה התחיל ההומור. יש סיכוי שסתם אנחנו חושבים שאתה הזוי.

• מצחיק 3

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולנושא מקביל...

האם אתם חושבים שהגיוני להמשיך לדבר בארץ במושגים של ימין ושמאל? הרי הימין בתכלס לא באמת ימין, כמו שהשמאל לא באמת שמאל.

אולי הגיע הזמן לשאוב השראה ממעבר לים ולהתחיל לקרוא לגושים בשמות יותר רלוונטיים, לדוגמה הגוש הדמוקרטי (מה שמכונה היום השמאל) ובצד השני הגוש ה...? 

לא מצאתי שם שמייצג נאמנה את האג'נדה (משהו מייצג ומכבד).

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...